Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmhg

umowa zlecenie a ubezpieczenie zdrowotne

Polecane posty

Gość Mmmmmmhg

MAm pytanko, czy wiecie może czy po zakończeniu umowy zlecenia jest jakiś okres przejściowy kiedy posiada się ubezpieczenie zdrowotne? Czy od razu musze lecieć następnego dnia do urzędu pracy i się zarejestrować jako bezrobotna aby być ubezpieczona? Dodam, że na umowę zlecenie pracowałam 2 miesiące i nie jestem już studentką Z góry thx za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmmmhg
Czytałam na jednym z portali internetowych że przysługuje mi 30dni karencji, zrozumiałam z tego, że w ciągu 30 dni od wygaśnięcia umowy zlecenia jestem jeszcze ubezpieczona i dopiero po tych dniach muszę kombinować z ubezpieczeniem. Teraz nie wiem co myśleć:P a jest to pilne, niestety jest już weekend więc za bardzo w żadnym urzędzie się tego nie dowiem. Czy ktoś miał może kontakt z taką sytuacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, coś mi się pogmatwało :) Poszperałam trochę w necie i znalezłam info, ze jeszcze przez 30 dni jesteś ubezpieczona. Ale najlepiej zadzowń do ZUSu do wydziału zajmującego się ubezpieczeniami pracowniczymi i tam sie upewnij - tam pracownicy jednak nie gryzą :) Jezeli masz męża możesz się dopisać do jego ubezpieczenia (o ile pracuje) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×