Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

a mi sie poród Amerie całkiem znośny wydał ;) najważniejsze ze nie było żadnych komplikacji a na najwieksze bóle przyszła 'pomoc' ;) serio ja się coraz bardziej nie moge doczekać swojego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nie moge sie doczekac, ale z drugiej str sie boje...:/ kurcze a to juz tylko jakies 5 tyg u mnie, o mamoooo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ sisetka...............29.................6............... ...............04.10 marzena87..........23................15.................. ..........ok. 13.10. PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Olka P......................38..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................35...........ok.2.12.2010 .......Lenka(?) Smile........................26...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon....................20...........ok.08.03.2011. ................... HopeU.....................21............ok.07.03.2011. ......?.......... MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............51..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 Czesc wszytskim Umnie dzis przymrozek 1 raz i skrobanie samochodu. amerie najwazniejsze ze dalas rade, czyli bralas epidural?? zastanawiam sie nad tym tez bo ja nie jestem wytrzymala na bol. tez bym chciala miec to za soba. mama mnie zapisala na usg w pl ale nie wiem czy leciec bo znalazlam tez tutaj, wolalabym oczywiscie porozmawiac po polsku i wiecej sie dowiedziec ale wogole to boje sie. Moj m mowi ze na tym zdjeciu widac pepowine bo idzie od brzucha i zakreca niby w siusiaka. pani sama tez nie wiedziala. i wogole jak ogladalam na necie zdjecia z usg okreslajace plec to byly to powiekszenia a ta moja nic nie powiekszala i jakos tak na odczepne to robila. zastanawiam sie nad lotem , zobaczymy bo teraz sie przeprowadzamy do konca tyg i wszystko naraz. banmon ja mam 90 cm na wysokosci pepka i 60kg i teraz juz wyraznie czuje kopniaki glownie wieczorem. asiak ten czas leci juz 5 tygodni. ja od mojego usg chodze jakas podminowana bo chcialabym zeby to byla dxiewczynka :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope a macie juz imniona wybrane? tzn takie typy narazie:) i nie martw sie:* chlopcy tez sa fajni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope to lepiej idź w uk jesli znalazłaś bo po co specjalnie lecieć ;) w kazdym razie ja bym tak zrobiła. Pewnie to dziewczynka jest - sama się przekonasz, no i nie analizuj tak tego zdjęcia :) w koncu specjalistami od usg nie jesteśmy ;) idź spokojnie na to badanie i na pewno ci powiedzą jaka to płeć :) niepotrzebnie sobie wbijasz do glowy ze to chłopak bo przecież babka robiaca usg nie dopatrzyła się tam płci ;) Ja czuję Robaczkową już od pary ładnych dni bardzo wyraźnie, codziennie tez mój M kopniaki dostaje i bardzo go to cieszy :) w ogóle zauwazyłam że jak M przyłoży rękę do brzucha to mała się strasznie aktywna robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie to ja mam pytanie, a w zasadzie dwa? Ty miałaś znieczulenie zewnątrzoponowe czy jakies inne? No i w sumie to po ilu godzinach od odejscia wód urodziłaś? Z tego co piszesz to twój poród wydaje sie całkiem całkiem :-) Szkoda ze moj taki nie był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój staje sie nieznośny w nocy..normalnie spac mi nie daje..jak sie uloze na prawym boku to takie serie kopniakow sypie ze szok jak na lewym jest ok:D Ale ja zwyczajnie nie umiem przespać całej nocy w jednej pozycji:/ Hope to moze na miejscu zrób to usg..po co taki kawał drogi lecieć? No chyba,że i tak planowałaś wyjazd do PL to ok:) Mnie tez sie poród Amerie fajny wydał..najwazniejsze ze bez komplikacji..a boleć musi...trudno..Ja to uwazam ze trzeba sobie wmawiac ze ten bol wcale nie jest bezsensowny,jak np bol głowy:) Jaka nagroda za to nas czeka:) Oczywiście nie wspominam o skali bólu,bo zle porównałam,ale o sens mi chodzi:) U mnie dzisiaj nudne schabowe:/ Jakoś nie wiem co robic ostatnio juz z tymi obiadami...Upatrzyłam w koncu ten robot i na pewno go kupie...Bardzo podobny do tego co Ty Banmon,ale Kenwooda jednak..no i wypiekacz do chleba z funkcja bagietek i buleczek:) Moze i jakies nowe inspiracje dojdą wraz z nowym sprzetem w kuchni:D Jak R. wroci wczesniej to podjedziemy juz ostatecznie kupic a nie zastanawiać sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile a jaki dokładnie model tego robota ? my się zastanawialismy wczoraj nad tym wypiekaczem do chleba a to wszystko przez to, że mama upiekła chleb własnej roboty i tak stwierdzilismy że to dobra sprawa tylko że z powodu lenistwa wolelibysmy żeby to maszynka za nas zrobiła :) Smile ja jeszcze tak mocno nie czuje kopniaków żeby mi to w snie przeszkadzało. Ja dziś tez prosty obiad wymysliałam, makaron, brokuły, p[ierś z kurczaka i sos smietankowo-serowy :) łatwiej być nie może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten FP270 chce.. Ja znowu nie wiadomo jakich wymagan nie mam..i tak pewnie bede go uzywać bardzo rzadko.. No to fajny obiadek masz:) Nie taki znowu byle jaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Szaro za oknem, brrr :o Amerie- zeby tak każda wspominała poród, to by było ok :D ale i tak jak czytałam o tych Twoich bólach, to mialam ciarki, ja mało wytrzymała jestem, już słyszę te swoje jęki, przekleństwa, krzyki i nie wiem co jeszcze :P Jak tam mały Sebastian sie sprawuje? ;) Banmon- jeśli Twój obiad nazywasz łatwym, to moje ziemniaki z rybą w panierce już i kupna surówke to nie wiem jak nazwać :P Słyszałam od koleżanki, że pracę możemy składać do 9 listopada zeby nie płacić za kolejny miesiac, nie wiem dlaczego by tak miało byc, ale podobno w sekretariacie jej tak mówili, jutro się muszę tam przejść...aż nadzieja we mnie zakiełkowała od nowa, bo do wtedy na pewno się wyrobię ...ale nie chce sie cieszyc za wcześnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ sisetka...............29.................6............... ...............04.10 marzena87..........23................16.................. ..........ok. 11.11. PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Olka P......................38..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................35...........ok.2.12.2010 .......Lenka(?) Smile........................26...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon....................20...........ok.08.03.2011. ................... HopeU.....................21............ok.07.03.2011. ......?.......... MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 Jeszcze tabelkę zmienie...Chociaż w ty miesiącu staranek nie było, jakoś nawet na seks nie mam ochoty... A jajniki mnie tak bolały i plamiłam jakoś w piątek, wiec pewnie wtedy miałam owulkę, coż, kiedyś sie w końcu chyba uda...:o A jeszcze byli w weekend znajomi mojego R., z takim słodkim maluszkiem 2letnim, i oczywiście standardowe "a Wy kiedy?", chociaż wiedzą, że chcielibyśmy, mój wzrok chyba im powiedział wszystko, bo sie ani słowem nie odezwali juz później na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena w takich sytuacjach naprawde milczenie wszystko wyjaśnia...Tez bym sie zdenerwowala..A co do plamień to na pewno hormony coś szaleją..trzeba je sprawdzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Amerie dzięki za opis, trochę podnosi na duchu :) Mam 2 pytanka: ten gas cokolwiek pomógł? i czy używałaś może TENS ? Marta wcale bym się nie zdziwiła jakbym urodziła po terminie, bo też i nie mam na to za dużego wpływu ;) Hope specjalnie lecieć na usg do PL, i to tylko po to żeby płeć potwierdzić? Ja bym sobie chyba darowała. Tym bardziej że w PL dzieciak też może źle się ułożyć ;) Smile w końcu zapadła decyzja dotycząca robota :) A jak zdjęcia ślubne? Marzena trzymam kciuki żeby z tym 9listopada to była prawda. Jak w ogóle idzie pisanie? Banmon placki z jabłkami to jest nieskomplikowany obiad :D Goga ząbek już jest? A ja się ostatnio nerwowa zrobiłam, całą ciążę istna "kraina łagodności" a teraz mi odwala. Słusznie zresztą, bo Małż jest leń i mnie wnerwia. 2 tyg czekałam aż wymyję podłogę i w końcu dzisiaj sama to zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no bo on ma zmartwienia i stresy na glowie:D Nie krzycz na niego:D Zdjęcia juz podobno są gotowe,bo pan zadzwonił chyba w piatek..ale jak zwykle sie wyrwać nie mozemy..ehh zawsze coś..w tym tyg na pewno je odbierzemy.. A dzisiaj do kina sie wybieramy na paranormal activity 2,dopiero co oglądalismy na dvd pierwsza czesc a tu przypadkiem reklama,że dwójka weszła do kin:)Ale dopiero na 19:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman jako mloda mama jakos sobie radze ;) nie mysle ze zle chociaz czasami bywa ciezko i w takich chwilach pomaga wsparcie meza smile wszystko trwalo od 00:40 do 22:40 >pomijajac sprawy "kosmetyczne"> to chyba nie jest tak dlugo asiak dasz rade strach zawsze bedzie bo kto lubi bol ale to wszystko warto wytrzymac dla tych nawet paru krotkich chwil kiedy bedziesz trzymala swoja mala po samym porodzie :D hope tak mialam epidural i jestem zadowolona ze to wybralam marta to jest wlasnie to znieczulenie ktore mialam zdaje sie ;) urodzilam o 22:40 tak jak wyzej napisalam pierwsze wody odeszly o 00:40 wydaje mi sie ze wszystko by bylo szybciej gdyby nie te znieczulenie ktore jednak troszke sprawe spowolnilo ola gas jest ok czujesz sie jak pijana ciezko to opisac... bol ciagle czujesz ale ten gas cie uspokaja troche co to jest TENS ??? dziewczyny dla mnie w calym porodzie najgorsze byly bole te na krocze :( totalna masakra a reszte da sie zniesc ;) a po porodzie jest ok mowie wam ola a jesli chodzi o tutajszy szpital to tez ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola powiem ci że mi M jakiś czas temu przebąkiwał o plackach z jabłkami ale u mnie to nie przejdzie jako obiad bo musiałaby być do tego zupa jeszcze, chociaż moze jutro bym zrobiła. Wcale się nie dziwię, ze podminowana chodzisz, pewnie wpływ ma na to to oczekiwanie .... no i pewnie pytania kiedy?i czy już? też mogą byc wnerwiające. A podłogę trzeba bylo zostawić dla M jednak :P Amerie świetnie, że masz już tego brzdąca :) mama jeszcze jest u ciebie czy już sama sobie radzisz? muszę dodać, że malutki jest sliczny :) Smile ładnie sie prezentuje ten robot :) Marzena no widzisz moze i się uwiniesz i nie będziesz muisała płacić tej kasy :) a te plamienie to według mnie owu była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile, to nie były plamienia takie jak miewałam, wiec to chyba nie te hormony, tylko śluz zabarwiony lekko, a czytałam, że często występuje podczas owulacji... Więc w tym miesiącu też dupa :D teraz sie tym nie przejmuje, ale jak przyjdzie @ to znowu będzie płacz :D A ten film to horror czy co? Ja nie pamiętam kiedy w kinie byłam... Z pracą postępów nie ma, bo dopiero czekam na poprawki, w środę znowu muszę jechać, niby napisana jest już cała i poprawki powinny być kosmetyczne, ale znajac moją promotor, to może jeszcze problemy i hipotezy pozmieniać i kazać od nowa robic badania, skoro ostatnio mi temat zmieniła trochę nawet juz mi tak głupio przed tą dyrektorką, że szkoda gadać, kolejna środa wolna... Ola- lepiej jak pod koniec jesteś nerwowa, a całą ciążę miałaś dobre samopoczucie, niż miałoby być odwrotnie ;) Masz do tego prawo i wymówkę: stres, hormony :P a podłogi mogłaś nie myć, ja raz się zaparłam i przez tydzień na stole stały brudne szklanki i talerz, bo mój R. jak rano pije kawę to nigdy "nie miał czasu" ich pozmywać, w końcu jak już nie miał z czego pić to zauważył, że Bozia mu też rączki dała :D Chociaż teraz też muszę zastosować tę terapie wstrząsową, bo coś sie ostatnio znowu wygodny zrobił :o :) Hope- Ola ma chyba rację, co jak pojedziesz specjalnie do Polski zrobić usg, a mała/y i tak nie pokaże co trzeba? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te placki z jabłkami to jak robicie? Ja robię z jabłkami i bananami, pyszne, z kefirem, to o te chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj przepis na te placki twoje :) smacznie brzmią :) ja robię takie racuchy, mleko, ze dwa jajka, maka, proszek do pieczenia, starte jabłko (do ciasta ;) ) no i na patelnię :) cukier jeszcze sypię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja robię bardzo podobne do twoich , tylko jabłka są w plasterkach i do ciasta dodaję jeszcze własny cukier waniliowy albo ekstrakt no i duuuużo cynamonu :) A tą podłogę wymyłam bo teraz będzie mu głupio i bedzie miał wyrzuty sumienia , a moje krzyki niestety tak nie działają. A poza tym sprzątanie to jedna z czynności na "S" ;) Amerie dzięki za odpowiedź :) z tym gazem pocieszyłaś mnie trochę. Tens to jest taka maszynka z elektrodami , które przyczepiasz sobie w okolicach krzyża i w czasie skurczu "ładujesz " sobie prąd :D Podobno pomaga bardzo na bóle krzyżowe. Tutaj dosyć popularne, można sobie nawet taką maszynkę wypożyczyć w Boots. Marzena a myślałś żeby spróbować z testami owulacyjnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie marzena bo chetnie bym ci wysłała testy :) Ola ja też jak mi się przypomni to dodaje cukier waniliowy (taki z torebki) Podłoge to podobno na kolanach trzeba szorowac żeby przyniosło to oczekiwane skutki ;) to taka jedna z mądrości ludowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman mama mam do polowy grudnia :D wiec jestem bezpieczna :D dpodziekowania od sebusia za mily komplement ;) maly w dzien ladnie spi a w nocy sie budzi czyli poprzestawaial sobie troche czas :/ na szczescie mam mame ktora mnie zmienia z mezem wiec odsypiam troche banoman ja czytalam was troche ale nie jestem pewna czy ty juz wiesz co bedziecie mieli ??? chlopca czy dziewczynke ??? ola pierwszy raz slysze o czyms takim mysle ze warto by bylo i tego uzyc jesli ma sie okazje po co cierpiec jak mozna sobie pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola na przyspieszenie polecam zakupy najlepiej 4 dni pod rzad ja tak zrobilam ;) a!!! jeszcze tego wieczoru przed porodem posprzatalam caly pokoik malego :D a co do wagi dziewczyny waga po ciazy szybko znika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze amerie az ci zazdroszcze ze tak miło ( o ile to mozłiwe jest ) wspomninasz poród. Moj to było piekło nie z tej ziemi. Zawsze mowi ze wolałabym zeby mi ktos nogi na rzywca obcinał i to by mniej bolała niz poród :-( eh szkoda gadac.... I potem politycy sie dziwia ze polki nie chca rodzic dzieci. Nie dosyc ze same utrudnbienia sa dla matek to jescze nawet nie ma znieczulenia podczas porodu, no bo po co przeciez? niech kobieta cierpi! Wkoncu 21wiek mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile tego mleka i proszku do pieczenia? Bo ja wszystko muszę mieć napisane, nie ma na oko ;) Ja robię tak: ze trzy banany jabłko duże 2 jajka, 2 szklanki mąki, 1,5 szklanki kefiru, odrobinę soli i garść rodzynek jabłka kroje drobniutko, banany w troche grubszą kostkę Mi smakują bardzo :) Marta...tak mówią, ze o bólu w czasie porodu się zapomina, ale widzę, że gówno prawda, za przeproszeniem :( Ola, masz rację, wyrzuty sumienia też dobrze działają ;) ale z rzeczy na S przyspieszajacych poród to sie lepiej weź za coś innego, przyjemniejszego, a nie będziesz sprzątać :P Ostatnio nawet ogladałam te testy owulacyjne na allegro, bo myślałam, ze może one pomogą... Ale boję się, ze wtedy znowu zacznę wariować na punkcie starań, bo póki co minimalnie sie uspokoiłam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta wlasnie takie znieczulenie mialam sam porod wspominam milo tylko tak jak mowilam te bole zanim dostalam znieczulenie byly straszne ;( myslalam ze mnie rozwali doslownie... ze wszystko mi popeka u dolu :/ boje sie myslec co by bylo gdybym zrezygnowala ze znieczulenia :/ po swoim porodzie lezalam jeszcze chwile na sali porodowej i slyszalam kobiete obok :/ strasznie jej wspolczulam polozna mowila mi ze wiele kobiet skupia sie na bolu a nie na tym co one mowia im rodzic i ponoc wtedy jest malo ciekawie :/ ale jak tu sie skupic na czyms innym kiedy czujesz co czujesz... ja z gory zaznaczylam ze chce znieczulenie przypominalam w szpitalu poloznej kilka razy i dostalam co chcialam sama polozna powiedziala ze dobrze robie ze po co cierpiec skoro mozna sobie ulzyc mowila tez ze nastepnym razem to juz moge sie nie wyrobic z tym znieczuleniem bo wszystko idzie duzo szybciej do hope i oli dziewczyny nie wiem jak bedzie u was ale ja bylam pewna ze na nastepny dzien wyjde ze szpitala i sie mylilam przetrzymali mnie dzien dluzej bo mialam problem z karmieniem... a i jeszcze jedno u nas w szpitalu bylo strasznie goraco body wystarczyly w zupelnosci mialam tez kocyk ktorym przykrywalam malego dosc gruby i to byl blad maly dostal takiej wysypki od ciepla ze szok :( a i te rekawiczki niedrapki tez sa zbedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta to jak jest w polsce z tym znieczuleniem ??? znajac zycie to trzeba rodzic prywatnie i zaplacic sporo za to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×