Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ktos studiuje to co ja

Kto studiuje pielęgniarstwo??

Polecane posty

Gość DZIEWCZYNY POMOZCIE proszeeee
Zawsze chciałam studiowac pielegniarstwo,ale musiałabym wyjechac na studia,tzn wyprowadzic sie z domu,zaczynałam studia 3 lata temu,a wtedy miałam tak sutuacje,ze po prstu nie mogłam wypowadzic sie,dlatego podjełam pedagogike na PWSZ niedaleko mojej miejscowosci.Od pazdziernika chciałabym pojsc na pielagniarstwo,wlasciwie to chcialm isc juz w tym roku,ale znow zrezygnowłam,bo miałamw atpliwosci czy to jeszcze ma sens,czy juz nie jest za ponzo.Mam juz 22 lata,nie wiem czy jak zrobie tylko licncjat to od razu bede mogła normlanie pracowac w zawodzie,czy konieczna jest magisterka?wiem,ze po pielgniarstwie(lic0 mozna uzupelnic magistra np.na pedagogice zdrowia,to by mi odpowiedało,bo zze wzgledu na to,ze juz i tak 3 lata jestem do tyłu,a wlasciwie w przyszłym roku bede 4 to chcialbym tego mgr zrobic zaocznie,a pielgniarstwa zaocznie nie ma.Do tego zdawałam na maturze tylko bilogie podstawowa...Nie wiem czy to wystarczy?Musialbym znalezc uczelnie,gdzie chca tylko bilogie i ten wos,zeby tylko z tego wosu dostac 0%.Ogolnie pielgniarstwo jest moim marzeniem,interesuje sie medycyna i mam spora wiedze,mimo,ze nigdy z tym kierunkiem nie miałam nic wspolnego.Co mysliscie?Probowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY POMOZCIE proszeeee
Przepraszam za literowki,ale spieszyłam sie z tym postem i szybko pisałam.Poradzcie cos?Jest sznasa,ze sie dostane?Mysle o Katowicach raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po lic. można normalnie
już pracować. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Nysie na PWSZ jest licencjat piel. zaoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez zaczęłam piel. dwa lata po
maturze. Wczesniej studiowalam co innego ale jednak powróciłam do pierwotnego planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY POMOZCIE proszeeee
Kurcze,nawet nie wiedziłam,ze jest zaocznie;/;/ To bym juz tym roku zaczeła,szkoda.Wszyscy mowili,ze tylko dziennie no i myslslam,ze tylko na uniwerku lub AM jest pielgniarstwo.A Ty studiujesz w Nysie?Nie wiem jakie przedmioty sa potrzebne,aby sie dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY POMOZCIE proszeeee
tez zaczęłam piel. dwa lata po,a studiujesz dziennie czy zaocznie>gdzie?kurcze gdybym wiedziała,ze jest pielgniarstwo zaocznie to bym wzieła udział w rekrutacji w tym roku.W ogole nie wiedziałam,ze jest tez na PWSZ,myslalam,ze w gre wchodzi tylko uniwersytet lub Ak.Medyczna,a tam to ciezko sie dostac,a na PWSZ moze by mnie przyjeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze jeszcze moze gdybys
zadzwonila do Nysy to wieliby Cie. U nas dwie dziewczyny przeniosły sie na poczatku listopada z innych kierunkow, ale ja dziennie studiowalam. Juz skonczylam. Teraz magistra robię dziennie na uniwerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka juz niedlugo
NIE MA ZAOCZNEGO PIELĘGNIARSTWA !!!! Zaocznie mogą studiować TYLKO już pracujące pielęgniarki, które skonczyly liceum pielegniarskie i nie mają tytułu. TYLKO dla nich licencjat jest w trybie zaocznym, tzw. pomostówka. Wiec jesli nawet zobaczysz gdzies notke o zaocznych, to zapewniam Cie, ze to pomostowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokg
Podbijam temat. Moze ktos jeszcze dołączy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za rok zaczynam
Hej! :) Mam pytani. Co robicie na praktykach na psychiatrii?? Jak wygladaja tam praktyki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula224
A może studiuje ktos w Nowym Targu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za rok zaczynam
To co z tą psychiatrią?? Pewnie jeszcze drogie koleżanki sa na uczelniach i nie maja czasu na kafeterię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak u innych ale w krk na praktykach z psychiatrii poza zwykłymi obowiązkami (prześcielenie łóżek, ewentualne kąpiele, karmienia, rozkładanie i podawanie leków) miałyśmy się koncentrować na zawiązywaniu i utrzymaniu kontaktu z pacjentem, ćwiczenie komunikacji, rozmowy, udział w życiu codziennym pacjentów, terapii zajęciowej, muzykoterapii, spacery,organizowanie czasu pacjentom itp. bardzo ciekawe praktyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzik prawda. Jak nie wiesz to nie pisz. Chyba wiem co mówię, bo studiowałam na tej uczelni. JEST ZAOCZNE PIELĘGNIARSTWO. Wejdź sobie na stronę uczelni i sprawdź. Nie wiem czy w tym roku otworzyli w ogóle, bo nawet na dzienne było mało chętnych i chyba z każdym rokiem jest mniej, ale zoczne były i mogli na nich studiować ludzie, którzy nie pracują jako piel. Pomostówki są dla pielęgniarek po liceum med. i studium, które już od kilku lat nie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkistyk
O, to fajnie :) Mieliscie w szpitalu Babińskiego? Jeśli tak, to na jakim bloku? Pokazywali wam tez ciężkie przypadki psychiatryczne? Czy zajmowaliście sie tylko takimi lekkimi zaburzeniami? Pytam, bo bardzo mnie interesuje psychiatria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLANY ZAJĘĆ # Pielęgniarstwo # stacjonarne sem.1 (2009-10-29 15:29) # stacjonarne sem.3 (2009-09-30 11:45) # stacjonarne sem.5 (2009-10-07 19:11) # niestacjonarne sem.1 (2009-09-30 9:59) # niestacjonarne sem.3 (2009-11-10 14:55) # niestacjonarne sem.5 (2009-09-24 11:43) Pielęgniarstwo Pomostowe typ A # niestacjonarne sem.1 (2009-11-10 14:54) # niestacjonarne sem.3 (2009-09-16 15:30) Pielęgniarstwo Pomostowe typ B # niestacjonarne sem.1 (2009-09-30 9:58) # niestacjonarne sem.3 (2009-11-10 14:54) # niestacjonarne sem.5 (2009-11-10 14:55) Pielęgniarstwo Pomostowe typ C # niestacjonarne sem.1 (2009-09-30 9:58) # niestacjonarne sem.3 (2009-11-10 14:54) Pielęgniarstwo Pomostowe typ D # niestacjonarne sem.1 (2009-11-10 14:54) http://www.pwsz.nysa.pl/instytut/i_pieleg.php?p=205 Jak mnie wnerwiają ludzie, którzy guzik wiedzą i chrzanią głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psychiatria, jak na mój gust jest nudna. Przynajmniej na tym oddziale, gdzie miałam praktyki na lic., nic się nie działo ciekawego. Zebrania społeczności, muzykoterapia, warsztaty. Mam nadzieję, że teraz na mgr będzie ciekawiej, bo mam zajęcia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie jest i dziecięca i dla dorosłych, a nie jak wtedy tylko jeden oddział i same lekkie przypadki. Wybrałam ciekawy fakultet: stany nagłe w psychiatrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z uczelni na poziomie
No to nieźli debile po nich wychodzą. Aż sie boje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tyle
jam jest czupurek HaHaHa. Ludzie, którzy mało wiedzą. Kochana, tak sie składa, że ja koncze juz pielegniarstwo. Różni nas to, że ja nie zwracam uwagi na podrzedne pseudouczelnie. Mirze troszke wyzej niz ty. :) Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i licze na to, że kiedyś spotkamy sie w pracy. Ojej, tylko, że przyjmując do pracy patrza jaka uczelnie sie ukonczyło. No to szkoda. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna prezentacja
dziewczyny macie moze jakas prezentacje z angielskiego? obojetnie na jaki temat byle medyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robilam dzienny licencjat w Slupsku i zaoczne magisterskie na UM w Gdansku, pracuje 3 lata w zawodzie, na o. neurologii. Studia podobaly mi sie zawsze, praca tez, latwiej pracuje sie jednak z mlodszym personelem. szczegolnie z mlodszymi lekrzami bo oni znaja nasze uprawnienia i nie robia z nas sluzacych, starsze kolezanki natomiast troszke dziwne maja podejscie do piel. z wyzszym wyksztalceniem, traktuja jako konkurencje, zlosliwie , u mnie np na oddziale mawiaja ze pielegniarki po studiach, tym bardziej magisterskich powinny pracowac na intenswnej terapii, miec wiecej obowiazkow, wieksza odpowiedzialnosc a one tylkon a odcinek do pielegnacji, troszke to czasami zlosliwe, przykre, bo przeciez to wciaz ten sam zawod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lensal :) Też robię mgr w Gdańsku. U kogo pisałaś pracę magisterską? Zapisałam się do dr K. tej od onkologii i operacyjnego i nie wiem czy dobrze zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze
jak tam dziewczyny?? czego nie zaliczyłyscie przed swietami?? z czego i kiedy macie egzaminy??;>:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys wystarczyła szkolka
pomaturalna a teraz niby wielkie studia i jeszcze kretynkom sie wydaje,ze prawie lekarkami są ,hahahahahahahahahahahahahaha/ Sztuka zmierzenia cisnienia i podania basenu rzeczywiscie wymaga intensywnej nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×