Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ktos studiuje to co ja

Kto studiuje pielęgniarstwo??

Polecane posty

Gość ktopytaniebladzi
A co tam robicie? Co robicie na bloku? No bo chyba nie tylko rozkładacie chusty, narzedzia? Pytam serio. Jako AŻ studentki co możecie robić? Na 3 roku sporo ma sie wiadomości przciez. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda mmm
Dziewczyny,a powiedzcie mi czy aby dostac sie na pielegniarstwo wystarczy na maturze tylko bilogia?Trzeba tez miec fize i chemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na OIT jest najlepiej. Odsysanie wydzieliny z drzewa oskrzelowego, wentylowanie, obsluga tego całego sprzętu, karmienie przes sondę prawie wszystkich, pompy, dializatory. Super. Na bloku też jest świetnie. Ja już robię magisterkę. Tym razem praktyki z dydaktyki (na licencjacie ze studentami będę miała zajęcia), zarządzania, onkologii i operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na OIT jest najlepiej. Odsysanie wydzieliny z drzewa oskrzelowego, wentylowanie, obsluga tego całego sprzętu, karmienie przes sondę prawie wszystkich, pompy, dializatory. Super. Na bloku też jest świetnie. Ja już robię magisterkę. Tym razem praktyki z dydaktyki (na licencjacie ze studentami będę miała zajęcia), zarządzania, onkologii i operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na bloku tylko odserwujemy ewentualnie aststujemy... niestety nie mamy jeszcze takich kompetencji... a na intensywnej to juz pelny ful sam fakt ze masz pacjenta monitorowanego nauka tej calej aparatury,pielęgnacja tez wyglada inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktopytaniebladzi
No, to spoko. :) A na bloku co robicie- prócz cewnikowania? Z takich fajniejszych rzeczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mimo ze wiadomosci na trzecim roku sa wiekszw to i tak jestesmy tylko studentami... czesto mozna sie spotkac z nie chęcia do studentów pielgniarstwa zawsze znajdzie sie ktos kto chcce nam udowodnic jak mało wiemy i jakie z nas tumany w porównaniu np do lekarskiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie cewnikujemy na bloku... to wczesniej, aktualnie to asystujemy przy wprowadzeniu do znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poloznaaa
Biologia+ fizyka+ chemia, lub biologia+ wos. Jak któregoś przedmiotu nie zdawałaś, to sie nie przejmuj. Licza ci za niego 0% i tyle. Mozesz wziac udzial w rekrutacji. Jakie przedmioty sa wymagane, to zalezy od uczelni. U mnie była biologia i wos. Ja zdawalam biologie i chemie, wiec z wosu dali mi 0 i... bez problemu sie dostalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie, ja na drugim końcu Polski :D Też tak myślałam na początku o dydaktyce. Zajęcia praktyczne mamy w szkole średniej, z pierwszej pomocy, a wakacyjne ze studentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigłuka po licencjacie
a ja studiuje juz na 1 roku SUM na UM w Poznaniu i jestem baaardzo zadowolona. Fakt licencjat był ciężki ale miałam fajną grupę i przeżylismy każdy oddział, a teraz mamy "kupę" śmiechu z pewnych sytuacji:) i nie łamcie się te studia są na prawdę fajne:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a biicie sie tych zajec dydaktycznych?? wiecie juz na jaki temat bedzie wykładac?:>:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pracujecie już dziewczyny po licencjacie? Ja jeszcze nie, ale myślę, że jak będą nowe kontrakty NFZ, to w styczniu pójdę na umowę zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat wybrałam sobie praktyki w katedrze piel. chir., więc zajęcia na pracowni i w szpitalu na chir. Pewnie to samo wszystko co robi się na pracowniach na licencjacie. Co do tematów jeszcze się nie dowiadywałam. Będę robiła po sesji te praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigułka po licencjacie
czy boimy się zajęć praktycznych z dydaktyki? myślę ,że każdy będzie miał jakiś tam stres, ale skoro przeżyłam lic. to przeżyje także i to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara0009
Hej dziewczyny! Ja chciałabym pójść na pielęgniarstwo w przyszłym roku.. :) Mam pytanie do dziewczyn które studiują na SLUM w Katowicach... odnośnie WF... może dla niektórych to głupota, ale ja strasznie nie lubię tego przedmiotu i nie umiem w ogóle pływać. W zawiązku z tym... Jak wygląda WF na SLUM? Kto prowadzi te zajęcia, czy jest bardzo wymagający, ile trzeba umieć/potrafić zrobić żeby zdać/zaliczyć. Czy chodzicie na basen i jeśli tak to czy jest obowiązkowy ... I co jeszcze powinnam wiedzieć... :) Byłbym bardzo wdzięczna za wszelkie informację. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka juz niedlugo
Dziewczynki, a wiecie może ile zaraz po studiach sie zarabia? Oczywiście netto. Czy zarobki zależą od oddziału na jakim sie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na OIT są dodatki, na onkologii też. Zarobki zależą od miasta. Tu, gdzie studiuję, to w szpitalu wojewódzkim zatrudniają na początku na umowę zlecenie, za dyżur 12h wychodzi ok. 204 zł. Potem przechodzi się na kontrakt. Zarabia się więcej niż na umowę o pracę. Koleżanka za 18 dyżurów po 12 miała 3200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za
No 1800 brutto, ale ile dni w miesiącu liczysz? Są jeszcze fuchy, jak np. opieka prywatna poza dyżurem- jak leżałam w szpitalu, to byłam świadkiem. Kupuje sie opieke nocną nad pacjentem np. po operacji. Płaci sie ok 250 zł. Tylko ten zapieprz! Nie zazdroszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja musze niedlugo wybrac sobie temat pracy licencjackiej i kompletnie nie wiem jaki... Moim promotorem jest babka z interny... Ale nie wiem jaki temat wybrac. Mozecie mi cos ciekawego doradzic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nie przepadam, ale promotorzy sa juz pozajmowani... Biora po 2-3 osoby i wiecej nie chca :/ ale chyba pochodze i popytam, moze ktos mnie przyjmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×