Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kARINA2010

Poradźcie czy 800 zł za zdjęcia to dużo?

Polecane posty

ja płaciłam tylko 400 zł dosłownie po kosztach :) Robili nam zdjęcia znajomi, którzy dopiero teraz otwierają działalność. Oni się ciągle uczą ale mają talent :) Fotografia jest ich pasją i cykają już od dawna nie tylko okazjonalne fotki ale również artystyczne :) Zdjęcia wyszły super :) mimo tylko 4 godzin w plenerze to było w czym wybierać :) Ceny u profesjonalnych fotografów zaczynają się od 1200 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytek_srytek przecież zdjęcia może robic nawet wujek z ciotką :) jesli tylko para młoda ma takie życzenie , to czemu nie ? nikt im nie broni ? ale umówmy sie że profesjonalna i zawodowa sesja fotograficzna zaczyna sie w przedziale sporo ponad 1000 zł , gdzie profesjonalna w tym przypadku oznacza to wszystko co było ciut wczesniej opisane przeze mnie i jednego kolesia który fotografia zajmuje sie na codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regres, czy Ty nie jesteś w stanie pojąć że mogę mieć znajomych, którzy fotografią zajmują się od ok 12 lat? I robią to profesjonalnie? I biorą tyle ile pisałam? Z jednym z nich rozmawiałam parę tygodni temu i mówił właśnie, że musi sobie zmontować fajną stronkę (oprócz tego jest grafikiem komp.) i będzie brał od ludzi po 2,5 tys. Reklama czyni cuda. Dodatkowo jeśli reklamą jest wysoka cena to tym lepiej dla niego. Muszę mu o tym powiedzieć, bo do dziś nie miałam o tym pojęcia. I uwierz mi, piszę o osobie, która na punkcie fotografii ma bzika, wypłaty przeznacza w największym stopniu na nowy sprzęt. jakie są jego konkretne nazwy - nie wiem, bo aż tak się na tym nie znam i się tym nie interesuję (dlatego do końca się nie dogadamy). Wiem że za samo body zapłacił parę mies. temu 10 tys.; nie wiem, od jakiego progu kwotowego wg Was zaczyna się sprzęt profesjonalny czy jak go nazywacie. Do tego kilka obiektywów, lampy i inne akcesoria. Nie wiem na ile konkretne kwoty mam podawać żeby dotarło. Ta druga osoba mówiła, że 800zł to niedużo, jeśli zastanowić się nad wkładem pracy, jaki trzeba włożyć w to wszystko. Natomiast za taką ceną przemawia też fakt, że zlecenia przyjmuje na 2 lata wcześniej, i tak w 2009r. realizował zamówienia z 2007r., a wiadomo ceny rosną. Miał się podnieść, czy to zrobił, nie wiem. Mogłabym tak pisać i pisać, ale to i tak Was nie przekona, więc niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. Może jest to też kwestia tego, że dla żadnej z opisanych i nie opisanych przeze mnie osób fotografia nie jest jedynym źródłem utrzymania więc ceny są niższe + mieszkamy w małym mieście (skrótowo rzecz ujmując). W każdym razie widzę, że wg kryterów kafe żeby nazywać siebie profesjonalnym fotografem trzeba mieć jedynie drogi sprzęt i dobrą stronę. Nie myślałam że tak łatwo jest zasłużyć sobie na to miano :) ale z kafe można się dowiedzieć różnych rzeczy, fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i będzie brał od ludzi po 2,5 tys" ok rozumiem więc nie pociskaj kitu że masz fotografa za 800 zł tylko masz fotografa który kosi 2500 zł :) Kontakty personalne to druga strona medalu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby nazywać siebie profesjonalnym fotografem trzeba mieć jedynie drogi sprzęt i dobrą stronę. " to twoja interpretacja profesjonalizmu taki masz tok rozumowania ;) trudno .... tego nikt nie przeskoczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast za taką ceną przemawia też fakt, że zlecenia przyjmuje na 2 lata wcześniej, i tak w 2009r. realizował zamówienia z 2007r., a wiadomo ceny rosną. " każda profesjonala firma na ryku , czy to zespół , fotograf czy pan od wynajmowania limuzyn tak kalkuluje ceny by na 2 lata w przód nie byc stratnym i nie odstawac zbytnio od konkurencji .... przykład : zespół który wynajeli znajomi w tamtym roku za 3500 zł ( wesele w sierpniu tego roku ) w tym roku biora juz 4000 zł ( na wesele w przyszłym roku ) wiec jak widzisz ceny ustalane sa z wyprzedzeniem w ceny wliczana jest inflacja , to normalne zachowanie że cos co kosztuje dzisiaj 100 zł za 2 lata tyle samo nie bedzie kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co kończę dyskusję z Tobą bo nawet czytać nie umiesz, a to mnie irytuje. Owszem, bierze 800zł (ten nasz znajomy, a nie osoba, która robiła nam zdjęcia, która de facto bierze tyle samo), natomiast powiedział że musi sobie zrobić odpowiednią stronę, reklamę, i wtedy będzie rzucać kwotami tego rzędu. Może zrozumiesz teraz. A co do tej interpretacji to taka właśnie istnieje tutaj na topiku - licytacja kto ma droższy sprzęt i kto więcej bierze, jakby to miało być odzwierciedleniem jakości i wartości zdjęć. Jeśli tego nie zauważyłeś, trudno. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby to miało być odzwierciedleniem jakości i wartości zdjęć." bo ma i to bardzo duże :) każdy fotograf ci to powie .... również pozdrawiam :D i życzę udanych fotek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtajemniczony w zdjęcia ślubne
Nie jest prawdą że zlecenia na usługi fotograficzne podpisuje się na dwa lata czy nawet rok z wyprzedzeniem. Nie wiem kto rozsyła takie wiadomości. Owszem tak jest ale są to ilości śladowe. Najczęściej jest tak gdy fotograf robił jakiejś parze zdjęcia na ślubie i komuś z oglądających kto ma mieć za rok swój ślub bardzo się ta praca spodobała. Wtedy na gorąco zaraz po obejrzeniu takiej pracy następna para młoda bierze telefon do fotografa i się z nim umawia na rozmowę ofertową. Jednak jest to bardzo rzadkie. Zamówienia zaczynają się od początku marca i kończą w połowie maja. Zobaczcie kiedy są organizowane w całej Polsce targi ślubne. Ktoś specjalnie z tymi rok wcześniej podpisywanymi zleceniami podgrzewa atmosferę. Ja wręcz boje się z takim wyprzedzeniem podpisywać umowy bo skąd mogę wiedzieć co będzie za rok i jakie będą ceny i przepisy podatkowe. W usługach fotograficznych jest bardzo aktualnie źle. Rynek jest zepsuty przez fotografów pracujących na czarno i zaniżających ceny. Często jest to zasługa studentów którzy jeśli dorobią sobie nawet 300 zł na czysto są z tego bardzo zadowoleni. Panowie fotografowie narzucają style i mody w fotografii ślubnej a młode pary tylko im przytakują. Liczą się teraz w zdjęciach efekty graficzne a nie młoda para. Wręcz często młoda para na zdjęciach wychodzi domyślnie. Teorie robienia zdjęć bez lampy w kościele nakręcają niby profesjonalizm. Malo ważne że będą brzydkie kolory, oczodoły i mało czytelne twarze. Ważne że tak ma być bo fotograf jest super profesjonalny i jak mówi to mówi. Wystarczy tylko wziąć książkę o fotografii i poczytać o zasadach tworzenia kolorów i temperaturze światła. Pokazywanie zdjęć z jasnych kościołów i plenerów z dobrym w danym momencie zastanym światłem jest tylko manipulowaniem młodymi parami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest prawdą że zlecenia na usługi fotograficzne podpisuje się na dwa lata czy nawet rok z wyprzedzeniem. Nie wiem kto rozsyła takie wiadomości." jak nie ? nie dalej jak tydzien temu sam podpisałem umowe na fotografowanie moje przyjecia weselnego na sierpien przyszłego roku wpłaciłem zaliczke w kwocie 300 zł , wiec jak sie nie podpisuje z wyprzedeniem ? Fotograf jest do tego stopnia dobry ze terminy ma zaklepane na 2 lata w przód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo skąd mogę wiedzieć co będzie za rok i jakie będą ceny i przepisy podatkowe." ceny przyjmuje sie umownie i w umowie jest zapis że cena może ( ale nie musi wzrosnąc ) o jakies 10 do 15 % ... czytałem takie umowy ( bo szukałem dobrego fotografa) i każdy w umowie miał taki punkt ... osobiscie z tym co podpisałem ustaliliśmy kwote stałą i ten podpunkt został na umowie anulowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamany twoja glupota
Regres czy ty masz jakieś problemy osobowościowe czy o co chodzi? Może facet nie potrafi cie zaspokoić? Bo czytam ten topic i widzę że starasz się udowodnić innym swoją dziwnie rozumianą "wyższość" :/ Nawet kiedy jesteś w zupełnym błędzie! A kierowanych do ciebie bardzo konkretnych i racjonalnych argumentów innych nie umiesz/nie chcesz przyjąć i poddać pod rozwagę. W ten sposób niczego nie osiągniesz, ale jeśli myślenie o sobie w taki sposób sprawia ci przyjemność i poprawia samopoczucie proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wytrzymałem !!! Jestem fotografem ślubnym z wieloletnim stażem i posty niektórych osób po prostu przyprawiają mnie o nerwice żołądka.Regres w większości swoich postów ma rację i nie potrafię zrozumie dlaczego tak bardzo Was to dziwi. Fotograf za 800 zł ? Nie uwierzę, postaram przedstawić się symulację przychodów i rozchodów , przeciętnego fotografa ślubnego. Przeciętny fotograf ślubny bierze za ślub od 2 - 3 tysięcy złotych. I jest to standardem, wierzcie bądź nie ... Na początku działalności , musimy zakupić sprzęt. To co napisał Regres oraz Pan fotograf, który wypowiadał się we wcześniejszym poście jest prawdą. Optyka = Jakość. Nie uwierzę , że fotograf z D80 + Kitem 18-70 ... stworzy niesamowite obrazy w ciężkich warunkach świetlnych... Jest to nie możliwe... Fotograf odpowiedzialny jest za percepcję kadru, percepcję rzeczywistości oraz barwę ...ale to optyka przetwarza to w odpowiedni sposób. Sprzęt: Body - 10 000 zł Obiektywy - Coś szerokiego , + Zoom , dla przykładu podam sprzęt , którym fotografuję 14-24 2.8 - 7000 zł 24-70 2.8 - 6000 zł SB800 - 1000 zł Pozostały sprzęt - 1000 zł Jest to skromna wersja bez obiektywów stało ogniskowych, które najpiękniej rysują Koszt początkowy: 25 000 zł Zakładając że w roku mamy 25 wesel w cenie 2000 zł brutto za wesele, daje nam to kwotę: 50 000 zł brutto naszego zarobku odjąć koszt sprzętu , pozostaję nam więc 25 000 zł brutto w skali roku ... od tego musimy zapłacić 22% vatu + 18 % dochodowego łatwo policzyć ile w pierwszym roku pozostaję nam zarobku na czysto... Grosze... Klient musi mieć świadomość że praca fotografa nie kończy się wraz z skończeniem pracy na weselu ... nie jest to praca jedno dniowa .... obróbka materiału, z którego klient ma otrzymać 100 zdjęć pochłania od 20 - 30 godzin ... daje nam więc to około 3-4 dni roboczych pracując po 8 h dziennie... Nie wyobrażam sobie pracę fotografa ślubnego, który oprócz fotografii pracuje jeszcze gdzie indziej ... jest to nie realne wiedząc jak wiele czasu zajmuję postprocessing. Fotograf który bierze 1000 zł , nie wierzę ... że zrobi fenomenalne zdjęcia ... jeżeli się mylę proszę o przykłady ?dlaczego mamy rozmawiać na sucho ... mówiąc, zrobił mi piękne zdjęcia... Biorąc 1000 zł - koszt dobrego albumu www.baranski.com.pl który po roku się nie rozpadnie kosztuję 200 zł, 100 zdjęć, 100 zł ... pozostaję nam 700 zł z tego musimy zapłacić vat 22% + 18% dochodowy ... zostają grosze pamiętając o tym, że praca przy 100 zdjęciach to czas około 20-30 godzin... do tego dochodzą koszta Zusu 800 zł miesięcznie + księgowa i inne stałe wydatki ... Jakość kosztuję ... to prawda... 2000 zł to przyzwoite minimum... Co do zapełniania się terminów, znowu zgodzę z się regresem ... mamy styczeń 2010 ... na ten rok nie mam już żadnego terminu , na 2011 ... ponad 10 klientów ... Moja cena na 2011 rok to 3200 zł , nikt nie krzyczy że drogo ... ... :) nie narzekam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może facet nie potrafi cie zaspokoić?" nie jestem pederastą :P a jakieś konkrety podasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i widzę że starasz się udowodnić innym swoją dziwnie rozumianą "wyższość" :/" o nic sie nie staram Jak bys nie wiedział/ała to znajdujesz sie na forum a forum to taki portal na którym ludzie rozmawiaja , dyskutuja i wyrażają swoją opinię ... masz coś do mnie , to podaj mi konkret o co ci chodzi ? nie zgadzasz sie z jakims zdaniem ? to mi je wskaż , podyskutujemy ... napisałaś / eś załamany twoja głupotą .... bezsensu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regres w większości swoich postów ma rację i nie potrafię zrozumie dlaczego tak bardzo Was to dziwi" i mnie tez to właśnie zastanawia ? i nie mogę skumać dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SB800 - 1000 zł" dla niewtajemniczonych podpowiem że jest to lampa błyskowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamany twoja glupota
Dla mnie żałosne jest to że Ci niby Twoi "specjaliści" to ciągle jedna i ta sama osoba czyli ty. Prosty przykład osoby o nicku "Bartekstoki" kto na jedna wypowiedz zakładał by czarnego nicka? Myślisz ze w ten sposób jesteś bardziej wiarygodna? Prawdopodobnie wyglądała poprzednia wypowiedz "znawcy tematu". Żal mi ciebie. I też szkoda mi czasu żeby zniżać się do twojego poziomu. Cytat: "Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" Nie wiem tylko z kogo-a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 2004 roku
miałem ślub i wesele, fakt - byłem trochę nieświadomy jeżeli chodzi o rynek ślubno-weselny, ale udało mi się zamówić fotografa - po znajomości - 600zł (ślub, wesele, plener, płyta ze zdjęciami itp.) - gdybym mógł cofnąć czas to zwróciłbym uwagę na promocyjną cenę i nie popełniłbym tego samego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewniam, że nie jestem regresem ... :) Styl wypowiedzi nawet jest innych ... :) Ale nie będę Cię ku temu przekonywał ... Świetny przykład, " miałem ślub i wesele, fakt - byłem trochę nieświadomy jeżeli chodzi o rynek ślubno-weselny, ale udało mi się zamówić fotografa - po znajomości - 600zł (ślub, wesele, plener, płyta ze zdjęciami itp.) - gdybym mógł cofnąć czas to zwróciłbym uwagę na promocyjną cenę i nie popełniłbym tego samego błędu." Regres z ciekawości, kto będzie fotografował na Twoim ślubie i w jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosty przykład osoby o nicku "Bartekstoki" kto na jedna wypowiedz zakładał by czarnego nicka? " możesz także mysleć ze Regres to Bartekstoki " , ze to ta sama osoba :) nikt ci tego nie broni ... tylko jak już chcesz dyskutować to przypomnę ci że w każdej dyskusji swoje tezy trzeba podpierać argumentami ... chcesz krzyczeć ? ze ja to taki i owaki ? załóż sobie nowy topik i tam krzycz :D do Bartekstoki: w koncu fachowa i rzeczowa wypowiedz ... dodam od siebie tylko tyle że albumy do których wklejane sa zdjęcia ( dopowiem że reczne wklejanie fotej jest bardzo czasochłonne ) sa róznorakiej jakosci i dokładnie jak piszesz , czasami za taki album trzeba wydac ok 200 zł jak nie wiecej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regres z ciekawości, kto będzie fotografował na Twoim ślubie i w jakiej cenie ?" napisze ci na meila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirek....
a ja mam do was inne pytanie - do tych panow co sie trcohe znaja na sprzecie (albo udaja ze sie znaja:P) chcialabym kupic jakis lepszy aparat lustrzanke, wiecie zeby robic fajniejsze zdjecia niz zwykla kieszonkowa cyfrowka. moge wydac powiedzmy ok 3-3.5 tys zl. mozecie polecic jakies konkretne modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamany twoja glupota
Zapewniam cie ze to już ostatnia moja wypowiedz. Więc nie musisz trudzić się w produkcji postów zwiększających twoja "wiarygodność". Siedzisz w mieszkanku przed komputerem i sama to produkujesz bo w momencie kiedy pojawiają się inne wypowiedzi dziwnym trafem ty milczysz kiedy normalnie potrafisz wyprodukować 4posty na raz:/ Nawiasem mówiąc nie interesując mnie najwyższe ceny jakie znalazłaś akurat na allegro czy na innej stronie bo przyzwoite szkiełko do canona ze światełkiem 2,8 o ogniskowej 14-24 można kupić za ok 3000zl bez wielkiej promocji podobnie szkło 24-70 z tym samym światłem. Inna sprawa że większość fotografów wybrała by inne obiektywy, no ale nie mi to oceniać. Sprzęt jest po to żeby robić zdjęcia a nie żeby się nim brandzlować. Kończę tym samym moją "rozmowę" z tobą, apelując do ludzi by częściej używali głowy do myślenia a nie tylko w celu ochrony szyi przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekstoki wyślij mi na meila regres1000@o2.pl swoja ofertę :) podaj link jak masz strone www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzisz w mieszkanku przed komputerem i sama to produkujesz bo w momencie kiedy pojawiają się inne wypowiedzi dziwnym trafem ty milczysz kiedy normalnie potrafisz wyprodukować 4posty na raz:/ napisze tylko tyle że jestem w pracy do 15.00 :D bartekstoki ok , zaraz ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekstoki to niezłe jaja wyszły ;) masz w meilu odpowiedz i wyjasnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×