Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

na mojego męż nigdy nie narzekałam. a teraz ejst jeszcze fajniejszy:) dba o nas bardzo,interesuje się, pilnuje żebym zjadła wartosciowe rzeczy i jak kat stoi nade mną i pilnuje zebym wypila dizennie szklanke kakao-nie lubie mleka. generalnie bardzo sie cieszy i dba o nas.Jest wyrozumiały, wie ze moge sie czuc bardziej senna i zmeczona i przymyka oko na moje marudzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linaa
Witam Czy mogę się przyłączyc? Umnie przewidywalna data porodu to 26 listopad:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, no u mnie mój mąż też na początku wydawał się dziwny, chociaż wcześniej bardzo chciał dziecko no i tak się zastanawiałam co mu jest. Po prostu strasznie się martwil co będzie dalej, myśleliśmy o kredycie, wyjechaliśmy do innego miasta za pracą, no i ogólnie u nas ciągle coś się dzieje a teraz jeszcze dzidzi. Po ostatnim usg maż zmienil się nie do poznania,. ciągle wypytuje o maleństwo, masuje brzuszek, pilnuje mnie żebym jadła i wogóle bardzo mnie wspiera, jak widać faceci są wzrokowcami co nie od dziś wiadomo, i dopero jak zobaczył dzidzię jak macha łapkami i że to jednak dzieje się na prawdę wtedy do niego dotarło hehe Kelis- u mnie też kończy się w tym tyg 14 tydzień i jestem baaardzo ciekawa płci, no ale chyba się wstrzymam, bo słyszałam wiele historii, że w tak wczesnej ciąży zdarzają się często pomyłki co do oceny płci i potem jest zdziwienie.....lepiej już poczekać do tego 20 tyg. ;D dziewczyny, czy wy wszystkie robiłyście tą przezierność? czy to jest konieczne? bo zaczynam się martwić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia... mi też gin powiedział na ostatnim usg że wszystko gra a nie wspominała osobno o przezierności... więc nie wiem czy w tym zakresie ok też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej co do przezierności to słyszałam od mojego lekarza i nie tylko, bo w rodiznie mam anestezjologa i pytal tez innych ginow i wszyscy zgodnie mowią, że ocena przeziernosci to jest bardzo bardzo ważne badanie w ciąy, o ile nie najważniejsze. Napewno miałyście robioną, to zwykłe usg, tyloko trwa troszkę dłużej i lekarz mierzy dziecko dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemka
Dziewczyny, na usg ok. 12-13 tc lekarz sprawdza przecierność. Zerknijcie na opis usg, tam jest, powinno byc wszystko pieknie wypisane. To ważne badanie i w PL nie robi się go dodatkowo, bo to standard, gdy wynik jest nieprawidłowy lekarz zawsze o tym powie. Bo wtedy trzeba zrobić dodatkowe badania wykluczające np zespół Downa. Nic się nie martwcie, każda musiała to mieć zrobione! :-)O ile miała już usg. Jeśli lekarz nic nie wspomniał, znaczy wszystko super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wyczytałam że oznaczane jest symbolem NT, dzisiaj jak wrócę z pracy, zerknę na opis usg. Wydaje mi się, że coś po cichu powiedziała, że przezierność OK, ale nie jestem na 100% pewna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju ale nuda....piszcie coś bo zaraz tu zwariuję, w mojej pracy nie ma kompletnie nic do roboty, już się nie mogę doczekać kiedy pojdę na zwolnienie....i już tu nie wrócę heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Asia za kilka miesięcy już się nie będziesz nudzić ani w słońce ani w deszcz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie właśnie bujam moją pociechę w bujaku. Będzie musiał spać w tym bujaku bo od drugiej strony koszą trawę pod samym oknem także super :D Jutro zaczynam 4 miesiąc ciąży :) Leci strasznie szybko! W piątek mam wizytę u gina i USG. Powiedział że może dowiemy się jaka płeć. Fanie by było ale wątpię czy to się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam taka nadzieje....nuda mnie demotywuje i jeszcze bardziej meczy niz niejedna praca...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam duzo pracy i jakos szybko mi czas leci:) lubie tak. zawsze na początku miesiąca tak mam, jak trzeba czas pracy rozliczyć:) ale pogoda nei za fajna i usnelabym przy biurku jakby można było:) zastanawiam się nad małą kawką z mlekiem:) ale dotychczas mnie od niej odrzucało..spróbuję,a co mi szkodzi hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak Wy sobie obliczacie koniec 3go miesiąca? sama ostatnio za tym grzebała w necie i zazwyczaj przyjmują koniec 13go tygodnia, ale tez niektóre panie liczą kolejne miesiące od OM, gdzieś widziałam wyliczenie, że to 13,5 tygodnia? Ja liczę miesiącami, czyli jeśli OM była 9 lutego, to trzeci miesiąc skończę 9 maja - ale czy to dobrze?? pokrywa się z 13tym tygodniem, więc może tak:) Ja też w piątek na 9 rano na USG - czekam i czekam... A śnią się Wam Wasze dzieci? Mi się śniło dzisiaj, że małe już było ze mną, śliczne i okrąglutkie - ale takie malutkie jak jest teraz, czyli miało kilka centymetrów wzrostu. Byłam z nim na spacerku, w piękny dzień, po czym jak przyszłam do domu, to go nie mogłam wysupłać ze śpiworka bo było takie malutkie, ze gdzieś się w nim zgubiło. Śmieszny sen i dziwny zarazem ;) A wszystko przez to, że wczoraj wybraliśmy się z mężem na pierwszy rekonesans w wózkach i fotelikach - tyle tego że potrzebujemy czasu na rozgryzienie tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aWięc - śmieszny sen :D mi się jakoś na początku ciązy sniło, że miałam chłopczyka, że niedawno się urodził i był taki malutki, wszyscy mi go zabierali i chcieli nosic hhehe U mnie OM 23 styczeń i liczyłam, że tak mniej więcej pod koniec 13 tygodnia zaczał się 4 mc. Teraz w sobotę skończę już 14t.c a zacznę 15 t.c. Z drugiej strony te pół tygodnia nie robi takiej różnicy, więc mozna liczyć że od 13,5....jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Przyłączam sie do dyskusji. jestem w 12 tygodniu ciąży (termin mam na 17 listopad). wczoraj bylam na usg prenatalnym. wszystko ok. Bałam sie bo pol roku temu poronilam (w ok.6tyg). Ale naszczescie jest wszystko super. Ale jestem szczesliwa. widzielismy nasze malenstwo. raczki, piec paluszkow, brzuszek, nosek, wszystko. az lezki sie krecą ze wzruszenia i szczescia. piekne uczucie. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie i obecne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy i serdecznie gratulujemy ;p zachęcam do wpisania się do tabelki na wcześniejszej stronie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia25: USG mialam w 11 tyg.4 dniu. Wtedy malenstwo mialo 4,7cm. Mnie nie uprzedzala lekarka, ze cos bedzie sprawdzac i troche mi sie dziwnie zrobilo jak nagle mi powiedziala "wszystko dobrze, zespolu downa nie ma". Mogla mi chociaz powiedziec, ze bedzie to sprawdzac. Na jutro mam termin do lekarza to wszystko bede wiedziala. Dzidzia pewnie juz urosla :) A co do mojego palenia to pierw palilam mniej, a teraz jestem na etapie palenia jednego papierosa dziennie. Do kawy, ale mysle, ze jeszcze 3 dni i juz nie bede palila wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia25: Hehe dopiero teraz doczytalam reszte wpisow i widze, ze Ty zaczynasz 15 tydz w sobote, a ja z kolei w niedziele. Jak dokladnie wszystko. A ciekawa jestem na ile % trafiony bedzie termin. Wolalabym troche przed terminem. A czuje sie tak dobrze, ze sama jestem w szoku. Oprocz powrotu zawrotow glowy to nic mi nie dolega. Nic mnie nie odrzuca, nie mam mdlosci. Nic. A myslalam, ze taki chudy patyk jak ja bedzie umieral :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Pestycyda co do palenia to ja też paliłam mniej, pozniej juz sie zdarzało że po połówce bo 'smak' papierosa mnie odrzucał wręcz. Ale wiadomo - nałóg. A teraz już fakt faktem ciągnie mnie do papierosa ale umiem sie przemóc i od tygodnia już nie pale wogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda-no to jesteśmy prawie że na tym samym etapie ;p u mnie z samopoczuciem już też lepiej, chociaż pierwsze 3 miesiące to była istna masakra, nie nadawałam się do życia. Teraz wszysko powoli ustępuje, czasami jeszcze robi mi się niedobrze, ale bez wymiotów ( ostanio wymiotowałam tydzień temu jak się przejadłam ciastkami hehe) ja miałam usg w 12tyg i 4dni i już się nie mogę doczekać kolejnego, które ma być gdzieś w 20-24 tyg. Ale jeszcze się nie umawiałam. Teraz muszę pójśc na kolejne comiesięczne badania moczu i morfologię. Eh nie cierpię tego, zawsze robi mi się słabo! Bardzo jestem ciekawa płci....ale to jeszcze nie czas niestety A widać już u ciebie brzuszek? U mnie jednego dnia mam bardziej wydęty, a tak na przykład dzisiaj nie mam prawie wcale....za to piersi jak balony ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Beta HCG 26.04.10 -3 688 mlU/ml 04.05.10 - 6 543 USG Wskazuje 5tydzień... Nie widać maleństwa ;(;(;( Znów musze zrobić bete... Na następną wizyte 20.05 :( Jeśli wcześniej zacznie sie krwawienie to do szpitala ;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shorty..trzymaj sie Dziewczyny co do płci to naprawde nie ma co sie spieszycJa w pierwszej ciazy 1 18 tyg usłyszalam ze mam córeczke,a w 28 tyg ze piekny synuś.Uczucie jakie mi wtedy towarzyszyło jest nie do opisania:czułam sie jakby mi ktos zabrał moje dziecko i dał inne.Głupie ale tak było. Teraz juz mi nie spieszno co do poznania płci..:) Zareczona a przykrywała ci łozysko ujscie wew szyjnki macicy,bo własnie w tym jest problem a nie w tym ze jest na przedniej scianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dokładnie, nie ma co się spieszyć, ja zapytam tak w 22 tyg....i też dopuszczam to że może być pomyłka....takie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasik26 jakby sie nie podnioslo to bym miala cesarke, wiec chyba zaslanialo. Na szczescie sie podnioslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25: Co do samopoczucia to mi nic nie bylo od samego poczatku. Dla mnie to dziwne. Teraz tylko nie moge dluzej pospac, bo od 7 rano mam taki ucisk na pecherz, ze nie moge wytrzymac i musze wstac do lazienki, a jak juz wstane to nie klade sie juz, bo teraz jestem w Niemczech u mamy i moja mala siostra jak juz rano mnie zobaczy to nie daje zyc. Brzuszek to widac dopiero od niedawna. Wszyscy widzieli wczesniej tylko nie ja. Teraz juz sama widze, ale tylko jak bluzke podwine, bo tak to niezbyt. Ogolnie jestem szczupla wiec pewnie nie bede miala duzego brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem już w końcówce 13 tc, mdłości jeszcze są ale sporadycznie. Łapie mnie chyba jakieś przeziębienie, jestem strasznie osłabiona a jeszcze dziś w pracy wogóle nie grzeją, zimno strasznie, czekam na szefa i proszę o wolne na jutro, musze się wyleczyć do poniedziałku oczywiscie domowymi metodami. A jutro na kontrole do gina może zrobi USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam juz dwa razy przeziebiona w ciagu 14 tyg ciazy. Teraz znowu mnie cos lapie. Buuu. Chyba ta pogoda taka do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda...no to zazdroszę samopoczucia, u mnie jest fatalnie, teraz znów mnie wzięło ogólne zmęczenie i znów mi niedobrze! cholera, myślałam, że mam juz to z głowy.... u mnie brzuch widze tylko ja hehe, no i mąż jak mu pokażę, ogólnie nie jest widoczny, bo w pracy nikt nie zauważył ;p ogólnie jest tak, że jednego dnia jest większy drugiego większy, w zależności od tego czy mam te nieszczęsne wzdęcia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×