Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaRcYcHa

Androcur-wzięłam 1 tabletkę, ale nie wiem czy brać dalej, może ktoś brał ten lek

Polecane posty

witam. widze ze sa zdania podzielone. powiem ci tak, przede wszystkim ważne jest co powie endokrynolog, jesteś na hormonach tarczycowych więc powinien wiedzieć jeśli masz zamiar brać kolejne hormony. czesto zdanie ginekologa i endojrynologa jest różne jesli chodzi o ten sam problem.domyślam się że te owłosienie to uciążliwy i przykry problem. jednak zapewne wiesz ze w trakcie brania hormonów jest lepiej, a po odstawieniu problem wraca wiec czesto nie warto się męczyć z tymi lekami. moja siostra brała lek diane, jest dosyć silny, na owlosienie nie pomógł, poprawiła jej się cera, jednak odstawiła bo czuła sie nienajlepiej. i po odstawieniu dopiero zaczely sie problemy z włoskami i cerą. wogóle dziwie się ze ginekolog przepisal ci odrazu Androcur a nie coś słabszego, przeciez ten lek ma takie silne hormony że jest bardzo rzadko stosowany. ja myślę ze skoro masz obawy to poczekaj co ci powie endo. to że wziełas 1 pigułke nie zaszkodzi, ale poczekaj co ci powie,bo byc moze faktycznie jest to potrzebne, a jesli nie to po co sie faszerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno, jesli teraz chcesz zacząć starania o dziecko to absolutnie nie zażywaj teraz tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parysada czekam na wiadomość od endo.chciałam zaczac sie starac o dziecko ale lekarz wyskoczyl z tym lekiem :( mam skurcze w nogach i drżenie rąk, ale zeby po 1 pigułce to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juh
no i jak tam,postanowilas coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Cie szczerze mowiac nie rozumiem. "Ginekolog zlecił branie tego leku ponieważ wyszedł mi zły wynik testosteronu i dhea. mam problem z owłosieniem, moja szyja jest dość owłosiona i broda." - czyli co, hiperandrogenizacja? androcur to obecnie jedyny zwiazek ktorym się to leczy. "moge mieć problemy z zajściem w ciążę bo mam niedoczynność tarczycy i dwurożną macicę." - jak masz na dokładke złe wyniki testosteronu i dhea to tym bardziej nie zajdziesz. przy tym leku zreszta absolutnie tez nie mozesz zachodzić w ciążę. najpierw sie wylecz, a potem rozmnażaj. "zwłaszcza że do skutków ubocznych zalicza się bezpłodność." - nie bezpłodność, a niepłodnośc, i to na dokładkę czasowa. bez histerii. "moja koleżanka go brała przez 2 miesiące , też na problemy z owłosieniem i teraz nie może zajść w ciąże, sama zresztą już gdzies przeczytałaś że ten lek bezpłodność powoduje." - tak, Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ po dwóch miesiacach brania leku koleżanka nei mze zajsc w ciążę. nie moze zajść w ciążę z powodu schorzenia na który brała ten lek, a nie z powodu leku! "dziwnie się czuję, mam bardzo zdrętwiałe dłonie i łydki, szumy w uszach i boli mnie głowa, podobna reakcja była jak kiedyś pigułki przyjmowałam i je odstawić musiałam." - z nerwów. ciśnienie Ci skoczyło. "ale nie chce brac pigulek , a ten lek ma dzialanie jak pigulki, co mi da miesiac stosowania?" - ten lek NIE MA takiego działania jak pigułki (rozumiem ze masz na mysli antykoncepcyjne?). "wogóle dziwie się ze ginekolog przepisal ci odrazu Androcur a nie coś słabszego, przeciez ten lek ma takie silne hormony że jest bardzo rzadko stosowany" - moze dlatego że nie ma nic innego?... w Polsce do terapii dopuszczony jest tylko cyproteron, a ten występuje w dwóch rodzajach preparatów - pojedynczym (Androcur - jedyny!) i złożonych (Diane-35, Cyprest, Syndi-35 itp). tyle ze tymi drugimi to sie bedzie leczyc przez dwa lata. "chciałam zaczac sie starac o dziecko ale lekarz wyskoczyl z tym lekiem" - patrz akapit pierwszy. najpeirw unormuj hormony a potem się staraj. bo tak to i tak nic z tego nie wyjdzie. "mam skurcze w nogach i drżenie rąk, ale zeby po 1 pigułce to?" - nie po pigułce, tylko z nerwów. uspokój się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzxie
ja tam sie nie dziwie ze sie boisz tego leku,przeciez ma końska dawke hormonów, a wiadomo że jak odstawisz to bedzie jak bylo. no chyba ze pobierzesz miesiac i sie unormuje w co nie wierze, i potem juz bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak serio to
z twoimi dolegliwosciami raczej w ciąże nie zajdziesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze zle mysleale uwazam
ze niepotrzebny ten post nade mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×