Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubiąca sałatki

Przepisy na dobre i tanie i sałatki kto zna?

Polecane posty

jestes zalosny i beznadziejny czepiając się. :) ale dzieki bardzo tak mozesz sobie kupic z neptuna i ja zjesc . a tutaj dodaje przepis hanka26: * makrela * 3-4 ogórki kiszone * 3 jajka na twardo ugotowane * cebula duża * sól pieprz * majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ukochana sałatka nazywa się "Ekstraparty", mam skserowany przepis z książki. smakuje przeważnie wszystkim gościom, szybko się ją robi, nie ma dużo krojenia , jak przy jarzynowej. z pozoru może wydawać się kosztowna, ale takie składniki jak : ananas i groszek w puszce, pieczarki konserwowe , szparagi w zalewie- to można kupić w Lidlu/Biedronce, tam są dużo tańsze i dobre. robiłam wersje tej sałatki kupując wyżej wym. składniki w osiedlowym sklepie( np Bonduelle, Pudliszki itp) i ze składnikami z Lidla/Biedronki. nie rózniły się w smaku, a sałatka może być o wiele tańsza. podaję przepis. składniki sałatki: - 50 dag piersi kurczaka - ok 6 plastrów ananasa z puszki -puszka zielonego groszku -słoiczek pieczarek konserwowych -puszka szparagów -vegeta składniki sosu do sałatki: -mały pojemnik jogurtu - 4 łyżki majonezu -natka pietruszki - 4 łyżki soku z ananasa -po ćwierć łyżeczki przypraw( mielonego imbiru, curry, estragonu i pieprzu) - 2 ząbki czosnku -2 łyżki soku z cytryny -łyżeczka cukru -sól Kurczaka pokroić w kostkę, wrzucić do wrzątku z dodatkiem Vegety i gotować na małym ogniu 20 min. potem odcedzić i ostudzić mięso. plastry ananasa, szparagi i pieczarki osączyć , pokroić , wymieszać z osączonym groszkiem i kurczakiem. jogurt, majonez i sok z ananasa wymieszać z przeciśniętym przez praskę czosnkiem, sokiem z cytryny i przyprawami. wlać do sałatki, wymieszać. mozna udekorować zieleniną . wstawić na ok. 30 min. do lodówki. smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy tania ale pyszna
kurczak - filet- usmażony w przyprawie złocisty kurczak, ostudzoy i rozdrobniony uprażone migdały połówki ciemnych winogron bez pestek łyzka majonezu i już spróbujcie - niebiańsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten filet z kurczaka z migdalami brzmi naprawde cudownie. ja jeszcze lubie cos podobnego, ale z sezamem!:) baska dzieki ;) nie martw sie przygłupami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no baska ostatnio pisze ze wyjada wszystko z lodowki co ma, wiec nnie dziw sie ze ma ochote na kurczaka o 21 :P moze na cos jeszcze baska, haha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie zlitujcie się
tu też gada sama ze sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- 4 filety śledziowe w oleju z puszki - puszka fasoli czerwonej - duża czerwona papryka - pęczek natki pietruszki - 1 ketchup - 1 duży por - 1 papryczka chili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, nie bede zwaracala uwagi na was, nikt ze sobą nie pisze, chyba ze Ci, ktorzy to sugeruja. wykorzystam ten przpepis w najblizszym czasie pewnie choc bez papryki i raczej chilli calej tez nie dodam, za sledzikiem to akurat u mnie wszyscy szaleja w kazdej postaci, choc maz woli swiezego jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och to bez tego zczego nie chcesz to nei wiem jak bedzie smakowalo:P. sweizy to swiezy ale komu chce sie robic samemu czesto?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez prawda. e tam, bedzie lepsze, bo papryka tylko wszedzie psuje smak!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lecytyna 1
Sałatka ekspresowa Ugotuj 2 worki ryżu 4 jajka puszka kukurydzy sparzyć gorącą wodą cebulę 3 ogórki kiszone wszystko w kostkę sól i piepprz PYCHA:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
bez pora i cebuli bedzie ciężko, dla mnie to podstawa żeby sałatka nie była mdła - a szczypiorek może być? fasolka mungo - ok pół paczki czyli jakieś półtorej szklanki mocze na noc w letniej przegotowanej wodzie. Nastepnego dnia gotuję w tej samej wodzie - trzeba uważać żeby nie rozpadła się na puree. Solę pod koniec gotowania troszkę. Odcedzam. Jak ostygnie dodaję kiszone i surowe ogórki pokrojone w drobna kostkę, czerwoną paprykę, szzcypiorek i majonez. Szybko sie robi i dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka jarzynowa: marchew, pietruszka, seler, ziemniak, jajka - ugotować, obrać pokroić w kostkę, jabłko, ogórek kiszony - pokroić w kostkę zielony groszek - puszka Pomieszać z majonezem i musztardą, doprawić solą i pieprzem:)) Pycha tylko dużo krojeknia, ale też dużo wychodzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
WITAJCIE. mala podpowiedz dla wszystkich salatkowiczek. W sklepach AGD. mozna kupic takie kółeczko do krojenia warzyw, za ok 3, lub 4 zlote.To jest kolko i ma z drucikow zrobiona kratke w srodku,ugotowana marchew czy ziemniaczki przeciskasz od spodu , z gory to co przecisnales scinasz. Migiem sie kroi salatke warzywna. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam sałatkowego fioła! Meksykańska pierś z kurczaka (smażona, w kostkę, lub gotowana) kukurydza papryka świeża (czerwona, zielona, żółta) - najlepiej ten mix z Biedronki) ser żółty - 30dkg (w kostkę) czerwona fasola kukurydza cebula w kostkę sos: majonez pół na pół z jogurtem naturalnym +maggi (oryginalne) + pieprz. Uwaga na sól!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja sie z jakas przylacze: -ugotowana paczka ryzu -seler w sloiku(w zalewie) -por -piers z kurczaka(pokroic przyprawic podsmazyc) -jajka(3 4) -ogorek kiszony badz konserwowy wszystko oczywiscie w proporcjach jakich lubicie,wszystko pokroic wrzucic do michy wymieszac z majonezem przyprawic...pycha.a zwlaszcza polecam ten seler z zalewy.naprawde oryginalny smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
Ja robię bardzo dobrą z czosnkiem. - puszka ananasa - pokrojony jak kto lubi - ser żółty starty na większych oczkach - 2 - 3 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę - majonez w ilości ulubionej, ja lubię dość sporo - jedna pierś wędzona z kurczaka ale może też być szyneczka lub inna ulubiona wędlinka. Wszystko mieszamy, pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam salatke ukladana warstwami: na spodzie jajko pokrojone w kostkę (3-4 jajka, wczesniej ugotowane na twardo), doprawione i wymieszane z 2 łyżkami majonezu. na to kładziemy odsączoną fasolę czerwoną z puszki, po czym kroimy w kosteczkę czerwoną paprykę konserową (marynowana) i dajemy na wierzch. calosc polewamy cienka warstwa keczupu i dekorujemy przyprawami (np. ziola prowansalskiej). polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio zastanawiałam się gdzie by się wybrać coś zjeść. Trafiłam na www.telekelner.pl Tutaj znalazłam bazę restauracji z całego kraju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×