Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o co loto

jak zrobic twaróg do nalesnikow?

Polecane posty

Gość o co loto

Chce zrobic mase z twarogu do nalesnikow..Co dodac do twarogu aby bylo smacznie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja daję żółtka smietane i cuki
er

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robie z serka homogenizowanego. Mieszam z cukrem i jak jest za gesty to dodaje smietany. Najlepsze jednak sa z nutella:))))))))) (rowniez mozna pomieszac nutelle albo dzem z homoserkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak po nalozeniu farszu
zwijam i koniecznie podsmazam na złoto, a na wierzch jako ''polewę'' daję zwykłą świetanę zmiksowaną z cukrem pudrem PYCHA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie musisz podsmażać. Ja nigdy
nie podsmażam. Ale zdradzę ci jeszcze jeden sekret! Jak dodasz do masy 1/4 szklanki proszku do pieczenia, to wyjdą ci naleśniki amerykańskie (czyli te, które polewa się masłem i syropem klonowym albo Karo). Smaży się je na malutkich patelniach i smakują troszkę jak bułka. Syrop klonowy można kupić w każdym Marks&Spencer w galeriach handlowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto posiada aż tyle
proszku do pieczenia? 1/4 SZKLANKI?????? To chyba u producenta... No i nie byłoby to raczej zjadliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Do naleśników dobry jest też serek waniliowy np.Danona.A w Netto jest waniliowy z rodzynkami.Spróbuj do serka wkroić po kilka plasterków dojrzałego banana.Ja je zawsze podsmażam i jem ze śmietaną i cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze podsmazam, bo takie blade i niechrupiace sa dla mnie niezbyt apetyczne :P, a nigdy nie smaze ich na zloto za pierwszym razem bo by tak ladnie sie nie skladaly a twarog miksuje na gladki krem z zoltkiem i cukrem waniliowym jak wszyscy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77899
Ja dodaję jeszcze budyń waniliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni ww
zainteresował mnie ten budyń napisz coś więcej bo mój syn tylko naleśniki lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No raczej jest to zjadliwe i
zajada się nimi całe UK i US i AU i RPA i NZ i żyją i mają się wyśmienicie! :P - To a propos proszku do pieczenia. A pytasz kto tyle posiada? A od kiedy to ćwierć szklanki to tak dużo? Przecież to tylko 2-3 łyżek stołowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to raczej
nie może chodzić o polski proszek do pieczenia - jego się daje max 3 łyżki stolowe na KILOGRAM mąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka ja____
Widzę, że wybuchło małe zamieszanie wokół naleśników amerykańskich, postanowiłam więc podać wam prawdziwy przepis: Składniki • 1 1/2 szklanki mąki • 3 1/2 łyżeczek proszku do pieczenia • 1 łyżeczka soli • 1 łyżka cukru • 1 1/4 szklanki mleka • 1 jajo • 3 łyżki roztopionego masła Przygotowanie 1. W dużej misce przesiej razem mąkę, proszek do pieczenia, sól i cukier. Zrób zagłębienie (studzienkę) w środku i dolej do tego mleko, dodaj jajko i rozpuszczone masło; miksuj aż do momentu kiedy masa będzie gładka. 2. Podgrzej małą patelnie na średnim ogniu z odrobiną oleju. Wlewaj na patelnię około 1/4 szklanki masy na każdy naleśnik. Przyrumień na obu stronach i serwuj na gorąco poukładane jeden ja drugim (max. 5 – min. 3 sztuki na porcję). Na szczycie umieść częściowo roztopioną małą kosteczkę masła (albo polej całość odrobiną lekko roztopionego masła) i całość polej syropem klonowym. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka ja____
Ta osoba mogła rzeczywiście dawać tyle proszku do pieczenia, pod warunkiem, że robiła obiad dla całej rzeszy głodnych z przeszło 2 kilogramów mąki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77899
Budyń w proszku dosypuję do sera roztartego z cukrem i żółtkiem. Do ciasta też dosypuję. Gdy robię pierogi ze serem, też dodaję do sera budyń waniliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama sobie jedz ten obrzydliwy
Proszek do pieczenia jak lubisz. NA ZDROWIE:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszek do pieczenia do
nalesnikow?? Pogielo? :D W zyciu bym czegos takiego nie zjadla. A ja do sera daje tylko cukier i zoltko ;) I takie lubie najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do nadzienia do naleśników używam "twarogu aksamitnego" w wiaderku z oetkera, dodaję tylko cukier waniliowy i lekko dosładzam, można tez dodać trochę śmietanki albo jogurtu naturalnego. Ten twaróg ma fajna konsystencję i delikatny naturalny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twarog kupuje juz w wiaderku np: do sernika i nalesnikow albo ser bialy + cukier+zoltko+smietana.Skladam w koperte i zawsze podsmazam,pozniej polewam smietana i obsypuje cukrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooopss I did it again.....
Do tej co dsypuje proszku budyniowego do masy twarogowej... i ty potem jesz ta surowa make, przeciez to musi byc czuc w tym twarogu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepsze to niz ten proszek
Do pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooopss I did it again.....
Czy ja wiem czy lepsze, surowa make jesc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka ja____
Boże, ale tu ludzi obytych w świecie... ja nie mogę... A słyszeliście kiedyś o czymś tak strasznie DZIWNYM jak naleśniki amerykańskie, które je codziennie na śniadanie milion ludzi w USA, RPA, UK, Australii i Nowej Zelandii? Pewnie nie... A wiecie chociaż gdzie te kraje leżą na mapie? :P I co takiego dziwnego w tym proszku? Daje on im masę i tyle. I lekki posmak pieczywa (chlebka/bułki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszek to chemia
Nalesnik ma byc nalesnik. ma byc cierki. to o czym piszesz to pancake. ma byc gruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Och Boże jaka bezsensowna
wypowiedź wyżej. :o Twierdzisz, że taki pancake to nie to samo co naleśnik? :o A do szkoły żeś chadzał/chadzała? Ciast rozumiem, też nie jadasz? No bo przecież jak to - chemię miałbyś jeść? A przyszło ci kiedyś do głowy, że ten cały proszek do pieczenia to prawie to samo co soda spożywcza? :o Poziom intelektualny niektórych użytkowników Kafeterii jest powalający wręcz... wystarczy rzucić okiem na te "ętelygencie" wypowiedzi, jakie tu zostawiacie... Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No widzisz.
Ja unikam proszkow do pieczenia i sody tez. Nalesniki robie z maki jajka wody mleka i soli!!!!! i nie dodaje zadnych spulchniaczy bo o to chodzi w nalesniku aby byl CIENKI. Ale ty sobie jedz swiatowa damo. Myslisz ze my jakies glaby jestesmy? ze nie wiemy ze na swiecie jedza pancake?? jest to rodzaj placka omleta wlasnie ze spulchniaczem. A ja akurat lubie takie bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afreuh 38
Naleśniki - crepes Przepis podstawowy Składniki: 100g mąki, 1/4 litra mleka (lub pół na pól z wodą), szczypta soli, 1 łyżka cukru (do slodkich naleśników), 3 jajka, 50g roztopionego masła, . . Naleśniki amerykańskie (pancakes) Składniki: 1 szklanka mąki, 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia, 0,5 łyżeczki sody, 1 łyżka cukru, szczypta soli, 1 szklanka maślanki, 1 jajko, 2 łyżki rozpuszczonego masła Wykonanie: Wymieszać suche składniki. W drugim naczyniu połączyć maślankę, jajko i masło (masło wcześniej stopić i przestudzić). Wymieszać ze składnikami suchymi i odstawić ciasto na godzinę. Patelnię smarować odrobiną masła i smażyć małe placki, z obu stron. Najlepiej smażyć je na teflonowej patelni, wtedy dajemy tylko odrobinę tłuszczu przed smażeniem pierwszego naleśnika. http://www.abcgospodyni.pl/nalesniki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skoro jesz tak zdrowo to
czemu dodajesz do nich soli? - To do osoby wyżej, twierdzącej że pancake to nie naleśnik. :P Och Boże... słów bark... A czy wiesz, że poza francuskimi krepsami i amerykańskimi pankejkami w wielu innych krajach (również Europy), taki naleśnik bez 'spulchnaicza' - jak go określasz - również nazywa się pancake? :P Pewnie, że pojęcia nie masz... inaczej nie wypisywał/-a byś bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krol prawikow
a co myslicie o prawiczkach powyzej 20 roku zycia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wożny
JAK???????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×