Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

no własnie i ja zanim cokolwiek kupie to szukam opinii na ten temat, a pisalismy przeciez że łóżeczka typu travel sie nie nadają na dłuższą mete podobnie super wypasione i pieknie wyglądające wózki milkaa staraj sie nie sadzać aleksandra bo jego kregosłup jest jeszcze zbyt slaby na to , nasza rozalka tez tak robiła (tatus ja nauczył ) i teraz juz praktycznie sama siedzi ( nie siada ) na naszych kolanach i sztywno trzyma główkę, ja uważam że to jednak zbyt wczesnie a teraz pokazał jej jak na nóżkach stac i ona sie tego domaga:( co do mleka to juz tez pisałam ( chyba jako jedna z pierwszych zaczełam podawać ) , rozalka pije SMA a do mleka na noc dodaje jej kaszke żeby bylo treściwsze i pisałam też juz że pierwsze jedzenie łyżeczką mamy za sobą, codziennie około południa podaje jej kaszke ryzową z bananami Bobovita, ostatnio próbuję starte jablko ale nie podchodzi jej za bardzo, ziemniaka gotowanego tez wypluła ale mysle że to wszystko z czasem , codziennie jej podaje i może któregoś dnia w końcu zalapie uff maruda zasnęła ide na kawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodac że próbowałam tez dac małej angielską owsiankę - Porridge fruity cow&gate i również jej zasmakowała :) jedyny minus wprowadzenia nowości to twardsze kupki ale mysle że to od tej kaszki bananowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Doberek !!! Wszystko co dobre i przyjemne kiedys musi sie skonczyc - dzis odwiozlam mame na samolot!!! Od dzis zostalysmy same z Zuzia w domku. Ja i Ona - teraz tworzymy Nasza Rodzinke!!! Jesli chodzi o Tatusia Zuzi to sprawy sie skomplikowaly i raczej nie bedzie latwo tego wszystkiego poukladac tak jak bylo. Jednak teraz dla mnie to nieistotne bo Najwazniejsza jest Zuzanka :) Kocham Ja ponad zycie i nieumiem juz zyc bez Niej. Jest Moim Prezentem ktory dostalam na te Swieta !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Przepraszam, ze tak zawracam Wam glowy swoimi pytaniami, bo nie naleze do Waszeg tematu:) ale mam jeszcze pytanie do mam, ktore mialy mierzony poziom glukozy. PO pierwsze polozna nie chciala mnie na niego skierowac bo jestem za mloda- mam 28 lat....natomiast GP w 30tc na wizycie wykryl mi w moczu cukier i kazal od razu isc na ten drugi test i pytal czy mialam ten pierwszy czyli z 280ml lucozady i mierzony po godzinie, wiec mowilam, ze nie...on sie zdziwil i kazal sie kontaktowac z polozna i umowic od razu ten drugi test GTT 460ml lucozady po 2h. Ale polozna kazala zrobic ten pierwszy, dzis dostalam wyniki okazalo sie, ze mam 8 mmol przeliczylam, ze to 144 mg i dostalam skierowanie na ten drugi test.. boje sie troche tej cukrzycy ciezarnych, mialyscie robione te testy? i jakie byly wyniki po pierwszym lub ewentualnie po drugim:) dzieki za odp odnosnie podkladow, w Polsce podobno to trzeba kupic:) milej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalof
witam, troche mnie tu nie bylo ale wpadlam min. by uaktualnic tabelke. urodzilam moja coreczke 3 tyg.temu.Jest co najwazniejsze zdrowa i najcudowniejsza na swiecie :) jedyny minus to taki ze na nic nie mam czasu,a pisza wszedzie,ze noworodki glownie spia...chyba nie do wszystkich to sie odnosi.Moja malenka ciagle je,potem zasypia i po chwili robi kupke i przy przebieraniu sie budzi po czym znowu glodna...no moze troche ubarwilam ale mam wrazenie,ze spi wyjatkowo malo jak na noworodka.Czekam na te magiczne 3 miesiace gdy bedzie spala dluzej niz 2 godz.noc Mimo niewyspania jestem mega happy. Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ..........Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford maadaa........... ..27 .....15.10.10............Iga.................Bedford krisana..............25.....19.10.10.........41+3......Ku bus ...londyn/nw ewelina81...........28.....20.10.10...41....Kubuś....Bir mingham yalof..................26.....19.11.10............ .....Maja......Londyn iwonka52.......28.......27.11.10.......Olivia.......North West Nadal oczekują na swój skarbek: Ewula8791................17.11.10.............41.....syne k....Birmingham iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 40.....synek.....Londyn marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was cieplo mamuski! My juz wrocilismy do uk. Rozpakowywanie rzeczy mam juz za soba. Jestem na etapie zalatwiania malemu szczepien 2 dawki. Emilka Twoja mala wazy 6200 a moj bobas ma 3 miesiace i ponad 7kg juz!!! Ubranka juz kupuje 6-9 bo spiochy 3-6 sa juz malawe. Bede sie czesciej odzywac jak nam sie tu zycie unormuje bardziej bo teraz nie mam nawet czasu usiasc na neta na 10 minut dziennie :) Jesli chodzi o mleko do samolotu to ja jako bagaz podreczny mialam torbe od wozka i tam 4 mleka nan hermetycznie zapakowane w takich sloiczkach po 90ml , 100ml herbatki koperkowej i 100ml mleka zrobionego juz. Plus lekarstwa tzn jakies kropelki itp i nie musialam nic pokazywac wypakowywac ani probowc i nikt sie nic nie czepial. Lot mielismy odwolany 2 razy i w koncu za 3 polecielismy. Tutaj na poczatku podawalam malemu mleko cow & gate ale mial biegunki po tym. Zmienilam na SMA i jest oki. Przymierzam sie do dania mu jablka niedlugo :) Dziewczynom wracajacym do PL zycze powodzenia bo nam sie tam nie udalo, ale wy moze bedziecie miec wicej szczescia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A spanie? Maly w nocy aniol, budzi sie raz czasem dwa i je na spiaco i spi dalej ale za to w dzien sa 3 drzemki po 10- 15 minut kazda :P a jak nie spi to baw sie z nim, nos, wyglupiaj, laskotaj i pokazuj wsyztsko i gadaj. Sam zaczyna siadac z pozycji lukowej jak do karmienia...troszke chyba za wczesnie....strasznie sie slini i pakuje wszystko do buzi co znajdzie w zasiegu reki i gryzie z calej sily. Smieje sie non stop i gada do wszystkiego jak baba na jarmarku :D Lubi ogladac ksiazkiz obrazkami, hehe wczoraj katalog z argosu, jak widzial cos kolorowego to az sie czasl :D No i ma bajeczke swoja Zgaduj z Jessem, gdzie na widok kotka az skacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa oj pierwszy okres po porodzie byl okej ale drugi to nie okres tylko potop!!! trwa juz 2 tygodnie a pierwszy tydzien to byla masakra, prawie jak w rambo :D marcia my nie mamy tu wanienki jeszcze to kompie malego w wannie na reku i kregoslup mi wysiada....dobrym pomyslem jest chyba wanienka na stelarzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski :) My juz po 2 szczepieniu. Malutki straasznie plakal , ale byl dzielniejszy ode mnie ,bo ja jeszcze po przyjsciu do domu przezywalam , a on sie smial :-) Maly kurczaczek wazy juz 6300g a za 6 dni skonczy 3 mce. emilia powiem Ci , ze ten wozek jednak nie taki zly jak byly recenzje:-) Co prawda ma plastikowe kola , ale jest sliczny, maly i zgrabny , mam nadzieje , ze nam posluzy. Juz sie nie moge doczekac przesylki lozeczka , ale bedzie dopiero po przyjezdzie z Pl. Zamowilam z tej strony materacyki piekne drewniane lozeczko i sliczna posciel:)))) Nescafe87 nasi synkowie sa w podobnym wieku stad moje pyt do Ciebie jak Twoj maluszek zniosl lot? Pytam , bo my niedlugo lecimy i bardzo mnie stresuje perspektywa podrozy z tak malym dzieckiem... Pisalas , ze chcesz juz podac swojemu smykowi jabluszko , czy to nie za wczesnie?? Czytalam na roznych stronach organizacji , ze do 6 mies zycia maluszek powinien pic tylko mleko matki badz modyfikowane , poniewaz jego organizm nie jest przygotowany na ''dorosle'' jedzenie. Ale w sumie kazdy robi jak chce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochnae ja rzadko pisze bo wogole nie mam czasu, synek w ciagu dnia spi tylko na spacerkach a i ostatnio noce sa straszne niewiem co sie dzieje,oj a za nami kolejna ciezka noc, Kubus budzi sie co chwilke, tej nocy co pol godzinki i chce jesc, przed nocnym spaniem nie chcial zjesc calej porcji i pozniej cala noc takie pobudki, juz niewiem co robic mam do was pytanie na jaki adres wysylalyscie wniosek o becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaaa nie przejmuj sie facetem, nie doroślał do bycia ojcem a dla was to może i lepiej, po co miałybyście sie z takim męczyć całymi dniami;) teraz jesteście WY :) zycze z całego serca dla Was jak najlepiej, dasz rade bo już udowodniłaś sobie że jestes silna :) agi27 ja nie pomoge bo nie mialam badanego cukru:/ jakos tak wyszlo yalof gratulacje i duzo zdrowia dla córeczki , nie martw niedlugo bedziesz miała wiecej czasu, może mała sobie unormuje :) a z kolei nie jest powiedziane że po 3miesiącu dzieci spią dłużej :) ale może bedziesz miała wiecej szczesia :) moja zaczeła 5miesiąc i spi po 5 godzin w nocy i tylko dlatego że dodaje kaszki do mleka na noc Nescafe witamy z powrotem :) ale masz pociechy z tego synusia:) kiedys w tv leciała bajka Waybuloo i rozalka jak zaczarowana oglądała ale ja myśle że bardziej od postaci interesują ją dźwieki :) oooooooo gdyby nie wanienka na stelażu to ja bym juz dawno połamana chodziła;) ale niestety mała juz powoli wyrasta z tej wanienki:( trzeba bedzie sie na wiosne przenieść do dużej wanny marciaa no oby wózek posłużył długo :) ewelina81 a może spróbuj Kubusiowi na noc dawać mleko w butelce? a u nas spokojnie oprócz ciemieniuchy ale damy sobie z nią rade;) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina idz do Job Centre i oni Ci tam dadza koperte zwrotna wlasnie z adresem. Bo tak to nie wiem skad adres wziac, bo na tej formie napisane jest ze mozna znalezc jeszcze w ksiazce telefonicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina z tego co wyczytalam teraz na necie to kazda "area" ma swoj adres czyli okolice Londynu inny i np. okolice Manchesteru inny. Musisz isc jednak do Job Centre, bo wlasnie na innych angielskich forach sa rozne adresy w zaleznosci od miesjca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka ja tez was witam :D Marcia maly zniosl super, podczas startu i ladowania dalam mu butle do buzi i sobie jadl. Ale byl zaszokowany, jak startowalismy niebardzo wiedzial co sie dzieje wytrzeszczal oczka i sie tulil do mnie ale nie plakal. Bylo malo ludzi wiec siedzielismy we 2 z malym, to podczas lotu spal na srodkowym siedzeniu na kocyku :) mysle ze urozmaicanie diety kazdy w swoim czasie jak sie tam chce, ja uwazam ze 3 miesiace to odpowiedni czas zeby chociaz sprobowac jablko albo marchewke, potem przyjzie czas na reszte powoli :) zakupilismy dzis choinke i swiatelka :) co robicie dziewczyny zostajace w uk na swieta- wigilie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina najlepiej jak zaniesiesz podanie do najbliższego job centre - ja tak zrobiłam - oni wysłali - i dostałam ... odmowe :( raczej nigdzie nie podają adresu przynajmniej ja nie pamietam żebym jakis miala :( a skoro kubuś je modyfikowane to nic nie poradze :( musisz byc cierpliwa a po 4miesiacu dodawać kaszki do mleka a póki co może mleko zmienic? nescafe a konkretniej to o co chodzi w pytaniu? ogólnie co robimy? co gotujemy? bo my zostajemy w uk, nie ma sensu pchac sie w te korki i tą pogode autem przez europe z małym dzieciem, zresztą rozalka nie przepada za fotelkiem samochodowym:( tak wiec zostajemy , zajadamy sie pierogami , popijamy barszczem a do kawy serniczek:D a od nowego roku przechodzimy na diete dukana:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam napisać że mąż ( wtedy jeszcze narzeczony) na pierwsze na swieta w uk kupił ooooooooooooogromnego indyka - żeby było po angielsku - i ooooooooooooooooogromnego karpia - żeby bylo po polsku :D i w tym roku postanowił kupić znowu indyka:D może i dobrze bo karpia nie dalo sie zjeść ostatnim razem - taki byl mulisty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tylko wpadam na chwilke zeby powiedziec ze unas ok wszystko maly aniolek peawie nie placze ;) a ja mam do was pytanie jestem 8 tyg po porodzie i moj maz sie zapomnial i nie wyskoczyl podczas seksu wiec caly towar wyladowal w srodku!!!!!!!!!!!!!! Moje pytanie brzmi jaka jest szansa kolejnej ciazy skoro nie mialam jeszcze okresu i karmie pol na pol piersia i butelka. Rety chyba bym sobie w leb strzelila!!!!! Bo chce poswiecic conajmniej 2lata synkowi a potem pomyslec o drugim bobasie. Help help help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my kupilismy bugaboo frog
krisana-sa spore szanse,szczegolnie jesli karmienie piersia jest niepelne, jak w Twoim przypadku,ale trudno cos powiedziec bo nie wiadomo czy mialas juz owulacje czy nie. Ja szczerze mowiac zaluje ze nam sie cos takiego nie przytrafilo bo akurat byloby latwiej miec 2 dzieci w podobnym wieku odchowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my kupilismy bugaboo frog
ja dokladnie 2 miesiace po porodzie dostalam okres i wczesniej czulam bol okoloowulacyjny wiec i tak wiedzialam ze to juz plodne dni. POzniej zaczelam samoobserwacje i mierzenie temperatury i jak widac dziala bo nasz maluch ma juz prawie 2 lata i rodzenstwa niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana radze ci isc do GP albo family planning clinic i poprosic o morning after pill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Jesli chodzi o okres ja dostalam 4 miesiace po porodzie, a caly czas karmie tylko piersia.Wiec Krisana uwazaj.Choc ja tez mialam na poczatku taka sytuacje. Nescafe ja tez juz kupilam choinke i juz stoi ubrana od czwartku.Bardzo mi sie podoba:) Ja bede na pewno robila bigos, rybe po grecku,pierogi.Jak zdaze ciasteczka maslane.Moge napisac pozniej przepis.Bardzo proste w wykonaniu.Mysle tez o salatce sledziowej z matjasow.Pyszna jesli ktos lubi. Jak czytam ze juz wasze dzieci wyciagaja raczki do siadania to jestem w szoku.Ja krzycze no mojego faceta jak ja sadza za duzo.Wszytko w swoim czasie,nie ma co obcoiazac kregoslupa. Zajrze wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek ja co prawda spedzam swieta w Polsce, ale poprosze ten przepis na ciasteczka, bo bym chciala cos nowego zrobic, a ze dobra w gotowaniu nie jestem to mysle ze z ciasteczkami sobie poradze:-) Pozdrawiam kobietki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek ja co prawda spedzam swieta w Polsce, ale poprosze ten przepis na ciasteczka, bo bym chciala cos nowego zrobic, a ze dobra w gotowaniu nie jestem to mysle ze z ciasteczkami sobie poradze:-) Pozdrawiam kobietki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuuuuuuuuuu ja widze że szalejecie dziewczyny :D dobrze że zdążyłam sobie tego implanta zaaplikować bo nie wiadomo czy i mojemu by sie nie zdarzyło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis: Skladniki:30 dkg maki tortowej,1 kostka masla,10 dkg cukru pudru,2 zoltka,2 lyzki kwasnej smietany. Make polaczyc z maslem i razem posiekac.Dodac nastepnie cukier i make oraz wbic zoltka.Na koniec dodac smietane.Wszytko zagniesc. Dobrze jest zostawic ciasto na noc w lodowce.Oczywiscie na koniec rozwalkowujemy i tworzymy foremkami rozne ksztalty ciasteczek.Wstawiamy do piekarnika na 175 stopni na 12 minut.Ciasteczka musza sie zarumienic.Najlepiej jest rozlozyc je na blaszce pokrytej papierem pergaminowym zeby sie nie kleilo.Po wyjeciu polewamy je polewa,likierem,cukiereczkami itd.W Polsce sa w sprzedazy dr oetker takie tubki, z ktorych sie wyciska polewa na ciasteczka. Ja jeszcze ich nie robilam,ale jadlam wielkorotnie u siostry. POwodzenia Emilia ja tez kupilam jakis czas temu ta bujaczke.Udalo mi sie w bootsie,akurat byla spora promocja i zaplacilam 74 funty. Ogolnie jest fajna,ale wg ma ma pare mankamentow.Czytalam gdzies na angileskim forum jak matka narzekala ze jej dziecko przechylilo glowke i nabilo sobie sinca o te srubki z boku.Nawet sie chwalila ze dostala zwrot kosztow.Moim zdaniem te srubki faktycznie moglyby byc bardziej zabezpieczone.Jak dziecko by sie bardziej krecilo faktycznie sa niebezpieczne.Tak poza tym Amelia ja lubi.Na poczatku jakos tak dziwnie sie patrzyla bo to nowosc.Wczoraj nawet tacie na niej usnela.Poszedl do lazienki przyniesc w wanienke z woda na kapiel.Patrzy a tu mala spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek no to faktycznie udało ci sie kupic taniej:) no ma kilka mankamentów ale o tych śrubkach nawet nie pomyślałam, teraz bujać sie za bardzo nie chce więc wyciągam siedzonko i tak siedzi czasem i obserwuje co sie dzieje ale nadal nie może sięgnąć tych kurczakóf:( no ale była okazja i kupiliśmy uzywane activity centre - rozalka jeszcze nie zakumala o co w nim chodzi ale to kwestia czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek dzieki, jak zrobie to sie pochwale czy wyszly, moze nawet zdjecie zrobie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U nas wszystko ok, czas szybko leci, Aluś zajmuje cały mój czas, ale jest super bobasem. My na swieta w PL, 21.12 wyjezdzamy, boje sie ale damy rade, teraz bedzie dobrze, do promu 4,5godz, potem 2 godziny płyniemy, 3,5 godziny drogi do M siostry do Belgii i tam sie przespimy i 22.12 o 7.00 ruszamy w 10godzinna podroz o ile korków nie bedzie i pogoda dopisze, Gorzej z powrotem bo cala droge bedziemy jechac i robic postoje na przewiniecie, nakarmienie i wyprostowanie nóg. Mam nadzieje ze nie bedzie zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×