Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

selipa0203

Jaki router???

Polecane posty

Witam, czy wiecie moze jaki router trzeba kupic zeby byl internet bezprzewodowy? Razem z przyjaciolmi wynajmujemy mieszkanie w bloku i jest tam internet ale przez modem...a kazdy z nas ma wlasnego laptopa no i wiadomo ze chcemy miec bezprzewodowy dostep... Tylko jaki router kupic...oczywiscie chodzi o tani router najlepiej z allegro(jest ich tam duzo ale ktory odpowiedni???) pomozcie:) bylabym wdzieczna za linki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci proponuję rozejrzeć się wśród produktów z oferty delta.poznan.pl , kupisz u nich przyzwoity sprzęt już za niewiele ponad stówę, no i spokojnie możesz się z nimi skonsultować zanim cokolwiek zamówisz, szczycą się fachowym doradztwem, więc się nie zastanawiaj tylko konsultuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wio koniku
I pamiętaj że są routery z modemem dsl (jeśli korzystasz z internetu przez Neozdradę) lub bez (jeśli korzystasz np z telewizji kablowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwal się na tapczan
Tanie i dobre to tylko wino marki Wino :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że router nie jest na tyle drogim sprzętem, żeby kupować go na allegro (kupisz już od praktycznie stówy). Lepiej zajrzyj sobie na jakąś stronkę ze sprzętem komputerowym i wybierz coś. Dadzą Ci przynajmniej gwarancję i w razie jakichkolwiek pytań, można spokojnie liczyć na pomoc. My mamy w domu http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=21678 . Też nie wiedziałam jaki będzie pasował, ale na szczęście obsługa, okazała się bardzo pomocna i w szybkim tempie dokonałam zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grokoner
polecam netgeara dobry router i nie drogi. Ja mam swoj freedom przez niego podłączony i nie narzekam, nie zrywa połączeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam kupowanie takiego sprzętu na allegro (szczerze mówiąc to ja tam niczego nie kupuję). Zgodzę się z przedmówcami, że teraz jest tyle sklepów z elektroniką (w tym z routerami), że można znaleźć coś ciekawego i sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TP link, Belkin, asmax - same problemy D link dobre zaczynają się po 200zł najlepiej zainwestować w linksysa lub pentagrama cerberusa (sama przeszłam przez wszystkie ww. firmy i aktualnie mam linksysa wag54g2, którego gorąco polecam - nie gubi zasięgu, nie trzeba restartować, konfiguracja 3 min, tylko cena - 250zł zniechęca..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intra
Ale jaki net jaki modem ? jeżeli jest to sieć ADSL to router zawszę będzie droższym, na routerach nie zalecana jest przesadna oszczędność nie polecam tanich "smieci" typu TP link, Belkin, asmax, napisz dokładnie jaki masz internet to postaram się coś dobrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harryportier
pentagramy mozna sobie gleboko wsadzic, niektore linksysy tez nie sa szokujaco dobre, na ich tle wypadaja niezle netgeary, tplinki sa dobre, ale bardzo czesto zdarzaja sie wyjatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosemma
A tplink to nie są takie tanie routery? Ja zawsze myślałam, że to chińskie podróbki. Netgeara poleca wiele osób, więc widać że mają niezły sprzęt sieciowy. A jaki konkretny model warto kupić do neta z kablówki? Taki nie za drogi i w miarę szybki do domowego użytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zainteresowana
intra-ja mam internet w netii-co mi doradzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy w Netii czy u jakiegoś innego operatora - dla routera nieszczególnie ma znaczenie. Każdy model da się ustawić zgodnie z wymaganiami dostawcy. Polecam wejść sobie na wasserman.pl i popatrzyć na ofertę - wybrać jakiś tani model i cieszyć się bezprzewodowym internetem w całym domu na telefonie, tablecie i telefonie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marywislki
Porządny router nie musi być od razu bardzo drogi, wiele zależy od budżetu jakim dysponujecie, chociaż np. na takim NETGEAR WNR1000 bazujemy od 3 lat, kosztuje śmieszne grosze, jest niezawodny. W całym pomieszczeniu doskonały dostęp do sieci na wielu urządzeniach. Brakuje nam tylko USB - więc kwestia tego, czy go potrzebujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardal
Ok, a jeśli chcielibyśmy niskobudżetowego Netgeara, ale koniecznie z portem USB, to jaki polecicie? Widziałem nawet z dwoma portami, również z 3.0, ale to nie pod nasz budżet. Sprzęt ma zapewniać solidne połączenie pod kilka urządzeń i przede wszystkim nie zawodzić. Pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocny999
wystarczy przejrzeć google. ;) WNR3500L-100PES taki za 280zł na komputroniku (pewnie można taniej), a ma usb, WiFi, a do tego jest z otwartym oprogramowaniem, czyli możesz wgrać sobie tak zwane tomato, jeśli któregoś dnia postanowisz bardziej pokombinować z ustawieniami. ;) a jeśli coś jeszcze prostszego i tańszego to może WNR3500L-100PES? 230zł mniej wiecej a też ma możliwość zmiany oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwares
Jeśli mały budżet i pod ADSL, to np. NETGEAR DGN1000. Zapłacisz koło 100 zł, powinien być wystarczający na spory obszar, tzn. zapewni normalne działanie wifi w domu i poza nim. Przy czym parametry raczej podstawowe. USB tam na pewno nie uraczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadates
pomocny - za ponad stówkę pod neo jest DNG2200 i w tej opcji już z USB, wyższymi parametrami - generalnie powinien dać znacznie wyższą prędkość połączenia i o wiele lepszy zasięg niż ten z 1000 w nazwie. A to przecież dalej ten sam, solidny Netgear.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tryton65
Nie pytaj jaki bo router to router w większości nie różnią się niczym, zależy jaki masz budżet, wejdz sobie na avans.pl tam poszukaj w cenie jakiej chcesz i poczytaj opinie. Dobieraj tak by pasowało Ci tam gdzie masz go położyć wizualnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombers
O ile tylko budżet pozwala to zdecydowanie warto - Netgear AD7200 Nighthawk X10. Kawał solidnej maszyny. Owszem, wymaga to potężnego budżetu jak na router, ale to już jest rozwiązanie, które powinno sprostać oczekiwaniom również firm, ale będzie też odpowiednie pod duży dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabusia
ja kupiłam najtańszy router w sferisie, jakieś 40zł kosztował. jak masz możliwość to przejdź się do salonu, coś na pewno Ci doradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perskin
To zależy zawsze od budżetu. Przy przeciętnym można uderzyć np. w kierunku Netgear R6400. Już mocniejsza maszyna, z UBS, dobrym transferem i zasięgiem, odpowiednia pod wiele urządzeń. Akurat w moim przypadku się fajnie sprawdziła - zresztą akurat sami nigdy nie mieliśmy problemów ze sprzętami Netgear.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambers
Oceń budżet i dopasuj odpowiedni router do niego. Z firm raczej Netgear - w moich doświadczeniach zdecydowanie najstabilniejszy. Miałem kilka modeli - w tym momencie już taki z USB 3.0, który daje sobie radę na 3 piętrach budynku, na podwórku i ogarnia kilkanaście urządzeń. Ogólnie kawał solidnego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakender
Kwestia budżetu. Jeśli możecie poszaleć i postawić na coś wypasionego to np. Netgear R7000 WiFi Nighthawk. I tutaj można już wyciągnąć fajne osiągi - szczególnie pod względem zasięgi i osiąganego transferu. Ale w przypadku Netgear bardziej chodzi po prostu o niezawodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkot
Netgear, model zależy od tego, jaki macie budżet, ale ogólnie - patrzcie na to rozsądnie. Dobre rozwiązania sieciowe muszą trochę kosztować, pytanie jakich parametrów potrzebujecie. Coś innego pod duży dom i kilkanaście urządzeń, a coś innego pod niewielkie mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×