Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ywonna

poradźcie 25latce dobrać krem do twarzy-cerapory rozszerzone,świeci sie,łuszczy

Polecane posty

Nie wiem juz kompletnie jakie kremy stosowac do mojej cery, mam 25 lat a problemy z nią jak u nastolatki. Zawsze myślałam że mam cerę tłusta bo bardzo się świeciła. Stosowałam kosmetyki dla cery trądzikowej, potem matujące, a potem do cery normalnej bo stwierdziłam że mogę cerę przesuszyc za bardzo. Na chwile obecną moja cera wyglada tak : -rozszerzone pory na policzkach( jak dziurki wuglądaja, bardzo mi to przeszkadza) i nosie, a na brodzie i czole troszke mniej ale też -wagry na nosie ( zwłaszcza na nosie), czasem na czole i brodzie -czasami świeci się okropnie (np. rano wyglada jak wysmarowana olejem) ale jednocześnie schodzi ( np. z nosa który sie jednoczesnie błyszczy i to bardzo) -wyskakuja mi pryszczyki, czesto takie podskórne gule Myslę że mimo tego świecenia skóra jest przesuszona i potrzebuje nawilzenia ale naprawde nie wiem jaki krem stosowac bo boję się ją zapchać, oraz że pojawią się nowe pryszczyki. Kilka dni stosowałam nawilżajacy krem nivea visage do cery normalnej i mieszanej, cera się troche świeciła i pojawiły sie pryszcze, czoło całe obsypane więc odstawiłam ten krem. Matujacy krem chyba tez nie jest wskazany? naprawe nie wiem, bardzo proszę o porade. Musze wybrac sie do dermatologa dobrego chyba, bo ta babka u której była kazała używać kosmetyków takich jak do cery tradzikowej a to chyba zły pomysł. Kosmetyczka kazała uzywac krem półtłusty, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad się biora nutki
uważam że wszystkie matujące kosmetyki jakich uzywasz powinnaś odstawic. Malujesz sie? bo jeśli tak to może na jakiś czas zrezygnuj z podkładów i pudrów bo one tez bardzo zapychaja. Powinnaś nawilżać skórę, mimo tego ze po uzyciu kremu nawilżającego sie świeci to używaj kremu. Nie wiem jaki ci polecić, ale kiedys uzywałam krem z aloesu i bardzo pomógł mojej cerze która właśnie błyszczała się z nadmiaru matowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kilku dni nie maluję się bo troszke mnie zapchał podkład który miał niezapychać.chyba kupie jakiś korektor na te pojedyncze zmiany a fluid i puder odstawie. i jakąś maść na te wypryski sobie sprawie, chyba tez nie tłusta bo może pogorszyc sprawę, koleżanka zachwalała mi sudocrem po którym miałam gorzej na twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juh
ziaja ogórkowy jest fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak serio to
sudocremu nie stosuj! on może i pomaga ale u osób którym rzadko cos wyłazi i nie uzywaja kosmetyków na trądzik, wtedy takie coś jak sudocrem zadziała.ale u kogos kto ma z cera problemy to nie. brevoxyl polecam, wysusza też tormentiol ale jest tłusty więc moze cię zapchać.a co do kremu to może w aptece ci doradza? odradzam stosowanie kremu bambino dla dzieci jak niektórzy radza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak serio to
szczepanek a ty sie skąd na kremach znasz? ziaja nuno to dla 14 latek bardziej niz 25 latki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam mi pomaga
Ja stosuję Humektan na noc i sebamed żel na dzień, bardzo chwalę sobie ten zestaw( humektan 12zł sebamed 25zł) Zimą raczej używam aqualan na noc i ambilan na dzien gdy jest mroźno. Kremiki tanie a fińska jakość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrr
a ja ci powiem ze moja siostra stosuje ten sudocrem i go wsmarowywuje normalnie jak zwykly krem i ma cere zajebista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona3444
sudocrem nie nadaje się dla osób z tłustą cerą i wielkimi porami!!! to ze ktos ma super cerę po tym nic nie znaczy. znam kogoś kto uzywa kremu bambino, który ma w składzie największy syf, czyli parafinę i bardzo jej słuzy, a ja po czymś takim -pryszcz na pryszczu. mam cerę taka jak ty i polecam: -pure zone (w tubce, bo ten z pompką wysusza strasznie)- bardzo dobrze nawilza, a jednocześnie nie natłuszcza i 0 pryszczy po nim i tani jak barszcz; -effeclar K LRP- zmniejsza pory, nie zapycha, ale skóra się po nim błyszczy - olay total effect do tłustej skóry wszystkie te kremy mają w składzie kwas salicylowy, który bardzo dobrze wpływa na moją cerę.polecam iść tropem kwasu salicylowego. nadal mam tłustą skórę, ale pozbyłam się prysczy i pory też wyglądają przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie próbowałaś żadnych domowych sposobów? parówki, maseczki... poza tym dermatolog najlepiej jak przepisałby Ci jakąś apteczną mieszankę, albo po prostu antybiotyk. poza tym, w activeshop jest bogata oferta profesjonalnych kosmetyków, myślę, że powinnaś pogrzebać w czymś takim, ewentualnie skonsultować się z obsługą. mnie z ich oferty przypadły do gustu kosmetyki MayStar, naprawdę mam po nich dużo lepszą cerę, choć ich rzekomy odpowiednik w postaci Clareny zupełnie na mnie nie działał... nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anatemkas
1. http://www.biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgel.html 2. http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lekki-krem-nawilzajacy-dla-cery-tlustej-i-tradzikowej-3-x-50g 3. http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html 4. http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html - to ewentualnie Lub jakiś podobny zestaw - kremów czy toników z kwasami jest kilka do wyboru. To co podałam, to moja obecna, sprawdzająca się konfiguracja :) I żadnych 'matujących" do mycia - wieczorem lekki żel np. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22649 A rano dobry płyn micellarny i lekki krem, na pewno NIE matujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana jeśli nie masz uczulenia na aloes polecam ci bardzo ten żel http://www.floslek.com.pl/polska/kosmetyki.php?co=podstrona&id5=179&id_link=20&kat=SERIA%20DO%20PIELĘGNACJI%20SKÓRY%20%20SUCHEJ Pisze ze jest do cery suchej ale mi go poleciła farmaceutka a mam cere dokladnie taka jak ty. powiedzialam jej ze kazdy krem mnie zapycha, no i polecila mi ten zel. stosuje go rano i wieczorem, wchłania sie blyskawicznie, twarz nie jest klejaca, nie błyszczy sie wcale, jest nawilżona , no naprawde super kosmetyk. jest beztłuszczowy,bezzapachowy, zagości u mnie na długo. nawet widze poprawe w śladach które miałam po maściach różnych ( np. "spalenie" naskórka po afronisie). A jeśli chodzi o kremy to czasami zdarza mi sie uzywac nivea matujacy krem nawilżajacy ale nie do cery tłustej tylko mieszanej i normalnej. Bo akurat nie zapycha. Ale ten żel to cudeńko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze nie chodzi tylko o krem, ale o to co się dzieje z twoją twarzą. Podstawą tu będzie mycie i usuwanie nadmiaru sebum. Pewnie miejscami, np. okolice czoła Ci się łuszczy, a oprócz tego po prostu pełen połysk. Moja siostra jest weteranką tej właśnie cery i walki z hmm wybrykami natury. Jak dla mnie, problemem mogą być płyny do demakijażu (większość tanich zawiera pochodne parafiny...zatem hmmm rozcierasz sobie woskową powłokę na buzi, nic się nie wchłania, a to co się złuszczy lepi się, zatykają się pory i po ptokach). Siostra znalazła coś takiego jak żel z dcl'a z kwasem salicylowym i stosuje to chyba rano i wieczorem. Co do makijażu, to jest trochę tak, że jak się go robi, to jakoś tak się lepiej czuje.. :P i ok na pewno zatyka wiele, ale jeśli ograniczysz się tylko do wyjść i kupisz porządny produkt do demakijażu oraz pierwsze co zrobisz po wejściu do domu to to zmyjesz, to mam nadzieję, że Ci się poprawi !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejek myjący z kwasem LHA albo BHA można zrobić samemu za grosze dosłownie (składniki w sklepie Mazidła czy Zrób sobie Krem), ten z DCL to zdzierstwo absolutne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzm
A może kremik na dzień profilaktyka zmarszczek mimicznych 25+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikkkarska
Proponuje z kremów marki Nantes wybrać dla siebie serię Clean & Fresh Mysle ze będzie ona odpowiednia dla Twojej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaEnka
Najlepieć wybrać się do salonu, gdzie kosmetolog oceni stan skóry i zbada ją odpowiednimi urządzeniami. Wtedy dobierze kosmetyk firmy profesjonalnej, a nie jakiś zwykły drogeryjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
ziaje są bardzo dobrymi kremami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaEnka
Zresztą może nie potrzebna ta dyskuja o kremach, bo sam krem może nic nie zdziałać. Warto zrobić sobie serię zabiegów, które przywrócą właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swigutowaaaaa
Zapraszam na bloga, gdzie w zakładce "Pielęgnacja, " znajdziesz jak dbać o skórę w zależności od posiadanego typu zapraszam http://swigutowa.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam latami podobne problemy. oczywiscie przesuszylam swoja skore, ona sie bronila wiec jeszcze wiecej loju wytwarzala. teraz jest ok - woda miceralna Bioderma czerwona - do mycia twarzy i zmywania makijazu (lagodzi, uspokaja cere, oczyszcza) - nie uzywam wody do pielegnacji twarzy - na dzien, pod makijaz uzywam krem-zel ze sluzu slimakaMizon, Snail Recovery Gel Cream - jest w postaci zelu, nie zapycha, dobrze nawilza, nie blyszczy sie po nim cera (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=56349) - na noc krem babino z cynkiem (super nawilza, rano nie mam tlustej skory) - jako podklad krem bb hot pink (ma zupelnie inne wlasciwosci niz zwykle podklady) - no i to jest prawdziwy bb (a nie jak te garniera itp) - raz na tydzien robie sobie peeleging kwasami owocowymi - to mi doradzila moja dermatolog teraz twarz mi sie nie swieci, nie wysusza, nie mam suchych skorek, w ciagu dnia nie musze jej matowic (tylko rano uzywam pudru) - u mnie sie to sprawdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×