Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

dzień dobry śniadanko zjedzone , z nosa wciąż leci, małż śpi , majówka10 dobrze bardo że napisałaś o tych sleeping bag z primarka i mam nadzieje że reszta dziewczyn doczyta ,tylko napisz nam jaki Ty masz? i skąd wiadomo że ten co kupie bedzie rekomendowany ? co do working tax złóż bo nigdy nie wiadomo a przecież wasza sytuacja życiowa uległa zmianie , bedą potrzebować chyba trzech wyciągów banku , wiec jak masz za dużo oszczednosci ,po prostu wypłac je i trzymaj w domu - odczekaj trzy miesiące żeby wyciągi były "lżejsze" i może wtedy łatwiej bedzie dostać tax :P Nescafe87 co sie dzieje kochana? masz problemy ze spaniem? kto kawkę piję ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Hej dziewczyny, mam taka prosbe , czy mozecie napisac o swoim pierwszym usg Co miałyscie mierzone , NT, CRL , coś jeszcze ? Np nózki czy raczki ? Czy mierzyli wam kośc nosową czy nie ? Co macie w opisie z pierwszego usg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije:) Ja nie mam sleeping baga.Mam kocyki,quilty i rozki.Nie kupowalam tego.Z ta rekomendacja to chyb chodiz o odpowiednia grubosc,postaram sie dowiedziec jakie parametry podawala moja polozna. Pogoda u mnie dpresyjna:( i jakos humor tez nie bardzo-zreszta od tygodnia cos mnie chwytaja jakies nostalgie. dzis mi sie snila mala ze zaraz po urodzeniu-ale porodu nie widzialam i nie przezywalam we snie,polozna mi ja przystawila do piersi i ona jadla a ja oczywiscie mamuska w panice-zaczela sie pytac skad ja mam wiedziec czy tam cos leci i ona sie najada-cyrk:D wszyscy mnie dobijaja smsami i pytaniami-JUZ??? ktos gotuje dzis zupe?jak tak to jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze usg w uk-pomiar podany tylko z crl,plus ze widziala tetniace serce- nic poza tym.Pierwsze usg w pl-pol kartki wszystkich mozliwyc pomiarow.w pl mialam pierwszy raz w 11 tyg a w uk w 13-tak wiec nie wzruszylo mnie ze bylo malo napisane bo wiedzialam ze jest oki z polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa pierwsze słysze żeby na usg kość nosową mierzyli :O pierwsze usg miałam w 13 tygodniu i z karty wyczytuję tylko : -CRL długość ciemieniowo-siedzeniowa (odległość między główką a kością ogonowa) -HC obwód główki -Amniotic Fluid - wody płodowe powinni też zmierzyć NT - nuchal transluscency - czyli szerokość przejaśnienia karkowego - ja się na to nie zgodziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry mamcie Coś mi się dzisiaj długo spało. Zaraz budzę mężusia i idziemy na miasto. W sumie to najpierw chyba zjem śniadanie. Wygrałam ostatnio aukcję na allegro. Jakie ciuszki fajne dla syncia:) Wszystkie są tak w przedziale 0-12 miesięcy. majowka nam też powiedz kiedy będzie "JUŻ" :D Bedziemy trzymać kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
ja miałam mierzone CRL, NT W Polscer mierzą długosć kości udowej ,chyba rąk , obwód główki, obwód brzuszka , czasami długosć kości nosowej Pewnie nie wszedzie w PL robia takie same pomiary W Polsce mówią czy jest widoczna kosć nosowa I nie wiem czy w UK tez to podają , ale z tego co czytam to wy nie miałyscie mówione czy podane na kartce ,ze widac kość nosową ? Jakie miałyscie wymiary NT, CRL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zajrzałam do green book i na 4 maja mam spotkanie z położną rutynowe co prawda ale wpisala też blood :/brrr nie lubie jak mi pobierają bo za każdym razem problem jest ze znalezieniem żyły :/ bbrrr majówka czytałam kiedyś że wogóle sny w ciąży sa dziwne , mnie często śni sie seks z meżczyznami o których w życiu bym nie pomyślała że mogłabym sie przespać ;) u nas tez pogoda sie zepsuła, nie pada na razie ale zapewne bedzie, kochana nic dziwnego że masz takie humory ,czujesz napięcie, że to „prawie już, wyczekujesz na objawy rozpoczynającego się porodu, i że masz drażliwość do ciągle pytających ludzi o termin porodu, to normalne że masz dosyć, że każdy kto Cię widzi sprawia wrażenie, że jest bardziej zniecierpliwiony Twoją ciąży niż Ty sama , nas wszystkie to czeka , ale jesteśmy tu z Tobą bo to Ty przecierasz nam szlak :) aż sie wzruszylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa powinnas mieć jeszcze obwód główki czyli HC , co do tej kości nosowej bo widzę że sie uparłaś , to mierzą - nasal bone czyli NB i badanie ma na celu sprawdzenie u płodu wad rozwojowych z zespołem Downa , gdzie kość nosowa sie nie rozwija , ale jeśli juz to bada sie to w drugim trymestrze ciąży , więc jeśli w pierwszym usg wykryją zwiększone NT to skierują zapewne po kilku tygodniach na badanie NB tak mi sie przynajmniej wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry Aurela :) i gratuluje wygranej licytacji :) ja codziennie przeglądam ebay , w zamiarze zakupienia wózka , łóżeczka cot bed , krzesełka do karmienia ( to na później oczywiście ) i może paru innych gadżetów ;) pozatym odwiedzam tez gumtree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
czyli wam nic nie mówili na pierwszym usg o kosci nosowej ? A jak np ogladacie zdjęcie cieciatka z pierwszego usg to widać wyraznie zarys noska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa a można zapytać w którym tygodniu ciąży jesteś? moje CRL - 70.6 mm HC - 89.1 mm a Amniotic Fluid - normal i nie stresuj sie tak bardzo , gdyby coś było nie tak , powiedzieliby i skierowali na kolejne badanie ;) gratuluje maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
12 tydzien 4 dzień wg USG CRL 58,7 NT 1,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka mowila i robila te pomiary o ktorych piszesz w polsce -tutaj mi nic nikt nie pwoiedzial po 1 usg,tylko ze oki i narazie. nie derwuj sie tak-jakby cos bylo nie ta powiedzieliby(MAM NADZIEJE!!!bo sama jestem panikara jak 150). Dlaczego jak juz czlowiek jest na finiszu to wszystkie straszne historie sie przypominaja?:(dziewczyny co sie dzieje w mojej glowie to szok! a o snach nie wspomne-ostatni hit to jak mnie gonil strus a ja po zlapaniu go probowalam go zaciagnac do olbrzymiej lodowki:O schiza pelna:D pewnie ,ze wam powiem ze to JUZ:)znalzlam tu duze oparcie-zupelnie przypadkiem odkrylam topik ktory mi umilil te ostatnie tygodnie-dzieki Dziewczyny kochane jestescie🌼 Znjac tutejszy system-tzn najpierw zadzown,potem siedz w domu ile sie da,wykap sie,zjedz itp to jeszcze zdaze do was napisac,ze jade do szpitala:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
a robiłyście badanie krwi na syndrom Downa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Majówka jakie miałaś CRL i NT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlam calego ananasa-ponoc pomaga na przyspieszenie;) oczywiscie nie wierze w to a zjadlam bo lubie.Niemniej polozna tak mowila-ale to takie brednie,bo jak ma byc to bedzie. wczoraj wieczorem to sie tak tych pachwin przestraszylam,ze zwatpilam,wskoczylam do wanny zrobilam wszystko co trzeba-w sensie golenia bo normlanie mowie-kurcze cos sie dzieje chyba. Ale ta Moja Niunia uparciuch-typowy byczek:D ma swoj plan na wielkie wyjscie;) dziewczyny czy wy wiecie jakie dokumnety powinnam wziac i czy w ogole jakies trzeba do szpitala?oczywiscie notatki wiadomo podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crl 64,5 (12t5d) nt -1,4 (11t3d) mialam jeszcze takie co jak dlugosci koci nosowych. mialam tu test z krwi na zespol downa.potem 2 usg i w miedzy czasie chyba 2 razy pobierana krew a to na przeciwciala a to na cos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa martwi cie cos?masz jakies podejrzenia ze cos moze byc nie tak?czy po prostu tak sie chcesz upewnic na wlasna reke czy jest oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa mnie położna wpierw zapytała czy chce to badanie wykonać , odmówiłam bo nawet jeśli wynik byłby pozytywny nie usunęłabym ciąży a tylko do końca ciąży bardziej martwiłabym sie że jeszcze coś może być nie tak , znajoma zrobiła i od dwóch tygodni w stresie chodzi i czeka na wyniki badań , wszystko zależy od ciebie , choć czasem jest tak że położna nie pyta wcale tylko kieruje na badanie i już , moja podziękowała mi za to że nie zrobiłam mówiąc " god bless you " , widocznie dużo osób po pozytywnym wyniku usuwa ciąże , a jak można usunąć zarodek który właśnie staje sie płodem? majówka10 ja myśle że wszystkie dokumenty które do tej pory miałaś wypisywane u położnej i w szpitalu wraz z green book oraz dokument tożsamości i oczywiście plan porodu , i chyba nic więcej bo oni mają w komputerach wszystko a jakby co brakło co małż dowiezie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka majowka ale sie ciesze :D czytalam ze dosyc ciepla kapiel pomaga zeby bylo szybciej ;) ananasy uwielbiam moj M nam kupuje i wcinamy :) odnosnie dokumentow jakie tu trzeba nie mam pojecia :( i prosze nam napisac zanim pojedziesz do szpitala :) a ja chyba jajko zniose :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka a mnie plecy straaasznie bola.... nie potrafie normalnie siedziec :( nie bola jedynie jak leze albo stoje, prace mam siedzaca wiec masaaakra... aaa tam przezyjemy juz mi przeszlo powiesciach od majowki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
widzisz Majówka ,a ty miałaś jednak to badanie od długości kości nosowych Mierzyli ci na pierwszym USG? Ja nie wiedziałam o tych kościach nosowych, jakbym wczesniej się dowiedziała to bym się na USG zapytała czy widać Chciałam tak dla siebie wiedziec czy widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa ja miałam robione pierwsze USG w 12 tygodniu. Wtedy też pobierali mi krew i badali na wszystko. Na HIV na zespół Downa... szczerze Wam powiem że ja bym się zastanawiała jakby mi wyszło bardzo duże ryzyko...no ale to tylko moje zdanie. Przy drugim USG badali wszystkie narządy czy są prawidłowe. Serce, nerki, wątroba, kręgosłup i całą twarz. Oczy ma, usteczka ma i właśnie kość nosową babka oglądała też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
tak się zastanawiałam czy oni na karcie informacyjnej po usg piszą o widoczności kości nosowych czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plan porodu jest w zielonych notatkach,i tak nie mam uzupelnionej polwy bo nie mam pojecia co wypisac w niektorych kwestiach.A moja polozna od 4 tyg na urlopie i na wizytach byly jakies obce:(ale ponoc i tak to jest tylko proforma-w kazdej chwili mozna zmienic zdanie. Napisalam w sumietylko kto ma byc obecny,jakie metody znieczulenia wchodza w gre,ze chce miec swobode wyboru pozycji w czasie porodu,ze chce basen jak bedzie tak mozliwosc,ze dopki to nie bedzie konieczne chce uniknac cesarki i porodu kleszczowego(badz proznociagu),ze chce naciecie jezeli zobaczy ze grozi mi pekniecie i chce zastrzyk na przypsieszenie wydalenia lozyska,ze chce zostac 24h jezeli wszystko p urodzeniu bedzie oki. zaraa ja to mialam w polsce tutaj nikt mi nie robil takich szczegolowych pomiarow tylko crl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Aurela86 a na pierwszym usg coś wspominała o tym nosku? Zwracała na to uwagę czy dopiero przy drugim usg Podobno w PL sprawdzają na pierwszym Ps dziewczyny przepraszam ,ze tak drąże temat 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa aleś się uparła na te kości nosowe:) chyba nie piszą nic. Ja po prostu patrzyłam w monitor czy widać czy nie. I było widać i usteczka też. Synek buziaczka posłał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×