Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iphone106

alimenty na żonę

Polecane posty

Gość Zniecierpliwiony
t. 60. § 1. Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. § 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie ...................... sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania ............................ usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie ..................................... znajdował się w niedostatku. § 3. Obowiązek dostarczania środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygasa w razie zawarcia przez tego małżonka nowego małżeństwa. Jednakże gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni. Jak zatem widać sprawa podlega ocenie,nie jest jednoznacznie powidziane ,że alimenty się należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Nie ma tu również mowy o równej stopie życiowej jak ma to miejsce w przypadku alimentów na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naucz się człowieku czytać
ze zrozumieniem. Tam pisze wyraźnie, że osoba nie winna rozpadu MOŻE domagać się alimentów jeśli się jej pogorszy NAWET, jeśli nie jest w niedostatku. Nawet jeśli pracuje, ale BARDZO się jej obniży stopa życiowa. Jeśli mąż miał 50 tys dochodu a zona 10 tysięcy, to się jej pogorszy i MOŻE dochodzić alimentów. Nie musi, ale może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania ............................ usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie ..................................... znajdował się w niedostatku. Zatem mowa jest o potrzebach usprawiedliwionych , nadto wcześniej jest napisane o istotnym pogorszeniu sytuacji materialnej. Kto w takim razie czyta bez zrozumienia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uprawiedliwion potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uprawiedliwione potrzeby
to na pewno nie wjazd na Bahama ani 10 par butów . Istotne pogorszenie to właśnie brak możliwości zaspokajania swoich usprawiedliwionych potrzeb a nie różnica w zarobkach czy równa stopa życiowa byłych małżonków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formuła
istotne pogorszenie sytuacji materialnej oraz usprawiedliwione potrzeby powoduje ,że wynika z niej poważne ograniczenie skali roszczeń ,można również powoływać się na sprzeczność z zasadami społecznymi w celu uniknięcia alimentów na byłą żonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam znam osobiście panią
która ma 12 tysięcy alimentów. Byli małżeństwem sporo lat, on był dziwkarzem i alimenty dostała chociaż pracuje. Ale ona miała dobrego adwokata. Ciekawe, że się buc honorem nie unosił gdy ją okradał z życia i czasu, który mu poświęcała chociaż nie zasługiwał nawet na kopa w rozwiązłe dupsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie gdyby alimenty
na żonę przysługiwały tylko dlatego że rozwód jest orzekany w winy męża, to nie byłoby starszych i chorych kobiet żyjacych na skraj ubóstwa. A tak właśnie żyją te żony, których mężowie na stare lata znaleźli sobie młode panienki. Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja sasiadka ma zasadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylicie sie bty
to ze teraz mnie nie stac na wakacje na bahama a przed rozwodem moglam sobie na to pozwolic jak najbardziej jest agrumentem i nie mowcie ze nie, ja w sadzie nie bronilam sie co prawda takimi argumentami, ale w pozwie pisalam miedzy innymi, o kontynuowaniu studiów, czeste wyjazdy do chorej matki na drugi koniec polski, basen i aerobik itp, w pozwie to bylo i na sparwie to walkowalismy z sedzia i nie dala mi do zrozumienia sedzia ze to sa zbytki, tylko zasadzila na moja rzecz alimenty w wysokości 850zł a żadałam 1200zł, prawde mówiac chodzilo mi cos w granicach 600, bo wiedzialam ze sad i tak obnizy i nie przydzieli mi tyle ile chce wiec napisalam z górka. tak samo jak w pozwach o alimenty na dzieci sie pisze. przed rozwodem ja nie pracowalam i maz sponsorowal mi te atrakcje, studia na dwoch kierunkach i podroze do mamy wiec czemu po wyroku rozodowym z jego winy mialam nie skorzystac z mojego swietego prawa i zarzadac alimentow na siebie? to ze on mnie zdadzal mialo spowodowac to ze nie dokoncze studiow czy ten przestane cwiczyc? byly maz wniosl w pazdzirnku rok temu o zniesienie alimetow, bo pracuje od 1,5 roku ale sedzia sie nie przychylila do jego wniosku. zarabiam obecnie 1900 do reki i ciezko by mi bylo sie utrzymac na poziomie takim jak sprzed rozwodu stad tez takie orzeczenie sadu. mysle ze on niedlugo znow wniesie o znieienie tych alimentow ale zobaczymy co da sie zrobic. pomaga mi mozna by powiedziec najlepszy w dzielnicy prawnik od spraw rodzinnych wiec wiem jak brac go pod wlos w razie co. ta prawniczka tez pokierowala moja sprawa rozwodowa. podczas pytan do niego, (a walila z grubej rury) robil sie czerony, mieszal sie chcial ratowac sie chyba plczem ale to nic nie dalo. przepraszam ze sie tak rozpisalam ale trafilam tu akurat i chcialam dorzucic sowje 5 groszy tym co twierdza ze takie alimenty niewinnej stronie rozowdu sie nie laeza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylicie sie bty
jeszcze raz ja pisze. jakby ktos chcial sie mnie cos poradzic lub zapytac prosze o kontakt tutaj lub na email mój: kbubowiecka@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrozumiły
Uważam ,ze każdy ma prawo do godnego życia czy jest rozwodnikiem,rozwiedzioną..czy w związku małżeńskim,i dziwie się wypowiedzi ze pracuje w szkole 18 godzin dydaktycznych,a nie pisze ze drugie tyle musi się przygotować do zajęć ,wywiadówki ,dyskoteki zajęcia pozalekcyjne..(zapomnieli Ci co chodzili do szkoły)że pracuje z młodzieżą z którą trzeba umieć sobie dać radę, czasami wy co tu piszecie nie potraficie wychować jednego dziecka..a takim jak ona oddajecie pod opiekę ..i ma w klasie nawet 32 uczniów..wiec jej nie zazdroście ..bo mimo ze pracuje te 18 h dydaktycznych to więcej czasu poświęca dzieciom w szkole niż wszyscy rodzice w domu..wiec nie krytykujcie pracy nauczyciela i rozwiedzionych kobiet..to tez człowiek..ona nie pierwsza nie ostatnia..3maj się dziewczyno..pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iphone106
Dziękuję Wam wszystkim za ciekawe wypowiedzi- przeczytałam wszystkie bardzo dokładnia ale w sumie nadal jestem zdenerwowana całą sytuacją. Może jak napisze wiecej o tej sytuacji to może doradzicie mi więcej. Z małżeństwa dzieci nie mamy, byliśmy małżeństwem tylko dwa lata. Ciągle gdzieś lataliśmy, mieszkaliśmy w wynajętym mieszkaniu, miałam biżuterię i kosmetyki - co chciałam. Mój były mąż zostawił mnie dla innej i z tą inną ma już dziecko. Jeśli ma dziecko to czy alimenty moga dla mnie ulec obiżeniu? A jak się ożeni z tą swoją kobietą i nie daj Boże udowodnią że ona jest na jego utrzymaniu bo nie pracuje i siedzi w domu z dzieckiem to moje alimenty moga być niższe? A jak zajdzie w drugą ciążę? co wtedy? Doradzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka bo pomysłu brak na
jjjjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka bo pomysłu brak na
ale to juz wystapilas o alimnty i je pobierasz ze sie martwisz ze ci je obniza bo nowa zona ex powila dziecko? jesli juz powila to mozliwe ze maz wystapi o obnizenie alimntow na Ciebie, ale sad nie zawsze sie do tego musi przychylic. poniewaz maz moze podjac sie dodatkowej pracy by wszytskim zapewnic zycie na odpowiednim poziomie, zarowno powitemu dziecku jak i bylej zonie czyli tobie, by nie bylo Ci gorzej jak w czasie trwania malzenstwa. sady nie sa takie chetne do obnizania alimentow facetom ktorzy sa winni rozpadu malzenstwa, skady sedziowkie to przewaznie kobiety wiec taki facet odrazu jest dla nich szuja i chociaz by i 4 ke splodzil to sad podpowie mu ze ma wiecej pracowac by bylej zonie zapewnic zycie na odpowednim poziomie tak samo jak i dzieciom. wiec o nic sie nie martw. moj maz ma dwojke juz (w przeciagu 2 lat!!! ) i skladal wniosek po urodzeniu pierwszej corki ale sad podtrzymal wysokosc alimntow na mnie wiec wiem ze pojaiwnie sie dziecka nic nie zmienia. trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjj
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiutka 43893843
popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iphone106
Hej! Dzieki za nowe rady. Ale słuchajcie- czy warto przedstawić w sądzie dużą ilość świadków czy nie? Jak długo trwaja takie sprawy- jedna sprawa w sądzie czy dwie? Słyszałam o sprawach tego typu ciągnących się latami! Aha dodam że przy rozstaniu mąż dał mi 20 tys a potem jeszcze 15 tys. czy jak on to powie w sadzie to będzie zle wygladało? On ma na to dowody przelewów na moje konto.Dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiutka 43893843
a czemu ma to zle wygladac, co to sad obchodzi ze ci to przelal, w razie co powiesz ze z czasow jeszcze przedmalzenskich mu taka sume pozyczylas wiec jaki masz problem? do tego ugadasz jednego swiadka zeby to potwierdzil i w czym problem? a pozatym to prowokacja prawda? chcesz tu wielka zazdrosc wzbudzic naszego biednego spoleczenstwa i bedziesz wiwatowac jak beda jechac po tobie :) wiesz ze kazdy kazdemu by oczy wydrapala jakby sie dowiedzial ze taka sume dostal na kontow wiec wiesz co robisz. i napewno cel osiagniesz a twoje IP prowokatorko jest juz zgoszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale mamy mojefgdgsd
a czemu i za co zaplacil ci takie duze kwoty po rozwodzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo jest szejkiem na bahamach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pyt.
były mąż - rozwód z jego winy, zarobki 1400. Wykształcenie średnie, lat 35 była żona - zarobki 1800. Wykształcenie wyższe, lat 34. Czy gdyby zasądziła otrzymałaby alimenty na siebie? Przed rozwodem zarobki wynosiły ok. 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadow_
Trzeba godnosci nie miec zeby od "bylego" juz meza brac alimenty na siebie. Wczesniej to wszystko miala bo cos za cos. Mial gopodynie, kucharke i przescieradlo. Za to mialas te wszystkie luksusy. Teraz nie swiadczysz tych "uslug" to i kasy nie ma :) Jest takie jedno okreslenie ktore mi przychodzi do glowy w tym momencie.... Galerianka to delikatne okreslenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smetny cham
To idz daj dupy na ulice i sobie zarób!!!! Wcześniej mężowi nadstawiałaś to miałas kasę a teraz jak ci sie dupsko rozpasło to poszedł do innej. I wcale się nie dziwie bo suka powinna być z psem!!! - to o tobie jakbyś nie wiedziała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i cieknie im z buly krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rolexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To już do k urwy mam większy szacunek niż do takiego pasożyta! Bo k urwa to przynajmniej za pieniadze loda robi i dupę wypina. Sama się utrzymuje a wy? Pokraki życiowe??? Gardzę takimi śmieciami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego każdy zdradzacz tak
walczy jak lew, by sprawa kochanki była ukryta, by orzec rozwód z winy obu stron, a lepiej bez orzekania winy dlatego srają po gaciach, by kochankę na czas rozwodu zakopać, schować - bo każdego grosza żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co panowie
skurwiele? Żebywam pourywalo te wasze ... Zamkniecie wtedy mordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×