Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teraz czas na mnie

jakie potrawy

Polecane posty

moje menu -barszcz -pierogi -lazanki -jaja w majonezie(sosie majonezowym z groszkiem papryka kon. i ogorkami kon.) -sledzie w smietanie -ryba w occie prawdopodobnie pstrag -salatka warzywna -salatka pieczarkowa -pstrag faszerowany paru mi brakuje do tradycyjnych 12 no chyba zeby ciasta kazde z osobna policzyc to napewno -sernik gotowany moze murzynek albo makowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuzzz
to jeszcze seta,kutia,pierogi smazone masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
1. Barszcz czerwony z uszkami, postaram się zrobić na zakwasie. 2. Karp smażony 3. Głowy karpia w galarecie na rosole zupy rybnej. 4. Karp w zalewie z warzywami. 5. Kapusta z grochem. 6. Sałatka śledziowa. 7. Śledź marynowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba coraz rzadziej stosujemy tradycje 12 potraw.tak mi sie wydaje.na innym topiku ludzie pisza ze jak policza chleb maslo sos osobno uszka osobno barszcz i pare takich dodatkow to 12 maja...coraz bardziej zabbiegani jestesmy. co do barszczu to bede robic po raz pierwszy sama.u nas w domu rodzinnym siostra byla kucharka glowna a ja 2 siostra i mama(niezbyt dobrze gotuje) to forma pomocy.zakupy krojenie smarownaie blachy do ciasta albo po prostu sprzatanie w tym czasie.duzo przy niej siedzialam i duzo sie nauczylam (od roku miszkam sama z facetem i wiem ze mu moja kuchnia smakuje,swieta wielkanocne na 8 osob zaliczylam na 5+) wiec i z tym sobie poradze choc barszczu nie lubie i nie wiem jak zrobic...ale do siostry juz sie zapisalam na lekcje z tematyki barszcz czerwony wigilijny wiec spoko :) a wy co jeszcze robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-barszcz -uszka -pierogi -grzyby w ciescie -karp -sledzie na 2 sposoby -salatki 2 rodzaje -groch gotowany -ryba w galarecie no iw iadomo ze pieczywo, kompot z suszu, makowiec, sernik nie pamietam reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas liczy sie wszystko, co stoi na stole :), co roku sa male odchylenia np. raz policzylismy mandarynki, bo musi byc 12 :), a wiec: 1. karp smazony 2. karp/szczupak w galarecie 3. salatka warzywna 4. pstrag smazony 5. sledzie z cebulka 6. ziemniaki 7. kompot 8. lazanki 9. chleb 10. sledzie marynowane 11. salatka sledziowa 12. oplatek ciasta tez sa, ale dopiero po Wigilii, wiec ich nie liczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz bedzie na okrągło
Te same topiki o menu na święta. Czy wy naprawdę nie możecie zerknąć czy już taki topik nie istnieje? Ciągle to samo i to samo, to już jest nudne. Tylko: jakie menu i caaaała lista potraw, bez przepisów. Aaaaa, gdyby komuś przyszło do głowy założyć nowy topik na ten sam temat, to już ich jest kilka a tych z przepisami warto poszukać, rozwijając je łatwiej zgromadzić w jednym miejscu te wszystkie przepisy i porady świąteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze słyszę że opłatek
to też potrawa!!! to jakas profanacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ta czarna
a krokiety?a rybka po grecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwilowa emigracja.....
u mnie na pewno: barszcz z uszkami pierogi z kapusta i grzybami ryba po grecku sledz w smietanie salatka warzywna ryba karpiopodobna (jestem za granica i tu karpia nie widzialam) krokiety z pieczarkami i moze kluski z makiem (jak dostane gdzies mak) mam zamrozonego tez sernika z Polski. a w 1 dzien swiat chce zrobic pieczonego pstraga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzotyczna22
a u mnie: 1 karp smazony 2 ryba w galarecie 3 ryba po japońsku 4 ryba po grecku 5 kluski z makiem 6 groch z kapusta 7 sledzie w smietanie 8 grzyby w occie 9 oplatek 10 kompot 11 ziemniaki 12 chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja.........
u mnie będzie tradycyjnie jak co roku : zupa rybna do tego makaron własnej roboty karp filet smażony kapusta kiszona z grzybami kapusta biała z fasolą ryba po grecku 2 sałatki ze śledzia z ciasta to na pewno będzie makowiec, pierniki i sernik i pewnie jakiś z kremem lub ze śmietana zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja.........
o chlebie i opłatku nawet wspominać nie muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
a u mnie: 1.Obowiązkowo uszka z grzybami z barszczem 2.Pierogi z kapustą i grzybami 3.Pierogi ruskie 4.Nie lubię kutii to będzie tort makowy z bakaliami(zastępczo) 5.zupa grzybowa 6.karp w galarecie 7.ryba po grecku 8.sałatka śledziowa 10.jajka faszerowane szczypiorkiem i wędzonym łososiem 11.śledź w grzybach leśnych 12.Pstrąg pieczony ze szpinakiem Z ciast to sernik i piernki oraz wspomniany tort makowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie będzie : 1.barszczyk czerwony 2.zupa grzybowa 3.kompot z suszu 4.uszka 5.pierogi z kapustą i grzybami 6.pierogi ruskie 7.śledź w oleju 8.ryba po grecku 9.karp smażony 10.sałatka 11.kluski z makiem 12.ryba w galarecie lub faszerowana Oprócz tego wiadomo - opłatek,chleb,ciasta,owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie; -barszcz czerwony z uszkami -żurek z grzybami -karp -krokiety -kompot z suszu -ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×