Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

mój synal ma 2 lata i 8 miesięcy. mówi w swoim jakimś miedzy galaktycznym języku :) nawija cały czas ale o co mu chodzi to nikt nie wie. zna kilkanascie słów, niekiedy jak ma ochote to powtórzy jak sie go poprosi. jego zdanie wyglada mniej wiecej tak: bdlambldambldamnnanblamMAMA baldambaldamnnabladalblaCEM....konkterne sa tylko końcówki, większosc słow zastępuje tez odgłosami. ciagle do niego nawijam ale juz pomysłow brak co robic. Jak było u Waszych maluchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kallissta ----- moj synek ma 2 lata i 9 miesiecy i tez nie mowi, wiekszosc po swojemu, rozne dzwieki z siebie wydaje i bardzo mało powtarza po nas. My do logopedy chodzimy, ale poprawy nie widac. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopuki dzieciak w miare wyraznie nie zacznie mówic wizyty u logopedy sa bez sesu jednak równoczesnie trenujemy zabawy logopedyczne itd * dziewczynki szybciej zaczynaja mówic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może coś w tym jest (zapytałam mame xD) Ma chrześniaka 3,5 letniego i dopiero podobno po 3 roku życia poprownie mówić a do trzech lat pokazywał i wydawał rózne odgłosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam też lekarkach mowila ze dziecko ma jeszcze czas, ale po kilku cwizeniach z nim stwierdzila ze jednak wada wymowy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek 31 stycznia skonczy 3 latka , jak mial 2 mowil juz pelnymi zdaniami a teraz mozna z nim porozmawiac jak z doroslym :) mowi wszystko i uzywa bardzo wyszukanych slow :) ale kazde dziecko jest inne wiem , ze nas syn akurat szybko nuczyl sie mowic jego rowiesnicy sa na tym etapie na jakim on byl majac 2 lata wiec nie matw sie jesli do 3 lat nadal nie bedzie mowil wizyta u logopedy bedzie wskazana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też kiepsko mówił. Tzn teraz mówi pełnymi, choć nie jakimiś rozbudowanymi zdaniami (ma 3 lata i 3 m-ce) ale jak mówi szybko to ciężko go zrozumieć. Owszem chłopcy później mówią, ale mam wrażenie, że w większości przypadków to wymówka. Ja ze swoim chodziłam do logopedy, zaczęłam starania o logopedę przed 2 urodzinami bo już widziałam opóźnienia. Owszem, w większości przypadków one same się rekompensują, ale skoro można temu procesowi pomóc to czemu nie. Do logopedy chodzą dzieci od 8m-ca życia - przynajmniej w ośrodku jaki ja wybrałam dla swojego dziecka. Teraz porównując w przedszkolu inne dzieci widzę, ze są dzieciaki które mówią słabiej i takie które mówią jak "stary":) Dzieci są różne, należy to zawsze brać pod uwagę:) Ale tak czy inaczej - wizyta u logopedy jak najbardziej wskazana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma 2 lata i skąłda zdania a ja na twoim miescu bym drazyla temat bo juz spory dzieciak nie znaiedbuj tylko szukaj pomocy znam takie dziecko co ma 4 lata i rodzice cigale ma czas a dziecko nawet nie umie powiedziec auto :O tylko bum bum nie umie powiedziec daj pic tylko pokazuje na kubek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkaa
matka swojego dziecka nie zrozumie? po mimice ,wyrazie twarzy, po odczuciach,przeciez matka wie najlepiej,wszystko czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×