Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zosia_007

3 kg w 6 dni! zatrzymanie wody w organiźmie? gestoza?

Polecane posty

Jestem obecnie w 32 tygodniu ciąży. Do końca 7 miesiąca przybrałam na wadze 7,5 kg. Ale w ciągu ostatnich 6 dni (od soboty) przybyło mi ponad 3 kg.Dodam że mój sposób odżywiania w tym czasie nie uległ zmianie. Jestem przez to mocno zaniepokojona. Od wczoraj mierzę ciśnienie i wynosi ono u mnie 120/60, 110/60. Czy któraś z was ma lub miała podobnie ? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhbhjbjhbj
ja też tak tyłam tyle,że cały czas.. przez całą ciążę 36kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przytylam
3 kg w 2 tygodnie.. ale to było przed samym porodem,mocno spuchłam...ogolnie przybrałam 16kg w całej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tato e ta
Zawsze w trzecim trymestrze przyrost wagi jest najwiekszy. ja też na początku martwilam się że mam za maly brzuch a potrm okolo siodmego miesiąca z dmia na dzień tylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi do porodu niestety jeszcze trochę czasu zostało, boję się że to może być początek zatrucia ciążowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posluchajta
kobieto uspokoj sie! ja w ciazy sie nie wazylam, niw mierzylam sobie cisnienia co drugi dzien i nie histeryzowalam, ciaza to nie choroba kochaniutka!!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posluchajta
jezeli to te tzw zatrucie ciazowe to przeciez rece i nogi by ci spuchly, swedzialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posluchajta
oki! ale 3 kg w 6 dni, jezeli nie masz innych objawow zatrucia tylko ten skoczek wagi to sorry ale mysle ze histeryzujesz kobieto, to jest ciaza i w ciazy sie przybiera na wadze a juz szczegolnie po 7 mies. !!! nic strasznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posluchajta
Do objawów wczesnych gestoz należy wzmożony ślinotok i wymioty. Postaciami późnych objawów zatrucia ciążowego są: obrzęki, białkomocz, nadciśnienie tętnicze krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posluchajta
jezeli mocna puchna rece, nogi to przejdz sie po prostu do lekarza i tyle! przynajmniej przestaniesz sie zamartwiac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posluchajta
mi pod koniec ciazy tez nogi zaczely puchnac, strasznie, dlonie tez i do tego swedzialo, przeszlam sie do lekarza, zostalam zbadana i wyszlo ze wszystko w normie, opuchlzna moze, nawet to normalne ze sie pojawia, dostalam masc na to uporczywe swedzenie i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wildangelkaaa..
Witam:) W drugiej ciąży mialam zatrucie ciążowe i pierwszym objawem było białko w moczu.Potem doszły obrzęki i bardzo wysokie cisnienie.Najlepiej idz do swojego lekarza.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żigolankaolanka
Tiaaa, bzdury na resorach. Nie miałam wymiotów, ślinotok od początku ciązy, a gestoza zaczęła się u mnie obrzekami, buta dopiąć nie mogłam (przypadło na zimę końcówka ciazy). Ciśnienie w normie. Potem białkomocz. No i w efekcie wylądowałam w szpitalu. Waga mi nie szalała a obrzeki były. Autorko - pierwsza sprawa - skoro juz zauwazyłaś ze tak ci waga skoczyła, mówisz ze masz obrzeki to zrób obserwację - jeżeli obrzeki masz rano , zanim wstaniesz z łózka, ew. nie schodzą po wypoczynku (na nogach łatwo sprawdzić dodatkowo uciskając palcem skórę na kosci piszczelowej - jak powstanie dołek i skóra nie wróci do normalnego stanu), to uwazam, ze powinnas to zgłosic lekarzowi. Kiedy wizyta? Na pewno warto zrobić badani emoczu, sprawdzic czy nie ma białka w moczu (dodam, ze jego obecnośc tez niekoniecznie świadczy o gestozie, osady w moczu są częstym zjawiskiem w ciazy). No i poziom kwasu moczowego z krwi. Możesz to zrobic na własną rękę bez skierowania (jak prowadzisz ciaże prywatnie to i tak za nie zapłacisz). CIśnienie masz ok, wiec narazie zachowaj spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obrzęki nóg i to znaczne towarzyszą mi przez cały dzień, zmniejszają się po wypoczynku a schodzą po nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żigolankaolanka
Jesli obrzeki schodzą po nocy i wypoczynku nie jest źle. Oczywiście kontroluj to, ale myślę, ze narazie nie masz czym się martwić. Przy najbliższej wizycie powiedz lekarzowi o takim skoku wagi, o obrzekach i zdaj się na jego zalecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żigolankaolanka
To co na pewno sama możesz, to starać się wypoczywać z nogami uniesionymi wyżej , np. na poduszce, staraj sie nie zakładac nog na siebie (nie kolanami, ale tak krzyżowac kiedy siedzisz, nie siadaj po turecku. Obrzeki powoduje ucisk cieżarnej macicy na nerki, to zaburza ich pracę, stąd zatrzymywanie wody w organiźmie i obrzęki. Leżąc odciążasz nerki, mogą swobodniej pracować i obrzeki zmniejszają się. Ciąża choc jest stanem organizmu a nie chorobą (jak to sie mówi), to jednak obciąża organizm kobiety, więcej krwi krąży w żyłach, wszystkie narządy pracują z większym wysiłkiem. Ucisk tu i ówdzie może więc zaburzyć ich pracę. Jak chcesz całkiem się uspokoić to możesz sama zrobić badanie moczu na obecność białka (standardowe badanie to wykarze) i z krwi na poziom kwasu moczowego. To da ci obraz całkowity (te badanie z krwi niejako potwierdza ew. wyklucza podejrzenie gestozy, bo samo białko w moczu jeszcze o niczym nie świadczy - może być spowodowane własnie tym, ze nerki odpowiedzialne za odfiltrowanie jego z krwi nie dają rady z uwagi na ucisk i kiedy z nich mocz odpływa do pęcherza to osady wraz z nim). Generalnie w moczu u zdrowego człowiek nie powinno być białek ani cukrów, ale w ciazy to się zdarza i niekoniecznie jest to patologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś we wtorek czeka mnie wizyta u lekarza i jemu opowiem o moich niepokojach, na pewno zleci mi badania krwi i moczu, które wykonuję co drugą wizytę (ostatnie mialam 3 tygodnie temu-wtedy wszystko bylo w porządku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak puchłam i to nie było zatrucie ciążowe bo opuchlizna ginela wlasnie po nocy. Pozniej mialam zatrucie i nie mialam zadnej opuchlizny ani nic. nic nie wskazyywalo na to ze cos jest nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×