Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teraz jaaaa

ile kosztuje prowadzwnie firmy?

Polecane posty

Gość teraz jaaaa

Mam pytanie jak wyżej, czyli ile kosztuje prowadzenie własnej firmy. Chodzi mi o ZUS i inne opłaty jakie musi ponieść właściciel. Mam 26 lat, studia skończyłam ponad 2 lata temu i mam dość pracy dla kogoś! Na razie jestem totalnie zielona w tej kwestii, założyłam ten temat ta na gorąco. W weekend postaram się bardziej zorientować. ale może juz teraz znajdzie się ktoś pomocny. Wybaczcie jeśli teraz się nie odezwę ale jestem zmęczona i muszę się położyć,rano na pewno przeczytam odpowiedzi. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ZUS to jeden z największych wydatków:/ Wszystko zależy, o jakiej firmie i w jakim mieście myślisz, napisz jakieś szczegóły:) Jeśli zastanawiasz się nad nowym biznesem to polecam Ci portal firmy.net gdzie na początek możesz się darmowo ogłosić, a liczba odwiedzin tej strony zapewni niezłą promocję i Tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowadzacaaa
a ja własnie zamknęłam firme po 2 latach i z checią popracuje dla kogos, a jeszcze 3 lata temu mialam dosc pracy dla kogos, niestety zus mnie zjadał:) tzn moje dochody z firmy, zus=800zł i kilka innych opłat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najgorszy to zus ok 850 zl m-c
do tego czynsz, oplaty, no i poczatek zagospodarowanie+towar mnustwo kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że na początek koszty ZUS to wydatek około 330zł/m-c, przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności gosp. po dwóch latach wchodzi dopiero pełen zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam kropki
na poczatku ZUS przez pierwsze dwa lata tanej, ale masz stale oplaty jak ksiegowa, wynajecie lokalu, internet, tel sluzbowy, dojazd do klienta czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jaaa
witam, dzięki za odpowiedzi. Ja myślę o otwarciu sklepu internetowego. dlatego podalam ze mam 26lat i jestem po studiach, bo słyszałam ze dla absolwentów zus jest niższy, ale ile w tym prawdy i jak długo po studiach mozna byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jaaa
wynajęcie lokalu odpada, dojazdów nie będzie. zalozenie strony, kasa fiskalna, no i towar(ale to liczę osobno)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zus jest tańszy jak wczesniej nie prowadziłaś firmy i nie ma znaczenia czy jesteś absolwentem czy nie , z kasy fiskalnej też możesz być zwolniona jeśli bedziesz prowadzić tylko sprzedaż wysyłkową a wszystkie wpłaty od klientów będą na przelew + szczegółowa ewidencja i jeżeli przy tym nie prowadzisz określonej sprzedaży wymienionych ustawą dla których trzeba mieć kasę fiskalną od pierwszej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jaaaa
dziękuję za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TURBO DYMACZ MAN
JA PŁACĘ 150% TEGO CO INNI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×