Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krasnoludka 37xx

Czy w takim przypadku rozwód jest możliwy?

Polecane posty

Gość krasnoludka 37xx

Bardzo prosze o opinie i nie komentowanie naszej sytuacji a jedynie o ocene z punktu prawniczego. Jestem w 14 tygodniu ciąży ( z moim obecnym parterem), sprawe o rozwód z mężem mam wyznaczona na 22 kwietnia. Wtedy napewno będzie juz widac brzuszek. Z mężem bierzemy rozwód bez orzekania o winie. Mam dwa pytania: 1) Czy sąd widząc mój stan może "wnikać" i wypytywać mnie który to miesiąc i kto jest ojcem? 2) Czy sad sam z sibie moze orzec rozwod za wylaczna moja wina? pomiomo tego ze maz zlozyl bez orzekania o winie? ( oczywiscie jak sie sad dowie ze nie moj maz jest ojcem dziecka) i jeszcze jedno... Czy radzilisbyscie moze wynajac prawnika na taka sprawe, czy poprostu na nia nie przyjsc, by uniknac tego tematu i wnikania sedziego, kto jest ojcem mojego przyszlego dziecka? Z góry bardzo seredecznie dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
mi się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem było by, poprostu nie przyjść na sprawę. Jeżeli w odpwiedzi na pozew męza zgodziłaś się co do rozwodu, i potwierdziłaś wszystkie fakty które on opisał, to sąd może orzec rozwód bez twojej obecnośc, więc dla uniknięcia wypytywania o ciąże radziłabym nie pojawiać sie w sądzie. Bo wnikliwośc sędzi możecie przypłacić kilkoma rozprawami więcej, i tylko stracicie czas na dojazdy do sądów, i na same rozprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jest jeszcze jedna kwestia, o której będziesz musiała pomyśleć po rozwodzie - według polskiego prawa ojcem dziecka które nosisz będzie twój były mąż (bo w chwili urodzenia dziecka musi upłynąć 300 dni od uprawnomocnienia się wyroku rozwodowego, żeby były mąż nie był domniemanym ojcem), więc bedziesz musiała przeprowadzić sprawę o zaprzeczenie ojcowstwa oraz zmienić nazwisko dziecka - musisz pomysleć o tym wcześniej, może uda się na akcie urodzenia nie wpisywać nazwiska byłego męża, bo potem będzie więcej problemów z odkręcaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
bardzo dziekuje za odpowiedzi dziewczyny! Jeżeli wyrok zapadnie na 1 rozprawie to w 24 maja juz bedzie prawomocny więc nie bede musiala sie martwic o kolejne sprawy z zaprzeczaniem ojcostwa. hmm tak mi sie wydaje, a moze sie myle? czy po urodzeniu dziecka bedziemy mogli z parterem je zarejestrowac? bez problemow to zrobia pomiomo, ze w chwili poczecia mialam meza? Nową zagwostkę mi zrobiłas. A co radziłabys w zwiazku ze sprawa ktora bedzie teraz w kwietniu? Lamella napisala zeby jednak nie isc a ja sie caly czas zastanawiam, bo boje sie ze sad moze przesuwac rozprawy dopoki ja sie nie pojawie. czy cos ryzykuje tym ze sad zobaczy mnie w ciazy? czy ma wogole sad prawo pytac o mój brzuch? dziwnie brzmi ale tak tylko umiem ujac w slowa. dziekuje dziewczyny ze napisalyscie. pozdrwaniam i mam nadzieje ze sie odezwiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" krasnoludka 37xx Bardzo prosze o opinie i nie komentowanie naszej sytuacji a jedynie o ocene z punktu prawniczego. Jestem w 14 tygodniu ciąży ( z moim obecnym parterem), sprawe o rozwód z mężem mam wyznaczona na 22 kwietnia. Wtedy napewno będzie juz widac brzuszek. Z mężem bierzemy rozwód bez orzekania o winie. Mam dwa pytania: 1) Czy sąd widząc mój stan może "wnikać" i wypytywać mnie który to miesiąc i kto jest ojcem? 2) Czy sad sam z sibie moze orzec rozwod za wylaczna moja wina? pomiomo tego ze maz zlozyl bez orzekania o winie? ( oczywiscie jak sie sad dowie ze nie moj maz jest ojcem dziecka) i jeszcze jedno... Czy radzilisbyscie moze wynajac prawnika na taka sprawe, czy poprostu na nia nie przyjsc, by uniknac tego tematu i wnikania sedziego, kto jest ojcem mojego przyszlego dziecka? Z góry bardzo seredecznie dziękuje za odpowiedzi. Jeśli mąż wystąpił o rozwód bez orzekania o winie to nie masz się czym martwić Swoją drogą kobieta nie przepuściła by takiej okazji by mężczyźnie nie dokopać, nawet jeśli byłoby to uzasadnione . Do sądu musisz iść ,inaczej nie będzie rozwodu. Na pytania sądu odpowiadasz na tylko te ,które chcesz. . Może Twojemu mężowi się zmienić to wtedy i on będzie zadawał pytania Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Ps nie bardzo rozumnie kto ma być uznany za ojca ,mąż czy partner ? Bo jeśli mąż ,który nie jest ojcem dziecka to wcale nie musi się na to zgodzić ,co innego sprawa o rozwód co innego uznanie dziecka. Jednak w trakcie sprawy rozwodowej sąd będzie musiał to ustalić -będą w tej sprawie pytania i będą musiały zapaść wiążące odpowiedzi na te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do krasnoludka 37
a czy twój mąż wie że jesteś z kochankiem w ciąży? Ja myślę że jednak powinien wiedzieć. I rozwód powinien być z twojej winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a swoją drogą nie rozumiem
po co ci był ślub skoro zdradzalaś męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
do krasnoludka 37 tak, oczywiście ze mój mąż wie ze jestem w ciąży z moim partnerem :) nie wyobrazam sobie by mogło by byc inaczej :) Zniecierpliwiony dziękuje za odpowiedz ale to z ojcostwem co koleznka wyzej pisala to chyba prawda, ze jak nie bedzie prawomocnego wyroku sadu o rozwodzie zanim sie dziecko urodzi to dziecko nie bedzie moglo otrzymac nazwiska mojego partnera tylko i wylacznie mojego wtedy jeszcze meza. moze ktos ma jeszcze jakies informacje w tym zakresie? serdecznie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
do a swoja droga nie rozumiem, przeczytaj to zdanie 2 razy na głos z akcentem na NIE KOMENTOWANIE: "Bardzo prosze o opinie i nie komentowanie naszej sytuacji a jedynie o ocene z punktu prawniczego." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż będzie ojcem
Dziecko urodzone do 300 dni po orzeczeniu rozowdu jest z automatu zapisywane jako dziecko byłego męża. Najpierw musi być sprawa o zaprzeczenie ojcostwa (twojego ex męża) a potem dopiero biologiczny ojciec moze uznac dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
zNIECIEPLIWIONY CZYLI NIE MGE DAC PELNOMOCNICTWA ADWOKATOWI KTÓRY POJAWI SIE NA SPRAWIE I BEDZIE MNIE REPREZENTOWAL? CHYBA TAK MOZNA, BO TO WTEDY TAK JAK JA BYM TAM BYLA OSOBISCIE. NA SPRZEDAZ MIESZKAN SIE PEKLNOMOCTNICT UDZIELA A NA SPRAWE O ROZWOD NIE? :) sorki za duze litery, ale juz nie bede drugi raz pisala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
mąż będzie ojcem a w jakim paragrafie to znalazlas? widze ze co osoba to inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
Znieciepliwiony nie wiem czy zów Ci odpowiedzialam na pytanie, ale ojcem dziecka jest i bedzie na "papierze" moj partner i zeby dziecko nosilo odrazu jego nazisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludkoooo
piszesz na otwartym forum, kazdy ma prawo komentowac i przede wszystkim OCENIAĆ. A jak chcesz porady prawnej bo maszeruj do kancelarii adwokackiej. Tutaj z siebie pośmiewisko robisz. I na puszczalską wyszłaś. Nie podoba ci się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
też wydaje mi się , że bez dodatkowych czynności mąż będzie prawnie ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
krasnoludkoooo NAPRAWDE? NO MASZ CI LOS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
krasnoludkoooo I JESZCZE JEDNO, ALEŻ OCENIAJ PROSZE BARDZO oceniaj tylko poprostu bede ignorowac ocenianie mojej sytuacji, proste prawda ? :D wiec wszwelkie próby sprowokowania mnie przepraszam z góry ale nie powiodą się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
kot dziekuje za odpowiedz, myslisz ze gdy pojde do USC zarejestrowac dziecko to "na sile" wpisza w nim jako ojca dane mojego meza, pomimo to z\e ojciec dziecka bedzie siedzial przy mnie i w pelni zgodzi sie z tym ze jest ojcem i bedzie chcial by w kacie bylo jego nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOnZoBytoM
"i przede wszystkim OCENIAĆ." nie galopuj tak! pryyyyy, przedewszystkim kazdy tu liczy na porade a nie na ocene postepowania, tym bardziej skoro jasno pisze o tym juz na poczatku, ale dla ciebie to za trudne do ogarniecia hahahahaahaqhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre he he
mąż będzie ojcem ma 100% racji!!!!!!! Takie jest prawo!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre he he
czekaj! jezli bedzie rozwod zanim sie dziecko urodzi to to twoj partner bedzie wtedy ojcem, wiec nie ma sie czym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre he he
Po urodzeniu dziecka- ex mąż musi sądownie zaprzeczyć ojcostwa, a potem biologiczny potwierdzić ojcostwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
wydaje mi się- ale proszę się jeszcze dowiedziec- że bez dodatkowych czynności prawnych może być własnie taka sytuacja w USC ale pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakanek
oczywiście, ze jako ojciec będzie widniał były mąż. nie wiem jak u Ciebie z matematyką ale 300 dni to dłuższy czas niż będziesz miała termin "Pytanie: Jestem w trakcie rozwodu, a za 2 miesiące ma się urodzić moje dziecko z kolejnego związku. Czy zaprzeczenia ojcostwa można dokonać zanim dziecko się urodzi? Odpowiedź: Jeżeli dziecko urodziło się w trakcie trwania związku małżeńskiego albo przed upływem 300 dni od jego ustania lub unieważnienia, to ma miejsce domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki. Matka może wystąpić z powództwem o zaprzeczenia ojcostwa swego męża w ciągu 6 miesięcy od urodzenia dziecka. Nie jest zatem możliwe wytoczenie takiego powództwa przed urodzeniem dziecka. przeszukaj internet bo możesz sporo się dowiedzieć. a najwięcej dowiesz się od prawnika lub w sekretariacie sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
w sumie byłoby to logiczne . Najważniejsze jest w tym wszystkim dziecko i jakies rozsądne umieszczenie go w gąszczu przepisów prawnych. Matka nie musi zawsze wiedzieć , kto jest ojcem jeśli była w małzenstwie i miała dodatkowego partnera. prawo musi jakoś te sprawy regulować a kobieta nie może sama decydować o takich sprawach. Mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
dzieki za poswiecony czas ale z tym "lub w sekretariacie sądu" to mnie rozbawilas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka 37xx
kot 13 dziekuje slicznie za podpowiedzi.... na wtorek jestem umówiona na taka ogolna wizyte do prawnika a wlasciwie meza znajomej, zobaczymy jak to najlepiej rozegrac. Jak trzeba bedzie to sie zrobi taka sprawe o zaprzeczenie ojcostwa, wtedy bedzieona z meza powodztwa tak? i na jednej sprawie powinno sie zakonczyc. Najwazniejsze zeby mniec to jak naszybciej za soba :), dziekuje a ktos moze jeszcze ma jakas wiedze jak to jest czy prawnik moze isc za mnie na sprawwe o rozod? bo nie mam zamiaru sadowi opowiadac o swoim stanie a nikt mnie do tego nie zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaga tiki taki 23
twoja ciaż do rozwodu nie ma żadnego znaczenia, powinniscie dostac rozwod na pierwszej roprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffffffffffffffffffffffffffn
możesz mieć adwokata ale i tak na jednej rozprawie musisz być Ty bo sąd będzie chciał Cię przesłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×