Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubiąca sałatki

Przepisy na dobre i tanie i sałatki kto zna?

Polecane posty

Gość lubiąca sałatki

Uwielbiam sałatki ale niestety nie mam za bardzo czasu na robinie ich podobnie jak też nie chciałabym wydawać dużo pieniedzy na składniki. Nigdy jeszcze nie robiłam sałatki z przepisu te moje to takie na wyczucie były zawsze robione ale nikt nie narzekał:) Chciałabym jednak jakichs nowych pomysłów może wy macie jakies przepisy na swoje ulubione sałatki? Dodam tylko że nie przepadam za ziemniakami w sałatkach, nie jadam również cebuli i pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brokułowa z czosnkiem średni brokuł sparzyć wrzucić do gorącej wody i gotować ok 5 min pokroić jajka ok 5 sztuk ugotować, obrać pokroić drobno 2 ząbki czosnku obrać zetrzeć na tarce najdrobniejsze oczka 2 łyżki majonezu i 2 łyżki jogurtu sól, pieprz pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pora: Pora pokroic na cienkie plasterki,posolic,pogniesc reke aby zmiekl.Dodac starty ser żółty,kukurydze z puszki ,pieprz,sol i majonez.Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nagarniara
ugotwać brokuł na pół twardo podzielić na większe cząstki, ugotować jajka na twardo pokroić w ćwiartki, pomidor w ciwiartki (polecam pomidory truskawkowe pycha) UŁOŻYĆ NA TALEŻU Sos: majonez i smietana gęsta 18% albo jogurt grecki lub bałkański w proporcji 50/50 odrobina soku z cytryny, płaska łyżeczka cukru, pieprz sól. Polać i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorowa z serem feta
maly SUROWY kafafior podzielony na drobne rozyczki puszka kukurydzy kostka sera feta- pokroic w kostke duza garsc rodzynkow 2-3 zabki czosnku Wszystko razem wymieszac z majonezem lub majonez/smietana/ jugurt . Salatka jest bardzo dobra , wyprobowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjedzmy lepiej cos konkretnego, haha:) wszyscy podaja przepisy, moze za to cos sprawdzonego gotowego? (jestem leniem, nie ukrywam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha amadeuszplik: ja nie należe do pracowitych ale co zastąpi robioną samemu sałtkę:D.a tak poza tym to znam znam: np salatka nicejska, sałatka pikantna z makreli:) lubię pikantne bardzo! probowales moze ttakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zetrzeć świeży seler, dodaję sok cytrnowy, żeby nie ciemniał, kroję drobniutko ananasa, dodaję zmielone orzechy włoskie, mieszam wszystko dokładnie, daję naturalny jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszna sałatka kalafiorowa: kalafior ugotowany, kokrojony w dużą kostke (2x2x2cm) kub podzielony na różyczki 4 duże marchewki ugotowane i pokrojone w kostkę pęczek koperku posikanego 3 łyżki majonezu /jogurtu nat. sól i pieprz do smaku. Ugotowane osobno warzywa łączymy z pozostałymi składnikami, wkładamy do lodówki na ok. godzinę i zajadamy sie ze smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie z tunczykiem. -puszka tunczyka w oleju/sosie wlasnym, ktos wspomnial o neptunie, nada sie -ugotowany woreczek/dwa ryzu -kukurydza -por -majonez (wybieram ocetix, bo jest najmniej tlusty z tego co wiem) -sol, pieprz -wedle uznania jajko na twardo i groszek, choc ja nie lubie wszystko wymieszac, do lodowy na godzine i masz, dobre smaczne ulubione moje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dobra jest z brokul z serem feta. 2 brokuly(zblanszowane podzielone na rozyczki) 1 ser feta pokrojony w kostke sos czosnkowy z jogurtu naturalnego z lyzka majonezu i 3 zabkami czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z selera. marynowany seler- 2 sloiczki szynka pokorojona w kostke kukurydza majonez wszystko wymieszac.jak ktos lubi mozna dac troche rodzynek salatka z ryzem i wedzonym kurczakiem ryz w torebkach wedzone udko kurczaka ogorki konserwowe papryka konserwowa majonez ryz ugotowac na sypko,udko,ogorki i papryke w kostke.wymieszac z majonezem,doprawic do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatke z tunczyka robie tak
Puszka tunczyka w oleju kukurydza w puszce maly kawalek sera zoltego ogorki konserwowe 2 jajka na twardo majonez sol pieprz Wszystko mieszam w proporcjach według uznania, nie daje calej puszki kukurydzy, niecałe pół, ser żółty i jajka tre na tarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) ja ostatnio zrobiłam sałatkę z kurczakiem po meksykańsku:) filet z piersi z kurczaka pokroić w kostkę, podsmażyć na oliwie. 1/2 główki kapusty pekińskiej posiekać, kawałek pora i jedną dużą cebulę posiekać, paprykę czerwoną pokroić w paseczki. Puszkę kukurydzy i fasoli czerwonej odsączyć i dodać do warzyw. Ewentualnie papryczkę chili jak ktoś lubi naprawdę na ostro. Wymieszać z dwiema łyżkami majonezu i doprawić solą, pieprzem, papryką. {kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
często robię też taką kurczakową: filet z piersi kurczaka ugotować, pokroić w kostkę. Ananasa z puszki pokroić w kostkę, dodać garść sparzonych rodzynek i puszkę kukurydzy. Dodać duuuuużo pieprzu, by sałatka była słodko-ostra i dodać 2 łyżki majonezu. i prosta z tuńczyka: 2 puszki tuńczyka odsączyć, dodać puszkę kukurydzy, 5 ugotowanych jajek pokrojonych w kosteczkę i posiekaną cebulę. Do tego majonez, sól, pieprz i gotowe. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paolinka
wedzone udko z kurczaka obrac i pokroic. do tego jajko, kukurydza i majonez. P Y C H A!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi ludzie smaku narobiliscie! z tym wedzonym kurczakiem to juz w ogole! a ktos zna jeszcze jakas rybna salatke, bo wszyscy znamy z tunczyka, a co jeszcze mozna wykombinowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, popularne sa przeciez takie gotowe salatki rybne np tego neptuna,ale nikt nie pisal o salatkach rybnych ktore mozna zrobic samemu! moze jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wybor mamy slatek.a zadnych rybnych.no chyba ze za salatke uznamy sledzie ze smietanka mojego malza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tak, znam te kupne, ale chcialabym sama cos zrobic i nie mam zadnego przepisu sprawdzonego, no tego sledzika w smietance to juz znam od dawna i z jablkiem ale cos noowegoooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka pikantna z makreli jeszcze jest pyszna.! ojej hanka26 jest strasznie duzo przepisow na tym forum! :D serrio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikantna z makreli? a jak ją robisz? no wlasnie jesli chodzi o jakies salatki z rybka to nie ma ich wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×