Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość smutna i to bardzoooo

wada wzroku

Polecane posty

Gość smutna i to bardzoooo

czesc! wkurzam sie bo mam wade wzroku i nie wiem co dalej robic :/ Nosze okulary wada sie pogłębia, nie nosze okularów tez sie pogłebia :/ no co jest? kiedy to sie wkoncu zatrzyma? zaczynalam od -0.5 teraz mam 1 a czuje ze bede miec 1.25 !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tez pogłebiała i pogłebiała wiec walnelam okulary w kat i swietnie bez nich widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
i ile masz? nie wierze ze tak poprostu swietnie widzisz bez nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 latya temu miałam cylindryczne -2 i -2,5 w dodatku mam astygmatyzm mózg sie przyzwyczaja z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
i widzisz tak czysto? przejzyscie i masz super ostrosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze normalnie nie mam probleów z czytaniem jak poszłam 3 lata temu na kontrole to powiedziałam ze mam w dupie ich okulary ze ich ne mozsze i ze dobrze widze to mi kazały przeczytac gazete z 10 cm zasmiałam sie i powiedzialam ze ja moge czytac z pół metra bo z 10 cm to nawet zdrowy nie przeczyta bo to za blisko jest jak nosiłam bryle to miałam straszne bóle głowy wzrok nawet mi sie nie popsuł w ciązy czuje sie dobrze wszystko widze nie mam zadnych probleów z ostroscia nawet nie mruze oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
jak czytam gazete to widze, ja nie widze na daleko... babka mi zalecila noszenie tylko na kompa telewizor i do szkoły a tak mam ich nie nosic, ale co z tego jak i tak slabiej widze :/ czy je nosze czy nie :/ mam dosc tego... boje sie za pare lat slepa bede :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może iść z tym problemem do okulisty ??? i powiedzieć co sie dzieje... może masz źle dobrane okulary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-letnia_DZIEWICkA
Wada genetyczna czy wzrok zepsułaś sobie od czytania? Mądrości czy też steku bzdur?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak strach jest tez sie boje ale stwierdziłam ze jak mi sie wzrok popsuje juz na amen to zrobie laserowa operacje zwroku i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
nie wiem :/ raz bylo tak ze mialam 0.5 a mialam miec 0.25 i co oni mi zrobia? dadza mi teraz mniejsze szkło ja nie zobacze :/ a jak dadza mi 1.25 to przez jakis czas bede widziec dobrze a poźniej znowu źle :/ i beda mi tak dźwigac i dźwigac do smierci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no taki los ja mam wade wrodzona i nic z tym nie da sie robic wogóle okulary to beznadzieja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-letnia_DZIEWICkA
Mądra kobieta w okularach jest atrakcyjniejsza dla samca alfa, niż głupia bez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz minusy?? niestety to sie poglebia do 20ego ktoregos roku zycia (nie pamietam dokladnie) - tez tak mialam i sie zatrzymalo - ale od kilku lat nosze soczewki kiedys tez unikalam okularow, nie nosilam ich, trzymalam w domu ale duzo na tym tracilam - w szkole nie widzialam, co jest na tablicy i przez to czesto zle spisywalam np zadania na klasowke, dlugo sie meczyalam, w koncu dopiero jak skonczylam liceum zaczelam nosic okulary, a na studiach to juz non-stop - siwat zupelnie inaczej wyglada a jesli ktos powinnien nosic okulary i tego nie robi to wzrok dalej bedzie mu sie pogarszal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no weeź
Gałka oczna rośnie do 21 roku życia i do tego wieku najszybciej rośnie wada wzroku, później już ewentualnie może rosnąć minimalnie, ja tak miałam i podobno, tak powinno być. Noszenie okularów nie powoduje, że minusy się cofają, teraz się uważa, że wada wręcz się pogłębia. Dlatego też do tak -1 to na bank, a nawet do -1,5 nie wskazane jest chodzenie w okularach non stop i Ci co tak robią dobrze na tym wychodzą. Ja chodziłam od początku w okularach i tera mam -4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no weeź
Z plusami jest inaczej one się cofają, okulary je leczą, ale minus niestety nie. Polceam noszenie soczewek, ja praktycznie tylko je nosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam krótkowzroczność. Moja okulistka poleciła mi łykac codziennie tableki Klarin. No i słucham jej i łykam. Wzrok od ponad dwóch lat się nie pogorszył. Ostatnio nawet zaproponowała mi operacyjną korektę wzroku, ale raczej sie nie zdecyduje, za duże koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no weeź
Monika---> A jaką masz wadę? Bo jak małą, to chyba nie ma sensu robić korekcji laserowej, nawet jakby była tania, bo to zawsze jakieś ryzyko. Ja mam -4, i to jest już średnia wada i też myślałam o korekcji laserowej, ale póki co dobrze mi w soczewkach, może za jakiś czas, ja tam metoda będzie bardziej sprawdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpdx
a ja mam -2.75 i noszę soczewki i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
ale ja nawet jak nosze sie pogłebia ;/ chce soczewki ale matka mi odradza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
wiecie mogłoby byc tak ze jak nosze to zeby przynajmiej sie nie poglebiala tylko stala w miejscu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noszeniem okularów/soczewek przyspieszasz pogłębianie się wady, noś wtedy, kiedy musisz niestety lepiej być dalekowidzem niż krótkowidzem kiedyś czytałam co się tylko dało i co okuliści polecali nawet jagody zbierałam w okolicznych lasach psychol :) teraz ślepnę z godnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
No niestety z minusami jest większy problem niż z plusami, ale nie przesadzajmy jak komuś powiedzmy wieku 20 lat zaczął się wzrok pogarszać, to bardzo mało prawdopodobne, że raptem szybko będzie miał dużą wadę o ile, to nie żadna choroba oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
operacja laserowa wzroku to nie jest łatwa sprawa. i nie znaczy że po niej będzie miało sie lepszy wzrok bo można tym sposobem pogorszyć swoją sytację. ja mam małą wadę, myślałam o operacji ale lekarz powiedział żeby dać sobie z nią spokój bo nie wiadomo co może być po operacji. tak wiec operacja może pomóc ale może i zaszkodzić. jak we wszystkim są + i -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dziadek miał operacje laserowa widzi swietnie a ma 90 lat ;) a co do nie poznawania ludzi... kiedys jak jeszcze nosiłam okulary to ubierałam je czasami w sypalni i mówiłam do męza o jezu to ty tak wygladasz..? he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×