Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chrupcia

3 miesiące i nie głuży

Polecane posty

Gość chrupcia

Witam!!! Moja córeczka za 3 dni kończy 3 miesiące i niestety jeszcze nie głuży. Czasem zdarzy się, że wyda jakiś dźwięk, ale jest to sporadyczne i raczej przypomina pisk, anizeli gardłowe guganie. Lekarz mnie w sumie zbywa i mówi, że na razie nie ma się czym martwić. Ale wszystkie dzieci , które znam, w tym wieku już "gadają". Dużo mówimy z mężem do córeczki, robimy miny, ale ona tylko sie usmiecha, otwiera usteczka, ale jest cisza. Czasem wydaje się, że chce już coś "odpowiedzieć", ale wychodzi z tego głównie kaszel. Jestem mocno zaniepokojona. Dodam że córka słuch ma w porządku, chociaz nie zawsze odwraca głowę, jak się ją woła, albo grzechocze. Ale jak np. zasypia, to potrafi ją wybudzić byle szmer. Czy ktoś miał podobny problem, a potem dziecko zaczęło normalnie gaworzyć i rozwijać mowę? Prosze o odpowiedzi, bo zaczynam się na serio niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sluch ma dobry, bo miała badany, czy poprostu tak Tobie sie wydaje:) Mój synek długo nie gaworzył, miał niedosluch na lewe uszko. Teraz na szczescie jest juz ok. Zeby stwierdzic niedosłuch musisz isc na badanie do laryngologa, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mówilas o tym pediatrze na wizycie, moze, poprostu mala potrzebuje wiecej czasu,:) Najpierw poiwiedz pediatrze o swoich obawach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
słuch miała badany w drugiej dobie w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też miał badany w szpitalu, i niby wszystko bylo ok Nie zaszkodzi jak sprawdzisz jeszcze raz, po co masz sie niepotrzebnie denrwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Dzięki, na pewno sprawdzę ten słuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciebie umieram nie martw si
mój miał niecały miesiąc iagu mówkił i usmiecha się niesamowite, nawet przy zastrzyku nie płacze, główke miał w sumie zawsze jakąś taka silną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciebie umieram nie martw si
do audiologa się idzie ze słuchem a nie laryngologa. W szpitalu nie powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaLizki
dziewczyno zamiast się zamartwiać wybierz się do innego pediatry. Jeśli i ten nie potwierdzi twoich obaw to śpij spokojnie. Przecież nie musisz kierować się zdaniem tylko jednego lekarza:-O My też mamy jednego pediatrę ale jeśli w czymkolwiek byłam niepewna szłam do innego. Raz nawet byłam u 3 pediatrów:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
jesteśmy juz po badaniu słuchu. wszystko jest O.K. A tego samego dnia mała zaczęła wydawać pierwsze dźwięki. na razie jest to tylko aaaa, uuuu,yyyy, ale i tak bardzo się cieszę. Najchętniej gada tak z miśkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to SUPER,, ze ze sluchem wszystko wporzadku. Córcia widocznie potrzebuje wiecej czasu:))) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głużenie jest odruchem bezwarunkowym u dziecka i nie ma tu znaczenia stan jego słuchu. Głużą nawet dzieci, które od urodzenia całkowicie nie słyszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mocno zaniepokojona,bo niespełna 3-miesięczne dziecko nie głuży? Ty przeczytałaś swój wpis? Dlaczego na siłę staracie się robić z tych dzieci bardziej rozwinięte niż są? Ja też jak syn miał 8 miesięcy znałam dzieci,które miały już chociaż 1 zęba,a on nie. I zaufałam lekarzowi, pojawił się ząb w 10 miesiącu. Jasne,że warto czasem zasięgnąć opinii specjalisty,a nawet i dwóch. Ale robicie z siebie histeryczki,to nie są żadne wyścigi. Mało tego, co druga jest oczywiście mądrzejsza od każdego lekarza i luźno ,po przeczytaniu posta jakiejś spanikowanej matki,stawia diagnozę ,a to Asperger,a to autyzm (ooo,jak często tutaj diagnozowany :D),a to coś z napięciem mięśniowym (to też, co chwilę...), zaburzenia integracji sensorycznej...czytając to forum nieraz mam wrażenie,że nie ma tutaj matek zdrowych dzieci,każda wyszukuje u swojego CZEGOKOLWIEK,żeby tylko było,że jest,ha,znalazłam,jestem taka mądra,a pediatra,neurolog i inny pediatra się mylili,haha!! No nie jest tak? Córka siadała w wieku 6 miesięcy,w wieku 9 chodziła. A syn sporo później....i do głowy mi nie przyszło panikować z tego powodu,bo jestem normalna i wiem,że każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za idiotki odpowiadają na posty z 2009?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotki? To chyba Ty jesteś idiotą jeżeli sadzisz, że tylko w 2009 dziewczyny miały takie problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×