Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT

MASAKRYCZNE RACHUNKI ZA PRĄD CO ROBIĆ????POMOCY????????????

Polecane posty

Z tego co ja się orientuję,bardzo,ale to bardzo rzadko zdaża się,że wysokie zużycie jest wadą licznika.One przechodzą sporo testów,więc to prawie nie możliwe.Aczkolwiek,to tylko urządzenie.Sprawa podpięcia kogoś "na lewo" Jak długo tam mieszkasz? Ja np u siebie mieszkam od początku,klatki nikt nie rozwalał,przecież takie podłaczenie to widać.Bo przewód musi być podłączony.Ja nie wiem jak to widać,ale mężo twierdzi,że o ile ktoś nie wpiął się do Twojej instalacji przed Twoim zamieszkaniem,to potem nie ma szans.Nawet ci,którzy kradną prąd z klatek schodowych to robią to na bezczelnego tzw pająkiem czyli kablem na wierzchu,albo na samym początku,zanim polozono tynki się podpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wezwij elektryka, niech sprawdzi, czy ktoś nie żeruje na Twojej linii, spisuj sobie co miesiąc zużycie, będziesz mieć dokładniejsze rozeznanie , np. sprawdź sobie, ile przez noc poszło energii przy wyłączonych urządzeniach, sprawdź też w dzień, przy minimalnym użytkowaniu, no i przy dużym, kiedy pierzesz, prasujesz, pieczesz, wtedy się zorientujesz, ile tak naprawdę zużywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
Cześć no tak pytalam o te rachunki czy moge zmienic z książeczki na comiesieczne faktury i nie da rady ! Co do podpinania sie pod licznik noto mieszkam tu od zawsze ale od ok 1,5 roku place znacznie wieksze rachunki niz pozostali sąsiedzi, jak inni płacili po 80 zl to ja placilam po 120 zl , pożniej inni placili po 100 zl a ja 150 zl i teraz reszta placi w granicach 120 140 zł a ja 180 zł. No to koorwa jest absurd jakis jak cholera. Słuchajcie na noc wyłączyłam wszystkie korki i rano stan licznika był taki sam jak wieczorem czyli zużyte 7 khw. Wydaje mi sie ze licznik dziala dobrze normalnie sie kreci nie zapieprza jakos szybko itd no ale tak jak pisalam poobserwuje go wszystko zapisze i pojde do energetyka niech cos z tym robią. Możliwe jest że wczesniej nawet pol roku temu jakis inkasent żle spisal stan licznika i dlatego mam teraz taką niedopłate i takie rachunki ? Ale dziwne bo bylam ze stanem licznika w energetyku i facet tak jak pisalam twierdzi ze powinnam płacic wiecej. Ciekawe kurde co zrobi jak mu pokaze tygodniowe zużycie prądu jak mi wytłumaczy naliczone 342 khw skoro jestem na milion procent pewna że nie wyjdzie mi wiecej niz 200. Nie ma mozliwosci bym wiecej zużyła , byl u mnie facet z energetyka znajomy ktory tam pracuje , sprawdzałam mi jakimś urządzeniem smiesznym dzis rano czy nie ma żadnych przebic przy sprzetach itd i sam powiedzial że nie ma takiej możliwosci bym zużyła tyle khw że to jest po prostu nieralne. On tweirdzi że mały zakład fryzjerski zuzywa ok 400 khw miesziecznie wiec nie ma takiej opcji bym ja naciągnęła aż 342, zwłaszcza że nie mam żadnych zbędnych sprzetów agd itd. Teraz tylko pozostaje pytanie co jest źle, czy to oni źle naliczyli prognozy juz jakis czas temu czy jaki chooj. Bo z tego co widze licznik dziala poprawnie zresztą zaglądalam tam tez po tych kablach całych i sprawdzalam czy nie ma żadnego nowego itd i nic tam nie ma kabelkow jest tyle co u innych. Nie wiem cholera jak to rozwiązac. W ostatecznosci tak jak pisalam nie zaplace za prąd przyjdą odetną i założą nowy licznik na karte i bede płacic tylko tyle ile sobie wykupie i zużyje . A wiecie ze ten z energetyka montuje takie liczniki na karte elektryczne i powiedzial mi że nie ma tam żadnych dodatkowych opłat, nie ma abonamentu, przesyłu itd to nie jest naliczane wliczony tylko jest vat nic poza tym. I wlasnie dlatego to wychodzi taniej i bardziej sie opłaca bo rachunki zmieniają się okolo o 50 zł na plus dla nas . Czyli te wszystkie zbedne oplaty. Problem w tym że w moim miescie takie liczniki zakładają ludziom ktorzy właśnie nie płacą za prąd , więc żeby go miec bede musiała nie zapłacic :) oczywiscie wiem że bede musiala i tak wyrownac tą zaległosc ale bede miala nowy licznik i bede placila za faktyczne zuzycie a nie za jakies pieprzone prognozy cholera wie skąd naliczone i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam duze rachunki
Tak na prognozach nas doja! To poprostu jakis absurd! Wymyslili sobie i czlowiek placi nie wiadmo za co, bo im sie nie chce odczytywac co miesiac licznika! Podejrzewam, ze w enionie tez nie da sie tego zmienic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za kilka dni dostane rachunek,to coś się wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie duze masz te rachunki.ja place 219zl/2 m-ce.a w domu 2 telewizory,2 komputery,wierza,radio,lodowka,pralka 3-4 razy w tyg,4 tel do ladowania,no i oswietlenie domu.i mam prognozowane rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo dużo płacisz
Faktycznie na to co używasz, to bardzo dużo płacisz. U mnie są 3 telewizory,ale praktycznie tylko jeden jest włączony, komputer włączony prawie cały dzień non stop, lodówka, pralka 3-4 prania w tygodniu, zmywarka co drugi dzień, czajnik elektryczny około 10 razy dziennie - gotujemy tylko tyle wody ile potrzebujemy, nie cały czajnik za każym razem, mikrofalówka średnio 2 minuty dziennie, zegar na prąd w sypialni, wieża w sypialni i druga w dużym pokoju ( używane rzadko), DVD- dosyć często, dwa telefony- ładowanie około 1-2 razy w tygodniu, suszarka do włosów używana codziennie- około 5 minut. Nie mam gazu, mam płytę ceramiczną więc gotowanie i pieczenie też na prądzie. No i oświetlenie mieszkania. 2 dorosłe osoby. Prognozują nam 213kW na miesiąc. (426 dwa miesiące) Płacę co dwa m-ce 220 złotych i jeszcze z tego mam zaoszczędzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
hej coś dziwnego odkryłam w rachunkach otóż inkasent był 3 tyg temu i spisywal stan licznika był taki - 14404,0 ja w poniedzialek spisalam stan licznika i mialam taki 14980,0, no cholera 500 khw gdzieś wjeebało i dlatego mi chlop w energetyku powiedzial że wiecej powinnam placic. Dopiero to zauważyłam. Pozostaje jedno ważne pytanie - JAK TEN INKASENT SPISYWAL LICZNIK ZE ZAPODZIAL 500 KHW ? albo co sie stalo z tymi 500 khw przez ten czas bo cholera w wiaderku nie wyniosłam. Jedno co mi sie nasowa na mysl to , to że inkasent od dawna niespisuje staniu licznika tylko wypisuje sobie co mu sie podoba a efektem tego sa taie niedoplaty pozniej , chyba że licznik mi przeskakuje te cyferki i np z 4 na 9 odrazu itp. Bo innej opcji nie widze. Cholera juz zglupialam aż boje sie isc do tego energetyka, bo skoro teraz naliczyli mi tyle na mc to ile mi naliczą kiedy dołożą mi te jeszcze 500 khw ???????????????? MATKO JESTEM ZDESPEROWANA JAK CHOLERA I AŻ SIE BOJĘ ale przecież nie zpałace im za darmo tyle kasy :(:(:( dzis zużyłam 3 khw od rana do teraz oczywiscie prania nie robiłam ani suszarka nie chodziła ani nic innego oprocz kompa i tv no i swiatlo chwile. Cholera nie wiem naprawde co robic, licznik mam na klatce nie zamkniety na kłodke itd wiec w zasadyie kazdy moze sobie tam grzebac. Dzis sie naczytałam na forach o tym jak energetyk zyawsze zwalal wine na wlascicieli licznikow obojetnie co by sie stalo z licznikiem to zawsze zwalali na magnesowanie itd i jeszcze ludzie karz ciezkie musieli placic. Cholera przysiegam ze nigdz tam nikt ode mnie nie grzebal. NIE WIEM CO ROBIC CZY ZGLASZAC IM OFICJALNIE NA PISMIE ZE COS NIE TAK CZY CO ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
SORY ZA LITEROWKI ALE KLAWIATORA MI NAWALA COS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacja
ja bym poszła wyjaśnić. Tylko może poproś o rozłożenie na raty. I tak sie wyda za pól roku. Nie wiem jaki masz telewizor, ale sprawdź ili on pobiera pradu. Gdzieś słyszałam, że jakies pobierają bardzo duzo prądu, ale teraz nie pamietam czy LCD czy plazma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co? Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak poświęcić się i spisywać licznik co dzień.Z dopiskami,czy prałaś itp.Bardzo uciążliwe,ale może warto prześledzić.Jutro postaram się dopytać o namagnesowanie,ale raczej chodzi o wychwycenie nagłego spadku poboru.System rejestruje zbyt niski pobór i jest to sygnałem,że ktoś kradnie ;) Wiesz,przypomniałam sobie,że moja kolezanka zmieniając lodówkę miała 20 zł mniej na rachunku.Może masz jednak coś co żre prąd,a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy?Jaki masz tv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż spisałam dziś końcówkę swojego,bo nie chciało mi się otwierać szafki aby spisać całość.Mam 223,7 kwh.Sprawdzę jutro wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba znalazłam
co u Ciebie pożera prąd. Najprawdopodobniej to wina telewizora. Napisałaś, że masz LCD 48 cali. Są to telewizory niestety prądożerne w stosunku do zwykłych telewizorów. W dodatku im wieszy ekran, tym więcej pobiera prądu. Może to jest przyczyną takich wysokich rachunków? Kiedy kupiłaś ten telewizor? Czy od tego czasu zaczęły sie zwiększać rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba znalazłam
Telewizor LCD pobiera dwa razy tyle pradu co zwykły telewizor CRT. Zresztą poczytaj sobie w necie, jest sporo informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry...
Kurcze a ja place 200 zl za mc! Tylko mam wszystko na prad w tym boiler, ale i tak wydaje mi sie duzo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ups
Ja za takie samo zużycie co w minionych miesiącach (sprawdzałam), zapłaciłam o 40 zł drożej niż zwykle. Nawet miałam zadzwonić do nich i zapytać, ale ważniejsze sprawy mi wypadły. Dzięki wam sobie przypomniałam o tym i chyba nie omieszkam zadzwonić i poprosić o wyjaśnienie. Zastanawim się w duchu czy to o elektrownie chodzi, czy o ekipę od wyłudzania pieniędzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
czesc jade zaraz do energetyka wyjasnic gdzie jest te ponad 500 khw. Co do tv to nie moze on pobierac pradu duzo czy aż tak dużo bo sprawdzałam teraz liczniki a tv od poniedzialku chodzi wiecej niż zawsze tak samo komputer i pralka i tak jak pisalam mam zuzyte 10 khw w ciągu 48 godzin przy czym nadmiernie eksplatuje swoje sprzety wiecej niz zwykle bo chce sprawdzic wlasnie maksymalne zuzycie ile wychodzi. Wszystkie sprzety mam AA wszystkie energooszczedne tak jak pisalam mam wtyczki dzieki ktorym żadne urządzenie nie zostaje na diodach. Licznik sam w sobie sie nie kreciul gdy wyłączyłam korki itd wiec przypuszczam że kiedys ktoś źle spisal stan licznika i ciągle tych khw brakuje . Ide niech mi dadzą taki stan jaki mam i niech mi sprawdzą ten licznik . Bo nerwowo nie wytrzymam, przez tą zadyme nie moge nrmalnie spac bo aż szlak mnie trafia jak tylko o tym pomyśle. Napisze wam co w tym energetyku sie wyjasnilo i oczywiscie nadal bede obserwowac licznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
No więc sytuacja wygląda tak że zdaniem pana w energetyku zużyłam te khw od momentu spisania licznika. Czyli Pan mi wmawia że zużtyłam ponad 500 khw w trzy tyg i wszystko z ich storony jest ok :( dalej gdy poprosiłam go by zredukowal mi stan licznika i spisał ten ktory mam obecnie stwierdził że ok zrobi to ale musze dopłacic juz za te zuzyte khw do dnia dzisiejszego wyszło że musze dopłacic ponad 260 zl do tej jeszcze 200 zl niedopłaty ktorą mam + bieżący rachunek 180 zl. I jak to zapłace to wtedy Pan mi wystawi nową książeczke z nową prognozą i nowym stanem licznika. To jakieś pojeebane wszystko brak juz mi nerwów do tego :(:(:(:( Poprosiłam o zbadanie licznika , mają przyjechac w przyszłym tygodniu i sprawdzić czy wszystko jest ok. Jesli bedzie ok to mam za to zaplacic 100 zł jesli nie bede zgadzac sie z opinią pana ktory sprawdzi licznik wtedy mogą ściągnąć licznik wziąć do ekspertyzy i za to tez mam zaplacic ok 200 zł dokładnie mi nie powiedział. Problem w tym że jak znam życie okaże sie że licznik jest sprawny . Narazie bacznie obserwuje i zapisuje wszystkie zuużyte khw . Zobaczymy po tygodniu ile naciągnełam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
INFORMACJA - dzięki za linka ale ten temat jakiś też dziwny, cholerny rozpierdool mają tam w rachunkach w sensie że tak jedna 3 os rodzina płaci 80 zł druga korzysta z tego samego i placi 240 zl na mc no to ja juz nie wiem jak oni to liczą w tych zakladach energetycznych. Jakies to posrane wszystko że aż słów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj,firma,która sprawdza liczniki jest niezalezna od energetyki,więc ekspertyza powinna być w porządku.Druga sprawa jest taka,że w lipcu kWh kosztowała u mnie 0,4737 a w listopadzie 0,4939.W styczniu tyle samo.Niby grosze,ale przy odpowiednim zużyciu podraża rachunek.Jakoś nie podawali info o podwyżce prądu a jednak podrożało.Po pracy spiszę zużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
KOCHANI CO DO TELWIZORÓW LCD TO JESZCZE CIEKAWOSTKA TAKA że taki tv jest oszczedniejszy o aż uwaga 73 % w przypadku 36 calowego samsunga leda w porownaniu ze zxwyklym tv 36 calowym. Ten led zaoszczedza ponad 70 % . Podobnie jest z innymi tv LCD pożerają znacznie mniej prądu niż zwykłe tv - gdzies odnosnie tego widziałam ankiete byly modele tv wypisane i ich zuzycie porownywalne do zwyklych tv . Ale np PLAZMY - żrą mnostwo prądu z tym że przy nagrzewaniu się bo pozniej jak juz chodzą jakis czas to prądu ciągną na równo z lcd. Kurcze poszukam tych stron na ktorych to wyczytalam :) i wam tu wkleje, były tam różne modele sprzetow rtv i agd i ich potencjalne zuzycie khw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwyżkę prądu
zapowiadali już od dawna, ale chyba nie za sam prąd, ale za "przesył", a może akcyzę :o I to od stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spisałam dziś zużycie-235.4 ,czyli 11,7.Co daje już kwotę 5,77.Jak pomnożyć to przez 30 to już ponad 170. Pralka 2 razy pranie na 50 st,raz bojler 80l na 60 st,frytownica,2 tv,zmywarka na 50 st,2 kompy,czajnik kilka razy(tak z 10 po ok dwie szkl.wody)Światło,lodówka to wiadomo.Więcej grzechów nie pamiętam ;) Czasem mam w domu jedno pranie,ale za to 2 bojlery.Może to coś Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
Cześć :D amita widzisz a ja od ran poniedziałku do teraz zużyłam 17 khw. To niech bedzie że 6 na dzień i co ??? I Pan w energetyku twierdzi że prognoza jest dobrze wystawiona i nikt tam sie nie pomylił :(:(:( wzielam sie za naprawde " oszczedzanie " na wszystkim , jakbym mogla to bym nawet światło w lodówce wyłączyła hahaha :D zauważyłam np że od kiedy wymienili mi licznik gazu zaoszczędzam ok 1 jednostke dziennie. Czyli daje to ok 60 jednostek co dwa mc. Wiec może chociaz ten rachunek bedzie troszke niższy :(:( kurcze gdyby mi to rozlożyli w energetyku na chociaż 2 raty to kazalabym mu juz dzis prognozowac nową książeczke ale mi tego nie rozłożą bo pytałam. Pozostaje mi tylko czekac na tych od licznika i wszystko sprawdzac dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
napisałam post i gdzieś go wciągło :(:( a wiec chodzilo o to że od poniedzialku rana do teraz zuzyłam 17 khw, :( nadal nie rozumiem jak moge zużywac 342 khw mc:( ale nic pozostaje czekac i liczyc i moglic się by energetyk choooj strzelił :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam przed sobą fakturę za okres od 31.12 do 18.01. Do zapłaty 147 zł.Zużycie 291 kWh.w tym 7,97 opłaty miesiecnej/abonament,opł.przejściowa,składnik stały stawki sieciowej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
amita zuzyłas prawie 300 khw w 18 dni ? Napewno dobrze przepisałas daty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM DOŚĆ TYCH OPŁAT
no to cholernie dużo :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×