Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rat_unku

Jak obnizyc goraczke?

Polecane posty

Gość rat_unku

Moje dziecko od poniedzialku ma 40C.Podajcie sposoby na zbicie temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o boze
to do szpitala z tym!!!!!!! a co do zbicia gorączki, to ile dziecko ma lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
14lat-duze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgsdfgdfgd
ZIMNE OKLADY, jakies tableki obnizajace gorączke..no 40 stopni do baardzo duzo uwazaj zeby bialko sie nie scielo bo bedzie to nieodwracalne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
po aspirynie nic sie nie dzieje,po pyralginie spada na 2 godz do 38,5 i znowu 40:C:( oklady caly czas robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
zimne oklady na czolo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz troszke za długo taka temperatura. polecam wybrac sie do szpitala lub jutro rano do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniorexs
panadol w syropie dla dzieci jest dobry na obnizenie goraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgsdfgdfgd
Tez radze jutro szpital albo jakas przychodnie. a Oklady to wszedzie pamietam zawsze mama mnie okladala na czole , policzkach, dloniach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pyralgina w czopkach????szybciej działa...spróbuj...ale po pierwsze jutro koniecznie szpital lub jeśli nie chcesz go ruszać z domu zadzwoń po lekarza prywatnie...niech przyjedzie do domu....żadnych innych objawów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
myszko dziekuje:)Jutro rano pojde do lekarza ale pewnie powie to co wczoraj-grypa.Jakos noc sie przemeczymy.Do szpitala nie chce bo sama wiesz jak reaguja na takie przypadki. Wlasnie tez pomyslalam o prysznicu.Tylko,ze dziecko juz spi.Szkoda mi budzic.Wogole caly czas spi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
Mari goraczka,bole glowy,miesni,troche suchego kaszlu,katar Typowe objawy grypowe.Pierwszy raz ma grype i taka wogole temperature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgsdfgdfgd
jak ja ostatnio chorowalam lekarz przepisal mi zwykly Febrisan w zaszetkach do rozpuszczania..probuj moze akurat się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
sdfgsdfgdfgd dziekuje.Sprobuje bo zglupialam co podawac a poprawy i tak nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
A myslicie,ze lepiej rozebrac dziecko?Kiedys to sie grubo ubieralo i pod pierzyne ale chyba lepiej rozebrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Febrisan to tu niewiele da....jak dla mnie pyralgina czopki...w ciągu dnia skoro i tak leży w domu...aspiryna na zmiane z gripexem w saszetkach ...tym rozpuszczalnym...grypa to wirus więc żaden antybiotyk nic nie da...tylko osłabi organizm...niech dużo pije...no i zdrowo je...żeby organizm nie osłabł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniorexs
napisalem ci glupia babo zebys podala panadol w syropie,ale po co wierzyc facetowi przeciez sie nie zna.2 dzieci wychowuje sam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
Mari wlasnie to wszystko dawalam.Bylam dzisiaj w aptece i nie pomyslalam o czopkach:( Jutro chyba bedzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgsdfgdfgd
hmm co jeszcze...mysle co zawsze mama mi podawala:) moze..podaj działającą napotnie herbate z sokiem malinowym jezeli masz... niektorzy polecaja tez aspiryne... moja kolezanka kiedys przez cala noc okladala dziecku stopy recznikiem zamoczonym w chlodnej wodzie... pomagalo. no nic..WYgranej walki z gorączką życzymy i powrotu do zdrowia Twojemu dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panadol idioto 14-latkowi z taką gorączką?????????? to sobie lecz dalej swoje dzieci sam jak nie potrafisz....kretyn jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
henio nie denerwuj sie:)Chce wierzyc kazdemu,ktory pomoglby mojemu dziecku.Nie ma znaczenia,ze jestes facetem ale nie mam po prostu panadolu w syrobie gdyz to jest duze dziecko Czopki rano lece kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniorexs
ale jestes tepa mari,widac po tym jak obrazasz.Sama jestes tepa idiotka,poniewaz wtedy trzeba dac tylko troche wieksza dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak byłam kiedys z mężem na pogotowiu w nocy (tez miał 40 stopni)to była taka kartka z zaleceniami przy gorączce i pisali tam zeby robić chłodne okłady i zeby chory był wtedy odkryty i zeby raczej nie opatylac w pierzyny raczej kołdra lub koc w poszewce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniorexs
Ja bym juz dawno apteke zaliczyl,a nie siedzial na forum.W aptece mgr zawsze dobrze doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
sdfgsdfgdfgd herbaty z cytryna i z sokie malinowym na zmiane z miodem to chyba z 10 wypil aspiryne tez dawalam,ale niewiele pomaga pyralgin na 2 godziny nawet czosnek mu wepchalam Wierze,ze jutro minie ta temperatura bo chyba 3-4 dni przy grypie trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowe sposoby na gorączkę Jeżeli zmierzyliśmy już temperaturę i okazało się, że przekracza ona magiczne 37,5° C, musimy ustalić przyczynę gorączki. Na początku należy wykluczyć przegrzanie organizmu, które może być wynikiem ubrania dobranego nieodpowiednio do temperatury otoczenia. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci i seniorów. Zdarza się, że gorączkujące osoby leżą w niewietrzonym pokoju pod ciepłą kołdrą i kocem. To błąd, ponieważ w takim wypadku organizm nie ma możliwości oddawania do otoczenia nadmiaru ciepła. Osoba gorączkująca powinna mieć na sobie lekkie, przewiewne ubranie i przebywać w zacienionym pomieszczeniu, w którym panuje temperatura ok. 20° C. Podczas gorączki zwiększa się parowanie wody z organizmu, dlatego należy ją uzupełniać, podając chłodne (ale nie zimne!) płyny - wodę, herbatę. Na rynku dostępnych jest wiele ziół, które gaszą pragnienie, a przy okazji pomagają organizmowi zwalczyć infekcję. Jeżeli temperatura ciała jest bardzo wysoka, przekracza 39° C, szybkim sposobem na jej obniżenie jest stosowanie zimnych okładów lub chłodnych kąpieli. Zmoczony zimną wodą ręcznik czy owinięte w ściereczkę kostki lodu możemy przyłożyć na czoło, włożyć pod pachy lub między uda. Nie wolno przykładać lodu bezpośrednio do ciała, należy też często zmieniać okłady. Małe dziecko możemy również nacierać zwilżoną gąbką. W razie potrzeby kąpiel można powtórzyć znalazłam gdzies w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Facet się nie zna i tyle...ja jestem farmaceutą... i jak słysze jak tatusiek obraża matkę i poleca panadol w syropie dla 14-latka to mi się nóż w kieszeni otwiera...trochę większą dawkę????????? To sobie poczytaj o ile????? A poza tym paracetamol jest najsłabszym dostępnym na rynku środkiem przeciwgorączkowym.,..silniejszy już jest ibuprofen a pyralgina najmocniejsza.....matko kochana pewnie dzieciaki to Ci co miesiąc chorują skoro się nie znasz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat_unku
Heniu wieczorem bylam w aptece i zrobilam zapasy lekow Myszka no wlasnie tez mi sie wydaje,ze trzeba rozebrac i w temp.pokojowej moze polezec bez przykrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×