Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

a teraz zrobiłam trak z ciekawości BMI i wyszlo mi że mam 24 a od 25 się nadwaga robi !!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie z tyciem jest tak,że kazdy organizm inaczej reaguje i tyle..nic sie nie poradzi. Może przez te 2 tyg juz nic sie u mnie nie stanie z waga..i tak nie mam na to wpływu..no chyba ze zaczełabym sie obżerać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś próbowałam kremów ale kurde wydaje mi sie że to nie działa... ale to bylo dobrych 8 lat temu ;) może teraz te kremy lepsze..... depilatora używać nei moge bo mnie podrażnia i włoski mi wrastaja po nim :( wiec maszynka zostaje Hope my własnie we wtorki mamy cwiczenia dla kobiet w ciąży na SR - ostatnio jak cwiczyłam to przypomniałam sobie że w ogole niektóre mięśnie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak z ciekawości zrobiłam to BMI bo chciałam zobaczyc co mi pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Produkty zalecane Jabłka - obrane banany - umyte rozcieńczony sok z czarnej jagody i aronii kisiele i kompoty domowe np z suszonych śliwek Pieczywo wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego Produkty zbożowe wszelkie kasze ryż makarony - uwaga na jajka!!!! Mięso i wędliny drób- indyk kurczak wieprzowina chuda mięso gotowane lub duszone Ryby i jajka ryby najlepiej gotowane raz w tygodniu jajka gotowane 1-2 razy w tygodniu zamiennie 1 kurze =5 przpiórczych Produkty mleczne jogurty w tym owocowe kefiry , maślanki żółty i biały ser Warzywa ziemniaki marchew , buraki pietruszka , seler, szpinak, brokuły , szczaw koperek soja - przy skazie białkowej uważać!!!!!! sałata cykoria , kapusta pekińska, ogórki Tłuszcze oleje , szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia masło Przyprawy i dodatki sól majeranek , kminek , natka pietruszki cukier anyż i kminek - mało - ostrożnie PRODUKTY NIEWSKAZANE!!!!!!!! Owoce cytrusy , głównie pomarańcze -2 pestkowce-śliwki , morele, wiśnie , czereśnie-1 truskawki , maliny , jagody , poziomki -2 gruszki -1 kiwi PIECZYWO wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia i celiakii MIĘSO I WEDLINY wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie cięlęcina baranina zupy gotowane na kościach podroby - parówki , pasztety , konserwy RYBY I JAJKA wędzone , smażone, marynowane - 1 " owoce morza"-2 PRODUKTY MLECZNE WYELIMINOWAĆ W PRZYPADKU UCZULENIA NA BIAŁKO KROWIE mleko w czystej postaci sery pleśniowe , śmietana WARZYWA KAPUSTA , KALAFIOR -1 GROCH , BÓB , FASOLA - 1 CEBULA , CZOSNEK -1 nowalijki -1 kukurydza z puszki -1 papryka -1 chrzan -1 TŁUSZCZE smalec PRZYPRAWY I DODATKI ostre przyprawy papryka , pieprz, kurkuma, -1 musztarda, ocet -1 chrzan , keczup orzechy -1 kakao , czekolada -2 kawa , mocna herbata parzona ponad 5 minut ASPARTAM , BENZOESAN SODU , WZMACNIACZE SMAKU - 2 1 - produkty mogące wywołać kolkę 2- produkty mogące wywolać uczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide se kapiel zrobić,bo brzuch mam non stop twardy:/ Jak pewnie no spe odstawie to urodze:D:D R. dzisiaj sklep zamyka i dlatego mam czas na pisanie z Wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jaaaaaa troche tego jest ! ja chyba szybko przejdę na butelkę.....straszna egoistka ze mnie ale nic na to nei poradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile ty juz możesz w kazdej chwili :) my z Hope jeszcze musimy czeakc.... a mi sie marzy taka kapiel...eh.... A u nas tylko kabina prysznicowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon nie jestes sama:) Ja tez nie planuje dluzszego karmienia. No poprostu sie nie widze w tym. Ale zobaczymy..na razie to ABSTRAKCJA dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie też, nigdy mnie to nie pociagało - wręcz odpychało, chociaz to głupio brzmi. Wszyscy mi mówią że mi sie zmieni po porodzie i zobaczę jakie to cudowne karmic piersia, ale szczerze to nieprzekonują mnie te gadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja cię banmon zaskocze bo nie twierdzę że karmienie piersią jest cudowne, chociaż nie zaprzeczam że bliskość z maluszkiem jest niesamowita :) Ale jak zaśnie tobie w ramionach to też poczujesz bliskość ;) Jak bym bardziej kładła nacisk na wygodę karmienia piersią, nie potzrebujesz butelek, podgrzewacza, nie musisz niczego myć, w nocy to wręcz bajka bo nawet nie musisz się za bardzo rozbudzać ;) Nie ma się też co oszukiwać co do tego że jakakolwiek mieszanka będzie tak dobra jak mleko matki. No i jeszcze podczas karmienia piersią zużywa się dziennie 500-700 kalorii ( gdyby się nie podjadało równocześnie słodyczy :O ) Ja planowałam karmić pół roku , nie dłużej, ale teraz mam problem. Chciałabym podczas wakacji już karmić butelką, ale mała będzie miała dopiero 5 miesięcy a nie powinnam równocześnie zmienić jej sposobu karmienia i otoczenia (za duży stres):O więc musiałabym ją przestawić już ok 4 miesiąca, a wiem że najlepiej byłoby ją karmić piersią jak najdłużej. Z drugiej strony chciałabym wykorzystać możliwość zostawienia małej pod opieką dziadków i zrobienia czegoś tylko we dwoje np jakieś kino albo spotkanie z przyjaciółmi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola to moze stopniowo bedziesz przechodzić na butelke? Nie wiem,bo sie nie bardzo znam,ale własnie moze jak juzbedziesz w pl to np mozesz karmic tylko w nocy..Tak zeby calkowicie nie rezygnowac z tego gwaltownie. Ja naprawde nie mam pojecia o karmieniu nic a nic...Moja mama nie miała w ogóle ale ona tłumaczy to tym ze 3 razy miala cc:O A przeciez to chyba nie zalezy od tego.. Ja sie troche boje tego,ze karmic trzeba czesto..ze dziecko sie nie najada i niespokojnie spi..To nawet nie jest egoistyczne nawet,bo mysle tutaj o malym..Ja wstawac w nocy moge... Boże jak tak mysle to w ogóle do mnie nic nie dociera...Ja kompletnie sobie tego wszystkiego nie wyobrazam:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z drugiej strony juz bym chciala urodzić..Wczoraj pochwaliłam sie ze lepiej spałam to dzisiaj nadrobiłam za dwie noce..I znowu czułam ucisk na watrobie wiec ja juz nic nie rozumiem:/ Jesli o karmienie jeszcze chodzi to koszulki do spania zmieniam codziennie,bo coraz wiecej siary zauważam:D A Ola ta wizja spalania kalorii podczas karmienia tez mi sie podoba:) No i chyba wtedy to i tak trzeba ze slodyczy zrezygnowac...Ja wiem,że wtedy chocby nie wiem co starałabym sie jesc tylko to co wolno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys obawialam sie tego wstawania nocnego..bo ja spioch jestem straszny..ale teraz jest to tak naturalne,ze chyba sie juz przyzwyczaiłam...Natura wie co robi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola może rzeczywiście mozna przyzwyczaic do piersi i do butelki, możesz sobie odciągac pokarm i wtdy opiekunowie by małej podawali albo rzeczywiscie jeśli to możliwe przejść na nocne karmienie piersią a w dzień butla.... Smile a mi siara przestała leciec aprę tygodni temu, moja mam ma teorię że jak zaczyna leciec to 2-3tyg i poród.... A z karmieniem piersią to ja wiem właśnie że to bardzo wygodne ale kurdę póki co nie mogę się przełamać, liczę ciągle na to że mi przejdzie i nie bedę z niesmakiem do tego podchodzić i z myslą że MUSZĘ tylko że CHCĘ .... zobaczymy, nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie..nic na sile.. Banmon no to zes mnie zestresowala..Od tygodnia mi tak leci:O A wczoraj mi odbiło i chcialam wlaczyc laktator no i to zrobiłam na chwile,bo ja sie bałam ze to boli..A to działa w sekunde dosłownie,tak ładnie zasysa..no i polecialo sporo ale sie wystraszyłam i szybko wylaczyłam.Szok:) Wiem,glupia jestem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i duzo wczesniej tez miałam plamki,ale malutkie..i pozniej okres że nic doslownie nie bylo a teraz znowu...Twoja mama moze miec racje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama to od swojej mamy sie dowiedziała ;) a ile w tym prawdy ciężko powiedzieć... w ogóle dowiedziałam się od mamy że jej tak samo jak mi siara leciała ok 20 tyg i przez pare tygodni a później spokój i dopiero zaczeła jej leciec po porodzie, a w przypadku mojej siostry siara zaczeła jej lecieć w 30tyg a w 32 urodziła.... a z tym laktatorem to może lepiej nie szalej - chociaz możesz juz rodzić więc może to i dobry sposób na wywołanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................37...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................33...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU.......................33.........ok.07.03.2011..... ....chlopiec marzena87.................13............ok. 21.07.2011..........???..... Joasia1982.................8..............ok. 23.08.2011...........????? marzenka_s................6............12.09.2011.......? ?? ???...?????? sisetka.....................5/6...........ok 14.09.2011.....???....???? MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010....... ......?.........3280 dziś kończymy 33 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pospalam do 11. Dziwne bo u mnie śladu tej siary nie ma, sucho jak na pustyni. Ola ja bym nie rezygnowala z karmienia, tym bardziej ze idzie ci dobrze od samego początku. Można odciagac mleko albo od 4 mca wprowadzić butelkę dodatkowo. Nie wiem czemu ale ciągle widzę u siebie czarne scenariusze: ze poród sie skończy cesarka, że nie będę mieć pokarmu, albo zapalenie piersi no i ze dziecko będzie mieć kolki. Podpowiedzcie co dziś na obiad zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope ja też mam takie myśli albo nawet i gorsze aż głupio mowic na głos. Odsuwam to od siebie bo trzeba optymistycznie patrzeć :) Ja dziś mam na obiad jajko sadzone i mizerię, szybkie i łatwe ;) mam dosyć miesiwa ;) Hope kupiłas już fotelik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle dzisiaj mi przyszły dwie zabawiki które wylicytowałam na aukcji WOŚP :) W ogóle moja mała na razie ma jednego pluszaka tego co sa co roku z fundacji TVN i te dwie uzywane z WOSP i to cały jej dobytek ;) musze kupic karuzelę ale to później, nie iwem tez czy juz teraz kupowac matę i lezaczek czy tez później....Od kiedy taki leżaczek się przydaje ? niby jest napisane że od urodzenia mozna kłaść ale jakoś nie jestem przekonana czy rzeczywiście od malego to do lezaczka pakowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes co to dzis tak w telegraficzny skrócie notka ;) mi się wydaje, ze to właśnie po porodzie tak ci sie pozmienialo z tą @ czasami tak bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes to chyba dobrze:) Po cc raczej nie wolno tak szybko zachodzić:) Hope u mnie dzisiaj gulasz z kaszą:D Taka miałam ochote,ze szok..Tylko teraz co najmniej 1,5 godz gotowania a ja juz głodna jestem... Troche mi dzisiaj lepiej..poki co..ogarnełam mieszkanie w miare.. Banmon ja tez ani maty ani lezaczka nie mam jeszcze i nie wiem kiedy kupic...W ogole to wanienki nadal nie mam..Jak sie bedetak czuła jak teraz to moze dzisiaj kupimy popoludniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalatana jestem wyslalam wam wszystkim co maja nk wiadomosc Tobie Smile wysle na maila:P dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×