Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kobieta zadbana

FOTELIK od 9do 18kg ktory polecacie?

Polecane posty

Mam 3 typy i nie wiem na który sie zdecydować:_ Maxi Cosi Priori Ramatti Venus Romer King proszę o rady na co zwrócić uwagę, ma być w miarę bezpieczny, wygodny, prosto się montować w samochodzie ??ß

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoikom mówimy NIE
Najlepiej w testach wypadają: Kiddy Infinity Pro, Maxi Cosi Tobi Roemer King Plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm to mam teraz dylemat wiec testy mowia romer lub maxi cosi a teraz wygodna, czysczenie wytrzymalosc za ktory przeawiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoikom mówimy NIE
Wszystkie maja podobne oceny ale chyba tylko kiddy ma max punktów za obsługę, jeżeli chodzi o czyszczenie to najsłabiej wypada maxi cosi. Reszta punktowana tak samo. Pytanie czy jeszcze czy z baża isofix czy bez bazy - te są bez bazy. Mi sie osobiście Kiddy podoba lub Roemer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Römer jest wiekszy. MaxiCosi za to przytulniejszy- co kto woli :) Najprosciej montuje sie foteliki z isofixem- ale te kosztuja troche wiecej. Mysle jednak, ze jak raz zamontujesz taki fotelik za pomoca pasow, to juz nie bedziesz chyba odmontowywac, wiec to w sumie obojetne, ktory sie latwiej montuje. Mysle, ze jesli wybierasz miedzy MaxiCosi, Römer i Kiddy, to po prostu kieruj sie osobistym smakiem, bo wszystkie trzy sa rownie dobre. Najlepiej by jednak bylo, zebys wziela dziecko i poszla z nim do sklepu, zeby zabaczyc, w ktorym foteliku mu sie najlepiej siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o co dokaldnie chodzi z tym isofixem bo nie rozumie moze ktos przetluamczyc z polskigo na "nasze" a co sadzicie o fotelikach ktore sie rozszczerzaja na boki np gdy dziecko jest grubie ubrane np zima doradzicie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isofix to baza, ktora przyczepia sie jednym klikiem do specjalnych uchwytow w aucie. Dzieki temu fotelik jest przyczepiony na stale do auta i nie ma szansy urwac sie przy wypadku, jak to czasami dzieje sie z "normalnymi" fotelikami. I do tej bazy przyczepia sie fotelik- jenym klikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zastanawialiśmy sie miedzy Romer SafeFix Plus a Maxi Cosi Pearl ale wzieliśmy mała do sklepu i tam też poprzymierzaliśmy staneło na britaxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak napisała aga ale nie wszystkie samochody maja mozliwośc zamontowania fotelika z izofix najpierw musisz to sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy romer. jest super! wydaje mi się że jest bardziej miękki od maxi cosi tobi, jest dość szeroki więc dzieko ma dużo miejsca, ładnie trzyma główkę. wpięcie w auto zajmuje chwilkę. czyszczenie - nie wiem jeszcze nie miałam okazji. jedyny minus jest taki ze dość ciężko jest wpiąć w niego dziecko (pasy są dosć sztywne) ale to pewnie zalezy od wprawy i wielkości samochodu. my mamy astrę combi 2 i ona nie jest zbyt wygodna dla dziecka. obecnie wozimy małego na przednim siedzeniu i jest duuużo łatwiej, bo z tyłu strasznie ciężko się tak wygiąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu jest filmik o montazu isofixa: http://www.youtube.com/watch?v=G-PRfP0_Koo NIe wszystkie auta maja uchwyty isofix- mozna sprawdzic w necie lub w papierach auta. Ja mam porownanie Maci Cosi i Römera, bo jeden ma moja corka, a drugi siostrzenica. W Römerze pasy sa szersze i fotelik tez jest szerszy. My mamy drobne dziecko, dlatego wybralismy Maxi Cosi- pasy sa waskie, a fotelik zgrabniejszy. Wszystko zalezy od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej w testach wypadają te foteliki o których pisała "słoikom mówimy nie" My wahaliśmy się między maxi cosi tobi a roemer kong plus, szliśmy do sklepu z nastawieniem na mc ale jednak kupiliśmy roemera bo jest szerszy, ma "większą przestrzeń" dla dziecka. W tobi synek wpadał głębiej i miał ciaśniej. Obydwa są godne polecenia, cena i bezpieczeństwo podobne więc zwykle decydujące znaczenie ma wygoda lub kolor. Acha, Roemer przekonał nas jeszcze z powodu montażu, wymaga krótszych pasów niż mc tobi bo cały system jest za plecami, nie trzeba wiązac wkoło. W samochodach z krótkimi pasami to b ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje juz wiem o oc chodzi z tym isofixem musze zapytac o ot meza bo nie wiem czy mamy takie cos czy nie jelsi ktos ma jeszcze opinie bardzo prosze pisac kazda rada pomocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzioekuje Paulina bo ja tez chcialabym zeby wymagal krotszych pasow juz mielismy nie lada problem z fotelikami do 13 tym pierwszym bu masakra bylo tak naciagnac pasy zeby go dobrze spiac, maz tylko chodzil i narzekal co za dziadostwo kupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tylko roemer ma system montażu pasów za plecami, wymaga jeszcze krótszych pasów niż niż 0-13, ja w poprzednim foteliku (maxi cosi city) miałam duży problem żeby zapiąc małego. Z większym fotelikiem chyba w ogóle bym nie dałą rady. My nie mamy bazy isofix, w sumie fotelik 9-18 jest raczej stacjonarny, nie nosi się go tak jak 0-13 więc jak raz się go zamontuje to na długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy są takie dobre i tańsze
A czy możecie polecić jakiś tańszy fotelik 9-18 ? Nie chcę oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka, ale po prostu nie mam pieniędzy, a muszę kupić. Jeżdżę tylko po mieście. czy da radę do 300 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddbbbbbbbbbb
niestety, za 300zł nie kupisz dobrego fotelika :( Są sklepy które sprzedają na raty moze to jest rozwiazanie albo dobry uzywany fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy są takie dobre i tańsze
nie mam 800 zł na fotelik, mam 300 zł nie mam gdzie kupić używanego, a na allegro za używane też chcą bardzo drogo, z przesyłką wychodzi na to samo i nigdy nie wiadomo co się dostanie muszę kupić do końca tego tygodnia raty odpadają Czy taki będzie dobry ??? http://allegro.pl/item917476334_ramatti_venus_comfort_9_18kg_od_reki_w_wa_4xgratis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddbbbbbbbbbb
Sprawdź jak jest oceniany w testach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez sie nad ramatizastanawialam ale on nie mial testow adac bo maja za mala sprzedaz i nie stac ich na takie testy puki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko nie jestem sama
ilhenny@gazeta.pl napiszcie do niego, zna się na fotelikach jak mało kto, doradzi wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko nie jestem sama
ramatti nie jest zbyt dobrym fotelikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbezpieczniejsze sa
najbezpieczniejsze sa takie montowane tylem do kierunku jazdy, najwieksze szanse dla dziecka przy zderzeniu czolowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoikom mówimy NIE
Co do tańszych fotelików to proponuje poczytać na foteliki.info - może coś sie znajdzie. Niestety te znane firmy sa drogie ale moze z tych tańszych jakieś zostały przetestowane. Dodam tez ze warto wziąć pod uwage kiddy - bo sa chyba najtańsze z tych lepszych a w testach wypadają naprawdę bardzo dobrze. A dla wyjaśnienia Romer to właśnie marka firmy britax - bo ktos pisał ze wybrał britaxa. Choć oni maja tez chyba inne foteliki ale najlepiej wypada Romer King Plus. Tez słyszałam ze Romer jest wygodniejszy od maxi cosi ale to tez pewnie zależy od malucha wiec na pewno warto przymierzyć. Co do używanego to doradzam kupować jedynie od znajomych żeby był pewny na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam czerwone oczy
najbezpieczniejsze sa takie montowane tylem do kierunku jazdy, najwieksze szanse dla dziecka przy zderzeniu czolowym ale przecież nie dla dziecka powyżej 9 kg !!! nogi mu się nie zmieszczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×