Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jagoda369

Karmienie 5-miesiecznego dziecka - juz nie wiem co robic

Polecane posty

Karmie synka mlekiem Emfamil , oprocz tego dostaje jeszcze obiadki , codziennie polowe jablka albo marchewke na podwieczorek . Probowalam mu dawac wieczorem kaszke ale nie chcial jesc :O za namowa mamy ugotowalam mu grysiku blyskawicznego, przez pare dni jadl teraz znowu nie chce. Martwie sie bo przeciez nie moze pic tylko mleka a na wieczor powinien jesc cos bardziej tresciwego tym bardziej ze proboje go nauczyc ze w nocy sie nie je tylko spi :) . Po grysiku potrafi przespac od 23 do 6 a po mleku budzi sie o 3 i placze :/ Co Wy o tym myslicie , co powinnam zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego dziecka
5 - miesięczne dziecko ma jeszcze prawo budzic się na karmienie w nocy. Możesz uczyć dziecko przesypiania całej nocy jak skończy 6 miesięcy ale to nie jest regula. Dziecko może jeszcze potrzebować nocnego karmienia więc lepiej porozmawiaj z lekarzema na ten temat. Co do kaszek - moze jeszcze za wcześnie dlatego nie chce jeść a co do grysiku to wg mnie za wcześnie !!! Spróbuj kleiku ryżowego. pamiętaj ze nasze mamy od małego karmiły nas manną gotowaną na mleku krowim, dzis jest to nie do pomyślenia wiec podpowiedzi mamy konsultuj z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka lolka
dodaj mu do mleka na noc kaszki żeby było gęściejsze i smaczniejsze ;) będzie najedzony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 1987
moj przestal jesc w nocy dopiero jak mial 14 miesiecy i ani kaszki ani herbatki nie pomagaly- lekarze tez umywali rece - tyle wysilku ile ja wlozylam w oduczanie to chyba malo kto a on i tak swoje i budzil sie w nocy na flache az pewnego razu postanowil nie wstac i kolejnej nocy tez nie i sam sie oduczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramencik
Jagoda, ja uważam, że Twój maluszek jest jeszcze za mały na przesypianie całej nocy bez jedzonka. Skoro wieczorrem zjada samo mleko to naprawdę ma prawo obudzić sie w nocy głodny. Spróbuj podać mu rózne smaki kaszki, rób te do których dodaje się mleko i popróbuj czy maleństwom preferuje rzadsze czy gęstsze kaszki. Spróbuj teżkaszki różnych firm. Mój synek przepada za ryżem z jabłkami HIPP-a. A kiedy pierwszy ra zpodałam mu jabłuszko ze słoiczka po prostu się rozpłakał :) Pierwszy raz jadł kaszkę z apetytem a potem nie chciał w ogóle. Różnie to bywało. Teraz mój maluch ma 15 miesięcy i jada to, co my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziwczyny za odp. 👄 W ta noc obudzil sie tylko raz napil sie wody i zasnal , mnie zalezy na tym zeby sie wogole nie budzil tylko spal, al;e dobre i to. mama malego danielka--wlasnie pytalam lekarza i powiedzial mi ze Bartek powinien juz przsypiac noce bez jedzenia bo jest grubiutki wiec nie potrzeba mu jesc w nocy. atramencik--Slyszlam ze juz 3 miesieczne dziecko powinno przesypiac noce . Co do kaszek probowalam juz wszystkich firm i smakow i z tego co widze to tylko ten grysik jako tako je - dodaje mu do niego lyzke kaszki Bobo-vita smaczny sen zeby zagescic ta mieszanke mleka z grysikiem ale samej kaszki nie tknie. :O witaj Gosiak 7--180ml mleka 11--180ml mleka 14--obiadek ze sloiczka 16.30 150 ml mleka 19--210 ml (mleko+grysik+1lyzka kaszki) lub 240 ml mleka , zalezy na co sie skusi :/ 23--180ml mleak +3 lyzeczki kleiku 3-- 120 ml wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosija
a moj synek ma prawie 5 miesiecy, bylismy w poniedzialek u lekarza i przy okazji zapytalam o jakis zloty srodek na przespane noce, ale powiedziala tylko, ze kazda matka by tak chciala i ze jak bedzie chcial to bedzie spal ;) a ja w styczniu wracam do pracy i staje na rzesach, zeby jednak mi spal spokojnie :) alu juz 2 nocki pod rzad spi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.... ja kazdę z dzieci karmiłam piersia do minimum 1.5 roku-mleko z piersi było podstawą...fakt że z wiekiem dzieciątka wprowadzałam dodatkowo pomalutku inne produkty:) mimo,ze nie chcieli jeśc tych dań ze słoiczków ja się nie martwiłam bo u nich pierś była podstawą a ich waga nawet powyżej normy:) dzieciaczki zaczełam dokarmiać mlekiem w butelce zagęszczonym kleikiem wsio "NESTLE" bo innego nie chciały dopiero w 8m-cu gdyż czułam że mam mniej pokarmu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maximmma
do Lara27.....teraz sie dopiero dowiadujesz????????????????????????? słyszałaś kiedys o rozszerzaniu diety albo czytałaś o schemacie żywienia niemowląt????????????????????????? skoro NIE SŁYSZAŁAŚ to proponuje zebys karmila dziecko samym mlekiem do 18 urodzin...... luuudzie...potraficie czytac, interesujecie sie swoimi dziecmi w wiekszym zakresie niz tylko klepanie bezsensownych tekstów na kafe???????????????? szkoda dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaj ze zrozumieniem, kobieto: napisałam, ze lekarz nie kazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maximmma
ilu lekarzy ci tak powiedzialo??? jeden???????? masz swoj mozg czy nie?????????? jakis konowal którego pojecie o medycynie moglo skonczyc sie wraz z ukonczeniem studiów medycznych jest dla ciebie wyrocznią???? i nie zgrzyta ci ze wszedzie piszą inaczej a twoj doktorek od siedmiu bolesici twierdzi inaczej????? moze poczytaj cos a potem wybierz sie do lekarza i przedyskutuj z nim pewne tematy...albo najlepiej zmien lekarza....szkodaaaa gadacc!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lara27-- patrzac na schemat zywieniowy to Twoje dziecko powinno jesc mleko z piersi do ukonczenia 6 miesiaca ale moim zdnaiem powinnas mu dawac juz obiadki i deserki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maximmma
moze nie mow mi co mam robic oki????????? to forum....i kazdy sobie pisac moze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaLizki
kobieto. Nie ma reguły na to kiedy dziecko powinno przesypiać całe noce. Moja spała całe noce do 3 miesiąca a później zaczęła się budzić po 3 lub 4x. Teraz ma 9 miesięcy i się budzi ze 3x. A to dlatego że zaczęły wychodzić zęby i dziecko jest niespokojne. Tyle że moja jest na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woiiila
Moja córka ma 5 miesięcy i budzi się w nocy na jedzenie 4-5 razy, a chodzi spać o 23, więc sobie porównajcie i się cieszcie :D Też je tylko mleko, choc od kilku dni podaje jej jabłuszko i jak na początku jej nie smakowało, to teraz zajada z apetytem. Teraz jeszcze zaczynam wprowadzać kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jagoda. To faktycznie Twój Bartus sporo je mleczka. Mój Michał do niedawna też budził sie na mleczko i nie oduczałam go na sile chociaż wazy podobnie jak Twój. Od 4 dni przestal jeść w nocy. A u nas jedzenie wygląda tak 8-9- kaszka 150ml 12-12.30- obiadek duzy sloiczek 15-16- deserek 17.30-18.30- mleczko 180ml 22-22.30- mleczko 200ml mniej wiecej cos takiego chociaż czasami róznie to wychodzi. A powiedz mi jak tam Twój Bartuś sie rozwija? ma juz jakies ząbki? siedzi już? napisz :) pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeginka333
takie male dziecko duzy sloik obiadku juz zjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czasem nie zje całego.. ale jak mały zje to mu mało i sie drze wiec daje duzy:) on jest spory i duzo wazy dlatego moze wiecej potrzebuje,z tego co wiem wsrod znajomych nie jest to rzecza nad wymiar dziwną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeginka333
nie utucz go za bardzo bo mu rozepchasz zoladeczek i bedzie problem z nadwaga lub otyloscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama jak inne
DO: jagoda369 Ja ci napisze jak moja corka przestala jesc w nocy choc nie wiem czy to nasza zasluga czy po prostu tak jej sie chcialo. Wiec miala 5 tygodni, przenieslismy ja do wlasnego pokoju wiec wizja niedokarmiania w nocy nam sie podobala :-) a na powaznie... okolo 19:00-19:30 dostawala ostatnia butelke i okolo 22:00 zanim sami szlismy do lozka, wyciagalismy ja z lozeczka i na spiaca karmilismy, po odbiciu odkladalismy do lozka i nie budzila sie juz do 06:30-07:00. Powoli te poznowieczorna butelke zmniejszalismy az zupelnie przestalismy jej dawac. Po jakos 2 tygodniach skonczylo sie nocne karmienie. teraz ma 6 miesiecy i ostatni posilek dostaje o 19:00 i do 07:30 - 08:00 spi smacznie. ale dodam ze to dosc indywidualna sprawa, poza tym wazne jest czy dziecko jest odpowiednio duze. Moja corka wazyla ponad 4 kilogramy jak sie urodzila wiec lekarz powiedzial ze jesli sie nie domaga nie trzeba jej w nocy dokarmiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×