Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozallka222

Pytanie o biszkopt - jak zrobić kakaowy z przepisu na zwykły /biały/

Polecane posty

Gość rozallka222

mam taki przepis, który mi zawsze wychodzi oto on: Składniki 6 jaj 1 szkl mąki ziemniaczanej 1/2 szkl. mąki pszennej ( lub 1 i 1/2 szkl. mąki pszennej) 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 i 1/2 szkl. cukru łyżka stołowa octu nigdy nie robiłam kakaowego ale potrzebuje do tortu, na pweno dodać kakao tylko ile i cyz odjąć wtedy mąki i której?? (oryginalny przepis z tortu którego będę robić jest taki (ale boje sie, że mi nie wyjdzie dlatego chce zrobić SWÓJ ;) ) : niepełna szklanka mąki 3 łyżki kakao 1 szklanka cukru pół łyżeczki proszku do pieczenia 1 łyżeczka soku z cytryny szczypta soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze powinnas dac
pol szklanki maki ziemniaczanej i pol szklanki kakao :) alobo 3/4 maki na 1/4 kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, wymieniasz mąkę na kakao (taką samą ilość) W druga stronę tak samo jak byś robiła z przepisu na kakaowy zwykły, to w miejsce kakao dajesz mąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozallka222
Dzięki, więc dodać 2 łyżki kakao czy 3 i czy płaskie czy kopiaste?? :) a który z tych dwóch przepisów wydaje sie Wam lepszy? Zastanawiam sie czy zaryzykować ten z przepisu na tort czy zrobić swój sprawdzony. Oba są z 6 jaj, widze że nie dopisała w tym drugim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym robiła z wypróbowanego chyba. Jak dajesz 3 czubate łyżki kakao, to odejmij 3 czubate mąki :) Zresztą odrobina w tę czy wtę nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tfu coś źle przeczytałam. Ja tam bym dała 3 kopiate łyżki kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozallka222
kopiaste czy czubate grunt, że wiem jak zrobić DZIĘKUJĘ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynyyyy
a nie powinno się rozpuścić tego kakaa w minimalnej ilości wody żeby ciasto miało ciemny ładny kolor? czy jak wsypie się sypkie to ono ładnie ściemnieje podczas pieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Kakao dodaje się suche, przesiane przez sitko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×