Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Gość mirabelkax
witam, jak sobie radzicie z mdłościami?ja mam od rana do wieczora,takie,ze trudno mi normalnie funkcjonować.do kuchni nawet nosa nie wtykam bo mi wszystko smierdzi.czekam na koniec tych dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gal anonimmmmmmmmmmm
dziewczyny skórka od chleba starszego i będzie ok albo woda z cytryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałam że z mdłości rodzą się mądre dzieci... może cię to pocieszy :-D A tak na poważnie to podobno, jak już pisałam imbir, moze być do herbatki albo takie cukierki imbirowe possać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelis1
Witam wszystke przyszłe mamy:) Ja również podnoszę rękę w górę i wpisuję się w listopad 2010, termin na 7 listopada. To moja druga ciąża, w pierwszej poroniłam w 6 tygodniu. Teraz jestem w 8 tc. Narazie powodów do obaw nie ma, wynki badań bardzo ładne, czuję się świetnie. No... moze z 5 razy mnie mdliło wieczorami, ale woda+cytryna albo zjedzony grejfrut szybko pomagały. Poza tym nie mam dolegliwości ciążowych, typu wymioty, złe samopoczucie. Jedyne na co mogę narzekać to fakt iż mogłabym przespać cały dizeń:) Pozdrawiam dziewczyny! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelis1
Dopisuję się do tabelki:) NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO aneczka1986.......24................02.11.......... ..?......warmia i mazury Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ slonko*...............26...............05.11............. .?..........Inowrocław Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole Kelis1.................26...............07.11...............?...............Kielce mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg PrzyszłaMama23.....................10.11..............?. ..........Mannheim Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie monikadg2...........32.................17.11............. .?............śląskie lenna1982...........27..................11.11............ .?.............lubuskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie Dziewczyny a jak u Was z jedzieniem? ja mam mnijeszy apetyt troszke niż przed ciążą, a poza tym bardzo staram się jeść "zdrowo" - ze wzgledu na dzidzia i aby za nadto nie przytyć. Wiadomo że tycie to normalna rzecz w ciąży, ale wiadomo ze lepiej przytyc tylko tyle ile to konieczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelis ja mam ogromny apetyt! jadłabym praktycznie co godzinę ;) staram się oczywiście jeść zdrowo, ale wiadomo, nie zawsze się da ;) nie piję kawy (nigdy jej nie piłam), herbaty, żadnych fast foodów. Bardzo za to lubię wode z cytryną i mlekiem - a nie wiedziałam że się ją poleca na mdłości, dobra jest też na trawienie. Piję ją bo jest bardzo smaczna no i musiałam czymś zastapić herbatkę. Gorzej jest za to z żołądkiem. Prawie po każdym posiłku boli mnie żołądek i mam takie uczucie wypełnienia i przejedzenia jakbym zjadła tonę jedzenia...to przechodzi niemniej jest uciążliwe. Czasami jak coś zjem to mam od razu mdłości. Ale jak sobie pomyślę, ż eprzecież nie wymiotuję to nie ma na co narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelis ja mam ogromny apetyt! jadłabym praktycznie co godzinę ;) staram się oczywiście jeść zdrowo, ale wiadomo, nie zawsze się da ;) nie piję kawy (nigdy jej nie piłam), herbaty, żadnych fast foodów. Bardzo za to lubię wode z cytryną i mlekiem - a nie wiedziałam że się ją poleca na mdłości, dobra jest też na trawienie. Piję ją bo jest bardzo smaczna no i musiałam czymś zastapić herbatkę. Gorzej jest za to z żołądkiem. Prawie po każdym posiłku boli mnie żołądek i mam takie uczucie wypełnienia i przejedzenia jakbym zjadła tonę jedzenia...to przechodzi niemniej jest uciążliwe. Czasami jak coś zjem to mam od razu mdłości. Ale jak sobie pomyślę, ż eprzecież nie wymiotuję to nie ma na co narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do wody z cytryną to nie wiem czy każdej pomoże na mdłości- al emnie pomaga:) a poza tym woda przegotowana wystudzona +łyżka miodu + wcisnieta prawie połowa cytryny i odstawiamy na noc, pijemy rano - wspaniałe na przemiane materii i ewentualne zaparcia. A w kótym tygodniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do wody z cytryną to nie wiem czy każdej pomoże na mdłości- al emnie pomaga:) a poza tym woda przegotowana wystudzona +łyżka miodu + wcisnieta prawie połowa cytryny i odstawiamy na noc, pijemy rano - wspaniałe na przemiane materii i ewentualne zaparcia. A w kótym tygodniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do wody z cytryną to nie wiem czy każdej pomoże na mdłości- al emnie pomaga:) a poza tym woda przegotowana wystudzona +łyżka miodu + wcisnieta prawie połowa cytryny i odstawiamy na noc, pijemy rano - wspaniałe na przemiane materii i ewentualne zaparcia. DORKA w kótym tygodniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelkax
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO aneczka1986.......24................02.11.......... ..?......warmia i mazury Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ slonko*...............26...............05.11............. .?..........Inowrocław Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg PrzyszłaMama23.....................10.11..............?. ..........Mannheim Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie monikadg2...........32.................17.11............. .?............śląskie lenna1982...........27..................11.11............ .?.............lubuskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie mirabelkax..........30...................20.11..........?............mazowieckie witam ,dopisuje sie do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelkax
próbuje rożnych rzeczy i pomaga na chwilke.wymiotuje rano i raz zdarzylo sie wieczorwm.te mdlosci mam od tygodnia a juz tak daly mi sie we znaki ,ze ... nie mam zupelnie apetytu i przez tydzien schudlam 1,5 kg co przy wadze 50 kg jest chyba duzo.martwie sie,ze przez to niejedzenie moze cos byc nie tak.probuje sie zmuszac ale zjedzenie najmniejszego posilku to dla mnie katorga.sprobujr jutro z ta herbatka imbirowa.dziekuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam wstręt do jedzenia a co gorsze czasem dopada mnie chcica np na tłuste frytki czy inne świństwa z fastfoodów :) I mam wrażenie że jak tego nie zjem to już niczym się nie najem :) Gorsze jest to że budzę się w nocy nawet dwa razy, nie mogę spać i rano nawet teraz w weekend wstaję już po siódmej i ani minutki dłużej już chyba wolę mdłości bo gdybym mogła spać to chociaż bym je przespała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis jestem w 9 tygodniu, a termin na 4 listopada. Co do herbatki z cytryną to ja ją robię tak: szklanka wody ale nie bardzo goracej bo w takiej miod (łyżka) nie utraci swoich właściwości i kilkanaście kropel cytryny. Pije od razu nie czekam i bardzo sobie chwalę ten napój ;) bez żalu zrezygnowałam na jego rzecz z herbaty ;) lenna1982 ja tez nie mogę spać w nocy...zanim zaszłam w ciążę nie miałam żadnych problemów ze snem a teraz mimo wielkiego zmęczenia nie mogę wyspac się przez całą noc i solidnie wypocząć...a jeszcze ta zmiana czasu to już koszmar! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny, ja też nie mogę spać w nocy, budzę się i przewracam się z boku na bok, mimo że w dzień nie śpię i generalnie chce mi się spać. Już nawet zaczęłam się martwic, bo jedna z dolegliwości ciążowych to przecież zmęczenie i ogólnie senność, a u mnie to ciągła bezsenność :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO aneczka1986.......24................02.11.......... ..?......warmia i mazury Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ slonko*...............26...............05.11............. .?..........Inowrocław Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg PrzyszłaMama23.....................10.11..............?. ..........Mannheim Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie monikadg2...........32.................17.11............. .?............śląskie lenna1982...........27..................11.11............ .?.............lubuskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie pestycyda..........20...................02.11...........?.............lubuskie Jak wszyscy to i też wpiszę się w tabelę. Rzadko będę pisała, ale nam nadzieje, że znajdzie się ktoś, kto zawsze coś odpisze. Widzę, że póki co jestem najmłodszą przyszłą mamą :) Przy okazji zapytam, czy Was też cały czas boli brzuch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO aneczka1986.......24................02.11.......... ..?......warmia i mazury pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia slonko*...............26...............05.11............. .?..........Inowrocław Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg PrzyszłaMama23.....................10.11..............?. ..........Mannheim Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie lenna1982...........27..................11.11............ .?.............lubuskie monikadg2...........32.................17.11............. .?............śląskie Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie Hej dziewczyny. Upadłam dziś z całej siły brzuchem na wannę i strasznie się wystraszyłam :( Wiem ze fasol maly i jeszcze mu nic na pewno nie zrobiłam ale tak się wystraszyłam :( Chyba będę chora bo mnie coś gardło boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki no kurcze padnięta jestem jak betka... zawsze rano pełna energi a wieczorem padlina, no i mam wieczorne nudności. wogóle w tej ciąży jestem bardziej zmęczona, poprzednio nie musiałam się nikim zajmować oprócz siebie a teraz moja dziewczynka nie daje mi odpocząć :) ma teraz etap "mamam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny, dawno nie pisałam, ale czytam was codziennie. Trochę się martwię bo odebrałam wyniki i wyszło mi że mam białko w moczu PRO 30 mg/dl, oraz w morfologi mam wynik - 85%, nie wiem dlaczego postawiony jest ten minus, nie wiecie co to może oznaczać?? pozostałe wyniki mam ok, a do gina wybieram się 6.04.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy te PRO może być spowodowane tym, że bardzo mało piję, tzn. 2 szkl.dziennie jakiejś wody więcej nie mogę bo mnie od wszystkiego odrzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sirusho... nie doczytałam pod tabelką... uwążaj na siebie, ale teraz dziiuś jest zbyt dobrze chroniony, tak mi się wydaje /w końcu siedzi w kilku workach ;) / Aneczka 1986... a przy pobraniu moczu wszytko było ok... tzn. czasem białko wychodzi jak próbka jest skażona /ja tak miałam u mojej małej/ np. dostało się jakieś zanieczyszczenie /z pojemnika, rąk, próbka pobrana na szybko w ciągu dnia i się nie podmyłaś itp./. Poza tym może to świadczyć także jak nie ma tego białka zbyt dużo o upławach i zakażeniu dróg moczowo - płciowych. Są też oczywiście powody odnerkowe ale ja bym stawiała na te pierszwe i zrobiła jeszcze raz badanie z zachowaniem zasad: mocz zaraz po wstaniu, pierwszy strumień i ostatni sik do kibelka a środek do czystego pojemniczka /dla 100% pewności kup sterylny w aptece/. A przedtem się podmyj i dokłądnie opłucz, żeby nie zostały żadne płyny i mydła. Ja po porodzie leżałam prawie dwa tygodnie w szpitalu bo małej przy pobraniu moczu wyszło właśnie białko /ja w stresie, że coś z nerkami nie teges :/ /no ale powtórzyli badanie i się okazało że to było jakieś zanieczyszczenie organiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boje się że to może być coś z nerkami, bo zachowałam wszystkie zasady o których napisałaś, pojemnik też miałam z apteki, żadnych upławów, nic nie mam wszystko jest ok więc nie wiem skąd się wzięło te białko, chociaż wcześniej też nie miałam problemów z nerkami. A te 30 mg/dl to dużo?? może to zaszkodzić dziecku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka nie ma powodów do paniki, norma jest do 25mg, więc masz tylko nieznacznie przekroczony poziom. Gdyby to była choroba nerek to poziom byłby znacznie wyższy i oprócz białka pojawiłyby się też krwinki czerwone. U kobiet takie stężenie może być spowodowane upławami, bądź zapaleniem dróg moczowo- płciowych. A nie masz czasem podwyższonego ciśnienia krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka nie ma powodów do paniki, norma jest do 25mg, więc masz tylko nieznacznie przekroczony poziom. Gdyby to była choroba nerek to poziom byłby znacznie wyższy i oprócz białka pojawiłyby się też krwinki czerwone. U kobiet takie stężenie może być spowodowane upławami, bądź zapaleniem dróg moczowo- płciowych. A nie masz czasem podwyższonego ciśnienia krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka nie ma powodów do paniki, norma jest do 25mg, więc masz tylko nieznacznie przekroczony poziom. Gdyby to była choroba nerek to poziom byłby znacznie wyższy i oprócz białka pojawiłyby się też krwinki czerwone. U kobiet takie stężenie może być spowodowane upławami, bądź zapaleniem dróg moczowo- płciowych. A nie masz czasem podwyższonego ciśnienia krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
ANECZKO JA TEŻ W BADANIACH Z PRZD 2 TG MIAŁAM BIAŁKO W MOCZU DOSTAŁAM UROSETI WIT C I DZIŚ ZANIOSŁAM MOCZ DO KOLEJNEGO ADANIA JUTRO BĘDĄ WYNIKI I MAM NADZIEJĘ, ŻE JUZ BIAŁKA NIE BĘDZIE. JA ZANIM ZASZŁAM W CIĄŻE MIAŁAM ZAPALENIE PĘCHERZERZA. MIAŁAM MOCZ ZASADOWY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja to strasznie wszystko przeżywam, aż się popłakałam w pracy, bo bardzo się boję że jest coś nie tak, nie chce żeby coś zaszkodziło maleństwu, w internecie doczytałam że to może być zatrucie ciążowe, moja koleżanka tak miała,ale to chyba jest dopiero od 2 trymestru. Dziewczyny co mam robić, pójść wcześniej do lekarza gin. czy poczekać do 6.04 tak jak mam wyznaczoną wizytę??BAaardzo się boję..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×