Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierwsza praca

szukanie pracy - co robie nie tak?

Polecane posty

Gość pierwsza praca

Witam! W tym roku skończyłam studia, uzyskałam tytuł mgr inż. no i szukam pracy. Przeglądam codziennie portale, wysyłam CV, listy motywacyjne i... nikt nie odpowiada :/ Wydaje mi się, że zarówno CV jak i listy są napisane dobrze, i problem jest w tym, że nie mam doświadczenia w zawodzie (jedynie wakacyjne praktyki, i praca dorywcza - nie w zawodzie). Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse? Czym zastąpić brak doświadczenia, aby być atrakcyjnym pracownikiem? Dodam, że przez jakiś czas studiowałam za granicą (Skandynawia), więc mam jakieś doświadczenie w "pracy" w środowisku międzynarodowym, język nie jest problemem. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie masz lipny
LM i CV - standardowy i na maksa do wyrzygania. przeklej swoj LM to coś pomyślimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Powiedz coś o swoim wykształceniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
list: W odpowiedzi na Państwa ofertę pracy, chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko ...... W tym roku ukończyłam studia o kierunku: ... na wydziale .. Politechniki ..., z tytułem magister inżynier. Na podstawie doświadczenia zdobytego w różnego typu pracach tymczasowych i wakacyjnych mogę opisać się jako osobę sumienną, pracowitą oraz szybko uczącą się, a także nie bojącą się wyzwań. W trakcie studiów byłam członkiem oraz vice-prezesem koła naukowego ...., co pozwoliło mi doskonalić zdolności organizacyjne, a także nauczyło mnie pracy zespołowej. Praca w Państwa firmie dała by mi możliwość rozwoju osobistego, zdobycia praktycznego doświadczenia oraz poszerzenia wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. W zamian otrzymali by Państwo dobrze wykształconego, sumiennego, lojalnego oraz niezwykle pracowitego pracownika. Z góry dziękuję, za rozpatrzenie mojej kandydatury. Z poważaniem ... Ten tekst modyfikuję w zależności od tego na jakie stanowisko aplikuję, czy pracodawca podawał jakieś informacje, które chce aby zawrzeć w liście itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahah
dałaby itp. pisze się razem , masz byyyyyki w LM!! nie dziwię się, ze cie nie przyjmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
A jeśli chodzi o CV, no to standardowo - ukończone szkoły, zrobione 2 szkolenia i jeden kurs, krótka historia zatrudnienia, języki i dodatkowe informacje, gdzie wymieniam obsługę komputera, prawojazdy (podstawa) i konkretne programy techniczne którymi potrafię się posłgiwać itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Po pierwszy aplikuj raczej staż. A co do uwag technicznych nie pisz vice- prezes ;), tylko po polsku ;). Masz sztandarowy LM, ale mam wrażenie, ze to nie ma znaczenia. No ale powiedz jakiej pracy szukasz, bo to ma znaczenie, jak trzeba jej szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
nie mam byków, bo sprawdzam w wordzie - to pisałam teraz z pamięci bez sprawdzania, dlatego tak wyszło. Sorki za błędy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahah
a dodajesz do dokumentów zdjęcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
szukam pracy w zawodzie (jako inżynier) mógł by być również staż, ale niestety mało ich jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
LM to jest jedna wielka paranoja, bo ludzie tam takie bzdury pisza, ja nie wiem komu się chce to czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
No ale inżynierem czego jesteś, bo masę studiów ma tytuł inż. mgr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
Zdjęcie mam dodane w CV, nigdzie indziej go nie dodaję. Co do wykształcenia - Liceum ogólnokształcące (profil informatyczny), studia na politechnice (wydział mechaniczny), 2 szkolenia jedno z negocjacji, drugie z autoprezentacji, oraz kurs CCNA (zarządzanie i administrowanie sieciami internetowymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
A gdzie szukasz? Niestety prawda jest taka, że takich jak Ty jest wiele i to nie zawsze najlepsi dostają pracę, tylko głównie Ci, co maja gadane, umieją upiększać, chwalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Czyli masz CV nawet ok, kursy dodatkowe, musisz uzbroić się w cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
Ok, chciałam uniknąć pisania tego, ale w sumie, co mi tam. Ukończyłam "automatykę i robotykę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
Ok, chciałam uniknąć pisania tego, ale w sumie, co mi tam. Ukończyłam "automatykę i robotykę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
A byłaś na jakiejś rozmowie? Podziwiam, że ukończyłaś taki kierunek będąc kobietą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
Sorki, że dwa razy to samo poszło. Wiem, że LM mam poprawny, ale oklepany, taki niewyróżniający się, ale nie wiem co innego tam pisać. Mówią, że nie powinno się powtarzać informacji z CV, więc starałam się tego uniknąć. Macie może jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
Szukam pracy w Warszawie i okolicach. Nie byłam, póki co nie dostałam żadnej odpowiedzi, a szukam od ok 3 tygodni, trochę dłużej. Dzięki za podziw, ale na prawdę nie ma czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Raczej w Twojej dziedzinie, to nie chodzi o oryginale LM. Wysyłaj CV do firm, nie tylko do tych, które się ogłaszają, może na staż się zaczepisz nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez szukam pierwszej
mam podobny problem, tez w tym roku skonczylam studia, obronilam sie w pazdz i jak dotad bylam tylko na 3 rozmowach, niestety nie przeszlam dalej obecnie pracuje w sklepie by za coz zyc i nadal wysylam cv ale brak odpowiedzi mocno mnie frustruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
E 3 tygodnie, to malutko, więc spokojnie, to może potrwać, ale czasem warto poczekać żeby znaleźć coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza praca
Czyli trzeba ćwiczyć cierpliwość i wytrwałość w wysyłaniu CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
No niestety, jak się nie ma znajomości, to trzeba wysyłać do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość często jest tak że oddzwaniają
do kandydatów dopiero po miesiącu, półtora od zamieszczenia ogłoszenia. Trochę to trwa, zanim przejrzą nadesłane dokumenty i wybiorą tych, których zaproszą na rozmowę. Szybciej odpowiadają chyba tylko co, którzy szukają pracownika od już. Tak więc uzbrój sie w cierpliwość i nie trać wiary. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×