Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Tease nie potrzebny laktator-polozne ci pomoga.ja nie milam prawie sutkow -takie plaskie.jak mnie zlapalay za cycka tak mala raz dwa pocignela:) taka pomoc mozesz prosic za kazdym razem jak tylko bedziesz karmila w szpitalu. tesae teraz ciekawe kiedy twoj szkrab przyjdzie?:)na ktorego termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewzyny! Ja juz mam prawie zlozone lozeczko.Bedziemy miec wiekszy pokoj, a ten co mieszkalismy bedzie stal wolny.Para, ktora tam mieszkal w koncu sie wyprowadzila.Teraz czeka nas maly remont i generalne malowanie.Ja dostalam uzywane bardzo fajne lozeczko z mamas and papas.Jest pare maych rysek,ale mozna pociagnac pedzlem.Moj mezczyzna tak sie zaangazowal w skladniem ze nawet swoj mecz odpucil.Niestety ciezko mu bylo, bo nie mial instrukcji.Kombinowal i juz sie niezle momentam wkurzal jak to zlozyc.Jest prawie finisz, tylko przedni bok z szczebelkami zostal.Musial niestety juz wyjsc do pracy.Ja mu smazylam placki ziemniaczane w miedzczasie, bo sobie zazyczyl.Zauwazylam tez na dnie lozeczka, ze ma nazwe Amelia.Ja chce tak nazwac moja mala.Tak pomyslalm, ze to lozeczko jest jej chyba przeznaczone i bedzie sie w nim jej dobrze spalo.Coraz czescie j lapie sie na myslach, ze juz tak bardzo chcialabym ja miec przy sobie.Fajnie ze jedna z nas ma juz to za soba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Brzuchatki:) moje cialo zaczelo se przystosowywac do zmian-szwy daja o sobie znac,macica bolesnie sie obkurcza,cycki jak kamienie a sutki bolace bo staraja sie sprostac nowej roli.Moje dziecko je na potege:)najgorsze te szwy-Tease teraz slynny nr 2, o ktorym przegadalysmy przed moim porodem jest dopiero stresem:D moge sie podzielic radami praktycznymi jezeli chcecie: -pieluchy-poki co najlepsze okazaly sie...newobrny z asdy-najzwyklejsze w swiecie. Od pampaersow i huggisow mega odparzenia od razu:( -sudocrem- na odparzenia jest cudwonym lekiem.Alantan tylko jak wszystko jest oki profilaktycznie,nie pomaga wcale a czerwona pupke. -mokre husteczki-tylko pampers.huggies beznadziejne-jakies suche(chyba ze mi sie takie trafily);johnson tez pozostawia do zyczenia. -oilatum-kto to wymyslil zasluzyl dla mnie na Nobla,cos fantastyczneg co ten preparat robi ze skora maluszka.niestety cena...:( -paznokcie po porodzie faktycznie trzeba obgryzc:O a ja myslalam ,ze to zary. kupcie wiecej tych na lapki rekawiczek bo co chwila sa brudne od mleka. -ubranka 0-3 sa jednak dla noworodka za duze.newborny najlepsze.trzeba liczyc ze max 3 pary na dzien przy ulewaniu sie.moja wczoraj przechodzila w 1 w szpitalu 4 razy sie ubrudzila. ale ja nie wiem czy wy w ogole chcecie zebym ja wam marudzila bo to moze za wczesnie dla wiekszosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj majowko kochana takich rad jak najwiecej! :) czuc sie bedziesz coraz lepiej, zobaczysz:)🌼 czyli newborny trzeba zakupic a jak sie ulewa tzn mleko np? bo ja niewiem :D w co ubierasz malutka w domu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje rady majowka sa bardzo cenne.Wiec jak masz chwilke to pisz co tylko przyjdzie do glowy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulewa sie nadmiar tego co zje lub takie cos serkowate jak juz przetrawi i cos jej nie pasuje na zoladku.po prostu wyrzuca to z buzi i zazwyczaj laduje na spioszkach.i smierdzi wiec trzeba zmienic. ja mam takich newbornow 6 sztuk ale to za malo-piore codziennie a tego nie chcialam.0-3 jednak sa wieksze i dzieckow nich plywa zaraz na poczatku. aha i jeszcze jedno ktoraswspominala o koszyku takiej kolysce.ja bylam przeciwna-bo mowie lozeczko to lozeczko.sasaidka angielka bardzo mi chcialapozyczyc na pierwszy mc taki koszyk ale a ze nie chce i koniec. Pierwszego dnia juz maz biegl do nej czy da rade jednak pozyczyc bo mala miala za duzo miejsca w lozeczku a noworodki lubia ciasnote. Zatem koszykom i kolyskom zwracam honor:) czy znacie jakas fajna strone co mozna jesc czego unikac w czasie karmienia piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu mala ma body bez rekawkow i na to spiochy z dlugim rekawem,owijam ciasno w kocyk i tyle:)na noc jak chlodniej przykrywam jeszcze kocykiem z dziurkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) majówka10 dzielna z ciebie babinka ;) ale jak tu nauczyc sie poprawnie przeć kiedy sie jest pierworódką? :P pisz jak najwiecej, rady mlodej mamy sa bardzo cenne :) szczesciara jestes ze ci córuchna spi tak dlugo i ze nie masz problemow z karmieniem cycem , oby tak dalej :) a jak tam tatuś odnajduje sie w nowej roli? a z tym jedzeniem to spróbuje poszperać i popytać znajome mamy i zrobić jakąś tabelkę ;) pije ktoś kawcie? póki jeszcze możemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newborn dla noworodka , ale wydaje mi się że bodziaki i pajacyki i te koszuleczki co sa blisko ciala. chyba niema co kupowac dzinsow czy bluzeczek w tym rozmiarze majowka10 proszę Cię kochana nie przepraszaj za to że napisałaś coś ciekawego. Wszystkie jesteśmy w temacie. Wszystkie czekamy na dziecko. Na innym topicu kobietki piszą długie posty a na końcu "przepraszam że się rozpisałam".....wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga majówko10, każda z Twoich rad jest bardzo cenna, szczególnie dla tak nieogarniętej i przerażonej przyszłej mamusi jak ja, więc pisz jak najwięcej, co ci do głowy przyjdzie:) ja do terminu mam równe 7 dni i na razie nie zanosi się na szybsze rozwiązanie, czuję się bardzo dobrze i nic mnie nie boli co do ubranek, to ja mam większośc po 7 sztuk i myslałam, że to za dużo, a tu widzisz, jednak w praktyce wychodzi inaczej :), pieluchy mam pampers2, a chusteczki huggies więc dokonałam złego wyboru (promocja była :P), ale cóż zrobić, trzeba zużyć, a następnym razem kupię inne współczuję ci bóli, każdą z nas to czeka niestety :o , przynajmniej najgorsze masz już za sobą trzymajcie się mamuśki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease27 , majówka tez dobrze sie czuła i nie miała żadnych objaw zbliżającego sie porodu :P aż tu nagle bum i znikła nam z forum :P a pojawiła sie już w nowej tabelce :P szczerze to tez myślałam że powinnam wiecej kupic ciuszkow 0-3 , bo z tych newborn to szybko wyrośnie bo one jakies takie malusie, ale okazuje się że nawet przy tak dużym dziecku , newborn są wystarczające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚCIĄGAWKA MAMY KARMIĄCEJ Pij bez obaw: wodę mineralną niegazowaną, słabą herbatę lub bawarkę, herbaty owocowe i ziołowe, kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, soki owocowo-warzywne, kompoty, jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: banany, brzoskwinie, jabłka, maliny , jeżyny, porzeczki, agrest, soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) owoce suszone (konserwowane chemicznie) soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka pomidory i seler - zawierają silne alergeny paprykę, chrzan, pory, grzyby CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECZYWO jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste jedz kilka razy w tygodniu JAJKA ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) dwa razy w tygodniu Unikaj: surowych ryb, np. sushi konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): mięso białe (drób, mięso z królika) chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) mięso grillowane lub duszone Unikaj: tłustych wędlin, mięsa smażonego, cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: sery pleśniowe pikantne sery i twarożki w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: świeżymi ziołami, koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, majerankiem, kminkiem, innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), majonez, ketchup sól i cukier (w dużych ilościach) Obserwuj, jak na Twoją dietę reaguje maluch - jeżeli po spożyciu jakiegoś pokarmu zauważysz u niego niepokój, objawy kolki jelitowej lub wysypkę, to pokarmu tego powinnaś unikać dopóki układ pokarmowy malca nie dojrzeje na tyle, aby go tolerować. i to tyle :P w skrócie to ja myślę że można jeść prawie wszytko byleby umiarkowanie i obserwować jak maluszek reaguje na naszą diete i nie wiem jak wy ale ja drukuje sobie tą ściągawkę i po porodzie wieszam na lodówkę :P miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Majowka ja sobie gdzies zapisze te Twoje cenne porady, co bym sie dobrze przygotowala!! Bylam w czoraj na wizycie w tym Pol-Medzie. Pani doktor bardzo mila i bardzo przyjazna, bije od niej cos bardzo pozytywnego....ale...ja poszlam tam z konkrtnym problemem jak juz Wam wczesniej pisalam o tych pasmach owodniowych, pani doktor powiedziala ze nie podejmie sie diagnozy tego, a ja chcialam tylko zeby zrobila USG i powiedziala mi czy ona widzi cos niepokojacego, nie zgodzila sie, bo powiedziala ze ona moze nic nie widziec, a ktos inny moze cos zauwazyc, i ze to trzeba poprostu doklladniej zbadac, zbadala tylko tetno dziecka, a jesli chodzi o plec to powiedziala ze takie badanie robie sie miedzy 20-22 tygodniem, tak samo jak wszytskie pomiary itd. Dala nam za to namiary na osrodek specjalistyczny w Londynie ktory zajmuje sie tego typu sprawami, i powiedziala ze jest to bardzo bardzo rzadkie, dlatego nie mozna tego zbadac za pomoca USG, ze potrzeba specjalistycznych badan, ktorych ona wykonac nie moze, bo sie w tym nie specjalizuje. Takze wlasciwie wyszlismy z kwitkiem, ale jednak nie moge nic zlego powiedziec na pania doktor, bo udzielila nam fachowej rady i dala te namiary, wiec teraz bedziemy sie tam kierowali. Dodam jeszcze ze na koncu wizyty pani doktor nie wziela od nas zadnych pieniedzy, bo jak to powiedziala, badan nie zrobila, wiec nie dajmy sie zwariowac... to tyle, ja jestem zadowolna jednak z tej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx nie załamuj mnie kobieto ;P lista jak lista ale oczywiście przesadzać w żadną stronę nie wolno majowka10 pisz rady. Wszystkie są cenne. Po to jest forum. Pisz też co słychać u nowej rodzinki 3 osobowej:) Tymczasem idę coś zjeść. Ugotowałam w końcu ten kapuśniak! Nawet niezły. Ostatnio to prawie ciągle mam chęć na coś słodkiego. Ale np zamist słodyczy wolę wciągnąć kilogram winogron. mmmmm pycha. Ahaaa i jedziemy do Polski. W końcu kupiliśmy bilety na koniec maja. Jedziemy autobusem bo samolot drogo wychodzi razem z dojazdem na lotnisko i np parkingiem na cały tydzień. Pójdę do ginekologa w Polsce. Zobaczę co mi powie. Ciekawe czy Adrianek dalej będzie Adriankiem czy jednak Aurelką ?:D A ciuszki już raczej dla chłopca mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10 porady super trafione:) zwlaszcza te co do ciuszkow. ja juz zakupilam 2 pary spioszkow jeden newborn up to 4,5 kg a drugie tiny baby 3,5 kg wiec mam nadzieje , ze beda dobre;) chce poozniej zaczac kupowac wiecej ciuszkow i w sumie podziele jakos po polwoie newborn i 0-3mies. u mnie dziewczyny jest masakra po pracy - taki bol kregoslupa , ze ledwo daje rade , a do lipca jeszcze hooho. obym dala rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam natchnienie kulinarne dzis i robie piernik, wlasnie sie piecze :) jeszcze tylko krem odnosnie ciuszkow powiem wam ze rozmawialam z kolezanka i ona mi mowi ze po 3 pary spiochow z jednego rozmiaru wystarcza!! troche sie zdziwilam bo wszedzie czytam ze 4 to minimum,a majowka mowi ze 6 trzeba jak nic. Mysle ze lepiej wiecej i rzadziej prac, tym bardziej ze tutaj ubranka kosztuja grosze :) majowka a sprobuj malej podkladac pieluche tertowa po jedzeniu moze te spiochy nie beda sie tak brudzic ide robic krem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane:) jak tam wasze Malenstwa brzuszkowe?:) Moja spi,ale powoli zaczyna pokazywa pazur;)w nocy dala niezlego czadu,ale co jej prawo:D pytalyscie o meza w nowej roli-coz...ja juz nie mam meza-zakochal sie w innej:D sluchajcie oszalal normalnie na punkcie Malej.niesamowite co corcie robia z tatusiami:)wspaniale sie sprwdza w nowej roli,jest spokojny,bardzo pomaga mimo,ze umowilismy sie ze noce sa moje bo on pracuje-gdzie tam!pierwszy sie zrywa i leci:) ja podkladam tetre a i tak uleje sie ta moja pierdola mala:)apropo tetry rady "dobrych kolezanek"-nie kupuj tetry po co,jak cos to 2-3 sztuki wyatrcza.dobrze,ze mame mam madrzejsza. ja mam 6 sztuk i jest oki.bo to a to sie uleje a to rozkaldam do karmienia(karmie na lezaco)a to kalde na peirsi-bo maleka mam tyle ze chyba z czworaczki by sie wykarmily;jedna na przewijak i wiecie jak to przy dziecku brudzi sie non stop. zmienilo sie mleko z siary na dojrzale i sie zaczelo-co karmienie to kupa. dzieki emilia za rady zywieniowe-bo wiecie ze tutaj nie ma diety.je sie wszystko-tzn prawie oprocz paru gatunkow ryb,peanutsow alkoholu i kawy nie mozna:(reszte -wszystko!doslownie!jak sie zapyatalm w szpitalu za ile po porodzie moge cos zjesc i co-a ona ze natychmiast i co tylko sobie zyecze. myslalam,ze jaja sobie robi ale ona mowi ze ja urodzilam dziecko a nie mialam operacje na wrzody i mam jesc to na co mam ochote-mi szczeka w dol. niemniej nie bede ryzykowac z jakimis przyprawami,smazonym czy owocami ktore wiem,ze uczulaja.dslaczego podejsci do ciazy i macierzystwa jest tak rozne tu i w pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj te dobre rady heheh majowka no niewiem czemu tak rozne podejscie jest unikaj zwlaszcza mocno przyprawionego, kwasnego i tych rzeczy ktore uczulaja np orzechy, nie kazde dziecko jest takie samo, jedno bedzie reagowac alrergicznie na prawie wszytsko a przy drugim bedziesz mogla jesc wszystko :) ja chcialabym karmic tak max do pol roku, a po miesiacu zaczac powoli dodawac do swojej diety cos nowego, ale plany planami a wiadomo ze jak ma byc tak bedzie :) mowisz ze meza juz nie masz hehehe, no coz takie zycie :D a maz by przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, majowka dzieki za wszystkie rady :) Mam pytanie. Mowisz ze koszyk to super sprawa. A czy dziecko nie moze spac w wozku przez pierwsze tygodnie? W sumie koszyk ma podobny rozmiar i ksztalt do wozka tylko ze bez kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz byl przy porodzie od poczatku do konca i nie zemdlal:D spisal sie swietnie,bardzo duzo mi dala jego obecnosc. Moic znajomych dziecko spalo w wozku przez 1 mc i mialo sie dobrze,wiec mysleze na pewno moze spac,zalezy jak mu/jej podpasuje. nasza w koszyku czuje sie bardzo dobrze. my czekamy na polozna-dzis pierwsze badania krwi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) no coraz bliżej mety :D Tease27 jak sie czujesz? majówka10 to bardzo dobrze że masz wystarczająco dużo pokarmu :) a jeśli o tetrowe chodzi to ja mam 20 sztuk:D kupiłam bedąc w pl :) no właśnie tutaj mówią że możesz jeść wszystko , to spróbuj zjeść paczke chipsów i popić colą a później nakarm dziecko , dla angielek to normalne , dla nas troche dziwne, ale np tak sie zastanawiam ,ciapate jedza te swoje ostre przyprawy i curry itp i karmią i maluchom nic nie jest , a może to geny? nie wiem koleżanka poroniła i usunęli ciążę tu w uk, w pl powiedzieli że musi poczekać z pół roku aż wszystko sie zagoi , tu w uk powiedzieli że wszystko juz jest w normie i nie ma potrzeby aby nie kochac sie i starac o kolejne, posłuchała lekarzy z uk ,zaszła po trzech miesiącach, i przez trzy kolejne leżała w łóżku w domu , nie mogła wstać, w dzien kobiet zabrała ją karetka do szpitala, i lekarz po przeczytaniu kart zdrowia , pyta sie jej z wyrzutem , dlaczego nie poczekała 6 miesiecy az sie zagoi? kto jej kazał zachodzić w ciąże? poleżała pare dni w szpitalu a po wyjściu wróciła do pl , urodziła ślicznego synka Jędrusia morał ? każdy z nas ma swój rozum , tylko czy potrafimy go uzywać z korzyścią dla nas? idę na kawę a po południu jadę odebrać wanienkę z przewijakiem :) Szczęśliwe mamusie majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Nadal oczekują na swój skarbek; Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........30...corka .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 24...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........20.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 19.... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......18.... ................Torquay krisana..............25...08.10.10...........19..... ........ .....londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........18...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pytam o ten wozek bo nie chce miliona rzeczy kupowac: wozek, lozeczko, koszyczek itp. Wiec wozek na poczatek bedzie OK :) Czytalam o lozeczku ze nie moze byc za duze i dziecko musi miec wrazenie, ze mu ciasno. Emilia dobrze o rozumie napisalas. Slyszac czasem skrajne poglady Anglikow i Polakow trzeba znalesc swoj srodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja właśnie zjadłam wieelką porcję czekoladowych lodów i czuję się świetnie, tego mi było trzeba :P a teraz zabieram się za gotowanie obiadu, któraś z was mi ochoty na kapuśniak narobiła, ale kurcze..sama nie wiem czy gotować, bo jak zacznę rodzić po tych lodach i kapuśniaku to na porodówce będą musieli wszystkie okna otwierać :D ale chyba jednak zaryzykuje, jeszcze 6 dni do terminu, może jeszcze nie urodzę ;p majówka- gratuluję postawy mężusia, mam nadzieję że mój też się tak sprawi przy porodzie i zakocha w małej, jak na razie szaleje z zakupami dla mnie .. przynosi mi lody, truskawki, desery- a ja to wszystko jem. Jak stanęłam na wadze dziś to znowu 2 kg do przodu ..razem już 13kg na plusie :o a zanim zaszłam w ciążę to raczej do szczuplaków należałam, ale teraz ..no comments, siostra nazwała mnie niedźwiedzicą wczoraj, niby na żarty, ale coś w tym jest ;) za to mąż dziwnie zadowolony z mojego wyglądu, wręcz bardziej się klei do mnie i mówi że mogłoby tak zostać, ach te tatuśki ;) maadaa co do spania w wózeczku- popieram, moja mała też będzie tak spała, bo mam taki wózek co się "przerabia" w kołyskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela, idę gotować ten kapuśniak, bo mi smaka narobiłaś, jakby co, to będzie na Ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po co bylo o tych lodach Tease pisac? Co? I teraz ja musze isc na lody :) :) :) Ach te nasze smaki i zachcianki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe szalone mamuśki. A ja to bym takie ciacho zjadła teraz:) Taki piernik albo sernik!!! mniaaaaam:D Złożyłyście już jakieś wnioski o te 190 funtów albo o becikowe??? Albo w ogóle o coś. Ja mam zamiar złożyć o Maternity Allowance i Income support. Ale te drugie to dopiero za miesiąc będę mogła. Ciekawe jak to wszystko wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym zjadla activie ale nie wiem czy moge:( co do mojego odzywiania zdecydowalam postawic na zdrowy rozsadek-i tak mieszam czesc diety polskiej z tym co tutaj zalecaja-czyli ze wszystkim:D wiadomo,ze nie ojem sie gowna w stylu ready meal,chipsow paprykowych i nie poprawie spritem;ale owoce chce jesc wszystkie(oczywisciebede obserwowac co sie dzieje) zobaczymy.poki co zjadam gruszke przedwczoraj i byl luzik;) u nas wszystko oki-walczymy z nawalem mleka-straszna sprawa .mam nadzieje,ze szybko sie ustabilizuje. no i krocze bardzo boli-ghdyby nie to juz dawno zapomnialabym o porodzie. tease-dawajcie kobietki czadu jak najszybciej:D nie przejmuj sie ta 2 tak barzo w czasie porodu-bedzie ci to zwisalo,tak jak mi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×