Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chce dzidzie

łożysko na przedniej ścianie - to dobrze czy zle

Polecane posty

Gość Normalnie
To bez znaczenia. Ja tez mialam lozysko na przedniej scianie. Polozna poowiedziala, ze moge pozniej i slabiej odczuwac ruchy dziecka. Na poczatku rzeczywiscie czulam mala slabiej, tak jakby "przez poduszke", ale jak podrosla i nabrala sil to boksowala az milo i mimo lozyska na przedniej scianie czulam ja doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam łożysko na przedniej ścianie . Co to znaczy tyle , że musisz na siebie uważać : na boki,stoły , blaty by się nie uderzyć w brzusio, bo może ci się łożysko odkleić , a pewnie już wiesz czym to grozi!!! Więc uważaj na siebie i brzuszek!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie
Blask co ty za glupoty opowiadasz???? Lozysko na przedniej scianie to NIE JEST LOZYSKO PRZODUJACE. Przy lozysku przodujacym istnieje zagrozenie odklejenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaagacka
a to jaka jest roznica z lozyskiem przodujacym a na przedniej scianie? Bo mi sie tez wydaje, ze moj gin uzywal wymiennie tych nazw podczas usg, ale moze ja zle zrozumialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie
Wlasnie szukalam w necie jakiegos fajnego artykulu na temat lozyska przodujacego ale jakos niczego nie znalazlam. Lozysko przodujace to lozysko polozone na lub w poblizu szyjki macicy. Lozysko na przedniej scianie nie niesie ze soba zadnych niebezpieczenstw czy komplikacji. Blask silnym uderzeniu (bardzo silnym) lozysko moze sie odkleic i nie wazne czy jest polozone na przedniej czy na tylniej scianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jouooool
łożysko się przemieszcza w trakcie trwania ciąży,ale najlepiej zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej ważny
jak byłam w ciąży też miałam łóżysko na przedniej ścianie , i mój gin powiedział mi to samo co napisała Blask!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mylcie łożyska na przedniej ścianie z łożyskiem przodującym. DTo dwa zupełnie różne znaczenia.Łożysko przodujące to łożysko które ma cechy zniżania się do ujścia szyjki. Położenie łożyska (przednia ściana, tylna) to tylko informacja ogólna, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcias1983
ja mialam caly czas lozysko na tylnej scianie.od 29 tygodnia mam na przedniej i to w zasadzie niczego nie zmienia.ciaza przebiega prawidlowo a moja coreczka szaleje w brzuszku tak jak szalala co odczuwam bardzo intensywnie.takze spokojnie polozenie lozysko niczego nie zmienilo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam lozysko na przedniej scianie i doskonale czuje ruchy dziecka Lekarz powiedzial ze trzeba uwazac na siebie by nigdzie nie uderzyc brzuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łożysko na przedniej ścianie brzucha jest przydatne w czasie badań prenatalnych biobsji kosmówki, badanie jest wtedy bardziej bezpieczne dla dziecka, bo lekarz nie gmera igłą koło dziecka tylko pobiera materiał z łożyska, które jest bliżej. Ja miałam łożysko na przedniej ścianie w dwóch pierwszych ciążach, niestety w tej w której były potrzebne badania, miałam na tylnej ścianie. Tak jak pisały poprzedniczki to całkiem coś innego niż łożysko przodujące, które jest groźne dla ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Również mam łożysko na przedniej ścianie i lekarz kazał uważać żeby się nie puknac w brzuch o nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też miałam łożysko na przedniej ścianie, jedyną konsekwencją było słabsze odczuwanie ruchów. To normalny wariant, żadne zagrożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja miałam na tylniej ścianie, ale lekarz mówil, ze gdybym miała na przedniej to bym odczuwała słabiej ruchy. I podobno jeśli łożysko jest na tylnej ścianie to łatwiej i szybciej się rodzi, tego też nie mogę powiedzieć czy to prawda, bo miałam cesarke. Wiec analogicznie do tego prawdopodobnie gorszy poród jeśli na tylnej jest łatwiejszy. No i oczywiście przodujace łożysko to zupełnie co innego niż na przedniej ścianie... Nie należy tego mylić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×