Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Lenna1982 czy dobrze rozumiem, ze USG genetyczne to przeziernosc + przeplywy w zylach czy jak? No ja przeziernosc robilam w pierwszej ciazy za kase 130 a teraz nie chcialam,ale babeczka sama mi zrobila. Szczerze po prostu nie wiem co bym zrobila jakby wyszly zle wyniki. Nie usunelabym chyba. Zapomnialam napisac, ze nasza Fasola to strasznie ruchliwa dzisiaj byla. Machale rekami i dawala raczke kolo buzi i caly czas fikala nogami. Potem zaczela sie obkrecac w okol wlasnej osi. Znowu bedzie taki zywczyk jak Majusia - moja cora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
No i rano byłam zrobić bete. Powiem tak, że nienawidze widoku krwi (nawet w probówkach) a jeszcze bardziej boje sie, panicznie boje sie igieł. Także po pobraniu krwi, odczekałam i gdy stwierdziłam, że nic mi sie nie dzieje wyszłam z przychodni. Ledwie wyszłam, przed oczami ukazały sie 'mroczki' i frrrrrrrrrrr.... dobrze, że trzymałam się poręczy, gdy zemdlałam to sie nigdzie nie uderzyłam. I dobrze, że pewna życzliwa pani pomogła mi wrócić do przychodni. Tam od razu badanie ciśnienia (oczywiście masakrycznie niskie a ja cała blada) i EKG. Na szczęście EKG i takie podstawowe badanie w normie, ciśnienie wróciło do normy. Ehh. Teraz czekać do czwartku na wyniki i kolejną wizyte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zareczona USG genetyczne to przezierność karkowa + przepływy w żyłach pępowinowych oraz ocena kości nosowych, ja miałam robione 4D i na szczęście wyszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba nie będę się decydować z tego względu że mam dwójkę i nie usunęłabym a co gdyby jedno było zdrowe a drugie nie. Ja wczoraj popodglądałm dzieciaki i jedno było grzeczne a drugie kompletnie nie chciało usiedzieć w miejscu i całutki czas podskakiwało więc nie wiem czy dałoby się je zmierzyć :) Wczoraj pomiarów nie było tylko sprawdzanie usg tętna dzieci wię c nawet niewiem ile teraz mają.Mój chłopak najbardziej zły bo czekał czekał i nie widzial dzieciaków :) a kolejna wizyta dopiero za mieisąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszczę tych USG - ja mam dopiero w przyszły piątek:( Wtedy będzie 12tc i jakieś 4 dni... A co do zmęczenia, to też tak mam, że do obiadu jest najlepiej a potem to już tylko w dół. Niestety mam też problem ze spaniem - pęcherz mnie budzi co najmniej raz w nocy a jak obudzi gdzieś nad ranem to już nie mogę zasnąć i potem chodzę taka niedospana. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha_hm- no właśnie mnie się wydaje, że to przez ten komputer....to promieniowanie jakoś mnie osłabia przy dłuższym siedzeniu.... zaręczona- ja też mam mniej więcej co 4 tyg- miesiąc badanie moczu, morfologię i wagę. Później dojdzie jeszcze badanie na przeciwciała bo mam krew A rh- ja mam dzisiaj wieczorem usg, ale na skierowaniu nie pisze jaki rodzaj więc przypuszczam ze będzie normalne.... shorty31101990- nie martw się tym omdleniem, ja przy pierwszych badaniach ktorych było chyba w sumie 11, pobierali mi chyba z pół lirta krwi i wtedy zemdlałam podczas..... heheh AWięC- mnie też to wstawanie do kibelka w nocy wykańcza! dziś wstawałam chyba ze 4 razy ;D ale na szczęscie za każdym razem zasypiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11............ ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie asia25.................25................07.11........... ...?..............Warszawa oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin odświeżam, i dopisujcie się dziewczyny ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Kelis1.................26...............05.11............ ...?...............Kielce slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław to i ja uaktualniam, termi o 2 dni przesunięty:) mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11............ ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie asia25.................25................07.11........... ...?..............Warszawa oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki,coś sie skopało:) NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Kelis1.................26...............05.11............ ...?...............Kielce Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11............ ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie asia25.................25................07.11........... ...?..............Warszawa oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWięC - do kibelka też w nocy staje 3 ewentualnie 4 razy, ale potem udaje mi się zasnąć, ale nieraz zdarzają mi się wogóle nie przespane noce :) Zazdroszcze wam tego USG ja następną wizytę mam 7 maja ale chyba USG nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie pocieszyłyście, że nie tylko ja się snuję po domu w nocy zamiast spać jak cywilizowany człowiek :) takie uroki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten sam problem:) wstaje po 4-5 razy w nocy siusiu:) i to jeste mega męczące! czuje jakbym nie spała! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do siusiu to trzeba sie przyzwyczaic, bo potem bedzie karmienie co 3 godziny :-) Tak dla pocieszenia!!! NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Kelis1.................26...............05.11............ ...?...............Kielce Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Zareczona...........28...............6.11................?...........Pfungstadt slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11............ ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie asia25.................25................07.11........... ...?..............Warszawa oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaręczona ..robię usg genetyczne i test papa bo mam synka ,który urodził sie z wadą serduszka i to daje wskazanie do badań genetycznych w nastepnej ciązy.Moj synek jest juz zdrowy i obyło sie bez operacji,ale pierwszy miesiac bylismy w szpitalu a potem ciagłe kontrole,ale najwazniejsze ze jest juz ok:) Asia..ja miałam isc na specjalizacje ale odłozyłam rok:) Ale głownie dlatego ze nie chce mi sie dojezdzać i zjazdy sa raz na miesiac,a poza tym trwa to 3 lata wiec pewnie z noworodkiem troche cięzko;) A siku to ja tez wstaje,a do tego mój trzylatek budzi sie w nocy wiec tez wstaje. Dzis mielismy przerwe w spaniu od 3.30 do 6.30 ale to przez katar małego:( I teraz chodze taka sena;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
A że, tak zapytam... miewacie jakieś zachcianki? Bo ja od jakiegoś czasu moge jeść kilogramami banany i pić sok bananowy. A dzisiaj to mnie naszło na cheetosy serowo-ketchupowe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak, że jak zobaczę jakieś fajne jedzonko u kogoś albo w TV to mnie straszna chcica nachodzi. Ale jak się skupię na czymś innym, to przechodzi. Ale ogólnie to mi się apetyt zmienił - jem częściej, średnio co 3 godziny muszę coś zakąsić. Na szczęście przepada to gdzieś nie wiadomo gdzie, póki co nie tyję.. I jak tak się nie przegładzam, to jakoś na razie udaje mi się oprzeć realizacji zachcianek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam szczescie chyba bo wogole nie mam aletytu i zero słodyczy nic nic słodkiego nie mogę jeść. Czasem mam jakąś zachciankę zwłaszcza na truskawki i jem dużo winogron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeśli chodzi o zachcianki to wczoraj miałam ochotę na frytki, ale powiem że te z piekarnika to nie to samo :) No i raz mnie naszło na truskawki ale jak kupiłam to nie miały tej słodyczy. Pozostaje mi poczekać do czerwca :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zachcianek..to mam raz na ogórki małosolne a raz na jabłka:) W pierwszej ciazy nie miałam wcale zachcianek, a teraz rzadko ale mam:) Widać z wiekiem robię sie kapryśna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie mam wogóle zachcianek, jak juz moge cos zjesc to sie ciesze, bo w wiekszosci mam tak, ze jeszcze cos zjem do poludnia apotem to juz tylko wtedy kiedy mnie ssie w zoladku. Byłam wczoraj na usg, dzidzi mam 71mm i wychodzi ze to jednak już 13 tydzien, więc data porodu przesunela sie o tydzien ;D jak zobaczyłam dzidzię to nie moglam uwierzyc ze juz takie duze! ostatnio był tylko mały pecherzyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO asia25.................25................30.10........... ?..............Warszaw apestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Kelis1.................26...............05.11............ ...?...............Kielce Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Zareczona...........28...............6.11................ ?...........Pfungstadt slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11............ ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin wprowadzam kolejne zmiany, no chyba powinnam się przenieść do październikówek ;D no ale na przełomnie mc więc zostaję tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
dziś byłam na badaniu usg. dzidziuś ma 6,6 cm, waga moja stoi w miejscu 50 kg. 6 maja mam robić to badanie genetyczne, czy ktoś mógłby mi napisać a czym ono polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka.Normalne USG, ktore dluzej trwa i lekarz sobie tak mierzy dosc wazne rzeczy. Ty tylko lezysz. U mnie trwalo ok 40 min. Duze te Wasze fasolki w 13 tyg.Moja ma dopiero 6cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak to jest z tym usg genetycznym, trzeba powiedziec ze sie chce, czy oni sami wysyłają w razie potrzeby...i pewnie jest to odpłatne...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
asiu25 ja dziś byłam i lekarz sam powiedział że między 11 a 14 miesiącem robi się takie badania i powiedział, że jak z tych badań wyjdzie wszstko dobrze to już będziemy spokojni.bardzo się boję tych badań, choć mam 21 lat i w rodzinie nie było żadnych chorób genetycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czyli jak ja mialam wczoraj w 13t.c to możliwe że to było to właśnie genetyczne? różni się ono czymś od normalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że w tego co pisała wcześniej aneczka1986 chyba miałam sprawdzaną przezierność karkowa oraz ocena kości nosowych, bo coś o tym wspominała....wogóle u mnie ta babka co robi usg nic nie mówi i trzeba ją ciągąc na język! pokazała mi tylko maluszka na moment i odwróciła ekran, dobrze ze chociaż moj mąż widział jak maluszek machał rączkami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Byłam u lekarza i wyjaśnił mi wszystko:) Martwiłam się że dziecko za małe, bo w 11 tc 3,8 c, i bałam się poza tym, bo kość nsowa była nie do oceny, wogóle jej nie było widać. Ale dzsiaj na wizycie, w 13 tc miałam dodatkowe usg i mały jużładne podrósł i kość nosowa jest SUPER WIDOCZNA:) takze wszystko jak najbarziej w porządku! Zlecił morfologię i folik zamienić powoli na zestawik witamin Falvit albo coś takiego. Schudłam 20 dk, które przytyłam w 2 mcu:) i ważę dokładnie tyle samo co przed ciążą. A brzuszek ciutke rośnie:) Pozdrawiami życzę powodzenia na waszych usg, nie martwcie się na zapas i przypadkiem nie szukajcie na własną rękę nterpretacji usg na necie:) ja dwa dni płakałam jak przecyztałam ze przy zespole downa nie widać kości nosowej! a po prostu dwa tyg minely i widać bardzo doladnie,przezierność 0,9 takze tez dobrze.PZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Jutro nasz wielki dzien... okaze sie czy z dzidziusiem wszystko ok... trzymajcie kciuki za Vikusie lub Kacperka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×