Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona119

Blad ginekologa?

Polecane posty

Hej, moja ginekolog zapisala mi Yasminelle, z tym, ze powiedziala, ze skutecznosc bedzie dopiero od 2 opakowania, na ulotce i w internecie jest napisane, ze od 1-szej tabletki, jesli zostala zazyta w pierwszym dniu miesiaczki, a ja wlasnie tak zazylam, wiec dlaczego powiedziala mi, ze dopiero od drugiego opakowania? Nie wiem juz ktore zrodlo informacji jest poprawne, lekarz czy ulotka ech ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem, po USG powiedziala, ze jest wszystko ok, a cytologii mam 2 grupe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wśród wielu moich znajomych
pokutuje przekonanie, że tabletki przez 1szy mc nie zabezpieczają... Teraz wiem, skąd to się może brać... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwarka
jesli na opakowaniu pisze ze zabezpiecza od 1 tabletki to chyba producenci wiedza co pisza, a lekarze czasem maja swoje jakies dziwne poglady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na opakowaniu jest napisane
chyba raczej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem sama, czy moge juz spokojnie wspolzyc czy nie;/ Nie mam pojecia, dlaczego tak powiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzycie drogie Panie. Gdyby tabletka działała już po wzięciu jednej to ktoś kto ma okazjonalny seks brałby przed nim pierwszą tabletke i już. Lekarz ma rację. I później zdziwienie -brałam tabletki a zaszłam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wszyscy sie dziwia, dlaczego tak wlasnie powiedziala, kurde ci lekarze to do nerwicy doprowadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwarka
niebieska sukienka jednak to ty nie masz pojecia co piszesz tabletka zabezpiecza juz pierwsza ale trzeba wziac nastepna zeby dalo 100% pewnosci. w momencie przyjecia pierwszej tabletki jest sie zabezpieczonym bo organizm nie wytwarza komorek jajowych i caly cykl jest zablokowany ale jesli sie nei wezmie 2 tabletki organizm rusza z produkcja komorek jajowych, a jak wiemy plemniki maja zdolnosc przezywania w maicy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Napisalam o tym rowniez na forum, na ktorym odpowiadaja edukatorzy seksualni i otrzymalam taka odpowiedz: "lekarz źle cię poinformował - zresztą sama zauważyłaś, że ulotka mówi zupełnie co innego. Pigułki, których stosowanie zaczęło się pierwszego dnia miesiączki chronią skutecznie już od pierwszej zażytej pigułki. W przypadku rozpoczęcia stosowania między 2 a 5 dniem cyklu, takie pełne zabezpieczenie mamy już od 8 zażytej pigułki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwarka
no i napisali prawde sama sie zastanow czy producenci tabletek piszac na ulotce ze zabezpieczaja od 1 tabletki pisali by nieprawde ? gdyby tak bylo napewno mieli by wiele spraw sadowych hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, wiem, ze producenci sa w koncu za to odpowiedzialni w pierwszej kolejnosci, ale jak widzisz siwiarko kazda ma swoja wlasna inna teorie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska sukienka -- > Nie da sie zrobic jak mówisz, poniewaz pierwsza tabletkę można wziąć tylko w określonym dniu, 1 raz w miesiącu, od tego dnia daje 99% gwarancji. Dlatego to ty gadasz glupoty, ze moznabyłoby wziac kiedy sie chce 1 tabletke i bedzie git. NIE BĘDZIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skaa, mnie tez sie tak wydaje. Niebieska sukienko, a Ty stosowalas kiedykolwiek pigulki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwarka
Szkoda, ze lekarze wprowadzaja w tak powazny blad mlode dziewczyny. gdyby takei tabletki nie dzialaly zaraz po 1 tabletce, a tym bardziej juz po kilku to podejzewam, ze polowa kobiet ktore je biora zrezygnowalaby z takiego zabezpieczenia poniewaz musiala by przez miesiac zabezpieczac sie dodatkowo, a do tego jeki to by byl sens skoro wiele kobiet co jakis czas robi przerwe w braniu tabletek i za kazdym razem przy pierwszym opakowaniu byly by niezabezpieczone?? zrobisz jak uwazasz, ale bralam dobrych pare lat tabletki i nigdy nie zaszlam w ciaze mimo ze przerywalam branie i zaczynalam nowe opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgsdgsdfgds
Moim zdaniem lekarka po prostu chciała zminimalizować mozliwość błędu i dlatego zaleciła większa ostrozność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulkaddd
ale o jakim ty bledzie mowisz ?? jezeli dziewczyna wezmie blednie 1 tabletke z 1 opakowania to i blednie bedzie brala nastepne i 2 opakowanie tez bedzie bledne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle, ze 2 opakowanie ma mniejsze znaczenie niż 1. Jeśli wezmiesz poprwnie 1 tabletke z 1 opakowania, to mozesz NIE robic przerwy i zaczac brac kolejne opakowanie, nadal bedziesz zabezpieczona. Wiec przyjmując załozenie poprawnosci / bledu --> 1 bierze sie poprawnie, drugie blednie ( wg postu wyzej) ale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze raz tłumaczę
jesli bierzesz od pierwszego dnia cyklu jesteś w pełni zabezpieczona zupełnie innaczej się ma rzecz jeśli zaczynasz brać tabsy w innym dniu cyklu lub gdy przechodzisz z silniejszych tabletek (o większej dawce hormonów na mniejsze dawki) na słabsze, wtedy moze dojść do jakiś zaburzeń hormonalnych i dojść do owulacji.... dlatego też lekarze dla pewności zalecają dodatkowe zabezpieczenie podczas pierwszego opakowania tabletek bo po co mają potem wysłuchiwać pretensji pacjentki że brała tabsy a wpadła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie bardzo wiem jaki blad mozna tu popelnic, bierze sie tabletki codziennie o zblizonej porze i tyle (no poza przerwa 7-dniowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze raz tłumaczę
no choćby taki błąd że dziewczyny zaczynają brać tabletki w dowolnym dniu cyklu albo odstawiają je także wg uznania w połowie cyklu i uważają że są w pełni zabezpieczone potem dziwią się gdy mają dziwne plamienia albo zanik miesiaczki przez kilka miesięcy albo bezmyślnie zmieniają rodzaj tabletek nie zastanawiając się nad skutkami, usłyszą od koleżanki że jest tabletka która "rzekomo odchudza" i od razu chcą brać ten sam typ nie wiedząc jak dawki hormonów mają sie do tych które brały w poprzednich cyklach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze raz tłumaczę
w pierwszym cyklu wszystko się zdarzyć może, tak jak napisałam wszystko zależy od tego czy tabletka jest dobrze dobrana do profilu hormonalnego kobiety jeśli miałałaś dobrego, rzetelnego gina, zalecił wcześniej badania hormonalne.... jeśli nie stosujesz minipigułek to nie musisz się martwić, bo częściej problemy pojawiają się przy tabletkach o bardzo niskich dawkach hormonów przeczytaj dokładnie instrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale chyba nikt dowolnie nie
zmienia sobie tabletek, musi to zrobić lekarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mialam badan hormonalnych, jedynie USG i cytologie no i pytala o choroby w rodzinie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×