Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarzynka100

Zmywarka-sol, nablyszczacz, proszek...

Polecane posty

Gość Katarzynka100

Witam i prosze o pomoc... Wlasnie kupilam zmywarke, ale nie mam instrukcji w jezyku polskim, wiec potrzebuje kilka wyjasnien. Rozumiem, ze sol do zmywarki to jakas konkretna sol, tak? Czyli jaka? Czy nablyszczacz jest wazny, czy mozna sie bez niego obejsc? Proszek - to rozumiem moze byc w tabletkach, albo plynie, czy tez proszku - czy jest jakas roznica? Czy jest cos waznego przy pierwszym uzyciu zmywarki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoooooooooooook
są tabletki kompaktowe, które zawierają wszystko co potrzebne te z lidla sa w miarę tanie i bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka100
OK - dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, z serii W5, a jak masz bardzo twardą wodę, to możesz dodatkowo dać sól (działa jako odkamieniacz) jak już będziesz w Lidlu, to polecam nawilżane ściereczki do sprzątania wszystkiego mają fajny zapach i bardzo przydają sie w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, z serii W5, a jak masz bardzo twardą wodę, to możesz dodatkowo dać sól (działa jako odkamieniacz) jak już będziesz w Lidlu, to polecam nawilżane ściereczki do sprzątania wszystkiego mają fajny zapach i bardzo przydają sie w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka100
No widze, ze czas wybrac sie do lidla;) Dzieki za info... Mam nadzieje, ze wkrotce wszystko mi sie jakos rozjasni......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja u siebie czytałam to sól i tak powinna być. Specjalna do zmywarek, sypiesz raz na bardzo długi czas. Używałam tych tabletek z Lidla i moim zdaniem proszek lepszy. Lepiej mi odmywało takie przyschnięte i przypieczone, chociaż jeśli chodzi o tabletki to te z Lidla nie ustępują innym droższym. Aha moja sugestia (sprawdzone) tą tabletkę to lepiej wrzucić pod dolny koszyk niż w tą "kieszonkę" na drzwiach. Lepiej się rozpuszcza i lepiej myje. A jeśli używasz tabletki (bez soli i nabłyszczacza) to uważaj bo zmywarka będzie "kwiczała" (tzn pewnie jakaś lampka się zapali), że tego brak. U mnie można wyłączyć żeby nie pokazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Te z Rossmanna (Domol czy jakoś tak, też są bardzo fajne). Z droższych rewelacyjne są Calgonit, Somat, czy rodzimy Ludwik. Pewnie identyczne co w Lidlu będą w Tesco i innych dyskontach. Zawsze kupuj od 3w1 wzwyż, czyli 4w1, 5w1, 6w1, 7w1, All in1, Max in1, itp. Soli ani nabłyszczacza nie kupuj. Nie musisz jej używać, kiedy decydujesz się na tabletki wielofunkcyjne. Instrukcję radziłabym jednak przetłumaczyć (samemu lub z pomocą tłumacza albo kogoś, kto ma pojęcie o języku w jakim jest wydana) i porządnie przeczytać, chociażby z tego względu, że będziesz musiała ją raz do roku wyczyścić. Poza tym musisz wiedzieć jak ją konserwować i jak sobie radzić z usterkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam sól nasypaną normalnie
do tego pojemnika dużego na dole, do mycia używam tabletek, ileś tam w jednym, sól też tam jest, ale wszyscy mi mówili, że to nie wystarcza, nabłyszczacza osobno nie dolewam, bo też jest w tych tabletkach i wystarcza, naczynia wyglądają super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soli nie trzeba używać przy
tabsach multifunkcyjnych, tych z rodzaju "...w1".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy, jak twardą ma się wodę ja mam bardzo twardą i musze dodatkowo sypać sól, bo inaczej mam osad z kamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy, jak twardą ma się wodę ja mam bardzo twardą i musze dodatkowo sypać sól, bo inaczej mam osad z kamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy, jak twardą ma się wodę ja mam bardzo twardą i musze dodatkowo sypać sól, bo inaczej mam osad z kamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy, jak twardą ma się wodę ja mam bardzo twardą i musze dodatkowo sypać sól, bo inaczej mam osad z kamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam calgonit 5 w 1 i jestem bardzo zadowolona. nie mam twardej wody, więc nie dokupuje dodatkowej soli. osobiście nie polecam tabletek somat - naczynia nie domywały się do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, własnie Ewa 33 ma rację. U mnie woda też raczej twarda. No ale ja proszku na ogół używam więc i tak bym sypała. Tabletki Somat nie wiem, ale proszek dobrze myje bo używam akurat. Przypomniałyście mi, że mam zmywarkę nastawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia03
Ja używam tylko SOMATU,jak dla mnie KALGONIT czy też FINISH są do niczego .Naczynia po umyciu strasznie śmierdzą i są niedomyte.Raz w miesiącu używam też płynu do mycia zmywarek , a SÓL sypię zawsze kiedy zaświeci mi się lampka kontrolna.Zapach Somatu ładnie pachnie choć bardzo intensywnie.Innych firm nawet niemam zamiaru próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiuniunia4
Ja do zmywarek mam produkty od fm group i jestem bardzo zadowolona. Są w dobrej cenie i tak samo skuteczne jak droższe nabłyszczacze i inne środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do zmywarki sypie sol - 1,5 kg kosztuje ok 5 zl w markecie a starcza na ok. Pół roku więc myślę że koszt jest żaden. Zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc w końcu po coś jest ten zzbiornik na sól więc wolę nie ryzykować zepsucia jakiejś części. Nablyszczacz też używam Z różnych firm ale raczej z tańszej półki za to tabletki przetestowalam najróżniejsze i najbardziej odpowiadają mi z finisha all in one Ale chyba skuszę się na te z Lidla które polecalyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×