Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

witamy zmysłowa ;D zareczona- ja tez z jeden strony się niecierpliwie, a z drugiej boję się o pomyłkę.... przed chwilą czułam takie śmieszne łaskotanie po prawej stronie jakby piórkiem, przez jakieś 2 minutki, fajne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierzę, że już za tydzien zacznę 5 miesiac! ;D ;D ;D 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez za tydzien zaczynam 5 mc>:) super. już niedługo półmetek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja doiero 15 tydzień :( Pewnie doczekam i 18 i 20 itd ale tak bym chciała żeby było bliżej 20 i poznać płeć dzieciaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe az sie wierzyc nie chce, tak leci...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25, dokładnie łza się kręci w oku, ja od kilku dni tak już na 100% wiem, że to te "łaskotanie" :) Nawet teraz wariuje :) Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam, że to już "to" a teraz.... :) A najlepiej, jak zjem, to dopiero jest rozruba :) Dziś byłam na badaniach na toksoplazmozę. Jakie macie sposoby na wzdęcia i zgagę??? Pomóżcie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Kończę 13 t.c. i zacznę II trymestr ciąży. Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale super, że już ruchy Dzidzi odczuwacie :) ja też bym już chciała. Każda w innym czasie odczuwa w sumie, ale pewnie musze sporo poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, mi przez te ruchy coś się włączyło i ciągle gadam do brzuszka ;D aga- ja kupiłam sobie espumisan dla dzieci i niemowląt i pomogło na oba problemy ;D nie wiem czy to ma coś wspólnego z ruchami dzieciaczka ale przez ostatnie 2 dni powiększył mi się brzuszek, albo po prostu tak się ułożył, albo rośnie jak na drożdzach hehe dziewczyny jak u was z dojazdami do pracy, my za tydzien wyprowadzamy się poza miasto i będę musiała codzinnie dojeżdząc ok godzinę w jedną stronę. Nie wiem jak to będzie, teraz mam 10 minut...ale na coś się trzeba zdecydować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, że rozmawiasz z brzuszkiem :) Podobno to wskazane jest :) trzeba nawiązywać więź. Ja muszę na uczelnię dojeżdżać 1,5 godz i też nie wiem, jak potem będzie. Dziewczyny do samego końca jeździły jak nie miały przeciwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć co do zgagi to rennie jest w 100% bezpieczny bo ja choruję na chorobę która wymaga cały czas brania jakiś leków na zgagę to mam je trochę obcykane jak zaszłam w ciąże mi one nie pomagały bo sa przy mojej chorobie za słabe biorę od gina na receptę ale te innym dziewczyną wiem że pomagają mi czasem też pomaga jak napiję się trochę mleka ale chudego najlepiej 1,5 % i ciepłego najlepiej a na wzdęcia powinno pomóc coś z błonnikiem np. jabłka albo płatki owsiane piłam tez na czczo sienię lniane i dużo pić wody niegazowanej dobrze tez podpytać położną albo lekarza jak się będzie na wizycie ....ja mam za to rozstępy nawet pod pachami :( a na brzuchu ma 3 ogromne największy ma gdzieś ok. 2na 1 cm.:(:( zrobiły mi się koło 8 tyg. i na razie się nie powiększają ale małe przybywają w różnych miejscach dość szybko:(:( kupiłam dziś krem z pharmaceris mam nadzieję że mi to pomorze moja dzidziunia wczoraj wieczorem tak fajnie brykała że można było mieć wrażenie że kopie nóżkami jeden mój bok (tak znacznie mocniej w jednym miejscu) mojemu mężowi tez bardzo się podobało - super uczucie :):) szaleje tak jak wieczorem leżę na plecach i zjem coś słodkiego wczoraj wystarczyły 2 krówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam krówki :) Ja też podjadam słodkie, co podobno ma nie najlepszy wpływ :/ czasem na fast-foody mnie najdzie ochota. Czytałam w książeczce od gina, że dzidzia sobie śpi lub odpoczywa jak mam chodzi, rusza się, to wtedy kołysa maleństwo. A jak mama śpi to dziecko się budzi i rusza bo mu się nudzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcinałam ostatnio ,, kukułki", ale one mają nadzienie na spirytusie więc dałam sobie spokój. Uwielbiam też wiśnie w likierze.. :p mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falosolinka - to co piszesz o ruchach dzidzi też to słyszałam, a co do słodyczy nie są zdrowe dla nikogo ale jak raz na jakiś czas coś tam zjesz to nie zaszkodzi niby najważniejsze żeby nie zastępować pełnowartościowych posiłków słodyczami i fast foodami za często dzidzia musi rosnąć a od tych produktów to raczej nie urośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amarantowy- ale jak to masz roztepy juz? ja myślalam ze się pojawiają duzo pozniej... ;/ a dużo przytyłas? fasolinka- a ja myslalalm ze jest dokłądnie odwotnie, że jak chodzę, to dzidzia podskakuje i wtedy bryka a w nocy spi ;D hehe no miejmy nadzieje, że dam rade z tymi doajzdami, ale to tez zalezy ile wytrzymam w tej firmie ( ciagle opóźniają wypłaty i trzeba się o kasę prosić co miesiać, mam tego serdecznie dość, napewno tu nie wracam!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać te rozstępy u każdego inaczej się pokazują. Ja narazie nic nie mam i nic na to nie stosuje. Przeczytałam, an tych kosmetykach na rozstepy, że je się stosuje dopiero od 4 -tego miesiąca, więc poczekam jeszcze troszke. Asiu bo dzidzia nie wie, kiedy dzień, a kiedy noc :) Tam pisało jeszcze, że żeby nauczyć maluszka rozróżniać pory dnia to trzeba go jakby uspokajać, gdy my kładziemy się spać i położyć rękę na brzuszku i można mowic właśnie do niego. Później ma to pomóc w tym, by jak się urodzi spał, przez noc. Ciekawe rzeczy piszą w tych ksiązeczkach, albo żeby muzyke klasyczną puszczać to będzie inteligentniejsze :) Asia teraz ciężko z pracą, a Ty nie chcesz tam wracać czy nie będziesz miała mozliwości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia - ja miałam dużą nadwagę już przed ciążą i trochę małych rozstępów ale malutkie i nie dużo i dość od niedawna. a teraz starałam się nie przytyć za dużo i się jak na razie udaje jem po prostu jak najwięcej zieleninki co do tycia w ciąży to trudno powiedzieć u gina na wadze przytyłam 1 kg a na mojej wadze koło 4 kg więc sama nie wiem dokładnie ale w sumie w kartę wpisuje mi lekarz swoją wagę i mówiłam że moja pokazuje co innego ale powiedział że dla niego ważne jest co ego waga pokazuje więc tego raczej się trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam już stąd bo trzeba się poruszać i wyjść na świeże powietrze :D A więc do później lub do jutra :* pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpukać ja mam jakieś szczęście Słodycze jem tylko po to żeby poczuć dzieciaki, codziennie piję ok pół szklanki coli ale ja po prostu uwielbiam i nawet przed ciążą piłam szklankę dziennie zamiast kawy, wcinam młodą kapustę i na surowo i gotowaną i ani wzdęć ani zgagi nie mam. Miałam zgagę wcześniej i piłam wtedy mleko A co do wzdęć wypijam herbate z cytryną na czczo i po niej się załatwiam zobaczymy jak długo ale póki co pomaga i może dlatego nie mam wzdęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dobrze, że tu jesteście :) Dzięki za rady :) Jutro pójdę do apteki i zaopatrzę się w to, bo mnie ta zgaga wykończy :( A jeszcze jedno, bierzecie kwas omega-3 w witaminach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ale fajna była wczoraj pogoda :) przejechaliśmy się wczoraj z mężem rowerkami nad morze ale bylo fajnie:) lenna - ja też raczej jak jem te słodycze to żeby poczuć maluszka :) raczej nie mam zachcianek na nie w ciąży aga w moich witaminach nie ma kwasów omega ale do jak największej ilości dań daje siemię lniane bo bogate bardzo w te tłuszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja nie biore narazie witamin. Od początku ciąży natomiast muszę brać Duphaston-który, końcczę brać w poniedziałek , no i Folik (czyli zwykly kwas foliowy). Gin mówił, żebym kupiła jakiekolwiek witaminy, ale chciałam konkretnie wiedzieć, jakie mam brać i nie kupiłam, a że idę we wtorek na wizytę, to zapytam się go dokładniej raz jeszcze. Myślałam o Feminatalu +DHA, on jest od 13 t.c., ale nie wiem czy ja mogę go zażywać jeśli nie brałam wczęsniej innych ,,zwykłych" witamin, czy nawet ,,zwykłego" Feminatalu. Na forach są różne opinie, o róznych witaminkach, więc wstrzymam się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy to super masz, że morze blisko :) choć w obecnej sytuacji jaka jest w Polsce to w sumie nie wiem, czy powinnam tak napisać :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolinka - ja faminatal biorę od samego początku ciaży i śiwtnie mi służy :) a co do mieszkania nad morzem tam gdzi ja mieszkam jeszcze jak żyję nigdy nas tu nie zalało na szczęście kiedyś troszkę tych co mieszkają blisko wisły ale dużych strat nie było ja za to dziś umieram z bólu głowy cały dziń mnie boli i źle się czuję dobrze że chociaż apap można brać w ciąży bo bez tego łzy same mi lecialy z bólu:( pewnie znów skoki ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja 12-05 byłam na wizycie u gin, no i okazało się, że do 14 tc przybyło mi 0,8 kg. za to przy kolejnej z pewnością będzie więcej. też odczuwam ruchy maluszka. poza tym jak nad ranem gdy wstanę za potrzebą, to już ze spaniem koniec - tylko drzemka. do lekarza również chodzę prywatnie (70 pln), ale czy ciąża czy nie w cenie jest usg. Jak na łódź to nie ma co narzekać, tym bardziej, że gin otrzymała dyplom Twojego Stylu. Przeciw rozstępom poleciła zwykłą oliwkę dla dzieci. A wybieracie się do szkoły rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szkoły rodzenia się wybieram. Tylko, ze ok 24 tygodnia - tak poradził lekarz. Ale chyba muszę się już zacząć rozgladać..zapisać. Ruchy dziecka też chyba już czuje.. :) A jak to jest u Was - często czujecie, mocno , czy tylko takie łaskotanie..? U mnie teraz zaczyna się 16 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Dziewczyny to wcześnie czujecie te ruchy swoich maleństw :) może i ja niedługo poczuje :) Amarantowy ja miewam też nieraz bóle glowy, a ostatnio aż 4 dni rąbała, ale nic nie wzięłam na nią. Męczyłam się. Wtedy taka kiepska pogoda była. Ja dzis nawcinałam się niezdrowego żarcia kilka frytek, pare gryzów kebaba, no i Lay's mała paczka..mam wyrzuty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szkoły to w sumie nie zastanawialam się nad tym, ale podobno to fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała iść do szkoły rodzenia nie wiem tylko czy nie powinnam zacząć wcześniej bo potem może mi być ciężko :) Od wczoraj męczy mnie przeziębienie i gardło tantum nie pomaga a ból głowy i plaeców taki że ledwo żyję Na szczęście dziś mam wizytę u swojego lekarza zobczymy ci mi doradzi. A taka ładna pogoda się zrobiła a ja nie mogę się nawet ruszyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×