Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

no są prękości zawrotne, strona się zmieni, ale ja bardziej przyzwyczajona jestem do prawej strony jazdy:) Ale z kierownicą po lewej stronie:D No i się zobaczy, będę się ciągnąć najwolniejszym pasem i już:D mimo że nie należe do osób któe wolno jeżdzą:D Tak jak dzisiaj miałam jechać ciągle lewym pasem a jechałam środkowym i dobijały mnie tiry które się wzajemnie wyprzedzały i ich 3 pasem wyprzedzałam i 80mph jechałam:D i nie było źle, ale jak będą złe warunki atmosferyczne czy będę się źle czuła to nie będę prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........35..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........34...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 32...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........27......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............27...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........25......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........17........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie dziewczyny, miałam pytac liczycie ruchy dziecka? To co w Polsce jest normą, a tu nawet o tym nie wspominają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jazdy po innej stronie idzie się przyzwyczaić. Prawko mam od ponad 4 lat a od 3 jeżdżę z kierownicą po prawej stronie. Jakoś ze 2 lata w Irlandii i od dłuższego czasu w Anglii. Tylko ten nasz samochód wydaje mi się czasem jakiś taki ciężki i wielki. Właściwie to mąż sobie wybrał i taki kupił. A niech ma co chce:) Ja jakoś daję radę. Byłam dzisiaj na mieście. Dużo spraw do załatwienia miałam. Cały czas oczekuję na pierwszą wypłatę Maternity i chyba się nie doczekam. Niby miało być w środę a następna wypłata w środę za 2 tygodnie...ciekawe....pan z job centre mówił mi że pierwsza wypłata zawsze się troszkę opóźnia. Super, tylko że ja muszę kupić bilet do Polski a niemam jak. ehhhh no cóż. Jakoś to musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka tu mi nikt nie mówił o liczeniu ruchów. Jutro mam wizytę u położnej to może sie czegoś nowego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo tutaj nie ma takiego czegoś, żadna z moich koleżanek nie liczyła ruchów, a teraz nawet w moim suwaczku pisze ze mam zacząć liczyć ruchy płody i że ma być ich min 10 w ciągu godzinny podczas jego aktywności. Szwagierka też mi o tym mówiła, a tutaj położna ani słowem tydzien temu nie wspomniała i niby te ruchy ma się zacząć liczyć od 2 trymestru, czyli u mnie od dzisiaj bo 27 tydzien zaczełam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny 🖐️ Tafilyscie na fajne formum:D z miejsca zycze zdrowia dla was i waszych malych pociech w brzuszkach:) mi polozna mowila o ruchach ze mam zwracac uwage,ale powiedziala ze 10 ruchow ale na 24h to jest minimum a nie na godzine. Ja mialam ostatni scan 20 tyg-rozwazalam pojscie przed rozwiazaniem,ale nie poszlam.co by to zmienilo ze bym sie dowiedziala ze dziecko wazy 4kg?albo ze jest owiniete pepowina?tylko stres ze nie urodze abo cos sie stanie.a tak to poszlo moze nie gladko:D ale wspominam milo-brzmi dziwnie,ale na serio dziewczyny zapalenie piersi boli bardziej niz porod;) co do slodyczy to ja przez rowne 4,5mca nie jadlam wcale a potem zaczelam ale tak ot ciatseczko,batonik glownie do kawy. przytylam 15kg ale spoko bo juz tylko 4 zostalo do zrzucenia:)nie wiem jak to dziala ze jem wiecej,codziennie lody odkad sa te upaly a waga leci w dol.oby tak zawsze bylo:D walcze z mala by zaspyipala nie na rekach:O dzis pierwsze szczepienie-chyba bede z nia ryczala w tym gabinecie:( ciezki dzien i noc przed nami... Tease jak mala?zdrowa?z btla lepiej?jakich buitelek uzywasz?bo ja zaczynalam z aventem ale polozna doradzila tommee tippee te close to nature-lepsze bo smoczki przypominaja piers i sutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi 27-Ja tez oczekuje pierwszego dziecka o ktore staralam sie 4 lata i przez cala ciaze nie mam zadnych objawow,ani jednego,zadnych wymiotow itp,a teraz jestem juz w 32 tygodniu ciazy.Tez na poczatku sie strasznie martwilam,ze brak objawow to cos nie tak,ale nie martw sie brak objawow nie musi oznaczac nic zlego.Nie wiem czy napisalas czy ja nie doczytalam,ale mialas juz [pierwsze spotkanie z polozna?Ja powiedzialam jej,ze dlugo sie staralismy,ze sie boje itp i na nastepny dzien mialam juz scan.A moze umow sie w przychodni z midwife,niech zadzwoni do szpitala i cie umowi na scan,po co masz isc prywatnie i placic skoro mozesz isc za darmo:-)Zawsze warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny:) jak u Was dzionek dzis mija?? u mnie na szczescie bez upalow z czego baaaaaaaardzo sie ciesze:) bo najbardziej czego nie lubie to jak mi jest za goraco no i jak za zimno t tez nie dobrze musi byc po prostu w sam raz;) ja widze ze niektore z Was to nocne marki:) powiem Wam z wlaniego doswiadczenie i pewnie te z Was ktore sa juz Mamusiami przytakna ze po urodzeniu przez klika ladnch miesiecy bedziecie mialy niestety niezly deficyt snu wiec poki co korzystajcie teraz i spijcie nawet jak Wam sie spac nie chce;) a wiem co mowie:) i odpoczywajcie na maxa bo pozniej tez z tym ciezko:) dzisiaj mam w koncu pierwsza wizyte z polozna juz sie nie moge doczekac no i troche sie denerwuje jak to bedzie i jak dlugo bede na skan czekala, ale wiem ze bedzie ok bo innej opcji nie ma przeciez:) najbardziej tez mnie cieszy reakcja mojej starszej Corci(4 l i 3 miechy) ktora jk sie dowiedziala ze w brzusiu rosnie "nowa" Dzidzia to codzienie glaszcze mi brzuszek, caluje, przytula sie do brzuszka, cos tam pomruczy i ciagle przez caly dzien prawie zadaje mi pytanie "no ale mamo kiedy ta dzidzia juz sie w koncu urodzi?":) ciesze sie ze poki co ma takie nastawienie bo w kazdej chwili moze jej sie odmieniic hihi najlepsza metoda na dodatkowe kilogramy po ciazy tzn na zgubienie ich jest karmienie "cycem", ja tydzien po porodzie juz w ciuchach sprzed ciazy bylam a ZARLAM jak glupie wszystko i pod kazda postacia:) i jak moja mama to widziala to sie za glowe lapala ze Mala zaraz kolki dostanie czy jakiejs innej rewolucji a tu nic zadne przeboje typu boje przuszka nam sie nie przytrafialy:) no to sie rozpisalam, ale przynajmniej czas mi szybciej zleci bo wizyte mam na 3.40 dopiero wiec musze czekac:) pozdrawiam Was Mamuski i Brzuchatki i zycze milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry81 dlugo karmilas cycem?ja karmie,ale dokarmiam formula bo malo mleka mala placze ze glodna:( ja niestety nawet 8 tyg po porodzie nie moge wejsc w zadne spodnie ani bluzke bo cycki duze:D w sumie cycki moga zostac:D ale resztke z brzucha i z ud moglabym juz zrzucic:O tylko na co ja licze?na cud chyba skoro nie cwicze nic zupelnie. ja jem duzo ale nie wszystko-boje sie jakis brokulolw kalafiorow i tego typu rzeczy,bo moja mala i tak ma problemy z baczkami:) mam jeszcze jedno pytanie do Cieie cherry jak odstawialas pies?tabletki czy systematycznie ukrocalas ze tak powiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie dziewczynom bez upalow. U mnie niestety dalej w pelni :( Goraco i duszno. Co do ruchow to tez sie nad tym zastanawialam. Nie licze, ale ostatnio martwie sie bo w te upaly Mala mniej sie rusza. Jest duzo spokojniejsza. Dobrze, ze mam doppler i slysze ze serduszko bije jak szalone, to mnie uspokaja. Nescafe co u Ciebie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie, ja troche odzylam to wam zaraz zdam relacje :) witam nowe mamuski, piszcie sobie z nami- im wiecej tym lepiej :) milka moj M bardzo duzo prowadzi samochod i mowi ze tu mu sie duzo lepiej jezdzi niz w polsce, no ale trzeba bedzie sie przestawic hehe mamy duzy samochod- a raczej mielismy bo zostal sprzedany w niedziele sasiadowi :D no a ja lepiej czuje sie w samochodach mniejszych np golf albo cos takiego :) podziwiam ze sie nie boisz !!:) ruchow nie licze, taka zakrecona jestem jeszcze ruchy heheh to juz wogole wylaczona bylabym z uzytku :D Aurela ja robilam liste co mam zalatwic i gdzie isc i gdzie dzwonic zebym nic nie zapomniala :) Dzwon do nich i ich mecz bo calkiem zapomna ze maja Ci wplacic :| majowka super ze tylko 4 jeszcze :D aaa ja mialam scan w 27 tyg jak bylam w szpitalu i pytalam ile wazy dziecko to mi powiedzieli ze tu nie mowia i nie powiedzieli :( dajn nam znac jak po szczepieniu nikola gratuluje, 4 lata staran no ale w koncu sie udalo :) 🌼 cherry jak wchodze rano na kafe i widze ze ktos pisal o 1 w nocy to na bank wiem ze aurela :D:D ja o tej porze to siudme sny przechodze juz :) ale za to wstaje o 5 :P napisz jak bylo na wizycie :) maada moj maly tez w upaly rusza sie mniej, ostatnio ruszal sie norme razy 4 bo sie stresowalam to az mnie brzuch bolal pozniej :( a teraz co u mnie, hehe, wiekszosc rzeczy pozalatwiane, z dolka wyszlam i jest na prostej w miare ;) pieniazki do polski wyslane: bank wzial 35 funtow tak jak bylo mowione i nic wiecej :) teraz zostalo tylko spakowanie sie. Bylam u poloznej dzis!!!!!!!!! co za baba! nie dosc ze wziela mi ksiazke- bo ONA musi miec ja a nie ja mimo ze mnie nie bedzie tu juz przynajmniej pol roku i uwazam ze mi sie przyda bardziej pokazac lekarzowi w polsce czy cokolwiek a jej to niewiem na co tu....listu do samolotu mi nie da! bo dzis jest czwartek a lece w niedziele i dzis okej ale co bedzie jak sie stanie cos do niedzieli??! to co, ja mam do niej do domu w sobote po to przyjsc czy jak? :D prosze ja zeby wypalnila mi forme na bcikowe (pewno nie dostane ale sprobuje) to ona sie pyta a jak to jest ze ja chce rodzic w polsce a tu becikowe wziasc? to jej mowie ze pracuje tu 4 lata i macierzynskie mam itp i sie mi nalezy heheh to z laska wypelnila. Zaczekam sie klocic o te ksiazke to z laska powiedziala ze pare stron mi skopiuje i mam jutro przyjsc to ktos mi tez ten list moze da BO ONA NIE MA CZASU TERAZ!!! Pierwszy raz te babe widzialam ale dzieki bogu ostatni. Ksiazke zabrala i powiedziala ze nie odda i koniec. Myslalam ze szlak mnie trafi z nia. Niech sobie ja w spodnie wsadzi albo oprawi bo jej sie napewno przyda! Wrrrrr udusic Mam ostatni dzien w pracy to zawalili mnie tlumaczeniami na calej lini frontu :( nie dosc ze sadowe sprawy, pelno dzwonienia to jeszcze jakies raporty psychologiczne po 12 stron jeden... nie biora sobie nikogo na zastepstwo- niewiem jak dadza sobie rade bez polskiego tlumacza ale to nie moje zmartwienie juz :D ojoj chyba najdluzszy post w moim zyciu :D bo dlugo nie pisalam i sie nazbieralo :D:D aaa u nas srednia pogoda, rano padal deszcz ale cieplo strasznie.. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87- no to nieźle z tą położną miałaś przeżycia... My też mamy duży samochód bo peugeota 307 kombi, a ja wcześniej w Polsce jeździłam Punto, Uno i Clio, także same małe autka, ale jakoś dam rade:) Dzisiaj się właśnie z moją mamą zastanawiałam jak to jest z paszportem dla ziecka, bo my chcemy na Boże Narodzenie jechać do Polski i nie wiem ile tutaj trzeba będzie czekać na paszport tymczasowy i chyba będę musiała zadzwonić do ambasady w Manchasterze, bo mi mama mówiła że jej koleżanka musiała po odbiór do Lonynu jechać, a nie wiemile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceka sie ponoc ok 6-8 tygodni tak czytalam gdzies my mielismy mazde 6, nie kombi ale duze autko jak ktos nauczony mniejszymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wyczytałam na stronie ambasady w Manchesterze, ze potrzebny jest akt urodzenia polski, a w wyjątkowych sytuacjach angielski tez jest akceptowany:) Także to będzie wyjątkowy przypadek, bo jak mam uzyskać polski akt urodzenia, jak nie moge do Polski bez paszportu wyjchać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Mimo, że nic nie pisałam, to jestem na bieżąco, codziennie właściwie w wolnej chwili czytałam co piszecie, co u Was. NIe pisałam bo miałam problem z laptopem i czytałam kafe przez telefon, ale bardzo ciężko mi było z telefonu wysłać jakiegokolwiek posta, więc się poddałam. Tak na szybko najpierw do Nescafe chcę napisać, bo ma podobną sytuację do mojej. Nescafe ja już w Polsce jestem. Co do książki od położnej, to pojechałam do szpitala gdzie miałam prowadzoną ciąże, powiedziałam, że wyjeżdżam i bez mrugnięcia okiem skserowały mi wszystkie wyniki i te ważniejesze strony z książki. To jest ich obowiązek, ale faktycznie książkę zostawiają sobie. Też tego nie rozumiem. Co do listu do samolotu to miałam takowy od Gp, dodam, że zapłaciłam za niego 15funtów, bo lekarz ujął to tak: to nie jest problem medyczny więc jemu NHS za to nie zapłaci, a skoro On ten list napisze to wykona jakąś prace więc ja muszę pokryć koszty tego... No.... się napracował..... A na lotnisku nawet nikt nie bąknął o tym liście. Nawet nikt specjalnie nie zwracał uwagi na to, że jestem w ciąży. Ale rozumiem Cię, że wolisz miec na wszelki wypadek. Ja też wyznaję zasadę lepiej nosić niż się prosić ;). No a tak poza tym to jak już pisałam jestem już w Polsce... Byłam u ginekologa już i na USG 3D:). Niesamowite wrażenia. Mamy 3 fotki buźki naszej córeczki :). Ginekolog powiedział mi, że jak na Anglie to mam mnóstwo badań zrobionych :). Nescafe też jestem pełna obaw jak tutaj będzie, czy to dobra decyzja... Nie wiem... Ale skoro się stało tak jak jest, teraz musimy stawić temu czoła. Mieszkamy z moimi rodzicami, mnie jest łatwiej, ale mój T potrzebuje czasu chyba i musi się przyzwyczaić i przełamać, żeby czuć swobodnie. Żal mi go, bo wiem, że to nie jest łatwe, mnie też nie byłoby łatwo gdybym miała mieszkać z jego rodzicami... Widzę, że nie jest mu super łatwo i swobodnie, choć uważam, że mo rodzce są bardzo w porządku i otwarci, no ale dla niego jednak obcy. Mam nadzieje, że wszystko się ułoży. Wszystkim Mamusiom serdecznie gratuluje córeczek :) Majówka Tease :). Ps. Nescafe dogrzebałam się na jedym forum, że myślisz o porodzie w szpitalu w Katowicech na Łubinowej? Ja też właśnie myślę o tym. Właśnie tam byłam na wizycie u ginegologa. Za wizyte zapłaciłam 250zł, łącznie z USG 3D. Trochę drogo, ale ktoś mi powiedział, że zeby tam rodzić trzeba odbyć przynajmniej jedną wizyte tam. Ale nie wiem czy to do końca prawda. Moja koleżanka tam rodziła. Jest bardzo zadowolona, bardzo sobie chwali. Nescafe a Ty skąd jesteś w PL? Jeśli oczywiście chcesz napisać. Oki to chyba tyle. Jeszcze raz Was wszystkioe pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe ksero tej książki musisz sobie załatwić,bardzo Ci się tu przyda, mnie ginekolog pierwsze o co zapytał to o kartę prowadzenia ciąży. No a przede wszystkim wyniki badań. A co do listu jeszcze to lekarz czy położna wyraźnie zaznacza, że na moment pisania listu nie ma preciwwskazń do lotu. A taki list linie lotnicze akceptują nawet z przed dwóch tygodni. Więc niech ta baba już nie wymyśla. Strasznie problemowa i upierdliwa ta położna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mam do Was pytanko czy jakas mamusia pobiera maternity allowance i moglaby mi przedstawic jak to wyglada moze powiem jaka mam sytuacje natomiast od 3.12.2009 jestem osoba samozatrudniona i mam przepracowane pelne 26 tygodni tylko wlasnie nie wiem ja to tymi zarobkami bo ja na tydzien zarabiam mniej wiecej 100funtow moze ktoras podpowie czy sie zalape z gory dziekuje ;). a tak pozatym u mnie nic ciekawego duszno strasznie i jakas oslabiona chodze.. :( ja jestem z Sosnowca zaraz obok Katowic i slyszalam o tym szpitalu same dobre opinie tamtgo roku we wrzesniu moja kolezanka tam rodzila i tez sobie bardzo chwalila a dziewczyny te ktore wyjechaly lub wyjezdzaja do polski to bedziecie tu jeszcze wracac czy to tak na stale juz ? pozdrawiam Was brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan super ze sie odezwalas a kawal czasu Cie nie bylo! No lubinowa, chociaz mam watpliwosci, wiesz ze tam nie przyjma jak cos sie bedzie dzialo tzn porod rozpocznie sie przed 36 tyg? Ja na ta okazje mam zaplanowany szpital kolejowy :D u ktorego lekarza bylas? ja wybieram sie to tej kobiety co tam jest p dyni podobno super babka :D mam wrocic jutro po kopie ksiazki i po ten list :) zobaczymy :) a jestem z Tarnowa ale M pochodzi z Bytomia i tam bedziemy mieszkac. Bytomskie porodowki podobno to rzeznia wiec mojac szerokim lukiem ;) mama julci swiat maly prawda? :) my niby na stale ale duzo zalezy jak nam sie pouklada, w kazdym razie furtka zostaje tutaj otwarta :D magdan a wy od kiedy w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_Julci na necie jest mnóstwo stron o maternity alowance. Kiedyś Emilia podawała strone www.benefity.org.uk. Tam jest dość fajnie opisane jakie warunki musisz spełnić. Najlepiej tam sobie zajrzyj :). Mnie się wydaje, że się kwalifikujesz, bo spełniasz te warunki, które są wymagane. Nescafe ja byłam u dr Wieczorka. Bardzo kompetentny i wie o czym mówi, wyjaśniał wszystko o co pytałam. Jeszcze tam przyjmuje dr Ślęczka ale jego nie było. Co do tej kobiety, to widziałam jej nazwisko na stronie szpitala, ale tam był chyba inny adres podany gdzie ona przyjmuje. Choć pewna nie jestem. Co do nie przyjęcia w razie jakieś komplikacji, to moja koleżanka właśnie pytała lekarza o taką sytuację i On jej odpowiedział, że nie ma takiej możliwości. Mam z tą koleżanką stały kontakt, wraca za dwa tygodnie z wakacji to ją wypytam, i napiszę co się więcej dowiedziałam. My w Polsce jesteśmy od niedzieli, czyli nawet nie ma tygodnia. :) Wiesz wszystko jest fajnie na początku, boję się co potem... Poki będzie mój macierzyński itp to będzie ok, ale potem...?? Ehh.... Zobaczymy jak się poukłada. Ale nIe ma co panikować już na początku. Podobnie jak Ty miewam dołki. Zobaczysz jak tu przyjedziesz też możesz mieć kilka cięższych chwil, ale to chyba normalne, to duża zmiana dla Nas tym bardziej w takim stanie gdy hormony szaleją. W każdym trazie trzymam kciuki i powodzenia :). Nescafe ja mam nadzieje, że bedziesz się odzywać z Polski :). Mamy nawet podobny termin porodu :). Może spotkamy się na porodówce ;) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam i aktualizuję ostatnią tabelkę jaką znalazłam, dodaną przez Aurele :). Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........35..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........34...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 32...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............27...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........25......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........17........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan, no nie wykluczone ze spotkamy sie ;) a gdzie mieszkacie? My tez pelno watpliwosci. Poszukaj na necie czy wieczorek nie ma prywatnego gabinetu gdzies- napewno bralby mniej kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z Mysłowic jesteśmy. Wiesz co dr Wieczorek to jest chyba jeden z współwłaścicieli szpitala i chyba tam jest jego prywatny gabinet. Tam tak ceny wyglądają po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka52
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........35..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........34...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 32...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............27...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........25......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........18........... .North West hej brzuchatki i mamuski!!! u mnie super. lece do PL w sobote na 9 dni. juz nie moge sie doczekac!!! a tak poza tym to we wtorek poczulam pierwsze ruchy mojego malenstwa!!! tzn jestem przekonana ze to jest TO!! niesamowite wrazenie :-) a wy w ktorym tygodniu poczulyscie pierwszy raz???? pozdrawiam wszystkie , trzymajcie sie cieplutko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Do mamy_julci.Ja juz pobieram maternity allowance od konca kwietnia.Bede go otrzymywac do stycznia.Jak zarabiasz 100 funtow,powinnas otrzymac 90 % twoich zarobkow czyli 90 funtow.Faktycznie musisz miec przepracowane 26 tyg.Wysylasz im jednak payslipy z 13 tygodni.Dziwie sie ze Aurela jeszcze nie ma kasy.Ja od momentu dostania decyzji dostalam wyrownanie w przeciagu 7 dni.To byl bodajze wtorek, a potem juz kolejne wplaty co 2 tygodnie w kazdy piatek.MA mozna najszybciej dostawac 11 tyg. przed porodem.Ja przestalam pracowac w 29 dlatego chcialam wczesniej. Ja tak w ogole dzis mialam nieprzespana noc,Od rana ciagel cos.Wczoraj przyszedl zamowiony wozek.Stoi sobie w pokoju,a tu nagle detka pekla.Taki halas i smrod ze az podskoczylam.Okazalo sie ze w oponie wystaje jakis drut, ktory przebil ta detke.Jakas wada fabryczna.Musze do nich jutro zadzwonic i zapytac jak wyglada reklamacja.Znajomi jada 10 lipca do Polski to by mi to przywiezli.Fajnie jak zostane bez wozka,mala sie urodzi a ja bede chcial wyjsc jak dalej bedzie taka pogoda.Ostanio duzo rzeczy zamawialam przez internet i juz chyba 3 raz mam jakis proble.Najpierw z komoda.Nie ten kolor.sprawa wyjasniona.tydzien temu polka z ikei obity rog.wczoraj przywiezli nowa.No a dzis wozek.Juz przywyklam do tego.A ostanio mam chandre,jestem rozdrazniona.Nie panuje calkiem nad emocji.byle co mi cisnienie podnosi.straszne to wszxytko jest. Nescafe moj chlopak pochodzi z Bytomia.Ma tam mnostwo znajomych.Kiedys jezdzil na mecze wyjazdowe,polonia bytom to jego swiat.Jednak go tam kompletnie teraz nie ciagnie. Troche sie rozpisalam o glupotach i pewnie chaotycznie,ale juz jestem zmeczona i ide spac.mILEJ NOCKI PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry. Ładna pogoda co? Mąż mówił że w nocy jak wyszedł na przerwe to było ponad 20 stopni:) oooooooo to jak ciepłe kraje prawie. Powiem Wam że w Irlandii było gorzej z tą pogodą. Albo zimno albo deszcze w kółko. Tutaj deszczu już tyle czasu nie widziałam. Na wczorajszej wizycie u położnej wszystko było dobrze. Serduszko puka jak trzeba. Dzidzia zdrowa. Wyniki mam ponoć super:) Jestem zadowolona. To była moja ostatnia wizyta u położnej w Anglii. Jadę do Polski jutro. Kupiłam w końcu ten bilet i jestem szczęśliwa. Dostałam wreszcie pieniążki. Ufff ja to tak zawsze mam. Zawsze do ostatniej chwili los mnie trzyma w niepewności z pieniędzmi albo z inną ważną sprawą. milkaa88 a czemu dla dziecka paszport tymczasowy? Dla dziecka wyrabiasz na rok. I tak do piątego roku życia. Moja koleżanka czeka na paszport już miesiąc a termin odbioru ma pod koniec sierpnia. Co do polskiego aktu urodzenia to chyba możesz wysłać pocztą komuś z rodziny i niech zaniesie do urzędu. Tak mi się wydaje że tak można. Pozatym to w Ambasadzie nie wyrabiają polskiego aktu urodzenia? Dziwne. Powinni. Może zapytaj. emiliabhx podawała stronę www.emito.net jakoś tak ale ta www.benefity.org.uk też jest dobra iwonka52 ja poczułam pierwsze ruchy tez właśnie jakoś w 18 tygodniu. najpierw takie bąbelki a teraz jak kopie to aż boli i wkurza czasem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........35..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........34...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 32...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............27...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........26......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........18........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonka52 ja pierwsze ruchy poczulam w 16 tyg, wiem , ze to wczesnie , ale czulam juz wtedy pierwsze babelki takie w dole brzucha wyczuwalne tylko dla mnie . Po 20 tyg zaczely przybierac na sile i obecnie malenstwo kopie rozciaga sie jak szalone i faktycznie czasem moze to denerwowac nawet , zwlaszcza w nocy. Ale te chwile sa najprzyjemniejszymi dla mnie i na zawsze je zapamietam , to pierwszy wiarygodny dowod , ze malenstwo jest rozwija sie i ma sie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W konsulacie w Manchesterze nie trzeba polskiego aktu urodzenia.Paszport tymczasowy to taki wlasnie na rok.W polsce nie moze nikt za ciebie zarejestrowac dziecka.aby to zrobic ktos musi pobra specjalny swistek,potem go odeslac do rodzicow dziecka,oni podpisuja go,odsylaja i osoba upowazniona w tym pisemku moze dziecko zarejestrowac-POLSKA :O znajoma czekala 3 tyg na pszport (manchester) a twoja znajoma Aurela gdzie tak dlugo czeka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma w Londynie czeka... najpierw czekała na jakieś spotkanie. teraz na paszport... i nigdzie nie może wyjechać na wakacje. z tego co mówiła to okradli ją i niema dokumentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×