Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ex-ulezakowana

topik dla ex-ulezakowanych czyli zycie po poronieniu

Polecane posty

Gość oneoneoneoneoneone
Usg genetyczne robi się do 11 do max 14 tygodnia, mierzy sie przeziernosc karkową i czy jest widoczna kość nosowa. i dopiero wtedy jak ktores z tych wymiarow jest nie tak, robi sie papa ale to tez prawdopodobienstwo, ja nie polecam. zycze wam szczesliwych dni w ciazy i zdrowych dzieciakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie:) Stresowałam się mega az mnie zaczol bolec brzuch:d, ale do rzeczy: Z maluszkiem wszytsko ok urusł już dużo i teraz róznica między ostanią @ a usg wynosi tydzień i jeden dzień. Byłam zaskoczona że jest taki już duży. W porównaniu do ostatniego usg to teraz duzo urusł. Ma 37 mm:) Cały czas sie ruszał i machał rączkami. super widok. Dostałam l4 nna 3 tyg. coś wspominał że coś mi się odkleja ale powiedział mężowi że to nic groznego na tym etapie ja w sumie sie nie dopytywałam wiecej bo wystarczyło mi że powiedział że jest wszystko ok. Co do badan powiedział że jest ok, nie muszę nic brac w ciązy mocz tak wychodzi i zebym sie tym nie przejmowała byłoby coś nie tak gdybym miala ph podwyższone a moje jest idelane wiec luz. Co do badania to faktycznie zle sie wyrazilam chodzilo mi o prawdopodobienstwo wad genetycznych. Dał mi mój lekarz ulotke gdzie takie badania robia. To jest normalne usg tylko że sie ocenia NT -Badanie przezierności karkowej. Pojedziemy na nie może za tydzien lub dwa. Dobranoc dziewczęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Kasiu :):) Ja się dzisiaj rozpisałam o objawach, a wieczorem co, zamówiliśmy pizzę bo miałam o dziwo ochotę, w trakcie oczekiwania zaczęło mnie mulić, otworzyłam okno, głeboko poodychałam i co zjadałam 3 (!!!!!) kawałki średniej pizzy - w normalnych warunkach bym pekła, czułam się jakby mój żołądek nie miał dna :):) minęła 1h i dostałam rozwolnienia, mam nadzieję, że to od tej pizzy a nie żaden zły objaw. Druga rzecz, która mnie dzisiaj rozłozyła na łopatki to łzy w oczach oglądająć fakty w tvn o problemach PKP :):):):) mąż śmiał się do rozpuku ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia39
Witam wszyskich. Pisalyscie ze mozna tutaj sie wyzalic. Moze to cos pomoze. W Wigilijna Noc w 24 tygodniu urodzil sie moj syn Krzys. Byl z nami przez 40 minut a pozniej Bog zabral go do siebie. Mam wrazenie ze umarlam w czesci razem z nim. Nie potrafie zrozumiec dlaczego. Mialam robione wszystkie badania lacznie z genetycznymi i ciaza byla jak najbardziej prawidlowa. Dlaczego???. co zlego zrobilam a moze czego nie zrobilam zeby ratowac Krzysia. Mial sie urodzic 24 kwietnia 2011 roku dokladnie w dniu 20 stych urodzin mojego drugiego syna, ktoremu wlasnie w Wigilie mielismy powiedzic ze bedzie mial brata na ktorego tyle czekal. Jedyne co pozostalo to niemilosierny bol i rozpacz Pochowalismy nasza Wigilijna gwiazdke 29 grudnia.......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno nie pisałam ale jakoś nie miałam siy po tym wszystkim co mnie spotkało... Przechodziłam załamanie nerwowe, gdyby nie mój mąż wylondowałabym w psychiatryku. Teraz jest już lepiej jakoś daje rade. Ciesze sie dziewczyny że u was wszytsko w pożądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basieńko - bardzo mi przykro. Ciężko jest stracić dziecko, jeszcze ciężej gdy dzieje się to podczas tak ważnego dnia jak Wigilia... Ja straciłam Natalcię w 14 tyg... wiem że to nie to samo, jak widzi się własne żywe Dzieciątko chociaż przez chwilkę. /Moja Natalcia zmarła we mnie...23 grudnia minęło 5 miesięcy.../... NIe wiemy, i pewnie nie dowiemy się dlaczego tak się stało... Po prostu Ktoś wobec nas miał inne plany... Musimy się z tym pogodzić... Musisz dać sobie czas na żałobę. ..Wiedz, że nigdy nie zapomnisz, ale z czasem będzie Ci lżej... Trzymaj się cieplutko. Jeśli potrzebujesz pogadać to odezwij się na gg. Wchodzę wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu to naprawde jest bardzo przykre, nie da sie opisać tego jak jest ci ciezko. I zadne slowa otuchy nie sprawią że poczujesz sie lepiej. Kazda z nas tutaj stracila swoje dziecko, kazda w innym tyg ale i tak dla kazdej to byl wielki cios. Strata jest wielka i tylko twoi bliscy ukoja ci ja. malinka019: witaj ponownie mam nadzieje ze po malu wracasz do nas. Tak jak pisalam kazda z nas inaczej przeszla strate ale najwazniejsze ze byla obok ciebie bliska osoba ktora pomogla ci przejsc przez to wszystko. Trzymaj sie i wierz ze bedzie dobrze tak jak my tu wszystkie. Bardzonowa to poszalalas hihi. Moj maz obiecal ze dzis zabierze mnie na kolacje do restauracji abym nie musiala \zmuszac sie do gotowania zobaczymy czy spelni obietnice hihi eksia: nie gniewamy sie ze sie nie odzywasz wiadomo maluszek zajmuje caly wolny twoj czas. Trzymaj sie i opiekuj maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, chcialam wam tylko przekazac ze nasz Manowiec jest nadal w szpitalu bo jej synek dostal zoltaczki i musi sie troszke ponaswietlac w bilarium. Wyjdzie dopiero w srode najprawdopodobniej. Karmi piersia i prawie wcale nie spi :) Ja z reszta tez malo spie, w nocy co 3 godzinki pobudka na karmienie i przewijanie :)))) Trzymajcie sie kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exia jak będziesz miała chwilkę to proszę napisz mi czy kupowałaś ubranka na 56 jeśli tak to ile bo już sama nie wiem, na razie kupiłam 3 koszulki na napy, 3 body z dł. rękawem, 3 śpiochy w tym rozmiarze i 3 pajace ale one są jakby troszke większe niż rozmiar 56. Nie chcę też za dużo kupić takich maciupkich bo też nie wiem jak duża będzie nasza dzidzia. A już sama nie wiem. Pozdrawiam. Kasia, bardzonowa jak się czujecie, dla wszystkich Dziewczyn Po stratach - bardzo mocno Was ściskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exia jak będziesz miała chwilkę to proszę napisz mi czy kupowałaś ubranka na 56 jeśli tak to ile bo już sama nie wiem, na razie kupiłam 3 koszulki na napy, 3 body z dł. rękawem, 3 śpiochy w tym rozmiarze i 3 pajace ale one są jakby troszke większe niż rozmiar 56. Nie chcę też za dużo kupić takich maciupkich bo też nie wiem jak duża będzie nasza dzidzia. A już sama nie wiem. Pozdrawiam. Kasia, bardzonowa jak się czujecie, dla wszystkich Dziewczyn Po stratach - bardzo mocno Was ściskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi Isabell nowiec ja mam sporo ciuchow dla synka, az za duzo. Kupowalam tez na 52 ale juz sa za male. Body to napewno z 5 czy 6 z dlugim albo z krotkim zalezy co na wierzch bedziesz zakladac. Ja te z krotkim to po pajacyki zakladam a te z dlugim do spiochow takich bez rekawek. Pizamek mam chyba z 10 w rozmiarze 0-3 mies z tesco, sa super cale na nap, bawelniane. Takze w nocy jak maly sie osiusia, a czesto caly mokry jest to szybciutko sie je przebiera. Spiochow, pajacyykow mam chyba ze 30 na 56, duzo rzeczy dostalam wiec dlatego tyle mam, pewnie nie bedziesz tyle potrzebowac. Jak bedziesz kupowac body to najlepiej takie rozpinane cale bo na poczatku zalozyc cos przez glowe to jest masakra. Skarpetki, czapeczki, niedrapki. gdzies w necie widzialam taka liste ile trzeba rzeczy kupic, moze gdzies ja znajde to link podrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki ;D Ja juz po wszystkim. Urodzilam w 2h50min. Dalo sie przezyc (naprawde myslalam,ze bedzie gorzej) a moze to kwestia tego,ze ten bol nie trwal dlugo,same mega bole trwaly tylko godzine. Maly moj sie urodzil sniety po znieczuleniu,ktore dostalam dozylnie i ktore nic nie dalo takze nie wiem po co mi to bylo.Maly moj wazyl 3100 i jest 54 cm dlugi. Boli mnie krocze na potęge,nie spalam dlugo dlugo bo mial zoltaczke i 7 dob spedzil w inkubatorze ;-) ale to Wam powiedziala Eksia ;) takze teraz Wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Cieszę się, że u Was wszystko fajnie, pomimo bólu (jaki opisuje Namanowczyk) jaki musiałyście przezyć, na pocieszenie nas też to czeka :):) Super, że macie już swoich Małych Mężczyzn przy sobie :):) Ja nic nie pisałam bo u mnie wieje nudą :) Leżę, troszkę chodzę po domu. Mam cały czas mdłości ranne i wieczorne, wymiotuje nawet jak nie mam czym, piersi są już gigantyczne i zauważyłam rozstępy ;( Mąż mówi, że takich piersi nie miałam przy pierwszej ciąży. Do tego nadal wrażliwy nos, czuję się jak pies mysliwski :) Jutro wizyta a ja, niby jestem bardzo spokojna ale, no własnie... Boję się, że coś może być nie tak, że ciąża może być obumarła, że znowu mnie spotka to co w pierwszej ciązy. Racjonalnie zdaję sobie sprawę, że jest zupełnie inaczej niż w tamtej ciąży, że mam mdłosci, wymioty, złe samopoczucie, wahania nastrojów itd. a dzisiaj szukałam na necie inf. o objawach ciąży obumarłej :( Wszędzie jest napisane, że ustepują obajwy ciąży ale są przypadki, że objawy są a ... nie jest dobrze. Wiem, że mam myslec pozytywnie i tak jest, wyobrazam sobie ten sierpien, sukienkę z brzuchem na wesele szwagierki w kwietniu, a w pierwszej ciąży cały czas podswiadomie mówiłam tak jakby miało nie byc dobrze a kto ma takie mysli w pierwszej ciąży. Zamotałam dziewczyny. Mam lekki, mały kryzys. JUtro wizyta - dam znać po, późno wieczorem jak zwykle. Milva, kiedy masz nastepną wizytę w Łodzi? Pisz co u Ciebie. Kasia, Kasja jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabel, czy Ty w tej ciąży pomimo szczepionek też miałaś jakieś kryzysy, że cos może pojść nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie pisałam ostatnio bo jakos nie miałam czasu. W niedziele poczułam sie jagdyby cos spadło mi z serca po moich przejściach, moge już spokojnie spać. Sama widze po sobie ze czuje sie duzo lepiej duchowo... Nawet moja rodzina to zauważyła więc jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo nowa po pierwsze masz szczęście że mieszkasz pewnie daleko bo byś zarobiła kopa w tyłek ode mnie choć ja się przemęczać nie mogę hihihihihihi, przestań szukać takich rzeczy na necie. Tak miałam, wiesz trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze, ale to nie jest łatwe po przejściach. Jak się leczyłam i dostałam pół roku na zmontowanie dzidzi i nic nie wychodziło to straciłam nadzieje że wogóle zobaczę dwie kreski na teście, potem w samej Łodzi Panie mnie dobiły bo przez telefon nie udzieliły mi wyczerpującej informacji co jeszcze mam przywieźć i też wtedy zabrałam papiery i powiedziałam że ja już nie chce do Łodzi bo nie mam siły. Potem odpuściłam i stało się. W ciąży też cały czas czy zobaczymy na usg, a co na następnym, już pisałam że przez pierwsze kilka wizyt ciśnienie miałam mieżone po wizycie bo się denerwowałam i jak z reguły mam 100/60 to miałam przed wizytą 140/80. Ponadto chyba byłam w 17 lub 18 tc i móm mąż mnie znalazł w łazience siedzącą i ryczącą że jak tym razem się nie uda to jak już nie będzę miała siły żeby przez to wszystko przechodzić. Wiesz teraz już czuję maluszka więc jak tam przytupie to się cieszę bo wiem że jest oki, ale jak się długo nie odzywa to też zaczynam kombinować czy wszystko oki. Był taki dzień że nażarłąm się czekolady bo to pobudza maluszka, Fakt maluszek kopnął 2 razy i poszedł spać i miał mnie w poważaniu. Ale wiesz każdy ból brzucha i ja już myślę. Więc myślenie Cię nie opuści ale plissss NIE CZYTAJ I SAMA SIĘ NIE NAKRĘCAJ NA ZŁE RZECZY. Myślenia nie wyłączysz ale nie rób sobie i maluszkowi tego. W którym jesteś tc. Poszukaj sobie na necie Misia i Margolci i posłuchaj piosenek dla dzieci są cudne polecam Manowcu i Exiu dla waszych maluszków, mój luuubi puszczam mu i przystawiam słuchawki do brzucha i czuję jak się kotłasi w brzuchu. Bardzo nowa daj znać i plissss nie wkręcaj się sama. Bo zobaczysz dorwiemy Cię z dziewczynami hihihihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKUJĘ !!!!!!! :):):):) Włączam pozytywne myslenie. Wieczorem dam znać. Om 04.11 także to 10tc a dokładnie 9w5d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzonowa mam nadzieję że Twój mąż potrafi Cię spionizować, bo mój na szczęście tak. Bez niego pewnie bym sfiksowała. Wiesz mam jeszcze 3 miesiące do 7 kwietnia czyli terminu porodu, właśnie kupiłam pierwsze ubranka i wiem że już powinnam kupować też te większe rzeczy jak łóżeczko i inne bo tak wszystko zostawić na jedną pensję to masakra, ale nie powiem że nie mam jakichś wewnętrznych obaw. Nie daje się zwariować zabobonom, ale jednak po poronieniach już sie inaczej myśli. Ale kupowanie takich rzeczy jest suuuper właśnie siedze na allegroszu i chyba dziś też coś kupię hihiiih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eksia i namanowcach witmy mamy:) ucalujcie wasze pociechy:* Bardzonowa ochrzan juz dostałas wiec powiem tylko tyle na boga nie czytaj takich rzeczy na necie nigdy wiecej. W kazdym przypadku mozesz znalesc jakis objaw pasujacy do twoich a po co. Masz mdlosci, wymioty to dobry znak i czytanie takich rzeczy jest najgorsza rzecza jaka mozesz teraz robic. Koniecznie powiedz lekarzowi o wymiotach choc pewnie juz mowilas bo wymioty nie sa dobre. Ja o dziwo nie mysle tylko o tym ze moze byc zle jedynie przed wizyta mam schizy i cisnienie skacze, ostatnio to nawet cale nogi mi sie trzesly jakbym je miała z waty:) Ale na codzien staram sie byc dobrej mysli. Mam caly czas mdlosi, teraz ostatnio jak musialam troche posiedziec w firmie aby wyprowadzic biezace sparawy gdyz jestem na chorobowym to pobolewal mnie brzuch, wiem ze to z przemeczenia i z wyslku. Issabell podobno nie warto kupowac az tyle ciuszkow w rozm. 56 bo dzieko szybciutko rosnie moja sis ma termin na 12 marzec i wlasnie przechodzimy takie problemy hihi co kupic w jakim rozmiarze. Ostatnio miałaysmy dylemat jakie kupic łożeczko czy z atestem czy nie i w koncu postawilismy na atest jest sliczne jak dla mnie zaraz ci wysle linka. A i jak znajde na kompie liste wyprawki dla dzidziusia to ci wysle bo tez gdzies mam w ilu sztukach kupic konkretny rozmiar. Oto link do łóżeczka: http://allegro.pl/show_item.php?item=1396071759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja też przez wiekszośc czasu jestem spokojna. Dzisiaj mam wizytę i ten wczorajszy kryzys chyba stąd się wziął. Obejrzałam to łóżeczko - cudne!!! Tak mi sie spodobało. Weszłam dalej i te komody z przewijakami, mebelki, no po prostu jestem w szoku jakie to wszystko piekne. Przez chwilę się rozmarzyłam jak bym to u siebie rozstawiła w pokoju. Powiem Wam, że nie mam odwagi tak za bardzo oglądać rzeczy dla dzieci bo za wczesnie nawet na ogladanie. Ładny kolor i ten rozjaśniający miś :):) Pewnie mój M. kręcił by nosem, że mu się nie podoba ale nie wiem, zapytam go jak wróci z pracy. Poza tym sprzedawca tych rzeczy jest w moim mieście :):):):):) No aż mi się humor poprawił :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łóżeczko jest sliczne i mebeki do niego rowniez. Ja w związku z tym że siostra jest na etapie kupna takich rzeczy siedze i szukam:) Zreszta chyba nawet jesli nie była by to i tak z ciekawości bym szukała lubie ogladac takie rzeczy. sa takie sliczne i od razu poprawiaja nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem :):):) Wszystko wporządku. Serduszko bije. Dzieciatko rozmiarem i wiekiem odpowiada tc z Om, czyli 10tc a dokładniej 9w4d :):):):) Mam tam być za 2tyg. na badaniu prenatalnym, przezierności karkowej. Mam do zrobienia badania: morfologie, mocz, białko, biliurbinę, VDRL, HBs, HCV, HIV, przeciwciała IgM: chlamydia trachomatis, toksoplazmoza, CMV, antykardiolipinowe. Ufff :):) Odetchnełam z ulgą :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i duphaston biorę już 2x 1 a nie 3x1, no-spe nie 6/24h tylko 2/24h, nadal kwas foliowy i witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super ciesze sie ze wszystko w porządku. Troche duzo masz tych badan, ja mialam mniej. Troche mnie dziwi badanie na hiv ale moze to tak ma byc. To miedzy nami nie bedzie tak duzej roznicy hihi w sumie podobnie ja nasze mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, ja wyczytalam, że to badanie na HIV jest obowiązkowe. Podobno potrzebne jest do porodu. Podczytuję dziewczyny z "sierpniówek 2011" i tam wszystkie albo większośc musi zrobić to badanie. Wiesz, może Tobie lekarz zleci je tuż przed samym porodem. Co do reszty to myślę, że chce sprawdzić stan mojego organizmu w ciąży a konkretniej chodzi mi o to, że po poronieniu te wirusy i reszta badań była ok, ale nie wiemy jak to wyglada w czasie ciąży. Już dzwoniłam do diagnostyki koszt tych badań to ok 220 zł plus dwie wiztyt w tym miesiącu 600 zł plus dojazd ładna sumka się uzbiera :):):) Oby tylko wszystko było dobrze :):):) Tak teraz myslę, że pisza dziewczyny, ze im dzidzisuś machał na usg a u mnie był w miejscu :):) Spioch z niego/niej chyba po mamusi :):) Kasia a Ty na kiedy masz termin? Mi cały czas wychodzi 12.08 No i zostałam zwolniona z leżakowania :):) Zaraz idę do apteki wykupić receptę i inne leki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka widze tu super wiesci! ciesze sie Bardzonowa ze jest wszystko ok. co do badania na hiv tou nas tez jest obowiazkowe i robia zaraz na poczatku ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze bardzonowa ja po raz pierwszy slysze o czyms takim ja mialam tylko badanie na kile. Moja sis i przyjaciolka sa w ciazy i tez nie mialy ale moze u nas to przed porodem sie robi nie wiem sama. U mnie maluszek wiercil sie machal lapkami ciezko było mu zrobic zdjecie hihi. termin mi lekarz wyznaczył na 16 lipca. Więc jest miedzy nami jakis m-c roznicy. Ja jestem teraz w 13 tyg i 3 dniu liczac od OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta. Co tam słychać? U mnie nic ciekawego niestety nie zdążyłam zapisać się na badanie przezierności karkowej, ale umowiłam się juz na badanie usg 3d w Katowicach na marzec robi sie je między 18-24 tyg. Może sie uda że bedzie ono bezpłatne bo tak to kosztuje ponad 200zł. A tak to to czuje się koszmarnie, zawsze bylam silna ale teraz zaczynam wymiekać. Nigdy nie mysłałam że mdlosci moga byc az tak dokuczne. Wstaje sa kłade sie spac tez. Jak tak dalej pojdzie to ciąże będę kojarzyła tylko z tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×