Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Asia ja nie czuje bolu w podbrzuszu,ale boli mnie codziennie jelito w jednym miejscu , w pierwszej ciazy to samo. Jak sie zalatwie to przechodzi. Ps.Ja bym na Twoim miejscu zadzwonila chociaz do lekarza. Bol promieniujacy nie jest dobra oznaka. Magnez dziala. Dzisiaj bez skurczy. Uff Shorty no to trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja tak miałam wczoraj tzn nie promieniował mi ból do pleców ale bolało mnie z lewej strony. Podejrzewam że to po stomatologu może się zdenerwowałam i dlatego. W nocy jak wstawałam do toalety to bolało mocno właśnie jakby jajnik ale miałam mocne wzdęcie i to chyba od tego dziś jest już spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie tez sie nasila przy wzdeciach, dzisiaj narazie mnie nie boli,wiec poczekam i zobacze co sie bedzie dzialo....wczoraj mialam spore stresy ;p rozmowa z szefem usg mam dopiero 29 czerwca ;/ to będzie juz 22 tydzień, a ostatnie miałam w 12 tygodniu. Babka będzie na urlopie, i chyba w między czasie wybiorę się gdzieś indziej, prywatnie, bo nie wytrzymam tyle czasu, nie wiedząc czy wszystko ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wyychodzi ze 22 tydz bede miala dop 2.07. przeciez to strasaaasznie dluugo . nie doczekam sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie i co mamy tyle czasu czekać? bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnie USG miałam w 7 tc teraz jestem w 14, a lekarz dopiero drugie chce zrobić w 20 tc stwierdził że wcześniej nie trzeba, też zaczynam się zastanawiam czy wytrzymam tak długo i czy nie iść gdzieś prywatnie sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korci mnie zeby zrobić wcześniej usg, ale to bez sensu, dla zaspokojenia mojej ciekawości tylko dodatkowo naświetlać dziecko:( szkoda , tym bardizej ze dopóki czuje sie dobrze i wyminiki krwi,moczu sa bardzo dobre to raczej nie ma sensu. lekarze wiedza co dla nasyzch maluchów dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, ale przynajmniej mam nadzieję, że już w tym 22 tygodniu poznam płeć maluszka. Dzisiaj znów ślił mi się chlopaczek, taki ładny blondynek hehe a oboje z M mamy brązowe włosy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia25: Mnie tez sie chlopak snil ostatnio :) Pomijajac fakt, ze od soboty spalam ok 5 godzin :( Nie pomaga mi nawet herbata ziolowa na spanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam jakieś problemy ze spaniem - budzę się codziennie około 4 nad ranem i już nie udaje mi się zasnąć. Co gorsza zaczyna mnie morzyć około 7 jak mi budzik do pracy dzwoni i się wtedy zwlec nie mogę - masakra! Dobrze że jeszcze jutro a potem 3 tygodnie urlopu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze spałam jak zabita i to przeważnie w jednej pozycji....a teraz? mój P. mówi, że rzucam się podczas spania jak w jakimś amoku....hehehehe dziwne, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak nie spie to nie patrze na zegarek, bo nie chce sie denerwowac. I zeby zasnac to chyba musze przestac myslec o tym, ze chce sie wyspac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis1..czytalam dosc duzo informacji w necie na temat USG i nie udowodniono, ze promieniowanie jest szkodliwe. Tak twierdza rownierz moi 3 lekarze ginekolodzy. W pierwszej ciazy mialam ok 10 USG i cora jest zdrowa i rozwija sie 'na zapas'. A co do spania to...poczekajcie na dzieciatko. Pozniej bedziecie spaly jak mopsy. Ja teraz po calym dniu ( a prawie codziennie spie jeszcze 1 godz) padam i nawet nie wiem kiedy zasypiam. Cora jest strasznie zywa i uwielbia grac z mama w pilke. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowskaa25
usg to nie są promienie rentgenowskie!!! to są fale radiowe które przetwaza ta maszyna do usg i jest bezpieczne!!! niema zadnych przeciwwskazań żeby robić je częsciej i mieć pewność że z dzieckiem wszystko dobrze - że niewspomnie że są to niezapomniane wrażenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, u mnie wszystko ok.Byłam na wizycie ale nie robilismy usg.Co do mojego łozyska to gin powiedział ze sprawdzamy po 20 tyg i wtedy bedziemy rozwazac co i jak dalej ..a na razie mam sie nie stresować:) Miałam zrobioną cytologie i wymaz na czystość pochwy. A co do usg to powiem wam szczerze ze korci mnie bardzo by popodgladać dzidzie a ze mam usg w pracy wiec nie wiem jak długo sie powstrzymam,ale na razie jestem nieugieta i nie podgladam:) Zobaczymy jak długo...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassik to ja chyba bym codziennie robila USG jakbym miala w pracy. Hehe Jak mozna zapytac to jako kto pracujesz? Moja ginka robi 5 razy o 4 tyg i potem rzadziej, chyba, ze cos sie dzieje. Robi na poczatku tak czesto, bo nie czuc jeszcze ruchow i ona sama woli wiedziec czy wszystko sie dobrze rozwija, a nie zakladac z gory, ze wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia uważaj na bóle brzucha. Jeśli masz promieniujące do krzyża to może być zagrożenie dla dzidzi. Skontaktuj się z ginem. Ja jestem na świeżo w temacie. Też mnie pobolewał brzuch od czasu do czasu ale to zawsze wtedy gdy za dużo pracowałam. Jak odpoczywałam, to wszystko przechodziło. W ostatnich dniach miałam znów mnóstwo pracy i zawodowej i domowej przez co brzuch zaczął twardnieć boleć i do tego zauważyłam kropeczkę krwi. Mój gin na wizycie stwierdził ze mam przestac tyle pracowac, dużo odpoczywać bo tak duzy wysiłek szkodzi dziecku. I że takie bóle nie są normalne. Jeśliby się powtórzyły mam dzwonic. Przyznam, że się naprawdę wystraszyłam i zamierzam zwoknić, w końcu zdrowie dzidzi jest najważniejsze. Dzidzia ma się chyba dobrze, na usg pokazał się mały\mała wiercipięta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zareczona..jestem lekarzem wetrynarii i mam w przychodni usg...ale nie robie bo pies i kot to nie to samo co człowiek:) Jeszcze coś wypatrzę i dopiero sie zestresuję;) W pierwszej ciazy tez miała usg co wizytę czyli co 3 tyg.Teraz mam innego lekarza i w zwiazku z tym ze genetyczne miałam 10 dni wczesniej to juz wczoraj nie robilismy:) Ale ide 7 czerwca wiec znow zobcze mojego małego leniwca:) A wogóle to wydaje mi sie ze czuje ruchy dziecka..w pierwszej ciazy czułam w 20 tyg,teraz mam 14 wiec troche wczesniej...ale mam na 90% przekonanie ze to moj łobuz z brzucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasik26 ja w pierwszej ciazy w 16 tyg, teraz w 15 tyg poczulam ruchy.Podobno w drugiej ciazy czuc wczesniej. Tym bardziej, ze juz wiemy co czuc. A nie jakies tam baki jak to mowi moj maz.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze dodam na marginesie, ze u nas jak sie wchodzi do lekarza to ma sie full wypas: badania moczu, krwi, cisnienie, waga, przeglad podwozia hehe i USG. Ciesze sie,ze nie trzeba gdzies indziej robic USG, a potem z tym leciec na konsultacje do swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ciągle mam te bóle, chyba zaraz pojade prosto po pracy na izbę przyjęć, bo boję się że coś jest nie tak. Tylko problem jest bo nie mam książeczki ubezpieczeniowej i księgowy będzie mógł mi wysłać dopero o 17:30 i nie za bardzo chce mi się czekac....przyjmą mnie bez tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25 jak tam? Wiecie co? Tak statystycznie..to malo ktora ciaza przebiega teraz bez problemow. Ja jestem taka,ze raczej sobie nic nie wymyslam, a tak czy siak pierwsza ciaze mialam problemowa. Ta tez zaczela sie niewesolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena masz rację, dziewczyny dobrze ze poszlam na izbe przyjec- okazalo się że mam skurczona macice, od zbyt dlugiego siedzenia w pozycji siedzacej w pracy i pierwsza reakcja gina to rezygnacja z pracy i lezenie. Ale powiedzialam ze poleze przez kilka dni i zobaczymy co się bedzie dzialo, na zwolnienie nie chce isc! w karcie napisał poronienie zagrazające, dostałam zastrzyk rozkurczowy, luteine, nospe i aspargin ;/ cholera niezle mnie wystraszyl, dzis caly dzien staram sie lezec.....zalamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia bardzo dobrze, że pojechałaś do szpitala!Nie denerwuj się tylko wypoczywaj ile się da, leż, nie dzwigaj nic, no i rozważ jednak może jakiś urlopik? dzieciak najważniejszy a w pracy na pewno zrozumieją! Pozdrawiam i trzymam kciuki! Zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no leże i odpoczywam, ale dopero pierwszy dzien a mnie juz nosi! dzidzi waży 129 gramów ;p i wszystko z nim OK Tylko ta macica jest za bardzo skurczona. We wtorek mam wizyte kontolna u mojego gina wiec wezme moze zwolnienie na tydzien....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25> jestem w szoku, że siedzenie może mieć takie skutki. Sama w pracy siedzę 8 godzin. Staram się jednak zawsze trochę się poruszać. Dbaj o siebie i leż :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny używacie kosmetyków zapobiegających rozstępom? jeśli tak to napiszcie jakich-bo szukam czegoś na pożniej na brzuch. Ja narazie kupiłam do biustu, podobno bardzo bardzo dobry, opnia farmaceutki i na forum gdzieś wyczytałam - Mustela, no do tanich to on nie należy bo zapłaciłam 100 zł bez złotówki, ale mam podatny biust na rozstępy więc wole żeby ich nie było, a na brzuch, uda,pupe narazie używam zwykłej oliwki dizecięcej-podobno doskonale przygotowuje skórę do "rozciągnięcia", z tym że nigdy z brzuchem ie miałam problemów, ale wiadomo w ciąży to i na łydkach (podobno) potrafią się zrobić rozsępy. aa macie skurcze w łydkach?? od kilu dni pod rząd budzi mnie okropny ból-skurcz, przez kilka minut rozmasowuje łydkę, i dopiero ustępuje. strasznie nieprzyjemne, pozniej caly dzień bolą jakby się zakwasy miało:( mam wizytę dopiero za tydzień w środę więc zapytam lekarza. Raczej niczego mi nie brakuje bo wyniki krwi mam ok, więc nie wiem jaki jest powó. buźki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis1 brak magnezu! Niekoniecznie w tabletkach...kakao, czekolada tez zawieraja magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam gerber krem przeciw rozstepom na brzuch i piersi, a na uda perfecta extra slim... nom, ja tez nie spodziewalam sie takiego obrotu, dopiero co powiedzialam w pracy o ciazy a juz musze isc na zwolnienie. Ale...pojde na 2-3 dni i jak bedzie wszytko ok wracam :D nie wytrzymam w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×