Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT

MASAKRYCZNE RACHUNKI ZA PRĄD CO ROBIĆ????POMOCY????????????

Polecane posty

1390*0.48=667,2/7 msc =95,31.Przez 7,bo od 01.06 do 31.12 to to 7 msc.Dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
ale ja na rachunku mam napisane 150 zł a nie 95 zł i oprocz tego mam niedoplate 200 zl o to mi chodzi . bo to ze wychodzi niby 100 zl to wiem ale jakim cudem place po 150 skoro powinnam po 100 i skad ta niedoplata ? i dlaczego naliczyli teraz 342 khw na mc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
amita wczesniej podalam za co i ile niby mam naliczane w jednym mc, zaraz poszukam starej książeczki napisze wam jak jest wyszczegolnione w starej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia jak rozlicza się i prognozuje zużycie prądu na "zaś" Jak pisałam,u mnie co dwa miesiące chodzi inkasent i zczytuje stan licznika.Po tym wystawia fakturę.Ja płace wyłącznie za odczyt bieżący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
ja tez nie wiem jak to liczą ale wiem że mam znacznie wieksze rachunki od pozostalych , w poprzedniej książeczce miałam naliczane za 270 khw. i mam wlasnie niedoplate z tej ksiażeczki 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko dokładnie chodzi mi o Twoje dane ...pobór,stawka,przelicznik .... nie daje takiej kwoty jak podajesz. Ja mam 0.45 razy pobór =to co naliczyli + te ich "dodatki" minimalne (vat, prognoza etc), mam też na pół roku, płatne co dwa miesiące ...... trochę to dziwne co podajesz, bo w obliczeniach umyka tak 50-80zł .... hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
no i teraz podniesli na 342 khw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. juz wam mówię jak zmniejszyć rachunki za prąd. są do kupienia turbiny wiatrowe 2kw około 10tyś. stawiacie taką na działce i kłopot z głowy. ja mam zamiar tak zrobić,bo mam już dość płacenia złodziejom,a prąd ciągle drożeje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co mogę poradzić,to idź do biura obsługi klienta z rachunkami.Tam Ci muszą powiedzieć,co,za ile,kiedy i w ogóle,wszystko.Choć kiedyś zadzwoniłam,żeby mi po prostu,zwyczajnie powiedzieli ile kosztuje kW,z abonamentem,przesyłem,Vatem.Taka rzeczywista cena.Ależ zrobiłam zadyme w energetyce!Żeby nie było,i tak nie wiedzieli.Sami obliczyliśmy te0,48.To do sierpnia 09 aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
wiem ze to nie daje takiej kwoty i o to sie rozchodzi wlasnie, dlaczego na rachunkach mam inne kwoty niz placic powinnam. Wypisalam wam za co mam teraz placic i ile , wyszczegolnilam co jest na faktorze i w jakich kwotach za mc i ile khw mi naiczają. nie mam pojecia o co chodzi i dlatego do was napisalam. Bo energetyk twierdzi ze książeczki i licznik sa ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
NO O TE WŁAŚNIE " UMKNIETE " 50-80 ZL SIE ROZCHODZI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
JESZCZE RAZ WKLEJE TEN POST, TO JEST wyszczegolnione na każdej fakturze i to jest bierząca książeczka od stycznia do czerwca mam przed sobą książeczke i mam tak napisane energia czynna s.calodob - 100 oplata zmienna sieciowa - 60 oplata jakosciowa 6,9 opłata stala sieciowa - 4,53 opłata przejsciowa 7,50 oplata abonamentowa 1,17 a dokladnie mam naliczone 342 kwh to oczywiscie opłaty miesieczne. rachunki place do 22 dnia każdego miesiąca i pozniej jeszcze po pol roku mam niedoplate .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już widzę zadowolenie sąsiadów ;) I nie pisz:złodziejom.Energia,gaz i paliwo będą drożały,Tak długo dopóki nie znajdziemy innych,alternatywnych źródeł.Na ropę nie znajdziemy,a raczej nie możemy znaleść,bo Arabowie i nasze lobby paliwowe.Gaz-cóż,nie ma innej opcji.Energia-a gdzie postawić elektrownię atomową?u nas w Polsce wszędzie blisko.Nikt nie pozwoli na postawienie w swojej okolicy.I jak to ciągle powtarzam:jakby się nie obróicić dupa zawsze z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbina 2kw przy sprzyjającym wietrze wytworzy około 2kw/h i to razy 24h=48kw na dobę.wiatr niech wieje 10 dni w miesiącu to mamy prawie 500kwh prądu na miesiąc. ciekawe,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
obecne rachunki to 180,10 zł na mc wychodzi że podzielone przez 342 khw płace za jeden khw ok 53 gr. Problem w tym że nie mam pojecia na czym je te 342 khw wyciągam bo chyba nie na tv :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
barbiie to jest rozwiązanie z tym że ja to sobie chyba na balkonie wiatraczek zamontuje :( to jest fajne do domow i naprawde szybko sie zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja Ci dziś nie odpowiem.Nie mam zadnego rachunku do porównania.Mnie zawsze załamuje rachunek,ale i tak się cieszę,że mieszczę się w normie.Czasem,jak wychodze palić,to z nudów patrzę na liczniki.Mój i sąsiada.U niego obraca się wolno i spokojnie/mieszka sam z dochodzącą laską/ u mnie tak dopierdziela,że szok.Jedynie o tej porze,obraca się jak u innych w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakłady energetyczne to jest złodziejstwo w biały dzień! bo my nie płacimy tylko za sam prąd ale za jakieś ich opłaty przesyłowe,abonamentowe itp. a jak ja ponoszę straty gdy są przerwy w dostawie to oni nic nie mogą zrobić! małe turbiny nie wymagają niczyjej zgody na postawienie a poza tym nie robią dużego hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
bardzo chętnie tak dla porownania przyjżalabym sie Twoim opłatom bo mnie ten prąd dobił koorewsko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób tak jak " amita" Ci radzi , mi też to przyszło do głowy, wyjaśnij to w BOK i może będzie jaśniej. Sprawdź, jeszcze raz na rachunku szczegółowym o ile masz taki....odczyt ostatni i poprzednie wskazań licznika , bo na tym opiera się prognoza zużycia (zawsze zawyżona, nie wiele). Ps. Elektrownia atomówka ...OK, oby nie z demontażu z Niemiec :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na balkonie to może nie ale na dachu też można. są różne rodzaje wiatraczków,są takie co wyglądaja jak kuchenna ubijaczka do jajek,czy coś w tym stylu. nie potrafię wytłumaczyć,ale radze przejżeć w necie strony-turbiny wiatrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dodałam że ja tez płacę po 200zł miesięcznie, a oszczedzam jak sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
meen nie mam i nigdy nie mialam szczegolowych danych ze stanem licznika , mam tylko napisane w książeczce że poprzednia prognoza była na 1320 khw a zuzyłam 1370 i stąd niedopłata 200 zl, no i teraz mam niby prognoze na te właśnie 342 khw mc z tym że mnie najbardziej męczy na czym tyle wyciągam, bo jesli faktycznie np tv tyle żre to ok placic moge ale co jesli to pomylka energetyka i nie chca sie przyznac, wlasnie np licznik jest pieprznięty ? to sa stare liczniku sprzed dobrych 15 lat nie przypominam sobie zeby ktos je wymienial w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARBIEEEE przestań z tym wiatrem bo klimat jeszcze zmienisz i nie powieje w Polsce, a opłaty będą jeszcze większe za energię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczniki nie zmienia się okresowo....wezwać możesz zawsze, ale jak będzie Ok, to trzeba za fatygę zapłacić, przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
najbardziejj wlasnie rozchodzi mi sie o to na jakich sprzetach przy codziennym użytkowaniu moge wyciągnąć aż 342 khw. Skoro wlasnie nie posiadam zmywrki czajnika żelazka i innych tych rzeczy to mnie męczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbieeee,nie wiem co pijesz,ale stanowczo powinnaś to odstawić:) Albo podaj nazwę,też bym spróbowała.U mnie zawsze pizga między blokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lodówka,czajnik elektryczny,piekarnik elektryczny,pralka,suszarka do włosów,prostownica,3 telewizory w tym jeden 48 cali LCD,laptop,komputer,3 dekodery (2 vectra,1 tvN)blue ray,wieża,keyboard,rowerek stacjonarny(podłączany do pradu) plus 12 żarówek w tym 8 energooszczędnych.Nie wiem co to oszczedzanie bo tego nie robie rachunek co 2 miesiace 245zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie interesuje was to ,to nie narzucam się już,nie wiecie co tracicie! płaćcie dalej i płaczcie sobie! słyszałam że są sposoby by oszukać licznik, w tv mówili że kolesia złapali za to, ale nie wiem co z tym licznikiem trzeba zrobić. ja jestem za ekologią nie za kradzieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×