Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
majeczka87

Prowadzenie ciąży - prywatnie czy na NFZ ?

Polecane posty

Gość gość
Gdybym ja oszczędzała na diabetologu (cukrzyca ciążowa) i chodziła na NFZ to nigdy nie donosiłabym ciąży. Nie twierdzę, że na NFZ nie ma dobrych lekarzy. Ja jednak na nich nie trafiłam, mimo usilnych poszukiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez prowadze juz druga ciaze nfz i nie mam zastrzezen, a jak jest wg mnie za mało usg albo chce podejrzec dzidziusia po prostu to ide na dodatkowe. Byłam prywatnie ze dwa razy i niczym to sie nie rozniło od nfz wiec mam za to placic kilka stowek? bezsens. Moze przy zagrozonej ciazy jest inaczej, ale to tez chyba lepiej chodzic gdzies dodatkowo niz tylko za hajs. A juz najlepsze zekolezanki krore prowadzily ciaze prywatnie nie miały czesci badan obowiazkowych wg nfz. W sumie logiczne, jakby lekarz zaczal wszystko co trzeba pisac to pacjentki by sie zniechecily ze drogo i wiecej nie przyszly wiec nie zaleca badan a one nieswiadome zadowolone bo płaca bo prywatnie bo super. Nie jest to odosobniony przypadek. Rozyczkasprawdzana pod koniec ciazy albo i wcale (serio?) o toksoplazmoze musiały sie prosic, niby nie trzeba (serio?) kto by tam badał gbsa na koniec, przeciez to nie zarobek dla lekarza tylko dla labo... Ale placa wiec maja najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam raz na NFZ bo chciałam porównać wizyty i wyrobić sobie opinie. Zostałam potraktowana jak "krowa rozplodowa" (moja pierwsza ciąża) a na moje pytania usłyszałam tylko poblazliwe odpowiedzi, lekarz wypowiadał się nad wyraz nonszalancko... Żeby nie napisać inaczej. Samo usg - średnie. Nie ma co oczekiwać cudów po NFZ ale jak na tak dużą instytucje to jestem rozczarowana. Brak wyposażenia gabinetów i marny sprzęt. A my płacimy składki. Żal. Ogromny żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo sie nie wyrabia opinii o nfz na podstawie jednego gabinetu. Na nfz tez mozesz sobie poszukac kogos polecanego przeciez. uwierz ze i prywatnie maja przedpotopowe usg a byłam tez na nfz gdzie aparat byl mega nowoczesny. Bo jakby ktos nie wiedział normalne prywatnie załozone przychodnie tez maja kontrakty nfz. Moze nawet w wiekszosci. Niekoniecznie musza to byc jakies przedpotopowe przyszpitalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.46 Wiesz, chodziłam kiedyś do jednego ginekologa i prywatnie i na NFZ, ale czułam się jakbym trafiła do dwóch różnych osób w zależności od tego czy płaciłam czy nie. Owszem, gabinet zadbany, ale państwowo traktowana byłam per noga, wizyta 5 minut, szanowny lekarz nawet zbytnio nie miał ochoty patrzeć mi w oczy,udawał, że nie poznaje, a usg nie zrobił "bo mu się odpalać nie chciało". Zmieniłam na innego, żałuję, że tak późno. I był to lekarz bardzo chwalony i reklamowany także na tym forum, Szanowny Pan Tomasz M. (kto chce to wie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paturlinka
ja sobie w lu xmedzie sama wybierałam do którego lekarza chcę pójść, umawiam wizyty za pomocą portalu pacjnta online i wybieram do którego lekarza i gdzie pójdę na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Godziłam na NFZ na zwykle badania do zlecenia typu mocz i krew oraz kontrolę. Jeśli coś mnie niepokoiło bardziej albo miałam mieć robione USG chodziłam prywatnie. Potem dostałam cukrzyce ciążową, która lekarz na NFZ przgapil lub olał więc chodziłam prywatnie do końca. Lepiej iść prywatnie a najlepie jakiś pakiet sobie wykupić opieki bo jak poszłam do prywatnej przychodni tej znanej xD to zadzwonili do mnie ze wyniki cukru w moczu mam złe także czuwajà i maja obowiązek skontaktować się z pacjentem. A na NFZ bywa jak widać różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocinka
ja już dawno przestałam wierzyć w państwową służbę zdrowia, tylko prywatna spełnia moje oczekwiania, ja mam abonament medyczny w lux medzie, bardzo dobrze się sprawdza ponieważ mam portal pacjenta i szybko umawiam wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzurka
patrząc an to jak w dzisiejszych czasach funkcjonuje Nasza służba zdrowia to zdecydowanie lepiej zdecydować się na prywatną służbę zdrowia, ja mam pakiet medyczny w lux medzie, w ramach abonamentu mam portal pacjenta dzięki któremu mogę umawiać wizyty online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
Zgadzam się, obecnie nie ma co tracić nerwów na leczenie na nfz, dlatego ja już od dawna korzystam z prywatnych usług Lux Medu, który daje mi nie tylko profesjonalną opiekę, a i dużo ułatwień takich jak Portal Pacjenta przez który bez problemu umawiam się na wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowadzenie ciąży w LuxMedzie to tylko tej fizjologicznej, czyli wzorcowo książkowej, bo jak sie pojawia jakiekolwiek komplikacje to lekarze odmawiają dalszego prowadzenia, bo tak mają w umowie! Portal pacjenta umożliwia zamówienie tylko 1 wizyty, więc jak masz obleganego lekarza to sie do d**y dostaniesz to co to za prowadzenie ciąży jak albo lekarz ma zajęty grafik albo chodzisz co chwilę do innego. Teraz do marketingowców LM- ludzie, macie już tyle dusz nałapanych, że we Wrocku ciężko sie dostac i do endokrynologa i do gina i do kardiologa, Holter oczekiwanie 1 miesiąc, echo - ok. 3 tygodni i jeszcze szukacie kolejnych naiwniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Julci i Antosia
Ja chodzę na nfz i nie narzekanarzekam. 2 ciążę, teraz 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę na NFZ. Ciąża przebiega prawidłowo więc nie mam powodów do "specjalnej" opieki. Także tak mi się wydaje, że jeśli wszystko Ok to po co komuś kasę ładować? Raczej w prywatnym nic więcej on tam zdziałać nie może jeśli wszystko jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nino Kowalska, płacą ci za te wpisy? Leci reklamą na kilometr. Teksty z frazesami, jak kopiuj wklej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko zależy co uważamy za stosowne. Moją ciążę prowadziła pani doktor Beata Chołys Duszyńska i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze wszystko było. Byłam bardzo zadowolona. Ta pani doktor przyjmowala w Limanowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.23 Po to, by nie sterczeć godzinami pod gabinetem, nie czekać miesiąc na wizytę, być przyjętą na już w razie komplikacji, nie narażać na niemiłe traktowanie przez rejestratorki, lekarza czy położną i mieć badania na dobrym sprzęcie, a nie takim pamiętającym pierwszy lot na księżyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerka
dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji warto mieć prywatną opiekę medyczną bo to zdecydowanie lepszy komfort, ja mam pakiet medyczny w Lux Medzie, umawiam wizyty online i wyniki badań też można podglądać online więc to bardzo wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W prywatnym gabinecie zawsze można liczyć na lepszą i dokładniejszą opiekę. Tak jest zawsze. Moją ciążę prowadził ginekolog Antoni Kubiak. Jego kabinet znajduje się przy ulicy Kleczewskiej 25 w Koninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczełam prowadzić ciążę u doktora prywatnie. Wizyta 200 zł. W kolejce czekałam nie raz ponad godzinę chociaż byłam zapisna na daną godzinę. W rejestracji na jedną godzinę zapisywali po 3 osoby. A wizyta wyglądała tak - doktor przyłożył głowicę do brzuch na 2 minuty maksymalnie. Zmierzył dziecku tylko pomiar główki. A gdzie reszta pomiarów? Zmieniłam na doktora na NFZ. Doktor cały czas dostępny przyjmuje od poniedziałku do piątku i każdą pacjentkę którą przyjdzie bo nie ma do niego zapisów. W kolejce maksymalnie 30 min się czeka. Wizyty co dwa tygodnie. Usg dokładne ze wszystkimi pomiarami do tego badnie ginekologiczne. Skierowanie na badania co miesiąc. Różnica jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reutolka
ja od kilku lat mam już wykupiony pakiet medyczny w lux medzie, nigdy nie ma problemu z wizytą nawet z dnia na dzień bo ułatwia to portal pacjenta elektroniczny system rezerwacji wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodziłam na badania do poradni położniczej www.lekarz.com.pl. Bardzo miła obsługa i przyjazna atmosfera. Pan dr Marek Blitek ma bardzo duże doświadczenie i ogromną wiedzę z zakresu prowadzenia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wittka

Uważam ze warto zwrócić uwage na ofertę LuxMedu. Uważam ze ich abonamenty medyczne sa zdecydowanie najlepsze na rynku i jesli mam byc szczera również aktrakcyjne pod względem ceny poza tym mają dostęp do portalu pacjenta dzięki czemu można online umaiwać wizyty i sprawdząć wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Najlepiej mieć sprawdzonego lekarza a nie iść do pierwszego lepszego o którym nic się nie wie. W końcu jest to sprawa dość intymna i lepiej mieć pewność że prowadzi Cię sprawdzony lekarz. Dbaj też cały czas o siebie. Możesz też zakupić sobie poduszkę dla kobiet w ciąży taki rogal no i pas ciążowy polecam. Ja swój kupiłam tutaj https://www.ortezka.pl/pasy-ciazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka

ja prowadził ciażę w Lux Med wszystko szło gładko i bezporblemowo do tego dzięki portalowi pacjenta mogłam sobie online planować wizyty tak jak mi pasowało, bez stresu i bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika W

Polecam się udać do Pana Michała Witkowskiego, moje 2 przyjaciółki prowadziły u niego ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Już dajcie spokój z tym nachalnych reklamowanie luxmedu, bo czasami na nfs dostaniesz się szybciej. Teraz każda kasjerka z biedronki i każdy Ukrainiec ma tam pakiet, a lekarzy więcej nie zatrudnią, bo po co. Trudnymi ciążami też się nie zajmują. Najlepiej płać abonament i nie pokazuj się na oczy, ewentualnie katarek ci wyleczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Ja chodzilam prywatnie. W obu ciazach. Co wiecej teraz rowniez wole zaplacic. W trakcie ciazy na kazdej wizycie oprocz badania ginekologicznego mialam robione usg, widzialam jak dziecko rosnie. Pan doktor wszystko mi cierpliwie wyjasnial. Badania byly przeprowadzane w milej atmosferze, czulam sie spokojna nawet kiedy pojawily sie problemy. Moj moz zawsze mogl brac udzial kiedy mialam robione usg. Po kazdej wizycie dostawalismy wydruki z 3D. Niby nic takiego ale pozbieralam wszystkie i trzymam na pamiatke. Gdy cos sie dzialo wystarczyl jeden telefon. Byc moze sa tez tacy lekarze na NFZ ale ja nie mialam szczescia na nich trafic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka

Ja też chodziłam prywatnie. Ciąże, obie, prowadziłam w Katowicach u dr Krzysztofa Sodowskiego w Centrum Medycznym Sodowski. Bardzo jestem zadowolona z opieki, ten lekarz to nie tylko świetny specjalista, ale też bardzo miły, pomocny człowiek, skutecznie potrafił zapanować nad moimi lękami odnośnie trudnej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×