Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MOJA  FANTAZIA

Kuchnia regionalna.

Polecane posty

Kwaśnica http://www.wielkiezarcie.com/recipe29308.html Pielmienie: http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/pielmieni.html Przy czym ja jeszcze czosnek do farszu dodaję. No i jadam z octem lub śmietaną, choć z masełkiem też dobre:) I koniecznie w kształcie uszek. Przepis przeze mnie podany (+czosnek) to przepis Wiekowej Siostry mojej Babci - Ukrainki. Oscypek z patelni Kroisz oscypka w plastry, smażysz na masełku,można podawać z sosem żurawinowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mieszkam w Warszawie
więc te regionalne potrawy , tu właściwie nie istnieją, jako takie. Warszawska kuchnia jest jak bajaderka - przegląd tygodnia:D:D:D:D Moja teściowa z Torunia, a moja mama z Krakowskiego + kuchnia ukraińska , po części :D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mieszkam w Warszawie
paprotkowa - to akurat jest znane, ale ... jeśli coś takiego chce się zjeść , to tylko w niektórych miejscach w W-wie, a szczególnie są to potrawy serwowanego w bardzo kultowych miejscach np Bazar Różyckiego na Pradze.Dawno temu :D najlepsze flaki jadało się u "Flisa" przy Marszałkowskiej. Właśnie... i komu to przeszkadzało ? :D:D:D:D A te pyzy ze słoninką albo z boczkiem wędzonym hmm.... już mi ślinka cieknie, na bazarze tym to po prostu "raj w gębie".Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopskie jadło? No tak bardzo średnio. W ogóle za polską kuchnią średnio przepadam zapewne dlatego, że mam ją na codzień. Wolę orientalne przysmaki albo kuchnie meksykańską. O tak, to jest to, co lubie najbardziej, nie tam jakieś flaki czy kołduny, ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BABKA ZIEMNIACZANA
UWIELBIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię też tłustego jedzenia np. golonki i smalcu. Smakuje mi włoska kuchnia, bo uwielbiam makaron, nie musi być z mięsem, jadłam kiedyś spaghetii z brokułami i sosem serowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubelszczyzna - kulasza, fuska , prazucha , roznie to nazywaja :) A zna moze ktos przepis na szczypki ??????? To takie slodycze sprzedawane na odpustach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o słowiczka napisała
zdanie złożone podrzędnie, to coś nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nic nowego .:) Mówmy o kuchni jakiekolwiek. Jakie potrawy was zaskoczyły smakiem, którego nie znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slowiczka naucz sie pisac
bo z tego belkotu nic nie kumam :o Kuchnia regionalna czy włoska czy jeszcze inna? zdecyduj sie w koncu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oscypki grilowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuje przepisu na placek po krynicku,w necie jest tylko jedna wzmianka o tym przysmaku,wiec moze wy pomozecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOWICZKA
Siostra moja ostatnio robiła tortillę, dobra była, z warzywami i sosem czosnkowym.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alelulluja
🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×