Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT

MASAKRYCZNE RACHUNKI ZA PRĄD CO ROBIĆ????POMOCY????????????

Polecane posty

Gość kozetka
to jak co, to pisz, a ja zmykam juz z kompa. Trzymaj sie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwik lubi zmywać
Sprawdzałaś czy licznik Ci nie nabija gdy masz WSZYSTKO wyłączone? (łącznie z lodówką na chwilę itp) Wyjdz na klatkę, zapal światła, zapal też na strychu lub w piwnicy zależnie na którym piętrze mieszkasz - i sprawdź czy licznik dalej stoi. Może to się wydaje głupie, ale po przeprowadzce do starego bloku i po tym jak widzę jak jest instalacja elektryczna zrobiona to włos się jeży i nie wiadomo kto za co płaci... Sprawdź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
LUDWIK - oczywiscie że to sprawdzałam na początku tematu o tym pisalam, wszystko bylo sprawdzane od a do z i jest ok. Problem jest w tych zawyżonych prognozach i jeszcze pozniej niedoplaty, sam licxznik dziala poprawnie tylko te penisy w biurach coś popieprzyli :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim dostawcę też jest Energia pro, RE Wałbrzych.Co mi przychodzi do głowy-to nic na tzw gębę.Napisz im pismo,potwiedź,że je otrzymali.Wiesz,na piśmie to już będą musieli się rzetelnie określić. Brzydula,nie sugerowałam,że ciągniesz na lewo,tylko,że masz licznik ze zniżką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozetka
Z tego co sie dowiedzialam. Nie mozesz zmienic sobie na indywiduakne rozliczenie, bo jest to przystosowane do wiekszosci odbiorcow (czyli w Twoim wypadku do wszystkich mieszkanców bloku/ kamienicy, czy tam gdzie mieszkasz). Mówiąc im, dzwoniąc niczego nie wskórasz bo najzwyczajniej w świecie Cie oleją. Masz napisać pismo do kierownika działu obsługi klienta, że w związku z zawyżonymi prognozami Twoje rachunki są niezgodne ze stanem licznika i zawyżone. Podasz przykład obecnego stanu i wysokość prognozy jaka oni Ci ustalili i prosisz o zmiane prognoz. Mają 14 dni na odpowiedz. Pisma nie mogą zlekceważyć. Tyle sie dowiedzialam, wiem ze niewiele ale mam nadzieje, ze zareagują na Twoje pismo.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki " kozetka" dobrze tu nadaje, musisz ich "udupić" dowodami a nie paplaniną. Oni... z pewnością też będą przedstawiać swoje dowody, jeśli uważasz że masz racje ..... nie poddawaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam wasze wypowiedzi i jestem w szoku ile ja place. mam mieszkanie 56m, 2 osoby dorosle i dziecko - placimy 320zl co miesiac!!!! patrze teraz na rachunek i mi wychodzi 620kwh na miesiac. w domu mamy bojler , 1 tv, 1komp , zarowki energooszczedne, owszem suszarka, prostownica, aha i piekarnik elektryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
Cześc dziewczyny, pismo napisałam i wyslałam . Czekam na odpowiedz zobaczymy co dalej. Do Pani ktora placi 320 zl za prąd - ja bym radzila się dokladnie przyjżeć licznikowi bo trochę wątpie by za sam bojler było ponad 300 khw wiecej miesiecznie. No chyba że ma Pani wszystko na prąd a naczynia zmywa pod bieżącą wodą itp. Wtedy to jest mozliwe zaś z drugiej strony ma Pani rachunek za prąd ale za gaz juz nie wiec w sumie na jedno wychodzi albo i jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozetka
Witam Autorke, Mam nadzieje, ze sprawa sie wyjasnie, jak odpowiedza na Twoje pismo to daj znac, bo jestem ciekawa, czy Ci to skorygują. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam taki metraż dwójkę dzieci, nie pracuję i płacę za dwa miesice teraz bo mam nadpłatę 135 zł. I nie to bym oszczędzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooaaaaaaa
gonia-temacik padł 16mcy temu,jak się do niego dokopałaś?:) Żeby Ci nie było smutno napiszę: 60zł/m-c bez lodówki, bez pralki, tylko komp 5 godz dziennie, czajnik i żarówki, zazwyczaa kilka na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knkm
3 osoby w domku jednorodzinny (piec olejowy na prąd latem też bo wodę grzeje, pralka,zmywarka,komputer kilka godzin dziennie,kuchenka elektryczna,piekarnik też ) prawie 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dom 230m , masa sprzętu agd,rtv, inne bajery pobierające prąd bez oszczędzania 227 zł za m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
dom 396m /2 telewizory (z czego 1 jest włączony od rana do wieczora)komputer, pralka,piekarnik,zmywarka,bojler elektryczny,i roznej masci sprzet AGD - 2 dorosle osoby+dziecko. miesiecznie 210zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jest tak
mieszkanie,dwie osoby, pralka puszczana 3x w tygodniu, telewizji nie mamy, komputer wlaczamy sporadycznie, 1 lodowka, piekarnik elektryczny (1x na tydzien albo rzadziej wlaczany),wszedzie zarowki energooszczedne, nie przebywamy duzo w domu, a rachunki miesieczne 100-120 zl wiec podlug tego co pisze autorka ja tez place za duzo :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek...
po wyłączeniu starej zamrażarki mamy 40 zł mniejsze rachunki, pobór energii w starych urządzeniach jest duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lockarta
po pierwsze sprawdz jaka masz umowe i porowanaj z innymi ofertami. moze masz stara i nieoplacalna. teraz jest duzo mlodych firm, ktore bija te stare molochy. ja korzystam z uslug firmy Axpo. rachunki zmalaly momentalnie, od pierwszego rachunku, i dalej sa duzo nizsze niz mielismy pooprzednio. a zuzycie to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierowniczka8827
zacznij od zmiany dostawcy pradu na takiego co ma lepsza ofete. moim zdaniem najlepszy jest AXPO. sprawdz sama. to dobry sposob na oszczednosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikio993
zmien dostawce pradu - to podstawa. na rynku jest duzo takich co maja swietne oferty a nie koniecznie sa znani. ja polecam axpo bo sama korzystam. obnizylam z nimi rachunki za prad o duzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winka882
zacznij od zmiany dostawcy pradu na takiego co ma lepsza oferte :) ja polecam Axpo - sama korzystam i moim zdaniem nie ma lepszego dystrybutora pradu na polskim rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×