Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iphone106

alimenty na żonę

Polecane posty

Gość iphone106

Cześć dziewczyny! Proszę poradzcie coś! Mąż się ze mną rozwiódł bo znalazł sobie inną- całe szczęście że rozwód jest z jego winy bo mogę posadzić go o alimenty. Nie mamy dziecka i dlatego mam pytanie- czy któraś z was walczyła o alimenty na siebie nie mając dziecka? jakiej wysokości mogę dostać? Jestem nauczycielką, mam kredyt hipoteczny a jak byłam z meżem miałam wszystko. Były mąż ma pieniądze. Jakie dokumenty musze przekazać sądowi żeby dostać godziwe alimenty na życie? jak walczyć? Doradzcie! Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona odpowiadam123
czesc ajfonie musisz zlozyc pozew o alimenty na siebie, opisac sytuacje, dolaczyc kilka dokumentow takich jak pasek placowy, moze wyrok rozwodowy? nie wiem co dokladnie, no i wazne bys miala swiadkow ktorzy potwierdza jak zylas za czasow malzenstwa a jak teraz. ze wczesniej chodzilas na silownie i w firmowych ciuchach a teraz Cie na to ne stac. jest to podstawa do zasadzenia na ciebie alimentow bo poziom twoj po rozwodzie sie pogorszyl i to znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa akurat to ze
kiedys chodzila w markowych ciuchach a teraz nie dla sadu raczej nie bedize mial wiekszego znaczenia:P rownie dobrze moglaby podac, że dawniej jezdzila kilka razy w roku na zagraniczne wojaze a teraz nie mzoe i co? myslisz, ze sad zasadzi jej alimenty żeby mogla dalej zyc na tkaiej dtopie/:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajzberg
Najpierw wnieś sprawę o alimenty ,najlepiej od razu podaj kwotę,a potem i tak Sąd Ci ją obniży do możliwości zarobkowych męża ,tam też każą Ci przedstawić dlaczego się o nie ubiegasz,więc Musisz konioecznie nie mówić o kredyci ,a o Twojej chorobie i wielospecjalistycznym leczeniu co pociąga ogromne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajzbeg
I jeszcze jedno zbieraj faktury za leki ,za bilety Rób kserówki,żądaj tez najwyższej kwoty jaką możesz,no nie stu tysięcy,ale np.1000 złotych. Do tego kredyt jak Brałaś na siebie to nie jest Twój problem o ile w czasie małżeństwa nie było rozdzielności majątkowej,a jeżeli po rozwodzie to o nim nawet nie wspominaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko a ty
jesteś chora i nie możesz pracować? Niby dlaczego miałabyś brać od męża alimenty? Za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam hakiel 178
takaaaaaaaaaaaaaaaalllll w jakich papierach? i gdzie ma to wpisac? pierwsze slysze by trzeba było gdzies wypelniac: zawod :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam hakiel 178
Autorko a ty jesteś chora i nie możesz pracować? Niby dlaczego miałabyś brać od męża alimenty? Za co? POCZYTAJ TROCHE O PRAWIE I SIE DOWIESZ CZEMU NALEZA SIE ALIMENTY OSOBIE KTORA NIE ZAWINILA ROZPADU MALZENSTWA OD STRONY WINNEJ. POCZYTAJ A WTEDY GLOPICH PYTAN NIE BEDZIESZ ZADAWALA, TYPU PO CO, NA CO , DLACZEGO? :0 naprawde nie wiesz ze takie "cos" istnieje? czy alimenty kojarza ci sie tylko z placeniem na dzieci? ales ograniczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ni sądzę
byś dostała jakieś alimenty na siebie .Masz zawód ,pracujesz ,w tym 4 miesiące urlopu w ciągu roku ,18 godzin w tygodniu w pracy.Ośmieszasz się i ośmieszysz się..Owszem istnieje teoretycznie taka możliwość jednak w Twoim przypadku to teoria.Musiała byś udowodnić ,że rozpad małżeństwa doprowadził do obniżenia Twojego standardu życia,rozpad małżeństwa a nie Twoje zachcianki,zastanów się zatem co to jest standard życia .Sąd bierze pod uwagę powszechne i ogólne warunki życia w kraju całych rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenfchbefd
Jezeli mieszkasz w Polsce,nie ukonczyłąs 55 lat zycia,nie jestes chora tak aby choroba uniemozliwiłoa Ci podjecie jakiejkoliwek pracy,to alimentow nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamku wroc do szkoly, naucz sie myslec moze tez poznasz takie slowo i jego znaczenie jak sarkazm ... a druga sprawa utrzymywanie pasozyta jest zenujace :O czulabym sie gorzej niz dziiwka bo dostawalabym kase za kompletne NIC. Nie wyobrazam sobie nic bardziej ponizajacego niz dostawanie kasy na siebie od bylego faceta, zenada straszna :O na dziecko rozumiem, dziecko wymaga srodkow finansowych, trzeba ubrac, nakarmic, zapewnic wyksztalcenie itp itd do zrobienia dziecka potrzeba dwoch osob wiec oczywiste jest, ze trzeba dzielic sie wychowaniem i sr. finansowymi razem, ale utrzymywac byla zone jak pasozyta ??? zenada dla kobiety. wstyd byc kobieta :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co do kredytu
jeśli sama go wzięła bez zgody męża to Tylko jej problem, jest to bowiem przekroczenie tzw.uprawnień zwykłego zarządu ,poza tym kredyt to pieniądze pobrane a zatem jest się w ich posiadaniu , każdy by chciał brać kredyty tyko ,żeby kto inny je spłacał ,najlepiej były mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy te baby po rozwodach
to wszystkie psychiczne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam hakiel 178
polejka ale takie jest prawo czy ci sie to podoba czy nie i moze na z niego skorzystac. nie probuj byc madrzejsza od tych co je tworzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam hakiel 178
jenfchbefd naprawde? a skad ty to wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem dlaczego
autorka ma dostać alimenty. Nie do końca jest prawdą że jej się należą tylko z tego powodu że rozwód jest z winy męża. Sąd bada okoliczności, dlaczego kobieta występuje o alimenty. Jeśli jest w miarą młoda, zdrowa, może pracować - sąd alimentów nie przyzna. Ważny jest wiek, stan zdrowia, staż małżeński. Głupio by było, żeby laska która ma 25 lat żyła przez 40 czy 50 lat na koszt byłego męża, któremu podsunęła choćby płatną dz.... żeby uzyskać rozwód z jego winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam hakiel 178
ale ona jasno pisze ze pogorszeniu ulegl jej status po rozwodzie, wiec ma ku temu podsawy i dowody na zaistnia asytuacje chociazby w postaci swiadkow ktorzy potwierdza jak zyla przed rozodem a jak zyje teraz. proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozśmieszyła mnie pewna wypowi
wypowiedz i tu zacytujee: jenfchbefd Jezeli mieszkasz w Polsce,nie ukonczyłąs 55 lat zycia,nie jestes chora tak aby choroba uniemozliwiłoa Ci podjecie jakiejkoliwek pracy,to alimentow nie dostaniesz. Otóż ja jestem zywym chodzacym przykladem na to ze jestes w bledzie i nie wiem skad masz takie informacje :) a teraz o mnie jedziemy po koleii: -mieszkam w Irlandii od 8miesięcy - mam 29lat -jestem jak najbardziej zdrowa i zdolna do pracy i pracuję Widzisz nic z twoich mądrosci nie ma odniesienia do rzeczywisctosci:) lepiej piszcie sprawdzone rzeczy a nie glopot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refhfggfdki fdgsdghdg...
chyba alimenty na byla zone kurrrwe powinno byc w temacie, co czystosci slubow koscielnych nie umie dotrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdhfdhdfhfd
chyba alimenty na byla zone kuurrwe powinien byc temat co sie kurwi na prawo i lewo z uczniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Polsce
alimenty dla współmałżonka można dostawać przez 5 lat, jest to czas jaki sąd daje na odnalezienie się w nowej rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Polsce nie tylko
przez 5 lat. Skoro rozwód jest z winy męża, to alimenty dożywotnio. Pod warunkiem że są podstawy. Jak jest irlandii to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi się
że świadkowie są potrzebni, żeby pokazać jak owa pani żyła przed ślubem po ślubie po rozwodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozśmieszyła mnie pewna wypowi
i nie musisz wiedziec jak jest w irlandii. ja alimenty dostaje prawomocny wyrokiem sadu z polski. po ich zasadzeniu wyjechalam wiec zwiazku z irlandzkim prawem to nie ma zadnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a JAKIE JEST UZASADNIENIE
SĄDU DLA TYCH ALIMENTÓW? COŚ MI SIĘ NIE CHCE WIERZYĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy głupi jesteście
czepiacie się kobiety jak jakieś zawistne małpy a ona ma rację. Jeśli ona jako nauczycielka zarabia 1700 netto a jej mąż zarabiał 17 000 to się jej BARDZO pogorszy. I ma prawo do alimentów od męża jeśli jest winny rozpadu. I pewnie dostanie ze 3 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te teksty o braku honoru
to piszą zawistnice, które w dupie były, gówno widziały i wydaje się im, że wszysce żyją za głodowe pensje. Zazdroszczą, bo od swoich mężusiów zarabiających po 1600 brutto dostana co najwyżej na bilet PKS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i bardzo dobrze
i słusznie ze dostanie alimenty na siebie. a niby dlaczego ma miec teraz gorzej, bo pańcio sie zbiesił? skoro ma 17tys na miesiac a ona 1700 to dostanie napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do polejka i innych podobnych
O alimenty do byłego męża lub żony można wystąpić przy obniżeniu standardu życiu w wyniku rozwodu, w przeciągu 5 lat po rozwodzie bez orzekania o winie i dożywotnie jeśli rozwód jest z winy jednego współmałżonka. Aby sąd przydzielił takie alimenty nie trzeba wcale być osobą starszą, bez zawodu i bez pracy - wystarczy duża różnica w zarobkach. Alimenty nie dostaje się za "kompletne NIC" - no chyba, że dla Ciebie POWODY dla których sąd orzeka winę jednej ze stron nie znaczą NIC. Dobrze, że znasz pojecie sarkazmu może dowiesz się również kiedyś, na czym polega różnica między ku*wami a eksami, którzy mają zasądzone alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×