Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Kasza,dzieki za wsparcie:) postram sobie przypomniec wszystkie dobre rady w godzinie zero;) narazie nic sie nie dzieje,poza tym ze ta Mala na serio jakas ospala dzis.Ruszy sie nie powiem,ale badzo rzadko a to juz jej pora sie zaczela.mam nadzieje,ze to jest zwiazane ze zblizajacym sie porodem.Od czasu do czasu mam tez takie bole w dole brzucha okresowe,ale sporadycznie i trudno to nawet bolami nazwac. dobra bo ja tu wprowadzam taka atmosfere ,ze chyba wszystkie odetchna z ulga jak w koncu urodze:D milego wieczoru Mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 Ty juz czujesz ruchy dzidzi??Ja jeszcze nic nie czuje a mam juz 17t4d. Ja jeszcze nie mysle o kupowaniu rzeczy dla dziecka, troche sie boje, poczekam z tym chyba do 8 miesiaca ciazy. We wtorek mam USG i mam nadzieje ze zdzidzia wszystko dobrze i ze wkrotce tez poczuje jak sie rusza. Majowko uszy do gory, jestesmy z Toba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Lola czuje juz delikatne ruchy takie babelki albo jakby rybka przeplynela hehe:) ale dzisiaj poczulam tylko ra zi to slabiutko , staram sie wieczorem bardzo skupic zeby to poczuc,ale nie codziennie mi sie udaje. Wczoraj poczulam najmocniej a dzisiaj dzidzia leniwa;) A czemu sie boisz kupowac ciuszki? ja to jestem tak napalona , ze nie moge sie doczekac:) a dzisiaj przegladalam lozczka na ebayu i sa faktycznie sliczne regulowane travel coty i wcale niedrogie:) wiem , ze musze sie wstrzymac ale jak tylko dowiem sie plci to w tym samym dniu kupie chociaz jedna rzecz jakies buciki albo skarpetki:P ja po prostu oszalalam na punkcie dzidzi , w zyciu by nikt nie pomyslal , ze stane sie taka hehe:) jak ta mala kruszynka wplywa na wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio puściłam już wszytkie hamulce. Kupuję synkowi zawsze jakiś drobiazg jak jesteśmy na zakupach. A to koszuleczka a to skarpetki albo spodenki, czasem też body lub pajacyk. Fajnie tak kupować dla dzidzi. Będzie jeszcze większa frajda jak tak naprawdę weźmiemy się z mężem za te zakupy. Łóżeczko, wózek, jakaś szafeczka na ciuszki dla małego. Już niemogę się doczekać tych zakupów. Niektóre łóżeczka turystyczne mają regulację a niektóre nie. Dzisiaj byłam w Mamas&Papas. Ceny oczywiście porażające. Wózek był fajny tylko że cena to chyba niecałe 700 funtów. Travel cot chyba 80 funtów. Nawet wyglądał na stabilny i solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowka stare przekonanie glosi ze dziecko mniej sie rusza na kilka dni przed porodem. Ja mialam to samo, mniej czulam corke na 2 dni przed porodem. Nie chce cie straszyc bo tu nie chodzi o panike ale w UK zawsze mowia jak dziecko mniej sie rusza zeby dac im znac w szpitalu. W moim przypadku kazali mi p[rzyjechac, podpieli do ktg, sprawdzili bicie serca. Wszystko bylo ok, ot po prostu mala miala mniej ochoty i miejsca na ruchy. Zrob to samo, zadzwon spytaj czy moga cie zobaczyc. Zapisza ci w karcie ze bylas na ktg na kilka dni przed porodem (mam nadzieje ze nie kilka tylko dzien dwa) i wtedy w trakcie porodu ich obowiazkiem bedzie czestsze monitorowanie dziecka . Dla wlasnego komfortu zadzwon na maternity .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mamy maj... Mala sie generalnie rusza-nie mam ciszy w brzuchy,ale zdecydowanie niej od 2 dni.Ale u mnie sie mieszaja wszystkie objawy,bo niby sie rusza mniej,niby skurcze w pachwinach,klocie w spojeniu ale za to od dwoch dni w nocy wstaje tylko raz lub dwa siku(a wczesniej 3 minimum).Ja glupieje juz:(chce juz miec to za soba po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
majówka 10 mysle ,ze finish tuż tuż :-) Pewnie sie mocno denerwujesz ? Trzymam kciuki , bedzie dobrze :-) Majówka 10 ,a co sadzsz porodzie kleszczowym ?Decydujesz się ? Ja słyszałam ,ze w UK często robia , natomiast w PL od kilkunastu lat zabroniony , podono niebezpeczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10.........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........29...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........19.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......17.... ................Torquay krisana..............25...08.10.10...........18..... ........ .....londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........12.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraa ja myślę że z tym porodem kleszczowym to nie jest tak że możesz sobie wybrać lub nie. Przecież to żadna przyjemność dla dziecka jak go ktoś ciągnie za głowę. Oczywiście ma szereg konsekwencji za sobą no ale jak się niema wyboru... Chodzi mi o to że jak muszą zrobić to co nie zgodzisz się aby ulżyć sobie i dziecku? Albo jak jest niemożliwy poród w inny sposób już przy końcówce wiecie ani cesarka, ani normalne urodzenie... też się tego obawiam ale co ma być to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie tak sobie was czyatam i ja to wogole jeszcze nic a nic nie kupilam....nawet nie mam takiej zbyt wielkiej checi.A bobaska juz widzailam na pierwszym usg naprawde super tylko trwalo to 2h bo nie chcial sie przekrecic i sobie lezal glowka w dol :) nadal pracuje swoje 8h dziennie jako kitchen manager choc kiedy byly te cieple dni odczuwalam ze mi ciut za goraco tam.wiec nie wiem jak to bedzie jak sie ociepli na dobre pewnie bede pracowala krocej landlorka powiedziala ze chce nam przedluzyc umowe wiec zaczelam dzialac w ogrodku i bardzo sie ciesze bo lubie ten domek...cisza spokoj zadnych sasiadow :) no i zamowilismy nasze ostatnie wakacje tym razem blizko z oczywistych wzgledow , 4h lotu do turcji ,mam nadzieje ze upal mnie nie wykonczy :) a tak ogolnie to bardzo sie ciesze ze wszystkie sie macie dobrze :) i juz niedlugo pierwsze wyklucia !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc blisko nie blizko ale analfabetka tak to jest jak sie nie pisze w ojczystym jezyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo sie denerwuje-tak jak fizycznie czuje sie nadwyraz dobrze-co dziwne tak pod koniec,tak psychika mi juz siada,bo niby jeszcze w terminie a ja juz mysle co bedzie jak bedzie po,i czy to ze sie mniej rusza to dobrze czy zle,to czy mniej chodze siku to dobrze czy zle itp-mysl goni mysl.Chyba tez nam nie pomagam w wykluciu przez to. Porod kleszczowy lub proznociag jest wtedy kiedy porod jest dlugi i podczas monitoringu dziecka zobacza ze ono przestaje sobie radzc z ta sytuacja.Nikt sie wtedy nie pyta-najpierw nacinaja,bo to przeciez wiadomo,ze tez pomaga,a potem jak dalej nic wyciagaja-czesciej proznociagiem niz kleszcami-wszystko to slowa poloznych ze szkoly rodzenia bo ja nie mam pojecia -wiadomo:) Ja napisalam w planie porodu,ze tylko w razie koniecznosci sie zgadzam-wiadomo jak Malej spadnie puls to nich robia wszystko byle ja wyciagnac;jak maja mi tylko ulzyc,b sie mecze bo dlugo bo cos tam-nie zgadzam sie,nawet chocbym blagala.Tylko jak zycie Malej bedzie zagrozone choc w jakims ulamku procenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka 10 bedzie dobrze nic nie martw moja kolezanka 2 mc temu urodzila chlopca 4,6kg naturalnieeeeeeeeee!!! dziecko i mama maja sie swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka ja to razem z tobą się denerwuję aż z tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :D uwielbiam maj :D ciepło , słoneczko, bzy , moje byczkowe urodziny i rocznica ślubu :D a jak tam babki dzionek mija? majówka10 trzymaj sie i nie stresuj bo jak sama piszesz na pewno to nie wam nie pomaga ,ale łatwo nam mówić co nie :/ wkrótce to my bedziemy panikowały ;) ja mam brzuch dosyć spory , cięzko mi sie w nocy czasem obrócić to zapieram sie albo ciągne za małża ;) czasem trzy razy wstaje siku krisana jesoooo :O 4,6 kg :O podziwiam koleżankę jakoś coś mi dzisiaj tak na żołądku coś siedzi :/ miętówkę pije , małż grzebie przy motorach to ja se dzisiaj w końcu montaż zdjęciowy ze ślubu zrobie , ale bede was kochane podczytywać miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello :)) pasdam z nog, wysprzatalam caaale mieszkanie od stop do glow :D:D:D co tu tak cicho dzis? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w długi weekend :) Ja zrobiłam dziś segregacje ubrań i wszystkie obcisłe i krótkie bluzeczki wylądowały w pudełku. Jeansy, obcisła bielizna i mam wiecej miejsca w szafie :) Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś w te ubrania wskocze.... Patrzyłam dopplery na Ebayu. Może któraś ma? Fajna sprawa ale dosyć droga. Ja to podwójnie jestem niespokojna bo 17tc i narazie nic nie czuje, żadnych ruchów. Może używany doppler kupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamcie Jest tam kto? Jak dzisiaj pogoda i nastroje? U mnie nawet ok z nastrojem ale z pogoda nie bardzo. Jak mi się marzy jakiś wyjazd. Nudy w tym domu...Niema gdzie iść, niema gdzie jechać. Jakieś ciekawe miejsca są dość daleko od naszego miasta. Londynu już mam dość bo byłam chyba ze 100 razy. Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zimno jak cholera,slonca wcale ale na szczescie nie pada. nastroj-wyczekiwania ciag dalszy...ponad to jakos ak spiaco. Tez bym gdzies pojechala ale niestety,zaliczam tylko pobliski carbot i to tez z dusza na ramieniu:) buziaki milej niedzieli Brzuchatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć brzuchatki:) wczoraj miałam kiepski dzień, nawet sobie myślałam, że może wyprzedzę majówkę10, ale nic z tego... Aurela, ja też już jestem totalnie znudzona a to tego zmęczona, czuję się jak kaczobąk, a do tego ta pogoda , dzisiaj jest u nas 7stopni i szaroburo-a to jak na maj już kurcze przesada!!! wrrrr... Aurela, a myslałaś może żeby sobie zaszaleć i skorzystać z jakiejś oferty last minute i polecieć gdzieś w ciepłe kraje na kilka dni? my z mężem zwykle mniej więcej o tej porze lecieliśmy gdzieś na urlop pogrzać się w słoneczku(ładowaliśmy baterie, jak to mój mąż nazywa) w maju jest zwykle super tanio, a do 26tc jest bezpiecznie podrózować, ja ze swojej strony gorąco polecam:) np w thomasie cooku są niezłe oferty teraz, poniżej 100f/ os/tydz, ehh..ja mogę juz tylko pomarzyć:) majówka10..........czyżby coś się zaczęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jesteś majówko :), nie zauważyłam twojego wpisu..hihi , przesyłam buziaki i pozdrowienia dla ciebie i dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10.........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........29...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........20.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......17.... ................Torquay krisana..............25...08.10.10...........18..... ........ .....londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........12.......... ....Birmingham No to u mnie juz polmetek. Dokladnie za dwa tygodnie idziemy na drugie USG w UK. Ciekawe co bedzie??? U mnie w pracy juz ludzie sie zakladaja czy chlopiec czy dziewczynka. Ja sama czuje sie na chlopca od poczatku, a poza tym wszyscy mi mowia ze bardzo ladnie wygladam w ciazy wiec chyba bedzie chopak. Po USG zaczynamy kupowanie malenstwu wyprawki i rzeczy potrzebnych na poczatek. Ile macie kupionych butelek i jakich marek??? Ktore sie dobre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
majowka10..............03.05.10.........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........29...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........20.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......18.... ................Torquay krisana..............25...08.10.10...........18..... ........ .....londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........12.......... ....Birmingham no to jeszcze 2 tygodnie i 2 scan jezuuuu jak sie nie moge doczekac :))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki:-) Dzis wyszlo troszke sloneczka u mnie ale nadal jest zimno, w nocy bylo 3 stopnie jedynie. Majowka za duzo sie stresujesz kochana , wiem, ze to sie tak latwo mowi, ale powinnas usiasc wygodnie w fotelu poczytac jakas ksiazke albo gazetke, dzidzia stwierdzi, ze troche mama sie nie rusza to i jej bedzie nudno i bedzie chciala wyjsc:D Majowko, tak sobie w ogole mysle, ze maj to fajny miesiac na urodziny, mozna grilla juz robic:D hehe Ja mam jutro USG, ciekawa jestem czy moje bobo juz rozkrzyzowalo swoje nozki i da sprawdzic czy jest chlopcem czy dziewczynka. Moja waga wskazuje juz +2,2kg od poczatku ciazy, czyli powoli zaczynam przybierac:-) W koncu!!!! zycze wszytskim milego ostatniego dnia majowki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja juz mam tylko relaks.Skonczylam pracowac i sobie odpoczywam.Mysle ze nie bede sie nudzic.Zawsze jest cos do zrobienia i kupienia.Andzia ciuszki najlepiej kupowac rozsadnie.Nie wrto przeplaca i kupowac za duzo.Z najdrozszych firm to jest z pewnoscia Mama and Papas oraz Mother&care.Ceny sa doslownie dwa razy drozsze, a ciuszki fajne,ale mysle ze nie sa tak warte tej ceny.Placisz glownie za marke.Mozesz cos kupic tam jak ci sie na prawde podoba,ale cala wyprawka to by nyl majatek.Matalan ma jedne z najnizszych cen i ciuszki sa slodkie i dobrej jakosci.Ja mam bardzo duzo body grubo ponad 15.Z tego co czytlam wystarczy wszytkiego po kilka szt. jak 5-7. czyli body,pajacyki,spioszki,kaftaniki,skarpetki oraz 2-4 rozpinane sweterki.2-3 reczniki, 2 kompl. poscieli,2-3kocyki.Najlepiej sprawdz w internecie,jest mnostwo informacji na ten temat.Na pewno nie warto kupowac za duzo, bo dzidzia szybko rosnie.Troszke rozm.newborn jak na 56 cm,wiecej na 0-3, pozniej 3-6 itd.Wart wszytko robic z gowa.Mam pytanie czy widzialyscie tutaj gdzies tzw.rozki min.do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10.........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........30...corka .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........20.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......18.... ................Torquay krisana..............25...08.10.10...........18..... ........ .....londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........12.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Wczoraj wieczorem jak siedziałam na internecie to w pewnym momencie tak mi się spać zachciało że zasnęłam na godzinkę przed laptopem. hehehehe Wczoraj również zgrzeszyłam ;P wypiłam 3 łyki piwa :D ale smaczuśne.mniam! Ale miałam swoje święto więc :D:D:D Jeszcze trochę i wypiję sobie jedno całe. Tak za kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) na ebay-u slyszalam ze jakis polak sprzedaje w uk rozki dla dzieci z polski wiec warto tam poszukac :) ja w srode rano lece na 3 dni do pl w sobote juz wracam mam problemy z cyfra + wiec musze jechac na komende i zlozyc ok 10 podpisow aby grafolog mogl ocenic iz to nie ja podpisalam umowe ah mowie wam mam dosc kupilam dekoder za 3 krtona wyzsza cene tutaj w uk na wlasnosc bez talerza a teraz chca abym caly zestaw oddala ciagle mialam z nimi problemy. sprawa idzie do sadu tylko potrzebne sa moje podpisy nie wystarczy odpis od notariusza musze byc ja obecna :O ale bede zadala zwrotu kosztow. jest u mnie mama wiec nie siedze tyle na kompie wiec wybaczcie za moja frekfencje :) aha chyba czytalam ze ktoras chce doppler kupic ja mam na wlasnosc zakupilam i super sprawa :) sluchac jak dzidzia sie rusza serduszka pepowina jak tetni.ale ruchow nadal brak :( jedyna pociecha ze w pl pojde na usg i dowiem sie co z dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze na chwilke. Dziewczyny czy Was tez szczypia lub szczypaly brodawki u piersi, szczegolnie podczas prysznica i tuz po nim, czuje jakby mi ktos igle tam wbijal, okropny bol...., oprocz tego nic sie z nimi nie dzieje nie mam zadnych wydzielin ani ran na nich tylko ten bol. A co do wyprawki to ja jeszcze sobie poczekam jednak do sierpnia, termin mamy na pazdziernik dopiero, ale poki co caly czas wrzucam drobne do skarbonki wlasnie na wyprawke wozek itd, i musze sie pochwalic ze nazbieralo nam sie juz 250 funtow:-), jeszcze troszke i bedzie na wozek, i nie odczujemy tak bardzo tego zakupu:-) Z wozkiem tez poczekam do polowy wrzesnia nawet, caly czas wychodza nowe modele a stare tanieja wiec moim zdaniem nie ma co sie spieszyc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10...........03.05.10.....41 NIEWIERZE!!!...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........30...corka .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........20.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......18.... ................Torquay krisana..............25...08.10.10...........18..... ........ .....londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........12.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×