Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NAWRÓCONA

AMSTAF alias PITBULL- pieszczoch czy morderca?

Polecane posty

Gość małamała
ja też jestem zakochana w tej rasie..ten piesek jest do domu idealny..www.taboo.boo.pl.. piękne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 miesieczny psiak to jeszcze dzieciak-ona się chce bawić z każdym psem,też tak miałam kiedy mój psiak był w tym wieku-każdy pies nadawal się do zabawy.Po ukończeniu 10 miesięcy-no może roku sytuacja diametralnie sie zmieniła-zagrały hormony i mimo udanej socjalizacji z innymi psami w dzieciństwie teraz toleruje tylko suczki.Na spacery chodzimy tylko tam ,gdzie nie bywają inne psy.Jeśli zabawa to tylko z suczkami-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paweł 22
czesc słuchajcie ja mam amstafa z rodowodem nazwałem go HAMER i naprawde psina jest grzeczna i nie rozrabia chodze z nim bez kaganca ze smycza w reku ale pies przewaznie jest spószczony tyle sie słyszy ze amstaf to morderca ja uwazam ze takie ''plotki '' typu ze amstaf zagryzł dziecko czy cos to poprostu bzdura bo jeszcze nie usłyszałem ze taki pies zrobił cos dobrego przewaznie słyszy sie ze te psy to mordercy a tak szczeze to jeden wieli kit owszem pies potrafi ugrysc ale to chyba potrafi kazdy pies trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia110641985
witam ja mialam nie mila sytuacje gdy moj amstaf w obronie mlodszej suki zatakowanej przez innego psa,zaatakowal.oczywiscie wlascicielka naslala na mnie policje a jej pies byl bez winy bo to lagodny kundel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilosiaaa
hejka ja mialam amstafke przez miecha i ojcjiec kazal ja oddac bo to morderca:( minol juz rok a ja mam dola takie ogromnego niedaruje mu tego nigdy wyrzadzil mi krzywde i suni:(((tesknie za nia to byl bardzo madry pies ulozony szybko sie uczyla zmienilam sie przyniej teraz jest pustka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GIRL 21
SIEMKA JA MAM ASTA I POWIEM ZE ZANIM JA KUPILAM TO TAKA OPINIA ZE TO MORDERCY BYLA W MOJEJ GLOWIE TE PSIAKI PODOBALY MI SIE OD DAWNA AZ W KONCU MAM WYMARZONEGO PSIAKA I STWIERDZAM ZE TO SA NAJGORSZE PIESZCZOCHY NA SWIECIE CALY CZAS BY SIE PRZYTULALY I DAWALY BUZIAKI A TO ZE SIE SLYSZY ZE TEN PIES KOGOS POGRYZL TO MA PRAWO JAK KAZDY PSIAK GDY MU KTOS DOKUCZA TYLKO TU JEST TAKA ROZNICA ZE ZWYKLY KUNDELEK MA OWIELE MNIEJ SILY W SZCZEKACH NIZ BULLOWATE I DLATEGO JAK TE PSIAKI KOGOSUGRYZA TO LUDZIE MOWIA ZE ROZERWAL REKE CZY NOGE ITP ALE TO TYLKO DLATEGO ZE MA DUZO SILY AHA I JESZCZE JEDNO WKURZAJA MNIE LUDZIE GDY MOWIA ZE TO PSY BOJOWE STWORZONE DO WALK ...NIEPRAWDA TO SA PSY OBRONNE KTORE BRONIA WLASCICIELA PRZED NIEBEZPIECZENSTWEM A TO ZE ONE WALCZA TO TYLKO WYLACZNIE WINA LUDZI BO TO ONI ORGANIZUJA WALKI ....POZDRAWIAM BUZIAKI PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesforny_misio
Witam milo wszystkich ludkow:)))) Wychowuje juz od roku amstafa i szczerze piszac nigdy w zyciu nie zamienilabym tej rasy na inna. Jeny to tak pocieszny piesio (przynajmniej moj) ze mozna czasem sie zlac ze smiechu:D Kocha dzieci, jest bardzo (az za bardzo) przyjazny do obcych osob, na zadnego innego psa nawet nie kichnal:) Mam w domu jeszcze szczura i szynszylke, nad wyraz opiekunczosc im oznajmia ze az do tej rasy to nie podobne... Jedyna wade jaka ma, co zauwazylam, to to ze uwielbia gole stopy, w skarpetach musimy popierdzielac zeby nam nie wylizal paluchow do bialej kosci:P; na spacerze tez jak jakas pani do nas podejdzie w sandalach to nie odpusci, ale to juz szczegol. To sa kochane psiaki, zreszta jak wszystkie. Nie ucze go agresywnych odruchow bo to ma w genach i sam bedzie wiedzial kiedy co i jak...zreszta ostatnio zaatakowal go jakis kundel, gryzl po grzbiecie a moj Drago zachowal sie bardzo spokojnie, to ja bylam bardziej agresywana do tego kundelka bo go koplam, zreszta cale szczescie ze Drago sie tak zachowal, ma tak mocny uscisc szczeki ze gdyby tylko klasna szczeka to tego psa juz w locie by nie bylo. Ja sie ciesze ze jest taki, nigdy nie mialam problemow z jego agresorem, chociaz szczerze mowiac czasem mnie to wkurza, bo jest zbyt przyjacielski a mieszkam w takim otoczeniu ze czasem moglby pokazac co tam w mordce chowa:/ Zgadzam sie ze wczesniejszymi wypowiedziami dotyczacymi o jakiejs paranoi panujacej wsrod tej rasy...to wcale te psy nie sa zle tylko osoby ktore je wychowuja, trzeba byc mocno zrownowazonym psychicznie zeby sie na takiego psa zdecydowac, ...Niektorzy ludzie powinni sie zajac chodowla kozich bobkow a nie psow! Bo taki jest fakt, ze ludzie wiecej agresji w sobie nosza niz jakiekolwiek zwierze, przynajmniej w obecnych czasach:( Nie wiem czy moge, bo nie przeczytalam dokladnie regulaminu tego forum ale podaje stronke z fotkami Draga, w miare czasu bede uaktualniac wiec zapraszam http://www.psy.elk.pl/pupile/drago.htm To nie jest zaden champion, nawet rodowodu nie ma ale jest najukochanszym czlonkiem rodziny:))) Buziaki dla Was wszytkich... Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesforny_misio
Angelwitch+ swiatly czlek czy jakos ci tam jest: dlaczego zaraz obrazacie z mety ludzi ktorzy psy typu amstaf, pit bull itp wychowuja, skreslacie i porownujecie do tepakow lub dresiarzy grzejacych gdzies podworkowe lawki?????????!!!!!!!!!!! Ja np takiego piesia kupilam po to zeby sie czuc bezpiecznie w miejscu gdzie mieszkam, ktore nie jest zbyt ciekawe! Moj pies nie musi oznajmiac na kazdym kroku agresywnosci ale wystarczy ze na jego sam wyglad ludzie omijaja mnie z daleka a oceniam siebie na osobe w pelni rozumu, inteligentna i wiedzaca czego od psa oczekiwac!!! Nie krzywdz wszystkich swoja ogolna opinia...bo smiem podejrzewac ze albo jestes zazdrosna bo typowe "dresy" cie nie akceptuja albo serio tak jak pisalas twoi starzy ci nie pozwalaja miec takiej psiny....zeby sie wypowiadac na taki temat to jeszcze trzeba miec poukladane to co sie chce powiedziec i pojac jakas wiedze na temat tych psow...a nie tylko obrazkowo odje...c temat uklyszany z innych zrodel!!!!!! Wiec od tepakow mozecie siebie wzajemnie wyzwac bo jestescie tepotami niczego nie wiedzacymi na temat tych ras...ja wam zle nie zycze ale mam nadzieje ze was pogoni jakis kundelek wiekszy od Amstafa...ciekawa jestem czy w takim wypadku sie przyznacie jaki pies was pogryzl? Tak jak pisalam...PARANOJA DEBILUM panuje co do tych ras...ludzie nie majacy pojecia o tych psach sie wypowiadaja, zenada, masakra wstyd....!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniuska
heeeej:) jestem nowiutka na forum:) ale musialam podzielic sie z wami nowina:) no wiec....1 sierpnia bede miala sliczniutkiego szczeniaczka pieknej rasy amstaff:) o blekitnej masci:) mmmmmm :classic_cool: jestem taka szczesliwa ze hoho:) gdyz od kilku lat jestem po uszy zakochana w tych psiaczkach:) pieski urodzily sie pare dni temu:) i gosciu powiedzial ze moge odebrac 1 sierpnia:) hurrra:D:D a teraz dosc chwalenia sie.....hehe ma ktos moze blekitnego psiaczka?? tylko nie blekitno-plowego,ale blekitnego. jesli tak to prosze powiedzcie:) Ps. ... aaaaa no i jesli ktos mialby czas to mozecie powysylac mi na maila zdjecia waszych psiaczkow:) pozdrowionka dla was i pupilkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grypsik
Siemaneczko potwierdzam wasze wypowiedzi.Mam pit bulla i jestem z niego bardzo zadowolony jeszce nikogo nie zatakował i nie mam z nim najmniejszych problemów a to ze te psy czasem zatakuja osobe to jest tylko i wyłącznie wina człowieka.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Autorko-to nieporozumienie,oraz nieznajomosc rzeczy z twojej strony.Przemawia to za tym,zeby na te rasy wszedzie obowiazywaly zezwolenia podobnie jak na bron.Ja nie chcialbym byc ofiara twego psa i gdybym przezyl,ale mial np.odgryziona dlon:-dowiadywac sie od ciebie ze ty \"nie wiedzialas\"....Amstaff jak i kilkanascie innych ras,sa to rasy uznane za niebezpieczne.Takimi one faktycznie sa.Nie chodzi tu o wychowanie ,a przynajmniej nie przede wszystkim.Psy ktore zostaly wpisane na ta czarna liste posiadaja cechy psow potencjalnie bardziej niebezpiecznych dla zycia ludzi niz inne rasy.Do tych cech naleza:sila(glownie potezne szczeki),wielkosc,wytrzymalosc,agresywnosc i zawzietosc w momentach krytycznych,krepa budowa ciala i jeszcze kilka wlasnie takich cech.Nie bez powodu te kilkanascie ras zostalo wpisanych na ta liste.W Anglii trzeba miec na nie pozwolenie tak jak na bron.Nieprawda jest ze gdy kundel cos zrobi pokazuja Amstaffa. Oto przyklad:sasiedzi chlopca mieli Rottweilera.Znal chlopca i bawil sie z nim.Pewnego razu chlopiec niespodziewanie przeskoczyl przez plot sasiadow.Pies sie na niego rzucil i...zagryzl chlopca. Ojciec kupil corce Rottweilera-szczeniaka.Corka pojechala do sanatorium a pies w tym czasie stal sie dorosly.Ojciec gdzies pojechal,a pies w tym czasie rzucil sie na dziewczynke i ja ...zagryzl.Ile jeszcze w Polsce musi sie stac takich tragedii,zeby wszyscy zrozumieli,iz pies to drapieznik,a wsrod nich sa te szczegolnie niebezpieczne?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Yagona
Yagon. masz racje zeby sie wypowiadac na dany temat trzeba jeszcze cos o tym wiedziec. Dlaczego te psy zostaly wpisane na ta "czarna liste"? Same poszly zaglosowac, ze sa agresywne???? Ludzie im ta renome wyrobili, szczegolnie Ci ktorzy chodowali je do walk, a teraz niektorzy ida w ich slady i ucza psa zlych nawykow. Prosze Cie bardzo zebys nie podawal tak glupich przykladow; syn sasiada przeskoczyl na podworko osoby ktora miala na swojej posesji psa...jak twoim zdaniem mial sie ten psiak zachowac? Mial zalizac tego malego? A gdyby to nie bylo dziecko tylko ktos ze zlymi zamiarami? Pies potraktowal go jak intruza i tu nie widze zadnej jego winy...raczej mialabym pretensje do rodzicow tego dziecka ze go nie upilnowali. Drugi przyklad...ktos kupil dziewczynce malego psiaka, wyjechala gdzies na dluzej itd itd...czlowieku a skad wiesz ze ojciec tej dziewczynki nie uczyl tego psiaka zlych rzeczy??? Badzmy racjonalni i patrzmy na niektore sprawy z dystansem. Wiele ludzi wini te psy za to ze wogole istnieja bo uslyszeli cos niedobrego na ich temat...te psy same z siebie nie powstaly, a ludzie sa gorszymi zwierzakami od nich. Napisze ci taki motyw o moim staffie; w sobote pogryzl go duzo mniejszy kundel, ma caly brzuch pocharatany, gdy je chcialam rozdzielic to ten maly gnojek tez mnie dziabnal...moj pies mu nawet zebow nie pokazal bo myslal ze to zabawa...jestem dumna z tego jak sie moj staff zachowal i wkurza mnie takie ogolnikowe traktowanie milosnikow tej rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TY YANG CZY JAK CI TAM
BUEHEHEHEHEH FAKTYCZNIE ZNASZ SIE NA RZECZY:lol: powiedz mi gdzie masz amstafa wpisanego na liste psow agresywnych hmmm bo ja go tam nie widzialam...brawo pelna inteligencja nic nei wie a kloci sie jeszcze...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Powiedzcie mi jak z kims takim dyskutowac?Czy jest jakas mozliwosc nalania komus oleju do glowy?No niech ktos przeczyta moj post i ta tu oto czyjas odpowiedz...Mam wrazenie ze osoba ta jest nie calkiem poczytalna... \" Do Yagona Yagon. masz racje zeby sie wypowiadac na dany temat trzeba jeszcze cos o tym wiedziec. Dlaczego te psy zostaly wpisane na ta \"czarna liste\"? Same poszly zaglosowac, ze sa agresywne???? Ludzie im ta renome wyrobili, szczegolnie Ci ktorzy chodowali je do walk, a teraz niektorzy ida w ich slady i ucza psa zlych nawykow. Prosze Cie bardzo zebys nie podawal tak glupich przykladow; syn sasiada przeskoczyl na podworko osoby ktora miala na swojej posesji psa...jak twoim zdaniem mial sie ten psiak zachowac? Mial zalizac tego malego? A gdyby to nie bylo dziecko tylko ktos ze zlymi zamiarami? Pies potraktowal go jak intruza i tu nie widze zadnej jego winy...raczej mialabym pretensje do rodzicow tego dziecka ze go nie upilnowali. Drugi przyklad...ktos kupil dziewczynce malego psiaka, wyjechala gdzies na dluzej itd itd...czlowieku a skad wiesz ze ojciec tej dziewczynki nie uczyl tego psiaka zlych rzeczy??? Badzmy racjonalni i patrzmy na niektore sprawy z dystansem. Wiele ludzi wini te psy za to ze wogole istnieja bo uslyszeli cos niedobrego na ich temat...te psy same z siebie nie powstaly, a ludzie sa gorszymi zwierzakami od nich. Napisze ci taki motyw o moim staffie; w sobote pogryzl go duzo mniejszy kundel, ma caly brzuch pocharatany, gdy je chcialam rozdzielic to ten maly gnojek tez mnie dziabnal...moj pies mu nawet zebow nie pokazal bo myslal ze to zabawa...jestem dumna z tego jak sie moj staff zachowal i wkurza mnie takie ogolnikowe traktowanie milosnikow tej rasy. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wedlug tego kogos na czyjes cechy trzeba glosowac?To jakies nowum.Dowiedz sie czlowieku co oznacza slowo:\"cecha\".Przyklady ktore podalem,nie podalem po to, iz dziwi mnie zachowanie psa.Chodzi o to,ze pies innej rasy( niz przedstawiciel jednej z tych niebezpiecznych ras)nie wyrzadzilby takiej krzywdy,a jedynie poturbowalby.O to samo chodzi w drugim przypadku.Ponadto(nie jestem kynologiem)ale wydaje sie,ze to wlasnie agresja tych psow ma tu duzo do gadania.Nie na darmo(pisze to po raz drugi),w innych krajach trzeba miec pozwolenie na te psy.Chyba ze ty uwazasz ich za jakichs yumanow.Skoro tam zycie i zdrowie czlowieka liczy sie bardziej niz pies,to pytam:dlaczego tak nie moze byc tez w Polsce?Dlaczego u nas wciaz pies jest wazniejszy niz czlowiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Yagona po raz 2
Czlowieku walnij sobie baranka a nie piernicz glupot!!! Moim zdaniem tak samo jak psy typu "BULL" na ta twoja czarna liste powinno sie wpisac owczarka niemieckiego (nie wymieniajac juz rasy YAGON:D ). Ciekawa jestem czy znasz historie jego powstania...watpie. Co ty tak sapiesz wogole na temat amstaffow? Oszczal cie jakis czy co? Jakos podajesz tylko podslyszane przyklady a nie piszesz nic o tym czy miales sam do czynienia kiedys z takim psiakiem. Poczytaj wiecej na ten temat i wroc prowadzic dalsza dyskusje. Na marginesie; niektorzy ludzie tez maja zryte berety, napadaja, zabijaja i jak widac im spolecznstwo daje jeszcze szanse, a ty sie biednych psow uczepiles co nie moga sie wypowiedziec na ten temat!!! Ty wogole jestes na tyle bystry zeby pojac ze nawet jamnika mozesz wychowac na agresora? Mam od lat do czynienia z takimi psiakami i kazdy z nich jest wiekszym pieszczochem od pudla mojej sasiadki. http://video.google.pl/videoplay?docid=1081496861421452411 Wejdz sobie na tego linka i popatrz jak ludzie te psy traktuja i jak one musza cierpiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Yagona...
http://video.google.pl/videoplay?docid=1081496861421452411 Tu masz jeszcze jednego linkaz zreszta poogladaj sobie wiekszosc tych filmow. Ty caly czas pierdzielisz o tym ze ludzie przez te psiaki cierpia, to teraz zobacz jak one sa traktowane, upodlane, katowane itp. Mam nadzieje ze cos ci w serduchu ruszy i dojdziesz do wniosku ze ludzie to sa najwieksze bestie na ziemi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa wlasciecielka
Dla ludzi o ciasnych umyslach i z klapkami na oczach troche lektury na temat amstafow: http://www.lunlobster.prv.pl/ http://ast-mef.ovh.org/strona1.html http://www.tok-set-amstaff.pl/main.php http://dogstaff.republika.pl/opis%20rasy%20amstaff.html http://rzadkiepsy.webpark.pl/staff.htm Poszukajcie sami materialow na temat tych psow a nie robcie dymu tylko dlatego ze media sie uparly na ta rase. Yagon prawda jest ze w wielu krajach trzeba miec pozwolenie na takie psy, ale chyba nie wiesz dlaczego. Juz ci odpowiadam: dla dobra wlasnie tylko tych psow!!! Zeby nie trafily w nieodpowiednie lapy ludzi o tak ciasnym umysle jak ty, ktorzy mysla ze to sa psy mordercy i po to je kupuja zeby je tak chodowac i zyc z nich. Na zachodzie dbaja o dobro zwierzat i to nie jest tak jak ty piszesz, ze u nas w Polsce zwierze jest wazniejsze niz czlowiek. Bzdura!!! Jest calkowicie odwrotnie i dlatego te psy maja tak zla slawe. Sa ludzie, ktorzy amstaffa kupuja dla szpanu nie dbajac o wychowanie psa, w takim przypadku pies sie wlasciwie sam wychowuje. Sa tez tacy ktorzy je kupuje tylko po to, zeby z premedytacja uczyc agresji (rowniez na pokaz a najczesciej dla celow zarobkowych). Nasz problem polega na tym ze w Polsce to wlasnie czlowiek ma wieksze prawa od psa i nagminnie to wykorzystuje. Pies sie nikomu nie poskarzy ze jest mu zle, pamietajmy o tym. O to wlasnietrzeba zadbac zeby te psiaki w Polsce byly rowno traktowane z innymi, zwiekszyc kary dla nieodpowiedzialnych wlascicieli, wycofac psy tego typu ze sprzedazy na bazarach-gieldach itp (nigdy nie wiadomo jacy rodzice sa takiego szczeniaczka), a przede wszystkim uswiadomic ludzi zeby przed zakupem jakiegokolwiek psa poczytali najpierw cos na jego temat a pozniej zdecydowali o nowym pupilu. Ja tak zrobilam przed kupnem mojego staffa i bylam w pelni swiadoma co robie i nie zaluje tego. Moj psiak jest zajebisty, kochany, ufny, przyjacielski dla obcych i innych zwierzat...czasem mam wrazenie ze gdyby mnie ktos zaatakowal to moj maly zalize napastnika, najwazniejsze jest to ze bardzo ale to bardzo kocha dzieci!!! Denerwuje mnie powszechna opinia o tych psach. Tworza ja ludzie medialnie opetani, nieodpowiedzialni chodowcy, niewiedza i rzadza sensacji (bo przeciez dziecko pogryzione przed kundla wiekszego od amstaffa to zadna rewelacja, za to osoba zatakowana przez stafforda to jest cos)...smieszne ale prawdziwe:( Prosze bardzo ludzi, ktorzy chca sie wypowiadac nieprzychylnie na temat tych psow (w szczegolnosci tych co nie mieli jeszcze nigdy kontaktu z taka psina), o poswiecenie paru minut i poczytaniu czegos o tej rasie, najlepiej to ksiazke typowo o staffach, moze dotrze do was to ze pies nie powinien "odpowiadac" za niewychowanego pana. Przynajmniej postarajcie sie zrozumiec, to juz bedzie sukces:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa wlasciecielka
Yagon moglbys mi podac linka do stronki z lista psow agresywnych na ktorej znajduje sie amstaff??? Nie ma takiej listy!!!! Czlowieku jak ty malo wiesz:/ Nie wypowiadaj sie juz wiecej bo stajesz sie zenujacy. Podam ci linki do obowiazujacej listy psow agresywnych+bonusa ktorego sobie poczytaj ze zrozumieniem, mam nadzieje ze zmadrzejesz po tym artykule. I to mnie wlasnie doprowadza do wscieklosci, tacy jak Yagon...ludzie niczego nie wiedzacy a beda sie klocic, obrazac innych i bronic swoich wyimaginowanych racji...co za cyrk. Yagon nie zablysnales jak widac, nastepnym razem poprzyj faktami swoje wypowiedzi a nie sciemniaj. ZENADAAAAAA:/ ...poswiec sie i przestudiuj troche materialow ktore juz dostarczylam i te ponizej ktore wkleje, zanim znow sie wyglupisz:D http://www.wolfpunk.most.org.pl/rasyagr.htm http://turystyka.interia.pl/wiadomosci/news/rasy-psow-uznanych-w-polsce-za-agresywne,359177 http://pl.wikipedia.org/wiki/Wykaz_ras_ps%C3%B3w_agresywnych http://www.wyzly.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=470 http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/uwaga-zly-wlasciciel-nie-pies,673173

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa wlasciecielka
fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/uwaga-zly-wlasciciel-nie-pies,673173 -ten artykul jest najwazniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PitBull
pitblle i amstafy najlepsze psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palony
Hej jestem na kupnie amstafa ale mam dwuletniego kota mam nadzieje ze niebedzie zle bo kocham zwierzeta a z tymi pieskami mialem duzo doczynienia i niech ludzie nie p................ze to mordercy jak nieumia wychowywac zwierzat to niech sie zajma uprawa ziemniakow moze lepiej im pojdzie pozdrowienia dla wlascicieli tyuch wspanialych psiakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 28
http://www.nohau.pl/public/adopcje/swf/menu.swf Amstaff charakterystyka: głowa - duża, żeby pomieścić potężny mózg. Poza tym zapewnia mnóstwo miejsca do całowania; pysk - zawsze uśmiechnięty; silne żuchwy mogą stać się podstawą do wielu zabaw; szyja - szeroka, dzięki czemu może się na niej powiesić cała rodzina naraz; potężna klatka - tylko taka jest w stanie pomieścić jego ogromne serce; kupa mięśni - wspaniała zrównoważona sylwetka. Dzięki tym mięśniom nikt nie dorówna mu w skakaniu i bieganiu. Wygląd ma ujmujący, charakter zresztą też. I to wszystko co myślę o bullowatych, poza tym że kocham mojego najbardziej na świecie, cała moja rodzina i znajomi też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link bardzo trafny takie są nasze psiaki właściwie wychowane,z właścicielem który jest odpowiedzialny stanowią doskonały duet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palony
juz amstafik jest w domu ma siedem tygodni jest taki zajefajny e niezamienilbym go na innego psiaka kotek odrazu go polubil jestak zywy i zabawny ze nieda sie tego opisac chyba sami wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam do was pytanie mam zamiar kupić sobie Amstafa kolega ma szczeniaki po bardzo łagodnych i dobrze wychowanych pieskach nie jest z rąk jakiegoś DRESA . A pytanie to czy jeśli będe go wychowywał z dziećmi i nie będe w nim wzniecał agresji to mogę oczekiwać od niego ze będzie przyjacielem rodziny? a i co lepiej mieć suczkę czy psa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusek
mam amstafa nazwałem go killer mimo to niejest agresywny choć ma już prawie 2 lata. Jednak jak ktoś go zaczepian potrafi pokazać zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitbull-fanka
ach... żal mi sie zrobiło jak czytałam odpowiedzi niektórych durnych ludzi...takie podejście do bullowatych robi im wielką krzywdę mam pit bulla i z czystym sumieniem moge powiedzieć że to najlepszy przyjaciel rodziny...zdecydowałam sie na "takiego mordercę" z wielu względów: -po pierwsze chciałam mieć prawdziwego przyjaciela, szczerego w swym zachowaniu, kompana na cały dzień -lubie ruch, wielogodzinne spacery a ten pies jest do tego poprostu stworzony, godzinami może ganiac za patykiem -chciałam mieć psa z którym będę się czuła bezpiecznie na ulicy, -którego nie bede musiała brać na ręce gdy napadnie go rozwścieczony kundelek -szczury typu York czy pekińczyk są dla mięczaków, co boja sie odbicia w lustrze albo dla starych babć (chociaz ostatnio spotkałam pewną miła staruszkę z Amstaffem na smyczy, która szła na spacerek że swoim pupilkiem i o dziwo jej nie zeżarł! a przeciez to morderca! bezczelnie jeszcze bawił sie z moim psem tez mordercą i nie chciał go zagryźć!) -bullowate sa dla ludzi z mocnym charakterem, pewna ręką, odpowiedzialnych, którzy będą w stanie zapanować nad ich charakterem, ułożyć psa i wychować go -nie wyobrażam sobie bardziej wiernego i kochańszego psa apeluje wiec do kretynów którzy powielaja mit psa mordercy żeby stukneli się w głowę, popatrzyli w lustro i zastanowili sie co oni soba reprezentują? kretyni może nie macie odwagi sie przyznać ze poprostu boicie sie własnego cienia i trzesiecie gaciami na widok każdego psa (a uparliście sie na Amstaffy bo to juz oklepane) uświadomcie sobie wreszcie że nawet jamnika można wychowac przypadkiem na strasznego agresora, znam pare takich małych agresorów które są bardziej niebezpieczne od astów czy pitów nie zapominajcie również że owczarek niemiecki jest bardziej agresywny od amstaffa czy pit bulla,( ma mniej zrównoważoną psychikę, wiem to od doswiadczonych ludzi) a mimo to nie trafił na liste psów agresywnych z powodów finansowych.... gdyby tam sie znalazł nie mógłby służyc w policji itp. a skąd państwo wzięło by kasę na wyszkolenie paru tysiecy labradorów (bo to one powinny pracować jako psy operacyjne) zastanówcie sie również nad tym że czasem te biedne psy trafiają na nieodpowiednich właścicieli takich jak wy tępaki, którzy nie maja pojecia co to za psy, jak je wychować, i przez tą niewiedze cierpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilosia przyszBa pani Ziry
wiecie takie przekonanie pies morderca zostaBo niestety wytworzone przez media w durze mierze to oni naglasniaja te "super tematy" ostanio tylko widzialam w TV jak ktos zrobi sobie w lesie hodowle ASTÓW az moja mam sie poplakala na ich widok(a nielubi psow tej rasy tzn lepiej mowiac boi sie ich zupelnie niewiem czemu)mialam juz 2 ASTY 1 przez 6 miechod gdy moj narzeczony wyjechal (nadal go mamy)oraz 2 sunie dostalam od tzw "pijaczka" ktory mial ich 12!!!!niestety sunia byla za slaba odwodniona niedoratowalam jej :(pozostale pieski skonfiskowano.i maja domki z tego co slyszalam.obecnie jestem w trakcie wyprowadzki do swojego mieskzanka i mam nadzieje ze do konca tego roku odbiore swoja SUNIE ktora dopiero sie urodzila:)) mimo mlodego wieku(20lat) zagozale walcze o prawa tych psiakow bo niesety nawet i w schronach maja nikle szanse na zycie....a to naprawde kochane psy mojej sasiadce Otruli 8letniego ASTA bo nielubia tych psow i zrobil to sasiad z bloku! masakra co sie robi z tymi ludzmi!!!!w gBowach sie poprzewracalo cierpia na tym niewinne psy :( pozdrowionka kochani:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyganek
AMSTAF alias PITBULL- pieszczoch czy morderca? Nie wiem! Nie mam takiego psa...jednak ja psów się boję i koniec,ale...je kocham!!!To świetni towarzysze, oddani, wyrozumiali...Każdy pies ma inny charakter, ale rola opiekuna powinna polegać na tym, by ten charakter kształtować. Jest teraz w Polsce kilka modnych ras, które uważane są dość powszechnie za niebezpieczne, ale po części jest racja, gdyż niska cena(2oo-3oo zl) z pseudohodowli daje szansę nabycia psa-psa dla każdego, tzn. są psychole, którzy kupują i niestety uczą dodatkowo te psy agresji, a potem w parkach...zabawa na całego.Tak jest!!! Jednak psy z pseudohodowli to nie to samo co czyste rasowce, które przy odpowiednim szkoleniu są fantastyczne. Nie można jednak nigdy w 100 procentach ufać psu, powinna obowiązywać zasada ograniczonego zaufania, musi tak być!Nie można zagwarantować za człowieka, a tym bardziej za zwierzaczka. Krzywdzące są jednak opinie ludzi(najcześciej laików) o tych psach, moje zdanie jest takie:jeżeli nie chcesz mieć takiego psa-to nie kupuj sobie, ale nie zabraniaj innym! Jeżeli chodzi o prawo to powinno być bardziej restrykcyjne w stosunku do właścicieli "pańskich-bezpańskich" psów. Nikt chyba nie chce, by jego ukochany pupilek zrobił krzywdę człowiekowi, atym bardziej dziecku... Pozdrawiam Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×