Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Banmon : * w albumie wpisuje się mnóstwo rzeczy, m.in : kiedy pierwszy raz słyszeliśmy bicie serduszka, kiedy pierwsze ruchy, moje zachcianki, jaką płeć podejrzewaliśmy, kiedy maluch się urodził, jego waga wzrost, kto był prezydentem, ile kosztował litr mleka i wiele wiele innych. Myślę że fajnie obejrzeć coś takiego po latach :) Wkleja się też zdjęcia, robi odcisk stópki itp * ja mam wypiekacz DeLonghi i nie narzekam , szczególnie że ma 2 mieszadła i chleb jest bardziej prostokątny * leżaczek mamy, myśłę że się przyda jak będę coś robić w kuchni to Kluskę w leżaczku położę na stole w jadalnie i będziemy się widzieć, zresztą pamiętam jak mój brat był malutki to lubił w czymś takim leżeć *z tego co wiem kołderki nie są polecane przed ukończeniem pierwszego roku życia,k samo jak te ochraniacze na łóżeczko To chyba wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnei z tymi ochraniaczami się zastanawiałam też bo wiadomo taki maluch to se nic nie zrobi ale jak już zacznie się kręcić to żeby się w łepetynke nie walnął ;) to fajne te albumy.... a one są jakoś przypisane do konkretnej płci? czy taki unisex? bo ja chyba kiedyś widziałam coś podobnego (chociaż nie wiem czy aż tyle fajnych rzeczy było w środku) ale był albo z okładką dziewczęcą albo chłopiecą no i ja teraz kupię dziewczęcą a się okaże że jednak chłopak będzie :P czyli komplet pościeli to strata pieniędzy ? jeszcze jedno pytanie: jakie macie termometry dla dzieci ? słyszałam ze te do ucha nie sa najlepsze i w sumie albo tradycyjny rtęciowy imierzymy w pupie albo elektryczny z miękką końcówką i też mierzymy tam gdzie słońce nei dochodzi (tylko trzeba 0.5 odjąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Album jest jak najbardziej unisex :) na podst książki o króliczkach "Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham". A termometru mamy rtęciowy ale chyba kupimy elektroniczny, bo chyba jest bezpieczniejszy, no i łatwiej zmierzyć temp w kilka sekund a nie minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam rtęciowy ale chyba się cykam... chociaz z drugiej strony.... po prostu nie chcę wyrzucac pieniędzy w błoto ale chyba taki elektr. troche posłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze popatrzeć jakie u nas są dostepne albumy, dziś chyba bedę blisko empiku to obejrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jakie kosmetyki kupuje się na start ? jakieś mydełko, zasypkę ? oliwkę? wodę morską do noska ? no sama nie wiem co powinno się miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny z tego co wiem to rteciowe zostały już wycofane ze sprzedaży. Fajne są te do ucha dla dzieci bo mierzą dość szybko i zwykły też sie napewno przyda. Ja mam taka książkę ale od urodzenia doiero sie ja wypisuje, taki pamiętnik z 1 roku. Zaraz trzeba sie podnieść z łóżka. Miłego dnia kobietki. Też bym chciała mieć dylematy co zrobić na obiad, jak narazie mam : kiedy zrobić obiad :-o W tym tyg dziecko mi daje trochę już we znaki bardziej, kopie po żołądku, a co będzie później :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope nie narzekaj:) Same tego chcialyśmy:D Ja tez sie przez mojego nie wyspałam,bo sie rozpychał.. Chlebek wyszedł cudnie:D Nawet dzisiaj na śniadanie jest lepszy niz wczoraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a moja drogę do żołądka ma chyba jeszcze długą :) Hope no i co z tym usg? Smile jak to jest z ta plytą z przepisamy, kompatybilne to jest z urządzeniem ? bo podobno przeposy na płycie sa przystosowane do urządzenia starszego i są różnice. ale dziś śliczna pogodę mamy :) tzn w mieszkaniu się taka wydaje bo słonce świeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mialam dzis wizyte u gina, Lenka wazy 2.40 i mierzy 45 cm. Dodatkowo lekarz stwierdzil rozwarcie na 3 cm i w zwiazku z tym mam sie nie przemeczac, tylko odpoczywac, lezec i jeszcze raz lezec bo moge wczesniej urodzic. wiec nie pozostaje mi nic innego jak osczedzac sie... a tak poza tym to bardzo zle sie czuje-ciagkle boli mnie glowa, kregoslup, mam zawroty glowy i generalnie chcialabym juz grudzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kochana to ty się chyba szybciej rozsypiesz a nie w grudniu :) jeszcze troszke i bedzie po wszystkim, odpoczywaj jak możesz niech inny kolo ciebie skaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bede bede odpoczywac,wkoncu chodzi tu o mojego malucha:) chyba zaczne zaraz torbe pakowac do szpitala bo tak na dobra sprawe malo mi tego czasu uz zostalo... a jeszcze czeka nas przeprowadzka do nowego domu...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba rzeczywiście lepiej spakowac torbe bo w ferworze przeprowadzkowego szału pakowanie torby moze nie być najlepszym pomysłem a tak w razie 'wu' torba będzie gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zaraz zaczne sie pakowac;) dziewczyny czy Wy tez macie takie problemy ze spaniem w nocy? u mnie ostatnio przespac cala noc graniczy z cudem;/ dodatkowo mala juz sie rozpycha, wszedzie wpycha nozki a mnie juz tak wszystko boli:( chyba lapie jakiegos dolka na koncowke ciazy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może Ola by ci coś powiedziała bo ja śpię tak jak spałam, mi na razie maluch nie przeszkadza w niczym, standardowo mam pobudki do wc i czasami zasnąć później nie mogę ale odpukać nie jest źle, zauwazyłam że mi dobrze działa na sen jakaś aktywność w ciągu dnia, dłuższy spacer np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spacery to prawie codziennie sobie robie...pocieszam sie tylko tym ze to juz niedlugo,ze juz za kilka tygodni bedzie po wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Oj Asia rozumiem twoje problemy ze spaniem :O Jeszcze niedawno budziłam się ok 2-3 w nocy i nie mogłam spać, zasypiałam po ok 2 godzinach przewracania się z boku na bok, masakra. Od niedawna budzę się ok 6, wstaje , robię śniadanie , gadam z Małżem jak już wstanie i po 2-3godz kładę się znowu do łóżka. Po prostu trzeba coś robić i wtedy znowu chce się spać, najgorsze jest to czekanie w łóżku. Asia a nie powinnaś sobie teraz darować tych spacerów? To podobno przyspiesza rozwieranie się szyjki macicy Smile teraz zanim się obejrzysz będziesz już szukać krajalnicy do chleba, te chleby mają to do siebie że uzależniają ;) Banmon a propos twojego pyt o kosmetyki, to ja kupowałam jeszcze w PL na podst porad mojej siostry i mamuś z naszego topiku :) : *oliatum płyn do kąpieli - drogi ale bardzo ładnie nawilża skórę, po kąpieli nie trzeba już niczym smarować, może być też dla alergików * alantan maść i krem penaten do dupci * chusteczki do wycierania pampers * aspiratorek do nosa zamiast gruszki * waciki i specjalne patyczki do uszu dla niemowląt Na tym chciałam skończyć ale jak odchodziłam z pracy na macierzyński to dostałam od znajomych paczkę z prezentami dla dzidzi m.in. kosmetyki dla dziecka Johnson&Johnson (oliwka, puder , 2 rodz płynu do kąpieli , szampon, krem itp ) Jednym słowem kosmetyków nie powinno Klusce zabraknąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...Ola moze i masz racje z tymi spacerami ale ja juz nie moge usiedziec w domu:/ czasami juz nie wiem co ze soba zrobic, to nawet ogladam poraz 20sty ubranka dla Malej:P wiem, niedlugo pewnie bede narzekala na brak wolnego czasu i z utesknieniem bede wspominala ciaze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola w końcu to dziewczynka,wiec niech sie od małego uczy:D Ja nic nie mam jeszcze z kosmetyków,musze popatrzec co tam w ogóle w sklepach jest tak dokladniej..najlepiej jakąś jedną linie danej firmy. A oilatum słyszalam,że jest super. Banmon nie wiem jak z tymi przepisami,bo tylko raz robiłam póki co. A z krajalnicą to jest tak,że od zawsze miałam w domu i jak sie tutaj do Kielc przeprowadziłam to na poczatku bardzo mi jej brakowało. Ale juz jest ok. Blatu mi w kuchni braknie na te sprzety..na razie nie planuje nic juz kupować:) Ale marzy mi sie kiedyś taka wieelka kuchnia to może wtedy:) Znów czeka mnie niejedzenie do 18:/ a juz glodna jestem... Zawzięlam sie na te zeby i chodze codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaAk to może wstrzymaj się z tym spacerami chociaż do 37 tyg? Rozwarcie 3cm to wcale nie tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a Ty to odpoczywaj bo jeszcze w pazdzierniku urodzisz;) W sumie mała juz nie taka mała,ale niech jeszcze posiedzi..wg mnie 3cm to duzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede musiała jakos ogarnac ten temat.... :o dziewczyny a przewijaki macie takie na łózeczko? bo ja chciałam kupic taki na łóżeczko ale zastanawiam sie czy nie wystrczyłaby taka zwykła mata do przewijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja nadal obstawiam tą komode z przewijakiem,ale taką że jest i wanienka i przewijak obok a nie zdejmowany..zeby po kąpieli od razu małego polożyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie zbieram informacje bo zakupy dopiero po bozym narodzeniu.... eh kupa czasu ja chyba postawię na kosmetyki nivea a jesli chodzi o pampersy to nie wiem jaką firme wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a bolało Cie coś jak masz juz takie rozwarcie? Kurcze ja tak czasem mysle,ze wczesniej moge urodzić a tu kompletnie nic nie jest przyszykowane...Trzeba pomału zaczac cokolwiek szykować..nie wiem czy dopiero w grudniu to dobry pomysł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pewno bede uzywać pampersów firmy pampers,bo juz R. zapowiedział,że takie bedzie przywoził..mam o tyle dobrze,że R. ma w swoich sklepach pieluszki,mleka modyfikowane i wszystko dla maluchów.. Kosmetyki jednak wole ja kupić,bo poprostu uwielbiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od grudnia to i tak jeszcze zostanie ci Smile 2 m-ce do terminu to jednak dosyć sporo czasu.... ale można już kompletować rzeczy zalezy jak to sobie rozplanujesz. My doszlismy do wniosku z M, że tak na prawdę to jest kwestia jednego dnia takie zakupy i jakby rzeczywiście (odpukać) była jakaś nagła sytuacja i trzebaby bylo kupować to przez ten czas jak będę w szpitalu M wszystko może kupić poza tym jesli już mowa o wcześniejszym porodzie to wtedy dziecko musi być w inkubatorze a wtedy jest spokojnie czas na kupowanie.... Ja mam nadzieję ze urodze w terminie i ze wszystkim zdążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×