Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Domi789

polski! pomocy!

Polecane posty

mam zadanie z polaka: "Czy według ciebie polska jest pawiem i chrystusem narodów?" niby proste ale jakoś nie mogę znależc argumentów;) a w necie nic konkretnego znależc nie mogę... Może w coś macie:) Prosze o szybką odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nadal jest...ciężko powiedzieć, patrząc na współczesną politykę to w sumie tak, ale w bardzo dobrym znaczeniu. Lewackie media robią tylko siekę z mózgu (TVN, GW i TOK FM) ludziom i potem tak jest, że PO wygrywa. Współcześnie te określenie można odnieść do polityki zagranicznej, dotyczącej wybranego kraju, czy szerzej - międzynarodowej. Nagłaśnianie spraw gospodarczych, np. gazociąg północny, współpraca w ramach trójkątu Wyszehradzkiego, spraw politycznych (zaangażowanie w pomoc przy uraińskiej "rewolucji", spraw obyczajowo-moralnych (np. zabieranie głosu w europarlamencie), wpisuje się w rolę Chrystusa czy pawia. Sam kontekst tego wtrącania się uwidacznia jednak, że są to sprawy mniejszego kalibru niż sprawy z lat wcześniejszych, co nie znaczy, że mniej znaczące dla współczesności. Nasza "Chrystusowość" czy "pawiość" to tak naprawdę posiadanie własnego zdania, które przecież nie jest mile widziane w socjalistycznym związku państw europejskich (UE). Jedną z gorszych rzeczy ostatnio popełnionych przez Polskę było oficjalne uznanie niepodległości Kosowa - szkoda, że tu zabrakło rozsądku i Polska (a raczej rządzący zdrajcy) nie pokazała ponownie oblicza związanego z określeniami z tematu tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×