Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........39...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........35..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........34...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 32...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............28...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........27..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......27....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........26......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........25......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........18........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........39...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........36..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........35...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 33...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............28...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........27..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......27....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........26......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........25......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........18........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski Bałam się zajrzeć na kafe teraz. Piszę na topiku lipcówki i sierpniówki i tam dziewczyny produkują po kilkanaście stron dziennie a ja nie siedzialam od soboty... U mnie oki. Jestem w Polsce. Jeszcze zobacze jak to wszystko sie ułoży ale myślę że zostanę tak ze 4 miesiące. Mąż później przyjedzie na urlop. Mam śliczny wózek, łóżeczko, ciuszki...idę do ginekologa w poniedziałek. Mam nadzieję że zrobi usg. Napewno zdam relację. Odezwę się jutro na dłużej bo teraz to już siły niemam. Kupiłam ten internet z firmy na E...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........39...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........36..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........35...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 33...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............28...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........27..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......27....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........27......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........25......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........18........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........39...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........36..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........35...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 33...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........30......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............28...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........27..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......27....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........27......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........25......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........18........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease ja mam to samo!!z tym spaniem w dzien to mnie wykonczy-a raczej z niespaniem:O dokaldnietak jak Twoja,wali sobie drzemki po 20-30 minut i wszytsko.zasem potrafi nie spac caly dzien i wtedy jest tragedia bo jest maruna ze zmeczenia i juz tak przemeczona ze nie moze zasnac.na szczscie takich dni jest malo.zdajrzaja sie etz takie jak wczoraj gdzie przespala caly dzien,balalm sie o noc ale ideanie zasnela o 20 wstala o 5.ale pogoda wczoraj u mnie na polnocy byla fatalna-nie dziwie sie ze spala:) zasypiani w lozeczku w ciagu dnia odpada-lezy u nas na lozku albo w lezaczku-bo ja wsadzam juz od 3 tyg,bardzo go lubi bo moze byc z nami i mozna nim pobujac lub posuzrac po podlodze co ona uwielbia i od razu zasypia:D na noc tez ja oduczylismy,ale ja wzielam metode smoczka-przytrzymuje na sile ona ciumka go az pada ze zmeczenia.oczywiscie sa odstepstwa.wczoraj sie zerwala po godiznie z takim placzem ze maz musial ja wziac na rece,ale odkladal za kazdym razm jak przyspyiala. za 3 razem odkladania zasnela. o becikowym w pl nie wiedzialam.ale bedzie sie nam nalezalo jak ja i maz pracowalismy na pelny etat i ja do 8 mca ciazy? Marcia ja jak chodizlam do szkoly rozenia to tka angielka chodizla ze mna byla w 9 mcu i pierwsze co jej z kieszeni wylecialo jak weszlo to paczka fajek:O smierdziala na odleglosc-ja nie wiem jak tak mozna. ale masz racje one w ogole luzik-zero stresu,piwko nie zaszkodzi,papierosek,imprezka,goly brzuch jak wieje i jest zimno. czasami jak widze te matki z noworodkami lub niemowlaczkami-i nie chce nikogo obrazic alesorry po twarzy "zmeczonej zyciem"widac ze dobrze sie wczoraj w nocy dzialo i te dzieci placzace w wozakach i one drace sie na nie bo maja kaca gigantato sobie mysle,a tyle kobiet oddaloby wszystko by byc w ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka, moja tez ma ten leżaczek-bujaczek- super sprawa dla takiego maluszka, ja mam taki, co jak rusza nóżkami to uruchamia dźwięki i światełka świecą, jest tak tym zafascynowana że szok, wsadzam ją i co najmniej godzina spokoju, wali nóżkami jak szalona i się śmieje :) taka playmata z grzechotkami tez jest super, pozawieszałam jej grzechotki tak, żeby mogła trącać je łapkami i też szaleje i strzela uśmiechy przy tym:) niby taka mała dzidzia ale pocieszna jest jak nie wiem co..hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam kiedys wlasnie mloda dziewczyne pewno gdzies w 8 miesiacu, w buzi papieros i pchala wozek z malym dzieckiem, porazka :( A! porazka wieksza jest ze sluzba zdrowia!!!! Mam karte EHIC i ten formularz S2 no ale po co skoro nikt nigdzie sie nawet z tego nie wyzna bo angielskiego zero :D dostalam od ginekologa skierowanie na badania to panstwowo mi nie zrobia wogole karty nie moge zalozyc bo nieubezpieczona jestem wg nich, bylam dzis w 3 przychodniach i wszedzie to samo. W koncu wzielam M ze soba i doszlo do tego ze rozmawialismy z kierowniczka przychodni to sie dalo dopiero! opieprzyla babki na recepcji hehehe, mowie wam tak sie zezloscilam ze szok rano. Dzwonilam do szpitala i potrzebuja karte EHIC i ta forme E112/ S2 zeby przyjac do porodu panstwowo. AURELA zadzwon sobie albo przejdz sie do szpitala i zapytaj zeby nie bylo tak ze Cie nie przyjma w razie czego albo kaza placic! ide robic obiad :D:D ide robicjedzonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje się że wciąż czekam na swoją kolej ;) torby dziś popakowane do szpitala a samopoczucie nie najgorzej , zostały 3 tygodnie , cięzko jest spać bo i w nocy zgaga morduje , puchną stopy i czasem dłonie i zauważyłam dzis że zaczynają mi juz włosy wypadać :( a takie piękne mi sie zrobiły w ciąży :( naszej sąsiadki zza ściany córka ( lat 17 ) jest w ciąży , ma termin tydzien po mnie , jakoś trzy tygodnie temu zadzwoniła do drzwi co by jej pożyczyć ognia bo nie ma czym papierosa zapalić , także już sie przyzwyczaiłam do takich widoków ( często siedzi na ogródku lub przed domem ) , brzuszek ma mały i dziecko pewnie malutkie bedzie :( majówka i tease mam kilka pytań kochane - czy zanim podałyście małej pierś do ssania to myłyście sutki za każdym razem? - czy mogłybyście napisać raz jeszcze co zabrać do szpitala bo w sumie mam popakowane ale nie wiem w co ubrać takiego maluszka na wyjście? - skąd wiedzieć że właśnie wypadł mi czop , skoro może on wypaść kiedy siedzę na kibelku? madziulek masz już jakieś objawy? ehhh o coś jeszcze miałam pytać trzymajcie sie wszystkie babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wszyscy sie mnie pytaja czy sie boje.A ja odpowiadam nie...Tak na prawde jeszcze sie nie boje. Emilia-ja nic kompletnie nie czuje,nic.To wczesniej mialam jakies uciski, a teraz praktycznie nic.Poza tym ze dzis rano zwymiotowalam,ale to mi sie zdarza od czasu do czasu i nie jest to dla mnie problem w porownaniu z mdlosciami na poczatku.Tylko chcialabym zeby porod poszedl w miare gladko i mala byla zdrowa i dobrze sie chowala.To jedyne co chce.torbe tez mam spakowana i to co potrzebne kupione.Jeszcze zapomilam dodac ze brzuch mi sie juz opuscil gdzies niecale 2 tyg.temu.Choc ja tego nie widze... Czop ponoc moze odejsc tuz przed porodem.Tak samo jak jedne maja bole przepowiadajace, a inne nie.Trzymam emilia kciuki.. A mam do ciebie pytanie czy twoj maz bierze urlop i ktos bedzie ci pomagal przez pierwsze dni.Moj ma zaplanowany na przyszly wtorek czyli dzien terminu.Ja sie zastanawiam czy niech lepiej poczeka jeszcze pare dni zanim cos poczuje.Tak szkoda zeby siedzial ze mna i wyczekiwal.Zreszta w pracy wiedza o sytuacji jak cos pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek mnie też ostatnio położna powiedziała że brzuch mi sie opuścił i że mała jest główką w dół , niestety firma gdzie mąż pracował na kontrakcie splajtowała i teraz mąż pracuje przez agencje ale nie należy mu sie żadne paternity ani wolne , męża brat przyjechał do anglii ( wujek chrzestny zresztą ;) ) i mam teraz dwóch mężczyzn wiec nie martwie sie np o transport do szpitala , mąż robi tylko nocki a brat dniówki więc ciągle ktoś jest ze mną , a jeśli zacznie sie poród mam dzwonić do firmy męża i oni go powiadomią i dadzą wolne tyle ile bedzie potrzebny w szpitalu, a po porodzie zostaję sama z dzieckiem , nie ściągaliśmy żadnej babci do pomocy - damy rade ;) jeśli u twojego męża w pracy wiedzą o sytuacji to może niech bedą przygotowani że w każdej chwili bedzie musiał wyjść i wziąć urlop bo faktycznie szkoda żeby z tobą siedział , a co jak urodzisz pare dni po terminie? przepadnie mu urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma zaplanowane 2 tygodnie urlopu,wiec juz mu bedzie lecial od wtorku.do nas tez nikt na razie nie przyjezdza wiec bedziemy we dwojke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma zaplanowane 2 tygodnie urlopu,wiec juz mu bedzie lecial od wtorku.do nas tez nikt na razie nie przyjezdza wiec bedziemy we dwojke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia do szpitala to tak dla siebie:koszule ze 2 sztuki w tym 1 rozpinana z przodu lub z duzym rozcieciem;majtki bawelniane ze 4 sztuki,wkladki duze paczka,kosmetyki mam na mysli mydlo,pasta itp.recznik maly,recznik duzy,bo pod prysznic pierwszy raz idzie sie zanim sie przejdzie na oddzial,ubranie na wyjscie-czyli zwyczajowo to w czym sie przyjechalo:)jakies batoniki i wody-duzo.ja mialam 6 butelek 700ml z tego do domu przywiozlam 1.dla maluszka-spiochy i body ze 3 pary-ale tak jak pisalam wczesniej-ja przywiozlam mala do domu w tym co ubralam pierwszy raz-bo po 1 wyszlam po 20h po 2 dziecko tylko spi,malo je-bo to dla niego ogromny szok przeciez wiec pierwsze 3 dni dziecka nie ma jak to mowia.pieluchy,chusteczki wilgotne,cos ciepejszego na wyjscie,czapeczka,ja mialam sowj kocyk i te rekawiczki na raczki bopazurki pewnie beda dlugie:).chyba to wszytko.wiecej sie nic nie przydalo. co do czopa to zobaczysz go bo on jest na tyle scislym sluzem ze nie wypadnie calkiem do kibelka:)ja mialam centralnie go na papierze-sluz gesty przezroczysty z krwia.nie dalo sie przeoczyc:)zycze wam zeby wam odszedl bo pozwala to na takie nastawienie sie -to juz zaraz(tzn w ciagu 24h jezeli jestesmy okolo terminu,bo jakby np tobie Emilia odszedl dzis a do terminu masz 3 tyg to rownie dobrze porod moze byc za 2tyg bo i tak potrafi odejsc.zaklada sie ze jak jest okolo terminu i czop odpadnie to w ciagu 24h bedzie porod) co do mycia sutkow-ja nie mylam za kazdym razem.nawet nie wiedzialam ze trzeba:O mylam i myje standardowo raz dziennie podczas prysznica.zmienialam bardzo czesto pady na poczatku kiedy sie nie wyrownalo jeszcze to ile mleka produkuje a ile mala je bo zwyczajnie lecialo z peirsi non stop.teraz zmieniam raz na dzien i to w sumie i tak suche bo sie wszystko unormowalo.polecam jednak od poczatku smarowanie lanolina-ochroni moze przez peknieciem sutka ktore u mnie doprowadzio do tych niemilych histori z zapaleniami:O Lansinoh jest drogi ale mi uratowal zycie-polecam. od razu przemywacie rane tantum rosa lub nadmanganianem potasu-on jest swietny na gojenie.wystarczy na czubeczek nozyka do miski.dzieki temu ze pzremywalam razy dziennie raz rosa raz nadmanganianem po po 10 dniach bylo juz spoko a po 2 tyg to moglam sie w tylek pietami uderzac:D no i co wam moge poradzic-jak przyjdzie kryzys a przyjdzie na pewno-mowie o takim kryzysie bolowym-szwy ciagna jak cholera,nie mozna siedziec,nie mozna stac,dziecka ponosic dobrze przez to tez nie mozna,w piersiach nawal pokarmu,bola jak cholera,dziecko placze bo sie przyssac nie moze,jestescie zmeczone bo dopiero co wydusilyscie dziecko a do tego wstawalyscie 3 razy w nocy-TO MINIE! nie wiem czemu to tak dziala ze czlowieka dopada zalamka do tych 2tyg-jedne kobiety zaraz po porodzie drugie pozniej-mnie okolo 2tyg bo wtedy dostalam zapalenie piersi.Ale wszystko minie i czlowiek o wszystkim zapomina:) bedzie dobrze zobaczycie-juz niedlugo wasze malenstwa beda z wami:)A przez to wy z nami :D prawda Tease?;) pozdrowienia dla wszsytkich brzuchatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski. U mnie wszystko dobrze. W poniedzialek idę do ginekologa to się zapytam o te ubezpieczenie. Oco tam chodzi i w ogóle. Wczoraj byłam w innym szpitalu, chciałam się czegoś dowiedzieć na temat porodów u nich to nawet nikt się nie zainteresował co ja i kto ja. :/ Teraz właśnie dzwonię do swojego szpitala żeby w końcu zapisać się na tą szkołę rodzenia. Może się wreszcie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Juz mialam was sie pytac gdzie kupowalyscie tantum rosa,bo to polski produkt.Znalazlam jednak stronke gdzie sprzedaja ten plyn oraz inne kosmetyki a farmaceutyki.Oto link dla zaintersowanychhttp://www.dlamamyidziecka.co.uk nie wiem ile placilyscie w Polsce za tantum rosa.To kosztuje 10 funtow. Mam jeszcze pytanie do mamusiek czy daja witamine D 3 w Polsce to standard.Tutaj ponoc nie daja. Ja odnosnie higieny osobistej juz nie wiem co stosowac.Kupilam ostanio w bootsie plyn do hig. intym oraz taki krem przeciwdzila infekcjom,ktory sie aplikuje do srodka zapobiegawczo raz na 3 dni.Mam tez ten clotrimazole,ale nie uzywalam.Jak sie chchialam dowiedziec o wynik to poiedziano ze mam jaks infekcje-baba w recepcji zerknela na komputer i powiedziala ze jestem na tym leku(clotrimazole,ktory dziala tylko pomocniczo i nic nie pomaga, a ja nie mam zadnych podraznien ani swedzenia i tak ma byc.Mam wizyte z gp w poniedzialek to sie jeszce dopytam.Ja mam teraz takie plynne uplawy,nie sluz jak wczesniej.Maja taki kolor bialo zoltawy.Stoaowalem ten czosnekale w sumie to samo.Sama juz nie wiem.Martwi mnie jedynie ten kolor. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek a masz jakies swedzenie czy pieczenie czy tylko uplawy? Ja jak bylam w Polsce to moja ginekolog przepisala mi czopki w razie infekcji bo wiedziala ze w Anglii mi nie pomoga jakby co. ALe ona mowila zeby brac dopiero wtedy jak bedzie jakies swedzenie, pieczenie czy podraznienie. A normalne uplawy to prawie zawsze sa w ciazy i nie ma co panikowac. Wiec trzymam te czopki wrazie co. Nic nie czuje, ale co dzien zauwazam troche uplawow, niewiele - takie zolte budyniowate :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) co do pytań Emilki to w pełni zgadzam się z majówką, dodam tylko że to przemywanie sutków po każdym karmieniu to nie jest dobry pomysł, czytałam że sutki wytwarzają naturalną barierę ochronną i w żadnym wypadku nie należy ich myć mydłem, a po karmieniu mleko działa na nie jak najlepszy krem, więc ja je myję tylko raz dziennie pod prysznicem ciepłą wodą i podrażnień zero- natomiast ten krem co polecała majówka -lansinoh tez mam i jest bardzo dobry na ew.podrażnienia sutka do podmywania się w miejscach intymnych po porodzie polecam tea tree oil- poleciły mi położne, jest antybakteryjny i po podmyciu czuje sie przyjemny chłód, wystaczy pare kropelek do miseczki z wodą-polecam wziąć już nawet do szpitala ten czop śluzowy mi odchodził w kawałkach- biały gęsty śluz, u mnie bez krwi-i urodziłam w 24 godz od czasu odejścia kryzys miałam w dzień wyjścia ze szpitala (4rty dzien po porodzie) nie umiałam się w domu odnaleźć i bólu w szpitalu nie czułam, a w domu dotarło do mnie jak mi źle..hihi i oczywiście ryczałam wtedy jak bóbr, pare dni potem się z tego śmiałam..ach te hormony madziulek i Emilka- jeśli moge wam cos doradzić to postarajcie się, żeby mężowie byli przy was te pare dni po porodzie madziulek -mąż ma legalnie prawo do tego, żeby urlop paternity zaczął się w momencie porodu a nie wcześniej majówka- ja też na child benefit czekam i czekam..i nic...ale przeciągają ale za to child tax credit mi przyznano :) to tyle na razie, spadam:) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tylko na chwilke, bo już za 5 minut do pracy wyjeżdzam;/ W poniedziałek jedziemy do Polski, o 18.00 mamy prom z Dover do Dunkierki :D Wczoraj wpłacili mi na konto health grand pragnency :) No i to chyba tyle:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teae skad pobrac orme na child credit bo tego jeszcze nie zaczelismy:( ty bierzesz czy maz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/ciaza_i_rodzicielstwo/zasilek_na_dziecko_child_tax_credit , tam tez możesz sprawdzić kto może pobierać - ty czy partner , lub po prostu wejdź na benefity.org.uk :) Aby ubiegać się o Child Tax Credit (i jednocześnie Working Tax Credit), należy wypełnić formularz TC600, który należy zamówić telefonicznie kontaktując się z Tax Credit Helpline: 0845 300 39 00 (infolinia czynna codziennie, oprócz świąt, w godzinach 8:00-20:00) i odesłać pocztą na adres: Tax Credit Office Preston PR1 0SB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki emilia;)poczytalam wlasnie wszystko :) tease ile ci to zajelo?chciaam zalatwic przed wyjazdem do pl (2mce) i jestem ciekawe czy zdaze?jest tylko 1 forma czy dosylaja cos jeszcze pozniej tak jak w przypadku CHB? i jak bylo pytanie o numer CHB to rozumiem nic nie wpisalas a potem jak przyznaja zadzwonisz i powiesz tak?ile czekalas na forme jak zadzownilas?sorry ze cie zameczam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry majówka, ale dopiero teraz znalazłam chwilę no więc, jak emilia wspomniała po formę dzwoniłam pod ten nr, trzeba trochę cierpliwości żeby się dodzwonić, jakiś tydzien próbowałam i wisiałam na słuchawce po 30min czekając az ktos odbierze, ale w koncu odebrali;) po telefonie za jakies dwa dni przyszedł formularz(pare stron ale tylko jeden, wysyłasz i to wszystko)- jak wysłałam gotowy to po ok 2 tygodniach już mi przyznali, przyszedł list co, ile i jak- do 3 tygodni powinni się uwinąć, więc zdążysz przed wyjazdem:) numeru chb nie wpisałam, bo nie mam jeszcze, chyba nie trzeba z tym dzwonic i mówic, bo co roku w kwietniu przychodzi reneval pack, czyli takie uaktualnienie zarobków i danych i tam dopiero się wpisze w formularzu musisz wpisac zarobki z ubiegłego roku, tzn z P60 co jest głupie, bo wiadomo, że teraz mniej zarabiamy- no ale taki jest wymóg, jak już ci przyznają i przyjdzie ten list, to musisz jeszcze raz do nich zadzwonic, że jesteś na maternity i twoje zarobki są niższe- i oni to dopiero telefonicznie uaktualnią i przyjdzie drugi list z przyznaną wyższą kwotą troche to pokręcone, ale warto sie natrudzić bo jakies 100f miesięczn8ie drogą nie chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, ale ciszą zawiało, wszystkie w drodze do POlski czy co?? ..moje dziecko nie chce usypiać samo w dzień i jest marudne, więc od dzis wprowadzam metody usypiania jej na siłę, dałam jej herbatke koperkową, doprawiłam cycem, w domu cicho jak makiem zasiał, pokołysałam ją w wózku, mówiąc szszsz..sz..jak na razie efekty są- śpi od 10 minut:) może uda mi się w koncu zrobić cos dla siebie, jakiś pedicure, manicure, maseczka..bo obiad u znajomych dziś;) buziaki mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moja usypiam do okolo 10 rano przy cycku na duzym lozku(to takie drzemki po 30 minut gora).potem daje formule i ide na dwor-jakies 2h spania wtedy. potem karmie i znosze do salonu na lezaczek i usypiam bujajac lub szurajc-istny cyrk:O nie wiedzialam ze to takie trudne na serio.na noc natomiast do lozka i smok-bywa ciezko ale narazie skutkuje-tfu tfu tfu. jak sie udal obiad tease madzielek jak tam?to niby jutro tak?:D wszystkie co sie wybieraja do polski niech szczesliwe jada lub leca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja włąśnie zaraz wyjeżdzam na urlop:) I nie będzie mnie aż do 31.08 będę miała troche do nadrobienia w czytaniu:P ale dam rade:D W czwartek idę na USG 4 d i zobacze mojego okruszka:) Już nie moge sie doczekać:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszytkim! tak.tak jutro mam termin...na razie nic.mam nadziej ze w tym tygodniu nastapi ten moment.wrocilam przed chwila od gp,bo mojej poloznej nie ma w tym tygodniu.powiedzial ze mam jakas tam infekcje,ale nie szkodzi ona dziecku.bral ode mnie probke ostatnim razem.wiec mam nadzieje ze tak bedzie.mam numer do poloznych w szpitalu.moze sie orintujecie kiedy sie nalezy zglaszasc ,w przpadku bycia juz po terminie??zadzwonie do szpitala i zapytam. od jutra moj chlopak ma urlop.wiem o paternity leave,tylko jest inna polityka w duzych firmach i w malych.u nich pracuje nie wiele osob,wiec nie ma takiej rotacji pracownikow.nie wiem jak jest z tym urlopem w takiej sytuacji,choc jest to niby przepisowo.mam nadzieje ze mu nie zleci na czekaniu, bo bym sie chyba wsciekla. jaka u was pogoda.u mnie dzis o wiele chlodniej i troche padalo rano.takie orzezwienie,za to w polsce wielkie upaly.pozdrawiam:) jak cos sie zacznie dziac od razu dam znac.malo cos nas tu pisze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×