Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bigmama

kobieta z nadwagą w ciąży

Polecane posty

Gość chętnie...
chętnie porozmawiam z kobietą w ciąży o nieco większych rozmiarach, bo mam te same problemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXl mamuśka
Witam ja również mam 24 lata ciąże zaczynałam z wagą 102,3 kg jestem w 18 tyg i dalej waże 102,3kg także mam nadzieje że dużo nie przytyje:) a gdyby nawet to będe się później tym martwić teraz jest najważniejszy dzidziuś. Pozdrawiam XXL mamuśki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, myślę, że w Twoim przypadku sprawdziłaby się dieta,. którą dobiera dla matek w ciąży Vimed. Powinnaś przejść się do jakiegoś specjalisty i z nim porozmawiać na temat swoich nawyków żywieniowych, a nie odchudzać się na własna rękę, bo to może zaszkodzić zarówno tobie, jak i dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przed ciążą wazylam 96
teraz 27 tydzień a ja mam wagę 96,5 kg. Przytyłam 0,5 kg. Dziecko rozwija się bardzo dobrze, a ja czuje się świetnie. Dziwie się że waga stoi w miejscu bo sporo jem, tzn nie ilościowo, ale jakościowi to wszystko na co mam ochotę. Nawet czasem sobie pozwolę na hamburgera, albo inne świństewko. W zasadzie nie ograniczam się wcale z jedzeniem. Jem kiedy mam ochotę i to na co mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda z nadwagą
Witam. ;) Chętnie wymieniła bym się informacjami z mamą która miała nadwagę przed ciążą. Ja jestem aktualnie w 21 tc. ciąże rozpoczynałam z wagą 110 kg. ;// a aktualnie mam 106.5 kg. Mam trochę obaw bo z moim brzuchem się nic nie dzieje, fakt ma gdzie to dziecko byc bo szczupła nie jestem, ani nie byłam ... ale i tak mam pełno wątpliwości ... :(( lecze się panstwowo i szczerze mówiąc nie wiem czy to jest okej. Lekarka jest jak najbardziej wporządku, ale nie podoba mi się USG ... druga lekarka pościskała mi brzuch , nie odezwala sie prawie slowem podczas badania, tylko zapytala o date ostatniego okresu i poprosila o odsloniecie brzucha , na pytania nie odpowiadała. dostałam jedynie kartke z niektórymi wymiarami dziecka i z informacją że łożysko jest na przedniej ścianie. ;// martwię się bo chyba nie czuje ruchów dziecka... byc może przez nadwagę, sama nie wiem . . . :(( czy może któraś z was miała podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaaa777
Przed ciązą: 75 kg Dzien przed porodem: 95 kg 5 miesiecy po porodzie: 75 kg Aktualnie odchudzam sie, chce zejść do 63 kg - tyle jeszcze 2 lata temu wazyłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxll
nie martw się ;ja zaczynałam ciąze z wagą 105 dzis waga 103,a jest to 28tydz,jem co chce równiez słodyczy,ruchy tez czułam pózniej mysle ze to przez tkanke tłuszczową usg ok lekar zprywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda z nadwagą
No własnie chyba wybiorę sie prywatnie na USG. Troche sie martwie że nie czuje tych ruchów, ostatnio miałam kilka stresów ale mam nadzieje, że wszystko jest okej. A jak z brzuchem, zmieniło się coś?? widać że ciąża , czy nadal nasza "kochana" nadwaga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka rozpoczynała ciążę z wagą grubo powyżej 100kg, ciąży do samego końca nie było po niej widać, może trochę kształt brzucha się zmienił, ale jak ktoś nie wiedział, że jest w ciąży to nie zauważył różnicy na pewno, nic w ciąży nie przytyła, wręcz przeciwnie, traciła na wadze, ale w takiej sytuacji to nic groźnego; ruchów dziecka też bardzo długo nie czuła, ok. 25tyg. dopiero zaczęła czuć W przypadku łożyska na przedniej ścianie również można nie czuć ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba chudaaa
ja ciaze zaczynalam z waga 48,8 kg, dzis jestem prawie w 27 tygodniu i mam 3,2 kg na plusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 154 cm
wzrostu, w pierwszą ciążę zaszłam z wagą 68 kg i przytyłam 17 kg. Wszystko przebiegało bezproblemowo. Nikt się mnie nie czepiał z powodu wagi. Obecnie jestem w 11 tygodniu ciąży i ważę 79 kg. Jak na razie jeszcze nic nie przytyłam ale też bardzo uważam na to co jem, staram się odżywiać zdrowo by jak najmniej przytyć. Wierzę, że i tym razem wszystko będzie dobrze. lekarz też na mnie jakoś krzywo nie patrzy. Powiedział, że mogę przytyć do 14 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda z nadwagą
Ja też spadam na wadze... ale zdecydowanie jem mniej, miałam nudności, i teraz czasem mi też się zdarzają. Lekarka moja ogólnie jest bardzo okej, ale tak jak pisałam wcześniej nie podoba mi się osoba wykonująca USG . ;/ Ogólnie , dzięki Bogu jedynym moim problemem jest nadwaga, bo wyniki mam świetne, cisnienie tez. Ale i tak mimo wszystko ciągle boje się, że coś może być nie tak... może to dlatego że to moja pierwsza ciąża, może dlatego ze mam dużo stresów... :(( nie wiem, ale jakos nie potrafie sie uspokoić , lekarka mówi, że wszystko jest okej, ale i tak w tej mojej głowie roją sie inne dziwne myśli. Też tak ma któraś a was?? Ja najchętniej aparat do USG przyczepiła bym do łóżka i ciągle bym obserwowała hehe. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczynalam z waga 91 konczylam z 99 a 2 miesiace po porodzie waze 85.Wydaje mi sie ze jak ktos ma nadwage to juz natura zadba o to aby za duzo nie przytyc.Co do ruchow to takie pierwsze lekkie poczulam w 22tc a to moja 2ga ciaza i tez sie balam ze cos nie tak jest bo niby w drugiej ciazy powinno sie wczesniej poczuc nawet w 18 tc.Lekarz mi powiedzial,ze byc moze to wlasnie sprawa mojej tuszy ze jeszcze ruchow nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda z nadwagą
a ja i tak ciągle mam wrażenie, że coś jest nie tak... :(( ciekawe skąd się to bierze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda z nadwagą
No i cóż , byłam na wizycie u lekarza. Moja pani doktor bez badania USG stwierdziła, że wszystko jest okej. Powiedziała , że mam się nie denerwować i czekać , bo jeszcze mam czas na poczucie ruchów dziecka ( 22 tc ). Ale ja cały czas czuje jakiś niepokój . . . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesć dziewczyny :) Ja jestem w 10tc i waze 87,500 dzis bylam u lekarza i caly czas mi powtarzal ze mam sie odchudzac ze jestem za gruba ze tylko mam wejsc warzywa na parze, kasze i kurczaka. Pic duzo wody - co pol godz szkl wody :| i co 3 godz posilek ech nie wyobrazam sobie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam na starcie 86kg ,teraz 14 tydzien 83kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Ja zaczynałam od 87 w 14 tyg -84 (straszne mdłości i wymioty). Teraz jestem w 36 i mam na liczniku 97. Bardzo bym nie chciała przekroczyć 100. Najlepsze jest jednak to, że wszyscy się do 32 tyg zastanawiali, gdzie jak mam dziecko bo nic nie było widać. Dopiero teraz się śmieją, że trochę brzuszek widać. Ruchy natomiast czułam bardzo szybko, już od 14 tyg a to moja pierwsza ciążą. Na pytanie lekarki o przyrost wagi, czy jest prawidłowy czy nie, dostałam odpowiedz, że ona przytyła 30 kg i wszystko zrzuciła więc nie powinnam o tym myśleć, ważne by wyniki były dobre. Dodam jeszcze, że całą ciąże miałam niskie ciśnienie i bardzo dobre wyniki glukozy. Nie martwcie się dziewczyny, odżywiajcie racjonalnie i nie ważcie za często. Miałam masę bardzo szczupłych koleżanek, które w ciąży przytyły po 20 lub 30 kg i było im bardzo ciężko się nagle odnaleźć w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przed ciążą miałam 104 kg teraz jestem w 25 tyg ciąży i na plusie 4 kilo. Nie miałam mdłości, wymiotów żadnych zachcianek itp. Gdyby nie ruchy które poczułam dopiero w 23 tyg. to nie czułam że w ciąży jestem i do tej pory tego po mnie nie widać. Nie mam też póki co dolegliwości typu nadciśnienie czy cukrzyca ciężarnych. Jedyne co to zgaga i hemoroidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona maama
Tak czytam i czytam... trochę się uspokoilam ale cały czas jestem zdenerwowana... od dziecka byłam tą grubszą... zawsze przez to byl dyskomfort. Ale mama mbie pocieszala ze to w genach poszło po rodzinie bo przecież odzywiam sie prawidłowo nawet sama mnie pilnowala jakk byłam pod jej skrzydlami ale nie stety z roku naa rok wygladalam coraz gorzej. Ale do rzeczy mając 20 lat wyprowadzilam sie do swego faceta majac 21 wyszlam za mąż. Nasze szczescie trwało do momentu skonczeniaa przeze mnie 22 lat... to byl moment podjęcia decyzji że chcemy byc rodzicami. I tu nastał wielki smutek. Starania przez niecale 3 lata i ciagle nic. U męża wszystko w porządku u mnie w sumie też tylko niby działać. Nikt wtedy nie składał winy na moją wagę ... zmieniłam lekarza i... i po kilku wizytach cód <3 jest ciąża. Cieszyliśmy sie baardzooo mocno aż do ostatniego usg. W 9 tyg na badaniu usłyszałam ze jestemm za duza waga 110kg wzrost 176 cm. Ze to zagrozenie dla dziecka ze przed wczesny poród itp. Wystraszylam sie strasznie w gabinecie zrobiło sie strasznie nie miło. Tłumaczyłam że tyle co ja jem to nie jeden umieralby z głodu...mam prace fizyczna na brak ruchu gdybym narzekala to bym zgrzeszyla...umowilam sie do dietetyka ktory prowadzi kobiety w ciazy aby pomógł mi nie przytyć bo wtedy moja gin chyba wyjdzie z siebie...zdawalam sobie wczesniej sprawe ze jestem duza ale jakk nikt nie mowil ze to problem przy ciąży tak ja nie przykladalam do tego uwagi... czy moze któraś mamaa z taką wagaa powie mi jaak zakonczyla sie jej pierwsza ciąża...jestem 10 tyg i mam 25 lat ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Ale w ciąży to normalna sprawa, że waga idzie do góry... Każda z nas to spotka, spotyka albo spotkało. Taka kolej rzeczy. Trzeba się martwić, czy dieta jest dobrze zbliansowana, zdrowa dla Ciebie i dziecka - czy mu dostarcza wszystkiego co potrzebuje do rozwoju. Czy to w brzchu, czy to karmiąc go. Dla mnie idealna była dieta od Dr Dethloff, która była dobrana za pomocą iGenesis. Dlaczego? W ciązy duzo nie przytyłam, a po ciązy dieta lekko się zmieniła i zalecenia i brzuszek zaczął schodzić a dziecko duże i zdrowe. Ja nie miałam też stresu, czy synek w brzuszku ma wszystkie substancje, które potrzebuje. Spałam spokojnie, a to było dla mnie najważniejsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero cukru, zero słonych przekąsek.

Ja tam smażone itp jem ale bez słodyczy i chipsów itp.

Jako przekąski jak jestem głodna traktuje pomidorki koktajlowe, ogórka, marchewkę itp żeby się zapchać jak jestem głodna a żeby miało mało kalorii. Mam nadzieje ze nie przytyje w ciąży.

A i niektóre owoce bywają zwodnicze https://lupiko.pl/winogrona-w-ciazy-czy-mozna-jesc Takie na przykład winogrona mają sporo cukru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×